Treść opublikowana przez speed1211
-
samochod skreca
Prosta prostej nie rowna :) wazne zeby byla prosta bez pochylosci i kolein jesli jedzie prosto to normalnie powinno byc o.k. Na pochyloscoach tez mi auto sciaga i musze kirownice trzymac ale to Ty musisz wiedziec czy u Ciebie to az tak strasznie jest. http://www.opony.com.pl/narzedzia/tabela-cisnien-w-oponach/ Sprawdz czy sie zgadza, do tego 0,2 bar dopompuj A co z ET, masz odpowiednie
-
samochod skreca
A moze za male cisnienie, dodaj 0,2-0,3 bar i zobacz czy sie poprawi. Felgi kupiles z odpowiednim ET bo to tez moze miec wplyw na stabilnosc na pochylosciach. Ps. Ale "delikatnie nie skreca tak bardzo" to chyba dobrze chlopaki. Nic nie trzeba robic :mrgreen:
-
E60 Opony Dunlop SP Sport Maxx RT
Tez tak mysle :) co do opond dunlopa to wlasnie nie sa te co ja kupilem, maja inny profil wiec nie jest to az tak 1:1 Wczoraj czytalem troche na temat naszych dunlopow i w wiekszosci czytalem tylko o tym ze oponki nadaja sie na tor wyscigowy a nie o scieralnosci :D
-
E60 Opony Dunlop SP Sport Maxx RT
Wlasnie wpadl mi test opon z Auto Bild z 2014 roku. Nasze oponki sa na trzecim miejscu... od konca :evil: Wyniki hamowania i trzymania sie na nawierzchni oczywiscie w czolowce ale zawalily jesli chodzi o ekonomicznosc (cena/przejechane km) przyblizona wytrzymalosc tych opon to 20.032km gdzie Michelin Primacy 3 ma 35.773 Koszt zuzycia opon na 1.000km Michelin 18,45€ (660€ za cztery sztuki); Dunlop 29,95€ (600€ za cztery sztuki) Ps. Koncowke skasowalem bo ceny na ebayu sa jednak podobne M 561€ D 524€ za 225/50 R17 Wpisuje sobie przebieg i sam przetestuje :mrgreen: Ale cos mi sie w ten test nie chce wiezyc bo w zeszlym roku dunlop byl w czolowce jesli chodzi o scieralnosc Ps.1 jak tak pomysle to mnie starcza te oponki na 3 do 4 lat wiec i tak dla mnie to jest obojetne. http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/Mobile%20Uploads/IMG_20140401_214156_zpsuoakq37_edit_1396381665094_zpsm20ilgd_edit_1396382101107_zpsaexdyywb.jpg http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/Mobile%20Uploads/IMG_20140401_214249_zpsygkokhf_edit_1396381836391_zpshgxsc1rr.jpghttp://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/Mobile%20Uploads/IMG_20140401_214257_zpsj4jualn_edit_1396381982204_zpst5pavzal.jpg
-
Problem z zamkiem w tylnych drzwiach
No to miales szczescie ze zabezpieczenie dla dzieci nie bylo wlaczone :) (chyba ze odryglowanie wtedy dziala :think: ) W mojej buni nie mialem jeszcze nieprzyjemnosci robic czegos z zamkiem ale ogolnie problemy sa zawsze takie same: - pekniety kabel w przejsciu kabli z karoseri do drzwi - silniczek zamka wysiadl - mikroprzelocznik zamka wysiadl - nalot na stykach wtyczki Ogolnie wszystko da sie naprawic ale bedziesz musial zdjac boczek i obczaic co tam jest. Prosty test dzialania zamka to danie pradu bateria 9v na szpilki jesli dziala to zyje :) Druga zecz ktora mozesz sprawdzic to czy prad dochodzi do wtyczki, dzieki temu obejdzie sie bez zdejmowania gumowej manczety i rozcinania izolacji Jesli robiles cos ostatnio przy samochodzie to napisz, moze problem tkwi gdzie indziej. Alarm, odlaczony kabel od modulu, pekniety/przeciety kabel w drodze od modulu do drzwi itd. Ps. Ale otwieranie klamka z zewnatrz po odryglowsniu drzwi normalnie dziala?
