Treść opublikowana przez mikimisz
-
[E91] 325i Warszawa WBAVS11000AG95787
mikimisz opublikował(a) temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWitam, Poszukuję opinii, głównie od strony technicznej, na temat tej trójki: http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-e91-mega-wyposazenie-warszawa-ID6ygfYf.html VIN: ag95787. Zrzut: http://screenshot.net/7qy3pul Głównie zastanawiam się co w tym silniku może wymagać wymiany przy takim przebiegu i ile taka zabawa będzie kosztować. Co może być ze skrzynią, zakładając, że olej nie był jeszcze wymieniany? I tak z ciekawości, czy ktoś mi powiem jak wygląda realne spalanie w mieście przy takim silniku w kombi z automatem? Dzięki :)
-
Wymiana wnetrza z anglika
Jeśli fotele z pamięcią to musisz przekładać silniczki i wiązkę L<->P i mieć europejskie panele sterowania. Jeśli chcesz mieć mate to tak, trzeba pruć. Problem jest taki, że w starych fotelach gąbka może być połamana i jak rozbierzesz to będzie problem ze złożeniem. Obejściem jest emulator maty pasażera.
-
E46 2,5 Wymiana skrzyni automatycznej Ti na Ci
Ti i Ci to oznaczenia nadwozia Ti dla Compacta i Ci dla Coupe/Cabrio. Silniki były te same jeśli oba to 325, mniemam, że skrzynie też.
-
DIS problem z KOMBI
Jakieś pomysły?
-
Przekodowanie panelu DSC
Dzięki.
-
Przekodowanie panelu DSC
Hej, Dokładałem do auta grzane siedzenia i pojedynczy guzik DSC zmieniłem na zintegrowany panel. W panelu były: 2x grzanie siedzeń; DSC; Harman Kardon. W tej chwili dokładam do auta roletę elektryczną tylnej szyby. Chciałem się dowiedzieć czy jest możliwość tak przekodować panel by w gnieździe od HK móc włożyć przycisk od rolety? Pozdrawiam
-
DIS problem z KOMBI
Do auta jest dołożone: - xenony (ze spryskami i samopoziomowaniem) - czujnik deszczu zmieniony na deszczu i zmierzchu + zmieniony moduł świateł - grzane fotele - będę jeszcze dokładał roletę tylnej szyby Auto jest z 9 tygodnia 2001.
-
E46 problem z oprogramowanie licznika
Witam, mam problem z r licznika w moim E46. Wszystko zaczęło się od problemu z KOMBI zasygnalizowanym przez DIS [ viewtopic.php?f=97&t=293064 ]. Dziś wyjąłem licznik i pogrzebałem w PAsoft i trochę się zdziwiłem. Naklejka na liczniku: http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z697/6974498/small/3.jpg Dane z INPA: http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z697/6974498/small/2.jpg Dane z PAsoft: http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z697/6974498/small/1.jpg Jak widać numer z naklejki jest inny niż ten jaki jest zaprogramowany. To samo z wersją SW. Na liście algorytmów PAsoft takiego nawet nie ma. Jakiś pomysł czego to wina i jak to naprawić?
-
Kierukowskazy wraz ze światłami postojowymi.
Zmień żarówki pozycyjnych.
-
Kierukowskazy wraz ze światłami postojowymi.
Nie pokazuje na desce błędu przednich świateł? Jeśli tak to auto widzi postojowe jako przepalone i w to miejsce włącza na stałe kierunki, to taka opcja zapasowa. Można ją wyłączyć NCS-em, ale również polecam zmianę żarówek postojowych, jak chcesz LEDy to koniecznie z can busem. Chyba, że masz włączone DRL? Czyli długie jako światła do jazdy dziennej?
-
DIS problem z KOMBI
Witam, Chciałem zakodować w DISie kilka nowych rzeczy dołożonych do auta. Mam odpowiednio skonfigurowane wirtualki. Przy próbie dodania wyposażenia (retrofit) pojawia się błąd z KOMBI. I tu moje pierwsze pytanie: może mi ktoś powiedzieć co to jest i za co odpowiada? Następnie próbuję naprawić KOMBI. Mam dwie możliwości: - zgranie danych ze starego modułu i wgranie ich na nowy - zakodowanie nowego Przy kodowaniu podaję VIN, datę produkcji, kod koloru, kod tapicerki. Następnie próbuję zapisać KOMBI (wyświetla się jako: '10 KOMBI'). I wtedy pokazuję się taki błąd: http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z696/6963571/small/1.jpg Czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć o co chodzi i co robię źle? Nie wiem czy to ma znaczenie, ale w aucie był wymieniany moduł świateł. Nowy został odpowiednio zakodowany PASoftem. Z góry dzięki za pomoc!
