Skocz do zawartości

mikimisz

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mikimisz

  1. Ale on się otwiera z przycisku nad rejestracją. Problem jest tylko z pilotem.
  2. Wie ktoś który kabel za to odpowiada (jakie kolory)? I jak się dobrać do kabli po tym jak wchodzą do auta?
  3. mikimisz odpowiedział(a) na patrum temat w E46
    Tylko trzeba przypilnować żeby napisali co jest do kontroli :)
  4. Sprawdziłem wszystkie kable w klapie i wydaję mi się, że są ok.. Jest możliwość, że moduł popsuł się tylko w zakresie otwierania klapy? :mad2:
  5. mikimisz odpowiedział(a) na Wankej temat w E46
    Oba kable są wciskowe, po prostu ciągniesz za nie i schodzą. Siedzą całkiem mocno więc trzeba z siła.
  6. A wie ktoś który z kabli za to odpowiada? O tyle dziwne, że wszystko inne mi działa (oświetlenie bagażnika, tablicy, przeciwmgielny i wsteczne).
  7. mikimisz odpowiedział(a) na patrum temat w E46
    Z DRL jest trochę inna historia, zobacz chociażby w nowszych BMW - jest tak domyślnie i to jest ok. A z kierunkami problem jest taki, że nijak się to ma do przepisów niestety.
  8. mikimisz odpowiedział(a) na patrum temat w E46
    Postojowe nie mogą świecić na pomarańczowo, a ich liczba jest określona ( na 2 z przodu). Co do tego jak mają pracować kierunkowskazy też są konkretne wytyczne (kiedy się mają zaświecić i z jaką częstotliwością mrugać). Na obrysówki się nie łapie po są tylko z przodu - choć szczerze nie wiem jak w naszych przepisach wygląda kwestia świateł obrysowych dokładnie.
  9. Możesz to szerzej wyjaśnić? Zawsze wydawało mi się, że katalizator, szczególnie mocno zużyty zapycha auto.
  10. Wydaję mi się, że dźwięk o błędzie PDC idzie z tego samego gongu co pikanie. Więc jeśli był to raczej w czym innym jest problem, może coś z kodowaniem?
  11. mikimisz odpowiedział(a) na patrum temat w E46
    Nie boisz się o dowód? Czy jeździsz z kablem i komputerem? :D
  12. Witam, mam następujący problem, najpierw było tak, że cały czas pokazywało mi otwarty bagażnik (wtedy otwieranie jeszcze działało) po tym jak posprawdzałem kablem i trochę nimi poruszałem ( w tej gumowej osłonce) i zniknął problem z pokazywaniem otwartego bagażnika, ale przestał otwierać się kluczykiem. Zdjąłem osłonę z klapy i sprawdziłem kable, ale wszystkie wydają się ok, wyczyściłem mikroprzekaźnik i ogólnie przejrzałem czy nic tam nie ma. Wydaję się, że jest ok. Kluczyk działa bo jak przytrzymam guzik od bagażnika to załącza alarm. Otwieranie przyciskiem w klapie też działa. Próbowałem odpięcia akumulatora na kilka minuta, ale tez nie pomogło. Poniżej zrzut z modułu komfortu. Jak wyczyściłem go do ustawień fabrycznych tez nie pomogło. WISCHERPOTI aktiv ANLAUFSTROMBEGRENZ_MEMO aktiv SCHEIBENABSENK_OHNE_EKS aktiv FH_NACH_TUERE_AUF aktiv E52_FUNKTIONEN nicht_aktiv FENSTERHEBER_VORNE aktiv DIFFERENZ_ANLAUF_BLOCK wert_01 FH_FAHRERTUER_TIPP_AUF aktiv FH_BEIFAHRERTUER_TIPP_AUF aktiv FH_TUEREN_HINTEN_TIPP_AUF