Skocz do zawartości

mikimisz

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mikimisz

  1. mikimisz odpowiedział(a) na Feldark temat w E46
    Oryginalnie była dostępna skóra w podobnej czerwieni (trochę ciemniejszej) i mi strasznie się podoba. Tylko nie ma absolutnie żadnych sensownych na rynku (do coupe i nie z anglika) - jak by ktoś miał to biorę!
  2. Wymiana przednich to 3 min na oba, boczne podobnie. Najlepiej poszukaj filmiku na YT jak to zrobić to bez problemu powtórzysz. Co do świecących kierunków - mogą się przyczepić niebiescy i zabrać dowód.
  3. OK, w takim razie będę dziś walczył z nakrętkami tarczówką, dobrze, że w środku tego gwintu nie ma. Tak, chodziło mi o ślizgi. Dzięki za radę, tak będę robił! :cool2:
  4. Witam, Mam następujący problem. Przy próbie odkręcenia przedniej belki, tej pod zderzakiem, zderzaka już nie ma, były pęknięte zaczepy, zerwałęm jedną śrubę, pękła w połowie. A to była ta mniej oporna, która w ogóle chciała się ruszyć. Obfite polewanie wd40 wcześniej jak widać nie pomogło. Druga śruba w ogóle nie chce się ruszyć. Co teraz robić? Rozwiercać śruby? Czy w środku amortyzatora, przez który przechodzą jest gwint? Czy tylko na górze belki, w tych jakby przymocowanych nakrętkach? Czy ich odcięcie załatwi sprawę? Belka i tak jest na złom. I jeszcze jedno pytanie, o mocowanie przednich ślizgów. Ponieważ u mnie ich w ogóle nie było, stąd wymiana, jak należy je ustawić? Bo nie ma jakiejś pozycji, w której by się blokowały.
  5. No i moja też na leczenie. Przyłączam się więc do pytania gdzie w Warszawie najlepiej się z tym udać?
  6. mikimisz odpowiedział(a) na pewek temat w E46
    Spróbuj tak jak mówi mr18, powinno dać się przełożyć samo pokrętło z A do starego modułu. W PAsoft zmienisz VIN i przebieg w module, nawet jak zostawisz stary moduł to warto wprowadzić poprawny przebieg za czas kiedy jeździłeś z innym.
  7. mikimisz odpowiedział(a) na pewek temat w E46
    Nemo77 - poszukaj "DAUERFAHRLICHT_EU" w ALSZ, jak nie masz to może w Twojej wersji modułu jest inne polecenie, pogrzeb w necie za listą kodów do NCS jak np. TA pewek- temat już był poruszany przy wymianie modułu na poliftowy - poszukaj, musisz zmienić coś w NCS.
  8. mikimisz odpowiedział(a) na darek19993 temat w E46
    Sprawdź bezpieczniki w skrzynce. Zacznij od 7 i 41, ale mogą być inne - zależnie od wyposażenia.
  9. Problem tylko taki, że przy 3 litrach jest 18,6% akcyzy
  10. Maniuś masz jakiś problem ze sobą czy sobie ego podbudowujesz? Większość życia jeździłem i jeżdżę dieslami, a jeśli potrzebujesz pomocy to idź do specjalisty a nie tu :) Diesel na krótkich odcinkach dostanie bardziej, by wspomnieć tylko o turbo. Do tego w tym budżecie będzie też cięższy do kupienia - ale Twoje auto, Twoje wybory.
  11. Nie, po prostu nie ma instalacji. Chcę ją dołożyć. Silniczki w lampie akurat działają :)
  12. Kolego na taki dystanse zapomnij o dieslu - zabijesz go, ani się nie zagrzeje, ani pewnie po takim dystansie nie będzie Ci się chciało siedzieć kolejnej minuty i chłodzić turbo. I tyczy się to wszystkich diesli nie tylko E46 D, a jak trafisz na nowszego z DPF to już w ogóle wpędzisz się w koszty. Na takie dystanse to tylko benzyna, ale jak koledzy pisali na 12l w pagórkowatym terenie i krótkich dystansach nie masz co liczyć. Stawiam raczej na 16/18. Więc albo zostaję Ci gaz albo szukanie czegoś innego - inaczej tylko wpędzisz się w koszty.
