Skocz do zawartości

TC

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez TC

  1. TC odpowiedział(a) na miziak temat w E46
    czasem lepsza jakaś odpowiedz niż żadna... a tak na prawdę to jest to czujnik temperatury do podgrzewanych spryskiwaczy ja mam taki czujnik a w Vinie nie ma podgrzewanych spryskiwaczy......
  2. drga właśnie przez zużyte poduszki ...... przy większych obrotach mniejsze drgania ale to nie sposób rozwiązania problemu , wymień poduszki i tyle .... i tak dalej jestem ciekaw ile zapłaciłeś za autko... skoro tak wszystko dobrze sprawdzili w ASO to nie powiedzieli Ci czemu są drgania? i jakoś nie dowierzam że autko z przebiegiem 90 tyś ma jakieś problemy, przecież to prawie zerowy przebieg dla tego auta!!!!
  3. TC odpowiedział(a) na miziak temat w E46
    to jest termometr od żaluzji.....
  4. TC odpowiedział(a) na deusexe temat w E46
    Kolego widzę że jesteś z Kołobrzegu.... źle Ci wytłumaczyli , bo jeśli masz wymienione wszystkie świece a walnięty jest sterownik od grzania świec to nic ta wymiana nie dała! Jakbyś kiedyś w przyszłości chciał sprawdzić błędy to zapraszam na priva ! I nie kasuję tyle co serwis .... :wink:
  5. nie straszcie kolegi od razu , że turbo pada taki dźwięk jest też jak mamy nieszczelny wydech , może ten łącznik elastyczny...
  6. Spalasz bez sensu paliwo zatruwajać środowisko, a następnie ponownie spalasz więcej paliwa rozgrzewając skrzynię, lożyska, dyfer itd, itp Auto najefektywniej rozgrzewa się jadąc. w dodatku zatruwasz je brzydkim i psującym się DIESLEM.... :lol:
  7. TC odpowiedział(a) na okpiotrok temat w E46
    co do pkt. 3 to zwykły woltomierz chyba nie wystarczy do tego będzie potrzebny oscyloskop...
  8. TC odpowiedział(a) na glina82r temat w E46
    jak coś takiego jak czujnik wałka może nie wyjść na kompie? to chyba jakiś uniwersalny komp....
  9. głowice pewnie założyli a teraz muszą złożyć rozrząd!
  10. a czy w e46 jest taka opcja że przy wbiciu wstecznego , prawe lusterko pochyla się w dół??? w 7er tak miałem , więc może i tu da radę....
  11. tak tylko że to są pewnie nowe auta albo prawie nowe.... i firmie wisi co z nimi będzie potem bo i tak za 3 lata je wymienią!
  12. TC odpowiedział(a) na domi_niczka temat w Felgi i opony
    dokładnie opony zimowe swoje właściwości utrzymują przez 3 lata ! i można wyrzucić na śmietnik! letnie to inna bajka...
  13. ale zauważ że w inspekcji kilometry są różnie liczone w zależności od obciążenia silnika więc inspekcyjnym 30 tyś km przypada mniej według licznika .... no chyba że same trasy jeździsz....
  14. to ja już na kosmetykę i drobiazgi wydałem około 4 tyś ( wliczając opony zimowe ) ... ale to już zależy od indywidualnego podejścia właściciela , ponieważ dołożyłem multifunkcje , pełne OBC i parę innych pierdół....
  15. no ja nie wierzę ! W super wspaniałym samochodzie z benzynowym silnikiem odkręcają się śruby......
  16. tzn . separator oleju
  17. to zależy jak uszkodzona jest przepływka , może być całkowicie uszkodzona i wtedy powinna być poprawa po jej odłączeniu ! ale jeśli przepływka jest teoretycznie sprawna tzn. całkiem nie jest padnięta dla programu diagnostycznego a po prostu przekłamuje w pewnym zakresie obrotów to tego nie sprawdzisz domowym sposobem!
  18. TC odpowiedział(a) na BaX temat w E46
    chodzi Ci czy trzeba robić coś w rodzaju adaptacji... nie trzeba !
  19. TC odpowiedział(a) na BaX temat w E46
    a koledzy jeszcze mam pytanie czy pod Inpą wyjdzie który czujnik?
  20. podłączyć pod kompa ! najlepiej jakaś INPa ale nie tylko podczas jałowego ale też w czasie jazdy trzeba ją sprawdzić!
  21. Inpa nie pomoże , ponieważ Inpa jest do diagnostyko ... da się to zrobić NCSem albo Disem!
  22. dokładnie o ten na zdjęciu! oczywiście poduszki pod silnikiem i koło pasowe wału muszą być sprawne!
  23. PANOWIE MOGĘ STWIERDZIĆ ŻE GŁÓWNĄ PRZYCZYNĄ SZARPNIĘCIA PRZY GASZENIU JEST ZUŻYTY NAPINACZ PASKA KLINOWEGO!!!!! Dziś wymieniałem pompę wody u znajomego i paski ! Wcześniej nie miał żadnych szarpań przy gaszeniu ani nic podobnego , ma dobre poduchy pod silnikiem i całe , czyli nie popękane koło pasowe ... ale do rzeczy jego stary napinacz nie dało rady napiąć i musiałem włożyć stary od 7er na jeden dzień dopóki nie przyjdzie nowy napinacz , i w tym momencie pojawiło się szarpanie przy gaszeniu ! pojechałem do kolegi - mechanika i przyglądał się temu zużytemu napinaczowi przy gaszeniu i to on powoduje cofanie się silnika przy gaszeniu ponieważ nie amortyzuje ! Także to jest główna bolączka - ZUŻYTY NAPINACZ ( koszt nowego ok 150 -160zł ) . Oczywiście przy tym wszystkim muszą być sprawne poduszki pod silnikiem i skrzynią i koło pasowe wału , ale jeśli to wszystko jest sprawne to szarpanie pochodzi od NAPINACZA !!!!!!
  24. TC odpowiedział(a) na TC temat w E46
    no i przy okazji okazało się że napinacz do wymiany ... starego w ogóle nie dało się wdusić , ale miałem jakiś na razie na zamianę z 7er , który był już zużyty ale dało radę naciągnąć pasek , i mogę śmiało stwierdzić że ZATELEPANIE SILNIKA PODCZAS GASZENIA TO GŁÓWNIE WINA NAPINACZA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  25. TC odpowiedział(a) na TC temat w E46
    ja wymieniam u znajomego , ponieważ pompa wody się u niego wysypała i pozrywało paski!!!

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.