aktiv FH_ZTR_SCHALTER_TIPP_AUF aktiv FH_ZTR_SCHALTER_TIPP_ZU nicht_aktiv SCHEIBE_ABSENKZEIT wert_02 ZEIT_TUER/SCHLIESSZEIT wert_01 VERRIEGELN_AUT_AB_X_KM/H aktiv VERRIEGELN_AUT_NACH_2_MIN aktiv SOFT_ON/OFF aktiv IB_EIN_SCHLOSS_ENTRIEGELN aktiv IB_BEI_KL.R_AUS aktiv_mit_kl.58 ABSCHALTUNG_VERBRAUCHER aktiv HECKKLAPPEN_LOGIK geschlossen KOMFORTSCHLIE_FB_OHNE_SHD nicht_aktiv EINGANG_2 nicht_aktiv EINGANG_2_KONTAKT_GESCHL nicht_aktiv QUIT_AKUST_SCHAERF aktiv INNENLICHT_AN_MEHRFACH_ZV aktiv VERZUG_PANIK_MODUS_0.2_S wert_01 VERRIEGELN_XKM/H_SENDER_1 nicht_aktiv HKL_SPERREN_BEI_ZS aktiv VERRIEGELN_XKM/H_SENDER_2 nicht_aktiv VERRIEGELN_XKM/H_SENDER_3 nicht_aktiv VERRIEGELN_XKM/H_SENDER_4 nicht_aktiv WISCHER_RUECK_GESCHW wert_01 EKS_OFFEN/UNTERBRECHUNG wert_01 EKS_GEDRUECKT/OFFEN wert_01 CODIERUNG_ERFOLGT_1 codierung_erfolgt VERRIEGELUNGSSCHWELLE 16_km/h KOMFORTOEFFNEN_FB_O_FH_HI aktiv KOMFORTOEFFNEN_FB_O_SHD nicht_aktiv IB_SPERRE_BEI_FEHLER aktiv WISCHERINTERVALL 5_sec ENTSICHERN_CENTERLOCK nicht_aktiv QUIT_AKUST_SCHAERF_KLAPPE aktiv QUIT_AKUST_ENTSCH aktiv ALARM_OPT_FERNLICHT aktiv PANIK_MODUS aktiv SCHEINWERFERREINIGUNG aktiv SENSOR_REGEN aktiv STANDRUECKSCHALTUNG aktiv HUB_VERZOEGERUNG_FH_VORN nicht_aktiv FUNKTIONTUERSCHLOSS nicht_aktiv FERNBEDIENUNG_1 nicht_aktiv FERNBEDIENUNG_2 nicht_aktiv FERNBEDIENUNG_3 nicht_aktiv FERNBEDIENUNG_4 nicht_aktiv FH_ABSCHALTKRITERIUM ece FH_ABSENKUNG_SPERREN nicht_aktiv FUNKTION_CABRIO nicht_aktiv KOMFORTOEFFNUNG_FB aktiv FH_ABSENKEN_VERDECK_OEFF nicht_aktiv AUSSTELLFENSTER aktiv FENSTERHEBER_HINTEN aktiv EINKLEMMSCH_VORNE aktiv EINKLEMMSCH_HINTEN nicht_aktiv EINKLEMMSCH_REVERSIEREN kurz FH_FAHRERTUER_TIPP_ZU aktiv FH_BEIFAHRERTUER_TIPP_ZU aktiv FH_TUEREN_HINTEN_TIPP_ZU aktiv FUNKTIONEN_TOURING nicht_aktiv HECKSCHEIBE_ENTR_SENDER_1 aktiv HECKSCHEIBE_ENTR_SENDER_2 aktiv HECKSCHEIBE_ENTR_SENDER_3 aktiv HECKSCHEIBE_ENTR_SENDER_4 aktiv HECKSCHEIBE_ENTRI_INNEN nicht_aktiv KOMFORTSCHLIE_FB_O_FH_HI nicht_aktiv MAUT_ZU_STOP_N_TUER_AUF aktiv DWA aktiv NEIGUNGSGEBER aktiv FUNK_INNENRAUMSCHUTZ aktiv SCHAERFEN/ENTSCHAERFEN nur_mit_fernbedienung ALARM_AKUSTISCH intervallton ALARM_AKUSTISCH_LANG nicht_aktiv ALARM_OPT_WARNBLINKER aktiv ALARM_OPT_ABBLENDLICHT nicht_aktiv QUIT_OPT_SCHAERF aktiv QUIT_OPT_SCHAERF_KLAPPE aktiv QUIT_OPT_ENTSCH aktiv FUNKINNENRAUMSCHUTZ_HI aktiv FERNBEDIENUNG aktiv KOMFORTSCHLIESSUNG_FB aktiv IR_FERNBEDIENUNG nicht_aktiv TAKTUNG_IB aktiv TAKTUNG_VERBRAUCHERABSCHA nicht_aktiv FH_INIT_TRANSPORTMODE nicht_aktiv ASF_PARAMETER_VARIANTE nicht_aktiv KOMFOEFFNEN_SPERRE_KEY_IN aktiv BEDIENSTELLE_BFT nicht_aktiv Jakieś pomysły co jeszcze sprawdzić?
  13. mikimisz odpowiedział(a) na szymonk_miki temat w E46
    No super, ale może zamiast rzucania ogólników ("Trzeba przekodować szyby!^n) i miliona wykrzykników napisałbyś CO KONKRETNIE ZOSTAŁO ZMIENIONE. I jaką masz wersję modułu komfortu. I weź klawiaturę przeczyść bo zdecydowanie Ci się na "!" zacina.
