Skocz do zawartości

KrissN

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez KrissN

  1. To tak jak ja bym się ciebie zapytał: Boli mnie dzisiaj prawa noga. Co może być tego powodem? Podpiąć pod komputer i zczytać błędy - bez tego to można tylko zgadywać. :mad2:
  2. KrissN odpowiedział(a) na bonjansky temat w E90, E91, E92, E93
    Nie jestem ekspertem, ale mi to wyglada na problem z czujnikiem asystenta świateł drogowych.
  3. Każdy ma tutaj własne zdanie. Osobiście mam 3.0d + manual i gdybym miał wybór to wziąłbym automat.
  4. No tak, ale jeśli zaślepić zamek taką nakładką bez dziury to potencjalny złodziej oglądając samochód od razu stwierdzi, że nie warto się bawić. W razie awarii akumulatora w najgorszym wypadku trzeba rozwalić zaślepkę.
  5. Pewności nie mam, ale wydaje mi się że to zawiera gumę oraz przycisk w jednej obudowie. Zamek jest osobno, bo otwiera się elektrycznie sygnałem z przycisku pod gumą.
  6. O to chodzi? http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/7118158-przycisk-tylnej-klapy
  7. Do listy "warto" dodałbym jeszcze CAS - zawsze trochę trudniej ukraść, chociaż jak wiadomo - dla chcącego nic trudnego.
  8. Sama lampka niestety nie powie nic na temat przyczyny tego stanu. Trzeba podpiąć pod komputer i zczytać błędy, które powodują jej zapalenie.
  9. Posiadam co prawda nawigację w wersji Business ale moim zdaniem jeśli zależy ci tylko na nawigacji to odradzam - nawigacja w E90 jest już trochę stara i nie dorasta do pięt nowoczesnym systemom dostępnym albo w dedykowanych urządzeniach albo na smartfony. Koszt takiej operacji może być pokaźny. Co innego jeśli bardzo zależy ci na iDrive - wtedy można się pokusić, chociaż mimo że jestem z tego systemu bardzo zadowolony to gdybym miał wersję bez to też szkoda byłoby mi kasy na doposażanie. Jeśli nie zależy ci na iDrive i rozwiązanie z nawigacją doczepianą do szyby jest nie do zaakceptowania to lepiej wymienić samo radio na wersję z nawigacją. Na rynku jest dostępnych kilka modeli, które pasują w miejsce oryginalnego radia. Znajdziesz tam duży wyświetlacz i system operacyjny (albo Android albo WinCE), gdzie będziesz mógł sobie zainstalować nawigację według uznania a oprócz tego jeszcze inne ciekawe rzeczy. Tutaj jest wątek na ten temat: viewtopic.php?f=70&t=217346
  10. To jest czujnik AUC, który wykrywa zanieczyszczenia powietrza. Wykorzystywany jest przy pracy obiegu zamkniętego powietrza w trybie AUTO. Jeśli czujnik wykryje zanieczyszczone powietrze nawiew automatycznie przełączy się na obieg zamknięty żeby tego powietrza nie zassało do wnętrza samochodu.
  11. Tutaj jest ładne zdjęcie obrazujące oba typy kluczy: viewtopic.php?p=2005084#p2005084 Oba klucze nie mają klapki? Jeśli tak, to coś jest nie tak.
  12. Nie do końca. Używam tej aplikacji ze zwykłym interfejsem ELM na Bluetooth i działa odczyt błędów jak i live data (wolno). Niestety kodowanie wymaga już ich dedykowanego urządzenia, bo jak twierdzi aplikacja, zwykły chiński ELM jest za wolny.
  13. Ktoś na forum niedawno robił małą fotorelację z przekładki e91: viewtopic.php?f=70&t=252963 Niestety autor nie zamieścił efektów końcowych. Może spróbuj się z nim skontaktować - pewnie będzie wiedział więcej w temacie.
  14. KrissN odpowiedział(a) na jano81 temat w E90, E91, E92, E93
    Tu jest poradnik języku angielskim: http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=346876 Generalnie nie jest to bardzo trudne. Na początek trzeba podważyć i lekko wyciągnąć listwę z kratkami wentylacyjnymi. Trzyma się na kilku plastikowych bolcach, które łatwo wychodzą. Nie trzeba jej całej wyciągać. Potem trzeba wyciągnąć kolejno panel klimatyzacji i osłonę radia. Obie są na plastikowych zatrzaskach. Jak już plastiki wyskoczą to wystarczy śrubokręt i cały napęd wychodzi. EDIT: Co do samego napędu to tam już jest delikatniej. Ja swojego odłączyłem i zabrałem na spokojnie do domu i tam rozebrałem na części. Z rozbieraniem tego trzeba już trochę uważać, bo niektóre elementy są małe i czasami trzeba coś sprytnie podważyć i pamiętać jak, żeby potem z powrotem poskładać tak jak było. W jednym miejscu była cienka taśma sygnałowa, którą trzeba było delikatnie odkleić. Oczywiście nie muszę mówić, że gdyby się zerwała to byłby problem. Jeśli nie boisz się grzebać w nieco bardziej precyzyjnej mechanice to zapraszam do własnoręcznej próby. W przeciwnym wypadku lepiej oddać do znajomego elektronika.
