Treść opublikowana przez Markok
-
G31 czy F11lci- rozterki w zakupie
Starsze auto z większą ilością bajerów może się też równać większej ilości problemów i awarii, więc czy ktoś chce F full wypas albo G full golas to już kwestia indywidualna. Na moim przykładzie auto golas daje tyle samo radości z jazdy co auto wypas, bez kitu.
-
G50 SOP 11/26...
kkx5-owi chyba jakiś gimbus konto przejął, bo to inwektywa takich właśnie niskich lotów. Szanujmy się, nie przystoi takie słownictwo zasłużonemu forumowiczowi.. Kurde no i another one bites the dust! 😋 @Lukas68 Rekordzista, w temacie o G50 już w drugim poście wspomniał o G60, gratulacje, tego nie da się pobić. 🥳
-
Jaki olej i paliwo do G30 z silnikiem b48
Yhy, my za to mamy dylematy czy nam czasem wtryski i pompy nie siądą od ciut gorszej partii paliwa, które się psujo chyba tylko w dizlach, to ja już wolałbym tylko te 5% mocy mniej jak w benzynach.. 😂
-
G60 LCI
@Randall Jakoś specjalnie od M Performance się nie różni, ale cenowo już musi być przepaść. Jak dla mnie ładnie 'usportawia'. Ta ze Szwajcarii też fajnie klasycznie, ale jak już ma tyle czerni to szedłbym w całego czarnego kocura z czarnymi felgami i grillem, i byłaby "gitówa mordo" jak na Sebę przystało. 😉
-
G30 - kontrola geometrii.
Jak auto nie ściąga w żadną stronę i na mokrym się przewidywalnie zachowuje to chyba nie ma potrzeby niczego ruszać, jedynie dla świętego spokoju właśnie.
-
Tarcze i klocki
Pewny mechanior którego oglądam na YT poleca Textar i twierdzi że z innymi firmami zdarzają się kwiatki reklamacje, a jak założy Textara to wie że można spać spokojnie. Kilka dni temu zmieniałem klocki tył to założyłem też dobre Ate bo Textara nie mieli na stanie w hurtowni..
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Metalowe przedmioty w pobliżu akumulatora otoczonego metalowymi elementami to prosty przepis na spalenie sobie auta. 😅 Niczego bym tam nie wciskał żeby akumulator miał gdzie oddawać ciepło itepe itede. Nie ma takiego ogólnego tematu w dziale G30 to wrzucę tu, 2022 518d 600+ tysi przebiegu, pokażcie mi budżetowe auto które to zrobi bezawaryjnie i nawet nie da po sobie poznać:
-
G20 LCI2 2025
No jak wedle słów Caroserii G60 520xd "dobrze wyposażone" kosztuje 420k (xD za 2.0) kiedy poprzednia generacja w podobnej konfiguracji kosztowała 250k (wydaje się zaniżone, może przez to że dobrze wyposażone G60 to średnio wyposażone G30? 🙃) to nic dziwnego że mniej wiary (lubię te wielkopolskie określenie hah) może ją mieć i hejtujo, ale to raczej wisienka na torcie a nie jedyny powód..
-
M340i Arctic Race Blue
Peak BMW 3 look. Mi się nigdy nie znudzi patrzenie na G20-stki z zachwytem.
-
G31 540i Xdrive M-Sport Black Sapphire Metallic / Nappa Mokka
-
Seria 3 G20 330d vs seria 5 G60 540d
Królu Złoty jak najbardziej, jedyne co może jeszcze bronić LCI2 to ogólnie ta sama platforma do której należy preLCI, które niewątpliwie było jeszcze nomen omen premium w porównaniu do tego co jest teraz. Przy liftingach nie mogli zedrzeć z niej tego premium w całości, bo wiązało by się to z przeprojektowywaniem całego auta, za to przy projektowaniu całkowicie nowego modelu oszczędności wchodzą tak: 😆 :
-
Dystanse Eibach Pro Spacer 20mm (na stronę, 40mm na oś) do BMWG30
Chwalić się wyglądem i nie zapodać fotki to świętokradztwo, musi być kozak stance. 😉 Poza tym to normalne że przednie dystanse to powodują? To po co by je sprzedawali, może coś jest nie tak z biciem piasty, co dystanse dodatkowo potęgują?
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
@jaavi666 Zacna fela. 1. Piszą że do 95% samochodów na drogach pasują, i tak musisz podać dane auta więc jak coś to dostosują indywidualnie. 2. Skoro fele są pod nasz rozmiar otworu centrującego to chyba dekielki będą plug&play? Najwyżej zwrócisz lub zgubisz na drodze. 😆
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
@wehyr To z rodzicami mieliśmy taką zagwozdkę z powiększonym bakiem do 318d, "a po co to brać jak zamiast tego będziemy mieli pełny bak paliwa gratis" yhy, bak się szybko skończył i tera trzeba tankować co 300 kilometrów jak w M-ce. Najśmieszniejsze że dostaliśmy od Gazdy vouchery na Shella i nikt nie zajrzał do pudełka zanim nie straciły ważności. 🤣 Oczywiście całkiem inna sytuacja, przepłacanie w ASO kiedy wulkanizatorzy robią to szybciej, lepiej i taniej to najlepsza opcja. No to teraz otwór centrujący cierpi, może się zrobić bicie na kole. 😋 U mnie leżą jedne na drugiej na styropianie żeby nie zmarzły od zimnej podłogi garażowej i jeszcze się nie skarżyły na nic.
