Treść opublikowana przez speed1211
-
524td Rozładowuje akumulator podczas jazdy
To przeczysc jeszcze dla pewnosci kontakty przy alternatorze i zmierz jeszcze raz no i pozniej regeneracja albo nowy zregenerowany.
-
Czujnik na przedniej szybie. Co to?
Wlasnie normalnie jest w bagazniku ale patrzac sie na wielkosc skrzyneczki to moze sie zgadzac.
-
Czujnik na przedniej szybie. Co to?
A nie masz lepszego zdjecia z przodu i tylu? Nie wyglada to na nic seryjnego, moze jest na tym jakis nr.
-
320Ci Piszczące hamulce
Przez jakis czas tez mi kwiczaly, po zaciagnieciu recznego i przejechaniu kilkuset metrow ustalo. Mysle ze zbieral mi sie gdzies pyl z klockow a po zaciagnieciu recznego sie utylilizowal :mrgreen:
-
Dobra nuta na dlugie trasy ;p
Poki zona nie spi to Disco-Polo i jakies tam milosne ale to moim zdaniem nie jest nic na trase tylko wesele :mrgreen: a jak mam juz za duzo albo zasnie to wszystko co wpada w ucho i pobudza a nie usypia :cool2: i jak koledze, od granicy RMF :D
-
320Ci Piszczące hamulce
Problem z kwiczeniem przy niskich predkosciach jest spowodowany zazwyczaj ruwnym ztarciem klockow. Tu powinno pomuc zciecie kantow i ponowne nalozenie pasty. Przejedz sie tez troche na zaciagnietym recznym, moze pomoze.
-
Jak doczyścic bardzo brudną alufelgę.
Co mozesz jeszcze sprubowac to spray do czyszczenia piekarnikow, spryskac i zostawic na 2-3 godzin. WD-40 tez mozna sprubowac. Jesli to tylko pyl z klockow a nie wzarty plyn hamulcowy to powinno sie to spokojnie wyczyscic.
-
330D+ MarcinS
Pasiasto :mrgreen: a roznia sie czyms te zamawiane paski od tych co Ty przykleiles
-
E46 330Ci weekendowy potworek
Jak z kazdymi tarczami/klockami znajdziesz dobre i zle opinnie. Zimmermany z dziurkami na pewno nie sa zle ale troche glosniejsze niz noormalne. Mysle ze jak kupisz zestaw ATE z keramika (mniej pyla na czarno) i Power Disc-i (dluzej trzymaja jak normalne) to bedziesz dobrze poradzony i zadowolony ale tu tez sie znajda zwollenicy i przeciwnicy takiego zestawu :mrgreen: Zestaw Ferodo tez jest dobra opcja wiec wybor nalezy do Ciebie ;)
-
E46 330Ci weekendowy potworek
Ogolnie wszystkie znane marki s dobre, TRW ATE Jurid Textar Zimmermann Brembo itd. oprucz tanich chinskich zamiennikow ale ja bym Ci proponowal ori. tarcze i klocki ATE, Textar, Jurid, TRW. Sam mam ori tarcze i TRW/ATE i nie moge nazekac. Nic nie piszczy, hamuje jak trzeba i jest swiety spokuj z czego bardzo sie ciesze bo czesto na forum sa tematy: tarcze bija, klocki piszcza. Najwazniejsze zeby bylo wszystko dobrze wyczyszczone przed wbudowaniem nowych i pierwsze km bez zbyt ostrych hamowan.
-
Jak doczyścic bardzo brudną alufelgę.
Na pewno sie pochwale :D Mialem myc jutro ale teraz poczekam az dojedzie trix do mnie wiec tak na koniec maja beda opisane pierwsze wrazenia. Zrobie przy okazji porownanie trzech innych produktow bo opon jest 4 a w piwnicy nazbieralo sie juz pare roznych roznosci :mrgreen: Tak jak na YT ogladalem to zapowiada sie szybko i bezbolesnie a czyszczenie jest podobne do Sonaxa, tez tak ladnie rozpuszcza ale czy az tak dobrze jak trix to bede dopiero wiedziec po porownaiu.
-
Jak doczyścic bardzo brudną alufelgę.
Cenowo wcale nie jest zle, jesli jest naprawde taki dobry jak go opisujesz to sie w niego zaopatrze :mrgreen: Akurat czeka mnie sezonowe czyszczenie, kumpel w maju przyjezdza to go sobie wyprubuje :cool2:
-
Jak doczyścic bardzo brudną alufelgę.