-
524td Rozładowuje akumulator podczas jazdy
Zdaza sie ze szczotki sie zawieszaja, stary dobry sposob :) sprawdz ladowanie moze sa juz zuzyte
-
Bmw e60 525i szyby
Ja w E61 mam wszedzie E6. Przednia, boczne, tylnia. Na szybetdachu sie tylko nie patrzylem :D
-
Opony pękają (ROF)co robić, jak żyć? Potenza S001
Zadzwob/napisz do producenta i zapytaj sie czy mozesz gdzie indziej je zareklamowac.
-
E46 330Ci weekendowy potworek
Standardowe miejsca ale musze powiedziec ze wcale nie jest tak zle. Jak juz wroci to szybko zapomnisz o tych zdjeciach :cool2:
-
Niedziałające kontrolki, drogowe, przeciwmgłowe airbag
Daj sobie najpierw bledy wykasowac. Moze bylo cos robione przy drzwiach i po prostu zastal wlaczony zaplon a blad od poduszek sam nie zniknie, trzeba go skasowac. Jesli wyskoczy jescze raz to bedziesz miec pewnosc gdzie go szukac.
-
Niedziałające kontrolki, drogowe, przeciwmgłowe airbag
Czestym przypadkim sa kable pod siedzeniami ale moze byc wszystko. Jedz na wyczytanie bledow to Ci da troche jasnosci i bedziesz wiedziec gdzie szukac. Ladnie Cie poprzedni wlasciciel wykolowal :D ale na pierwszy zut oka przy kupnie nie zwraca sie zawsze na to uwagi.
-
Niedziałające kontrolki, drogowe, przeciwmgłowe airbag
To pewnie mozna ustawic. Moze w instrukcji obsugi jest cos napisane ale zakodowac/wykodowac pewnie sie da
-
E60 Opony Dunlop SP Sport Maxx RT
Moj rozmiar w indeksie 99 wystepuje tylko w oznaczeniu XL ale mysle ze rezulteo ma racje zeby nic nie zmieniac bo ciezar samochodu i rozmiar opon jest taki jak wczesniej a zwiekszenie cisnienia bedzie potrzebne po dodaniu ciezaru a jesli bym przeladowal samochod (oczywiscie tylko teoretycznie) wtedy moge spokojnie dodac cisnienia o 0,3 bar aby osiagnac max. nosnosc i jechac. Np. Przy nornalnym obciazeniu 2,2/2,7 bar Przy max. obciazeniu 2,7/3,2 bar Przy przeladowaniu 2,7/3,2 + 0,3 bar
-
E60 Opony Dunlop SP Sport Maxx RT
Dzieki bo tak sie wlasnie zastanawialen nad obciazenim opony, Indeksem nosnosci i jak bieznik na to sie odnosi. Tabelke pozniej postudiuje :)
-
E60 Opony Dunlop SP Sport Maxx RT
Przyczyny zabkowania chyba sa wszystkim znane. Moze dunlopy sa troche bardziej podatne na to zjawisko ale przy odpowiedniej eksploatacji opon i zajzeniu w instrukcje obslugi samochodu powinno sie lekko temu zapobiec :)
-
Stukanie przy mocnym skręcie
Mialem plyn na odpowiednim poziomie bez ubytkow i dolewania a pompa harczala jak stary traktor :D Mozna by jeszcze pomyslec o wymianie plynu hydraulicznego ale niestety nie ma gwarancji na poprawe. Ps. Cos sobie jeszcze przypomnialem :) Po dodaniu gazu i kreceniu kierownica pompa powinna budowac wieksze cisnienie i glosniej chodzic jesli jest walnieta.