  14. Witam, jestem w trakcie instalacji, zrobiłem już całą część mechaniczną. Trafiłem jednak na problem, okazało się, że mam starszy moduł komfortu (zamiast 12 pinowej wtyczki jest ~45 pinowa). Mam przekaźnik i resztę pytanie tylko jak to podłączyć? I mam też pytanie jak podłączyć bezpiecznik? Idzie do niego jeden kabel czy dwa?
  15. mikimisz odpowiedział(a) na LUKASZdiy temat w E46
    Tak mi się skojarzyło z kwestią wywalania klapek: http://www.zlomnik.pl/index.php/2014/07/16/o-panu-slawku-i-jego-e61/ Ale odnosi się to ogólniej do ślepego słuchania rad z forum.
  16. Kolego proszę Cię... :duh: To ile takie auto powinno według Ciebie kosztować? Z wyposażenia golas, chyba tylko kierownica i fotele ponad standard. Silnik również bazowy. Też się nasłuchałem przed kupnem od niektórych z forum, że jak nie kosztuje XXX to złom i nawet nie oglądać. Prawda jest taka, że rynek jest strasznie zalany autami.
  17. mikimisz odpowiedział(a) na szymonk_miki temat w E46
    Zapytam raz jeszcze: mowa o coupe? Jeśli tak to powiedz napisz co zmienialiście albo najlepiej wrzuć cały FSW_PSW jeśli robiliście NCS-em.
  18. Udało się. Winne było kodowanie, NCS-em nic się nie dało poradzić. Pomógł PA soft.
  19. mikimisz odpowiedział(a) na szymonk_miki temat w E46
    Jesteś pewny, że w COUPE?
  20. mikimisz odpowiedział(a) na szymonk_miki temat w E46
    Z tego co czytałem (a i sprawdziłem kodując na wszelkie możliwe sposoby) to w Coupe nie da się ustawić zamykania tylnych szyb z pilota. Ponoć wynika to z braku czujnika przycięcia palców przy tylnych szybach - z tego też wynika konieczność trzymania przycisku przy zamykaniu. Chociaż jeden znajomy twierdzi, że u niego się dało, możliwe więc, że zależy to od auta. U mnie nie było szansy tego ustawić, wyłączyłem więc otwieranie tylnych szyb.
  21. Nie pomogło :-/ Jakieś inne pomysły?
  22. No tyle to ja wiedziałem. Kodowałem go pół dnia z masą różnych konfiguracji... Najprawdopodobniej wystarczy wyłączyć kontrolę świateł drogowych na ciepło i zimno: WARMUEBERWACHUNG_AL nicht aktiv i KALTUEBERWACHUNG_AL nicht aktiv
  23. UPDATE: Sprawdziłem ze starym LCM - nie ma problemu, wszystko działa jak powinno. Nie jest to wersja do xenonu (i nie jest on zaprogramowany - mogę regulować światła) i bez funkcji czujnika zmierzchu, słowem najprostszy. Napięcie na światłach mijania do 13,9 V Nowy LCM, wersja bez xeononu (jest regulacja wysokości) i z funkcją czujnika zmierzchu (dołożyłem czujnik). Nie jest zakodowany xenon. Kiedy zapalę samochód i światła wszsytko jest ok, jak ruszę albo wejdę na obroty robi się stroboskop (normalnie jak Strażnik Texasu). Dzieje się to tylko na biegu w przód (luz i tył nie) po wejściu powyżej pewnych obrotów - 2,500 - 3,000 RPM. Po zejściu z obrotów po chwili wraca do normy. Napięcie na światłach mijania 11,95 do 12,50 V. Ktoś ma jakiś pomysł co zrobić żeby działał ok z xenonami?
  24. Hej, mam następujący problem, chwilę po tym jak rozpocznę jazdę z włączonymi światłami (przed ruszeniem i po zatrzymaniu jest ok) ze świateł robi się stroboskop. Ostatnio wymieniłem LCM na poliftowy, ale nie ma zakodowanego xenonu - (nie mam autopoziomowania, wiem - źle, ale takie auto kupiłem. Założyłem spryski, poziomowanie w planach). A jeśli zakoduję to przestaje działać pokrętło regulacji i światła idą maksymalnie w dół. Na starym module, który również nie był zakodowany taki problem nie występował. Początkowo pokazał awarie lewego światła, później obu. Zauważyłem też, że lewe światło (to które pierwsze pokazało błąd) ma trochę inną barwę, jakby bardziej żółtą. Moje pytanie - czy jest to wina kodowanie (tylko dlaczego wcześniej było ok??) czy może muszę wymienić żarniki do xenonów. Będę wdzięczny za szybką odpowiedź bo nie mam teraz jak korzystać z auta.
  25. Proponuję na początek posprawdzać połączenia/kostki/styki - najprawdopodobniej gdzieś coś nie styka i stąd problem.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.