  15. Od kiedy w Polsce antyradary są legalne? OIDP to w kraju jest za to słony mandat a o zagranicy już nie wspomnę.
  16. Dokładnie - było już o tym na forum. Bez dostępu komfortowego kluczyk ma niewymienny* akumulatorek, który ładuje się podczas pobytu klucza w stacyjce. Kluczyk z dostępem komfortowym jest po to, żeby nie trzeba było go wkładać do stacyjki, więc musi mieć niezależnie wymienne źródło zasilania, czyli bateryjkę pastylkową typu CR2032. * wg BMW. W praktyce można kluczyk rozkroić i wymienić.
  17. Samochód: E91 325d 2007 (M57TU2), manual Ogumienie: 225/45/R17 zimowe (Nokian WR D3, 2014) Dystans: 291km (Wrocław - Zieleniec DK8, T/P) Średnia prędkość BC: 53km/h Zużyte paliwo: 20l Rodzaj paliwa: Shell Fuel Save Diesel Średnie spalanie (wyliczone): 6.9l/100km Średnie spalanie (BC): 7.2l/100km 2 osoby na pokładzie, niewielki bagaż. Jazda dość spokojna, miejscami dynamiczna. W stronę Zieleńca było 7.6 na komputerze, w drodze powrotnej zeszło do 7.2.
  18. Zainteresował mnie trochę ten uchwyt - zastanawiam się, czy dałoby się go jakoś przerobić, żeby na tym zaczepić uchwyt uniwersalny pod telefon komórkowy. W tej chwili mam uchwyt wciśnięty w kratkę nawiewu, ale jest to niestety rozwiązanie trochę nietrwałe. Na szybę nie chcę, bo zasłania widok. Po zdjęciach widziałem, że część wystająca na zewnątrz posiada małą kulkę, która (z tego co wyszukałem w sieci) przygotowana jest pod jakieś nawigacje Garmina oraz być może jakąś oryginalną navi BMW, która tak naprawdę jest właśnie rebrandowanym Garminem. Ciekaw jestem, czy dałoby się coś takiego przekonać do współpracy z moim zaczepem uniwersalnym.
  19. To jest fotel sportowy, w którym boczki są większe i bardziej wybrzuszone niż w zwykłym fotelu. Niestety skutek jest taki, że przy każdym wsiadaniu i wysiadaniu kierowca ociera się o ten boczek - stąd bierze się to wytarcie. Mam dokładnie taki sam fotel w takim samym kolorze skóry i też jest przetarty. Na blacie 260k
  20. Jaki rocznik? Silnik M57 czy N57?
  21. Navi w E90 w porównaniu do możliwości dzisiejszych telefonów z Androidem prezentuje się słabo, ale gdybym miał sterować wszystkimi ustawieniami samochodu oraz radiem przy pomocy kilku guzików oraz manetki przy kierownicy to chyba już wolałbym szukać czegoś z iDrive, nawet w wersji Business.
  22. Nie do końca. Czujnik ma dwa punkty przetarcia i po przerwaniu pierwszego nic się nie zaświeca - komputer jedynie aktualizuje prognozę zużycia klocków. Jeżeli w takim stanie wymienisz klocki i założysz stare czujniki to przy próbie resetu komputer się obrazi i wyświetli błąd, który będzie dało się skasować jedynie po wsadzeniu nowych czujników. Generalnie lepiej zawsze wymienić na nowy, chyba że stary nie nosi żadnych śladów przetarcia, ale wtedy jaki jest sens wymieniać klocki?
  23. Z mojego doświadczenia wynika, że system monitorowania ciśnienia w oponach jest w E9x dość czuły. Zdarzyło mi się już złapać niewielką śrubkę na drodze i komputer bardzo szybko zorientował się, że ciśnienie spadło i wyświetlił stosowne ostrzeżenie. Spadek ciśnienia był na tyle niewielki, że wzrokowo nie było widać jakichkolwiek oznak kapcia.
  24. Z tą kamerką na noc to radziłbym uważać, bo ja niedawno swoją straciłem razem z boczną szybą. Swoją drogą sam się zastanawiam nad podłączeniem takiego zasilacza do swojej nowej kamerki i bardziej myślałem, żeby się wpiąć w okolice FZD, bo z tego co widziałem na rozpiskach są tam dwie linie zasilania - jedna odłączana po zgaszeniu samochodu, druga podłączona na stałe.
  25. KrissN odpowiedział(a) na R420 temat w E90, E91, E92, E93
    "bar" oznacza, że zapłacono gotówką http://de.wikipedia.org/wiki/Bargeld

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.