-
Nie podlaczone kable
Sprawdzałeś po VINie czy nie było skrzyni automatycznej?
-
[E46] Podgrzewane siedzenia wersja ultra cheap
Szczerze to byłbym się pożaru foteli / auta.
-
Problem z zamkiem drzwi kierowcy e46 coupe
Miałem dokładnie to samo, padł zamek. Nowy jest dość drogi (~500 zł), w o używki ciężko, możesz szukać na allegro kto wystawia drzwi i pytać o zamek. Z Anglika nie pasuje (nie ma miejsca na kluczyk). A, i musisz sprawdzić ilu pinową masz wtyczkę do zamka, były dwie wersje.
-
Samoczynne otwieranie okien
Szczerze mówiąc, uważam to za mało realne - szyby były całkowicie opuszczone. Przycisk musiałby być wciśnięty dłuższą chwilę.
-
Samoczynne otwieranie okien
Ok, mam włączoną tę opcję, ale to nadal nie wyjaśnia opuszczania szyb.
-
Samoczynne otwieranie okien
Cześć, Mam taki problem. Zdarzyło mi się po raz drugi, że idąc do auta zobaczyłem, że ma opuszczone przednie szyby, a auto zamknięte. Raz zdarzyło się to przy około godzinnym postoju a dziś po całonocnym. Zastanawiam się co może być przyczyną. Dwukrotnie zdarzyło się kiedy parkowałem dokładnie w tym samym miejscu u dziewczyny. Na podwórku parkują jeszcze dwie BMW (E39 i E46) zastanawiam się czy może być tak, że jakoś reaguje na ich sygnał? Albo może są jakieś zakłócenia / inne sygnały w tym miejscu (dwa razy parkowałem w tym samym miejscu z dokładnością do 1m.), które zakłócają prace auta? Ewentualnie czy jest możliwe żeby jakiś sąsiad śmieszek miał sposób żeby to robić? Jak pisałem auto miało opuszczone przenie szyby (Coupe), ale drzwi były zamknięte. Jestem pewny też, że nie zrobiłem tego ja przypadkiem z kluczyka - z resztą wtedy auto byłoby otwarte. Czy może moduł komfortu albo jakieś przekaźniki padają i robią takie psikusy na koniec? Ewentualnie czy może to być wina wilgoci? Gdzie jej szukać? Jakieś pomysły?
-
HID Kontrowersyjny pomysł
Nie wiem jak koszty lamp, bo te założył poprzedni właściciel, co do reszty (ceny używek z allegro/od ludzi z forum/ handlarzy specjalizujących się w BMW): - kompletny zestaw spryskiwaczy 300 zł (z przekaźnikiem) - pierdoły (kable, końcówki itp.) 20zł - czujniki samopoziomowania 180 zł - wiązkę zrobiłem sam z kabla 3 żyłowego + końcówki itp. 40 zł - nowy moduł świateł (pod xenon) 50 zł Do tego koniecznie NCS (gorsza opcja, więcej pracy i nie zakoduje przebiegu/VIN) 70 zł lub PAsoft 140 zł Potrzeba lutownicy i trochę ogarnięcia.
-
problem na zimnym silniku 2.2 170 km m54
Mnie opis błędu kieruje na DISĘ, ale nie wiem czy od tego by nie zapalał.
-
Problem z centralnym zamkiem
Prawdopodobnie przekaźnik w module komfortu.
-
M54 Napinacz mechaniczny czy hydrauliczny?
Dzięki Wam
-
M54 Napinacz mechaniczny czy hydrauliczny?
Witam, Czy ktoś na postawie tych zdjęć jest w stanie powiedzieć czy mam napinacz paska mechaniczny czy hydrauliczny? https://www.dropbox.com/s/qdvbdh5ln6ixumq/2015-10-27%2021.55.50.jpg?dl=0 https://www.dropbox.com/s/zow703yl98bjr18/2015-10-27%2021.48.05.jpg?dl=0
-
M54B22 hałas przy ~2000RPM
Wiesz, która dokładnie osłona to była?
-
M54B22 hałas przy ~2000RPM
Nikt nie ma żadnego pomysłu?
-
[E46] Problem z układem kierowniczym
Podbijam, ostatnio po chłodnych nocach mam podobne objawy.