-
E60 Opony Dunlop SP Sport Maxx RT
Juz zalozone i sorawdzone. Sa bardzo ciche, praktycznie do 200km/h ich nie slychac tylko wiatr :) kleja sie bardz dobrze do aswaltu a zakrety zbieraja znakomicie :D Tylko teraz nachodzi mi jedno pytanie: :think: Przez zwiekszenie indeksu nosnosci z 95W na 99Y co mam zrobic z cisnieniem. Zmniejszyc (bo wytrzymuja wiekszy ciezar), zwiekszyc (bo sa twardsze boki) czy zostawic jak bylo (bo waga samochodu sie nie zmienila) :think:
-
Stukanie przy mocnym skręcie
Tylko ze jesli to pompa to na postoju tez bedzie skrzypic/charczec :D Pompa pod wplywem temperatury zaczyna sie rozszczelniac i wtedy daje o sobie znac. Mozna to dosyc latwo sprawdzic na juz rozgzanum silniku krecac kierownica do oporu, jesli pracuje glosniej niz normalnie (a roznice da sie spokojnie uslyszec) to albo pompa albo za malo plynu chydraulicznego. Wsluchaj sie tez przy skrecaniu na postoju w lewo i prawo (krotki pociagniecia kierownica) powinienes slyszal niereguralne skrzypienie wzgledem twoich ruchow w momencie kiedy pompa zaczyna pracowac.
-
Niedziałające kontrolki, drogowe, przeciwmgłowe airbag
A moze masz modul komfortu z coupe :think: sprawdz nr. modulu i porownaj je z realoem. Chyba ze uchylanie okien przy otwarciu drzwi da sie zaprogramowac. Co do swiatla wstecznego to wlacznik wstecznego idzie od skrzyni biegow (po lewej) Nr.15 i gdzies musi byc rozgaleznik do swiatel wstecznych tylko pytanie jest gdzie. Czy przy wlaczniku czy po drodze do srodka sie rozgalezia.
-
Jakie zarowki biale, niebieskie do E90?
W dzien beda zawsze zote chyba ze kupisz bez homologacji ( od 5000k ) ale wtedy w nocy podczas deszczu wez lepiej TAXI
-
cisnienie oponach
Ja Kupilem teraz opony z wiekszym indeksem nosnosci. Przeszedlem z 95W na 99Y. Powinienem teraz zmniejszyc cisnienie czy zostac przy starym ustawieniu?
-
Stukanie przy mocnym skręcie
Pompa servo
-
E61 by speed1211 wentylowane fotele z E65, nagłośnienie Indi
Letnie alusy juz zalozone z nowymi gumami Dunlop SP Sport Maxx RT XL MFS 225/55 R16 99Y. Jazda prubna zalicona. Oponki sa swietne, wogole ich nie slychac. Dopiero od 200km/h trpche zaczynam je slyszec :cool2: http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/Mobile%20Uploads/IMG_20140330_114007_zpsgtchxkbu.jpg http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/Mobile%20Uploads/IMG_20140330_133319_zpsh0weq2tm.jpghttp://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/Mobile%20Uploads/IMG_20140330_133230_zpss6bfv2ja.jpg
-
UWAGA OSZUST! WBAVD13566KV07213 E90 325xi
speed1211 odpowiedział(a) na zetro temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJuz znam niewypadkowe i jak widze ze jest zbyt bardzo niewypadkowy a wstarczy 1mm, wlasciciel nic o tym nie wie i upiera sie ze nic nie bylo to odrazu daje sobie spokoj. Stluczka czy nie, nie bede wchodzic w gleboka wode a pozniej sobie pluc po co to zrobilem. Niestety niektore sa pewnie tak dobrze zrobione ze sie tego nie zauwazy :/
-
samochod skreca
My niestety nie czujemy tego co Ty. Robiles zmiane ogumienia moze? Jak zmieniam z letnich na zimowe albo sprawdzam czy wszystko o.k. to tez czsami tak mam, wczesniej tak nie bylo a jak zapomne to wszystko o.k. :) Zrob pare km moze sie przyzwyczaisz. Ps. A trzymasz kierownice jak jedzies czy puszczasz zeby sprawdzic?