  13. Witam, mam następujący problem - kupiłem auto z dołożonymi xeononami - same lampy oryginalne, ale bez sprysków i samopoziomowania. Spryski udało mi się zamontować, jednak problem jest z poziomowaniem. Zbliża mi się koniec badania technicznego i na 2 SKP już mnie przez to odesłali :/ Chciałbym więc dołożyć żeby było jak powinno. Czy ktoś z tu obecnych robił to i jest w stanie powiedzieć co dokładnie jest potrzebne i jak to zrobic? Ile to będzie kosztowało i czy uda się to zrobić samemu? Znalazłem jakieś stare tematy na zagranicznych forach, ale już z wygasłymi zdjęciami, więc mało pomogą. Ewentualnie czy ktoś z okolic Warszawy podjąłby się takiej operacji? Nie chciałbym wymieniać lamp na zwykle...
  14. Ostatnio dołożyłem u siebie przycisk otwierania bagażnika z kokpitu - koło lewego kolana kierowcy. Działa bez problemu, przycisk w listwie też działa, a pilot ciągle nie :mad2: Teraz już totalnie zgłupiałem, jeśli problem byłby w kablach to chyba przycisk w kabinie też powinien nie działać.
  15. Raz jeszcze dzięki! :cool2: W takim razie zamawiam biały ślizg i będę próbował montować.
  16. Mam coś takiego: http://s10.postimg.org/vpfls5ew5/2014_07_29_07_55_45.jpg
  17. Nikt nie wie, który to kabel?
  18. BaX - dzięki! :cool2: Czyli od strony auta potrzebuję tylko przymocować biały ślizg. Jeśli kupię kompletny zderzak to w nim już nie będę musiał nic robić?
  19. Witam, Mam pytanie o to jak mocowany jest ślizg. Moje auto miało jakąś przygodę w prawym rogu i zostało złożone tak na odpie*dol, że brak słów. :mad2: Zderzak z prawej strony został przykręcony śrubą do błotnika, przez co połamał się i teraz muszę go zmienić. Mam pytanie o to jak prawidłowo powinien być zamocowany, czy powinien być przymocowany do widocznych na zdjęciu otworów? Jeśli nie to czy ktoś ma jakąś instrukcję? http://s10.postimg.org/m9jb6spbp/2014_07_27_11_59_34.jpg
  20. No 318 w gazie to raczej średnio do jakiś zabaw ;) I jak mówi kolega wyżej - zły dział.
  21. mikimisz odpowiedział(a) na Hiszpan_90 temat w E46
    Myślę, że w przypadku 318i to w ogóle nie ma o czym mówić, no ale żeby to wiedzieć to jednak trzeba by tej szukajki użyć :D
  22. mikimisz odpowiedział(a) na pewek temat w E46
    Nie, zmieniając włącznik świateł nie zmieniasz żadnych kabelków. Wtyczka do RLS to 3 lub 5 z tych: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BN11&mospid=47615&btnr=61_1280&hg=61&fg=15
  23. Otwieranie przyciskiem działało cały czas. Przestało działać tylko z pilota i tylko z nim jest problem. W tym samym czasie dłubałem przy module komfortu, dlatego boję się, że coś tam mogło się posypać. Jak sprawdzić (który kabel) czy sygnał otwarcia dochodzi w ogóle do miejsca wejścia kabli do klapy. Jak rozumiem powinno się na nim pojawiać napięcie po naciśnięciu przycisku na kluczyku?
  24. mikimisz odpowiedział(a) na pewek temat w E46
    Jak rozumiem obecnie nie masz żadnego czujnika> (samego deszczu?). Na pewno potrzeba szyby z uchwytem pod czujnik, czujnika (na allegro ~100 zł); włącznik świateł z pozycją A (należy też przekodować moduł świateł); manetka od wycieraczek (ale tu nie jestem pewny); okablowanie i ogólnie zakodowanie wszystkiego żeby działało.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.