-
Seria 3 G20 330d vs seria 5 G60 540d
Chyba uderzyło co poniektórym do głowy od tego dobrobytu mocy i bajerów, wsiadają do słabszej wersji to od razu jakby do malucha wsiadali 🙃, jak z rodzicami odbieraliśmy jedne z pierwszych w Polsce 318d to jakbyśmy się w siódemie rozsiadali, premium (jak to w preLCI) cisza (brak szyb akustycznych) komfort (sportowe fotele materiał-sensatec) przestrzeń (182cm, rodzice naturalnie mniej) osią.. osiągi przyszły dopiero po czipie heh. Dalej twierdzę że to mega auto nawet w ubogiej wersji. 😇 Te kocury mają u mnie dożywocie jeśli BMW nie wróci na właściwe tory, a trzeci tak czy siak. 😾 Zrobiłem mały risercz bo nie mogę spać i nie rozumiem po co w ogóle autor zakładał taki temat jeśli z góry przekreślił G20 choćby nie wiem co, wychwalając G60 pod niebiosa, które zresztą zamówił 15 stycznia, więc niezły mindfak i znalazłem ciekawe kwiatki. Sam jechał po G60 porównując je do Skody (i swoją drogą rozglądając się bezowocnie za M340i od gdzieś półtora roku): Żeby po kilku miesiącach palma odbiła całkowicie w drugą stronę, bo kulturalna zmiana poglądów to to nie jest: Z żalem się czyta takie wylewy jadu na forum BMW od użytkownika który pod Moje BMW ma BRAK do użytkowników którzy MAJĄ BMW od XX lat, a co za tym idzie mają także pełne prawo do krytykowania swojej marki, której poświęcili życie i walizki pieniędzy..
-
G70 750E
Masakra żebyś z takimi kwiatkami się musiał udawać na forum, przecież nie kupiłeś jakiejś podstawowej jedynki tylko topową siódemę, powinni rozłożyć czerwony dywan wręczyć zgrzewkę dobrych trunków i przepraszać na kolanach za szkody materialne, moralne i czasowe.. Jak z gościem który kupił krzywe S63 AMG za bańkę i Merced(r)es miał na niego wywalone po całości, spławiali go z salonu jak właśnie dresy spod monopolowego.
-
G21 318dA
Git malina, biały turas to rzadko spotykana istota. 😉 Chyba wszystkie bmw mają bonusa z fabryki także możesz celować wyżej, mój miał 163. PS. 😂
-
Okresowe osłabienie siły hamulców
Był już zmieniany płyn hamulcowy okresowo? Może warto by było od tego zacząć diagnozę, no i przy okazji od tych przednich klocków jak już takie cienkie. Dobre te aso, klient ma niesprawny układ hamulcowy i rozkładają ręce zamiast wsiąść i się przejechać, masz przyjść po nowe auto za grube pieniądze, a nie zawracać paniskom głowę pierdołami.. Chciej od nich na piśmie że się tymi hamulcami nie zajmą żeby mieć papier w razie W dla prawnika.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Palił nostalgią do hitów polskiego internetu. 🥲 Jedyny komentarz na całym forum gdzie pasowało dać tą zdziwioną reakcję lol.
-
Seria 3 G20 330d vs seria 5 G60 540d
Może Jacek jeździ Toyotą Corollą i nas tu trolluje, bo wszystko co pisze o G20 by się z nią zgadzało. 😉
-
Co kupić do G20
-
Seria 3 G20 330d vs seria 5 G60 540d
Nasz krajowy "łysy z brazzers" nie zostawił suchej nitki na G60, konkludując że nawet straciła swoją markową radość z jazdy, i to nie jest odosobniona opinia. Jak wielu liczących się dziennikarzy motoryzacyjnych ma takie zdanie to chyba coś jest nie tak?.. https://youtu.be/UahouMe1Fgc?t=754 Jacku, moment filmu specjalnie wybrany dla Ciebie i Twojego nawiązania do toitoiowych drzwi w G20. 😋 Co do G30/31 540d na otomoto to od co najmniej półtora roku jest kompletna posucha, chciałem z trójki naturalnie przeskoczyć na piątkę to za średnio wyposażone auta chcieli niewiele mniej niż dałem za bogato wyposażoną siódemkę, których swoją drogą było do wyboru do koloru w przeciwieństwie do 540d. Nawet dzisiaj długo po premierze G60 dalej nic się nie zmieniło, mocne i dobrze wyposażone piątki poprzedniej generacji to białe kruki, ich ceny zamiast spaść to wzrosły po zobaczeniu jak następca został zmasakrowany.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Pełna swoboda.
-
Seria 3 G20 330d vs seria 5 G60 540d
Dziwi mnie Jacku, że jeszcze tej swojej G20 nie zrzuciłeś z klifu skoro tak jej nienawidzisz. Żarty się nas obu trzymają. 😉 Bałbym się w salonie wsiąść do G60 żeby jeszcze jakichś plastików fantastików nie połamać, a po wyjściu i tak musiałbym walnąć drzwiami skoro nie ma domykania.. 🙃
-
Seria 3 G20 330d vs seria 5 G60 540d
Jakość i G60 to oksymoron. 😅 Najnowsze modele bmw to budżetowe auta przypudrowane świecidełkami (nawet na zewnątrz lol) i telewizorami jak w salonie żeby przykryć zjazd jakości na łeb na szyję. Następcy G20 to nie ominie, także brać wybierać decydować i niczego nie żałować, póki jeszcze jest przynajmniej jeden model mający cokolwiek wspólnego z premium. 😉