Wyprubuj Sonax Xtreme jest naprawde dobry, reaguje z kurzem mocno trzymajacym sie do felgi.Czyscilem nim felgi od srodka ktore pare latek nie byly czyszczone (jesli wogole) i dal sobie rade. I ciepla woda, duzo cieplej wody :D mozesz je nawet na 2-3h zamoczyc w wodzie z plynem zeby troche zmiekklo ale sonaxa na sucho. Albo kup jakis srodek od firmy ktora sie na tym specjalizuje. Oni maja naprawde dobre srodki ktorych nie dostaniesz w sklepie. Czesto z wlasna patentowana formula. Pryskaja srodek i zmywaja bez trudu.
-
Jak doczyścic bardzo brudną alufelgę.
Temat juz jest zalozony :mrgreen: viewtopic.php?f=87&t=241630&hilit=+alufelgi
-
Zawiesza się rozruch
Na poczatek proponuje postukac trzonkiem mlotka w rozrusznik, czasami szczotki albo magnet sie zawiesza od osadu. Jesli pomoze to dobrze ale jesli to pierwszy rozrusznik to raczej zostanie Ci sie tylko regeneracja.
-
Bmw e60 525i szyby
E1 Niemcy E2 Francja E3 Wlochy E4 Holandia E5 Szwecja E6 Belgia E7 Węgry E8 Czechy E9 Hiszpania E10 Byla Jugosławia E11 Wielka Brytania E12 Austria E13 Luxemburg E14 Szwecja ... E20 Polska ... Itd. Mam belgijski samochod wypuszczony na niemcy :wink: Kazdy kraj ma wlasny nr. E wiec jest to oznaczenie kraju produkujacego
-
330D+ MarcinS
Z malym wkladem pienieznym to tylko male korektory odpryskow, troche 2-k spachli, podkladu, sprayu alu i klary w sprayu a jesli chcesz na cacy to albo lakiernik albo piaskowanie i proszkowanie. Ogulnie jak tych duzuch odpruskow nie bedzie widac to juz bedzie lepiej :)
-
[e46]320d 136KM 2000r immobiliser
no to chyba tylko ews
-
330D+ MarcinS
Zaciski fajne, tez myslalem o czarnych ale musza poczekac na nastepne lato bo w niedziele wymienialem a wczesniej nie kupilem czego potrzeba :mrgreen: Felgi moglbys troche poprawic zeby tych odpryskow nie bylo tak widac.
-
Problem z zamkiem w tylnych drzwiach
to zanim porozbierasz wszystko to sprawdz jak wyglada pokrycie kabli/igiel w zamku. Albo po prostu sprawdzic miernikiem gdzie idzie + w kablu bo jest tam chyba z 6 a ktory do czego jest to niestety nie wiem. Powinno byc wypisane w WDS-ie niestety moj IOS nie otwiera tego przydatnego programu :/ http://www.bmw-planet.com/diagrams/release/en/
-
[e46]320d 136KM 2000r immobiliser
To sprawdz czy zapasowy dziala :D Zawsze mozesz wyciagnac sprawna pestke i przy antenie immobilizera przykleic. Bedzie miec caly czas sygnal i po problemie :)
-
Co to za felga? - EDIT, kolejna do rozpoznania na samym dole
426
-
[e46]320d 136KM 2000r immobiliser
W e34 dalo rade po polutowaniu kabelkow na plytce scalonej immobilizera viewtopic.php?f=71&t=233408&hilit=+immobilizer Moze w twoim tez sie tak da. Ps. a moze z Twoja stacyjka albo kluczem cos nie tak.
-
samochod skreca
Na to wyglada ze cisnienie jest o.k. ale troche dodac mozesz sprubowac. Najlepiej bedzie ja przejedziesz sie innym samochodem na takich gumach albo zalozysz. A bieznik opon jest o.k. nie jest starty za bardzo po bokach? Ja juz pomyslow nie mam wiec powodzenia zycze :)
-
Niedziałające kontrolki, drogowe, przeciwmgłowe airbag
To na poczatek zajzyj pod siedzenia i obadaj kabke jesli to nie one to musi Ci ktos inny pomuc bo to koniec mojej wiedzy w tym temacie :mrgreen: