Treść opublikowana przez lukasz822
-
obszycie kierownicy
A ja w F15 wyczyściłem szczotka i takim środkiem do czyszczenia kanap skórzanych . Środek był z firmy KLER. Efekt mega dobry, tzn ozdzyskany mat. Oczywiście nie jak nowy, ale w 80% na pewno.
-
X5 - zamawiać teraz czy poczekać na końcówkę żywota generacji?
A dla mnie nowa 7 jest również bardzo ładna … mimo, że moim pierwszym BMW było E36 323 Ti Compact M Technic i raczej preferuje tradycyjne formy to chyba się starzeje i porzucam te młodzieńcze wspomnienia, a stawiam na innowacje.
-
X5 - zamawiać teraz czy poczekać na końcówkę żywota generacji?
Szczerze to byłem na pierwszym pokazie w zeszły piątek w Arena Łódź i to prawda, na zdjęciach wygląda średnio, a w rzeczywistości bryła i proporcje bardzo dobre. Mi się podoba.
-
X5 - zamawiać teraz czy poczekać na końcówkę żywota generacji?
Ja nie liczyłbym specjalnie na ultra rabaty. Jak wcześniej koledzy pisali do połowy 2026 roku obecne x5lci ma być, więc jeszcze dużo czasu. Ponad to oprócz braku rabatów na X3 pojawił się inny problem, już na 6-7 miesięcy przed końcem produkcji nie można było wybrać pełnego wyposażenia, zniknął silnik x3 m40d , ograniczenia w wyborze kolorów itd…
-
Dziwne odgłosy przy wybudzaniu samochodu …
Ale to myślisz, że aucie 2 miesiące i 5tys km tak już może być? Czy to po prostu wada produkcyjna?
-
Dziwne odgłosy przy wybudzaniu samochodu …
Czy może spotkał się ktoś z takim zjawiskiem jak na filmie? występuje zawsze po postoju ponad 10 minut. Samochód ma dwa miesiące , umówiłem się już na serwis gwarancyjny na najbliższy poniedziałek, bo brzmi conajmniej dziwnie. IMG_5664.mov
-
Bagażnik rowerowy na hak
Gdzies wyczytałem , że u niektórych też się takie dźwięki wydobywają, ale podobno jest to zależne od konfiguracji wyposażenia, bo wtedy poszczególne systemy się aktywują podczas wybudzania i Mogą wydobywać się dziwne dźwięki…
-
Bagażnik rowerowy na hak
A to ja zapytam o hak. Mam seryjny i zauważyłem, że jak jest rozłożony i wybudzam samochód wydaje dziwne jęczenie jakby z tyłu pod spodem auta. Taki dźwięk na dwa razy, raz głośniej, a raz ciszej. Jeśli tak jest schowany , to słychać to bardziej jako uruchomienie elektroniki , zassanie powietrza. Czy ktoś ma takie odgłosy ?
-
X5 G05 ładowanie indukcyjne telefonu - problem
Tak to z telefonu. Działa tak przez CarPlay, ale wystarczy w telefonie odznaczyć go w CarPlay i nie będzie sam się włączał. Zostanie tylko ten z samochodu.
-
Syczenie i inne dziwne dźwięki przy otwieraniu auta?
U mnie w X5 LCI też słychać czasami takie jęczenie przy wybudzeniu auta, a zwłaszcza, gdy mam wyjęty hak … chyba tak musi być …
-
Tylnie światło przeciwmgielne ??
U mnie tylko lewe, ale mam pytanie co do pozycyjnych z tyłu. Nieraz jak mijam x5lci to przy dziennych z przodu świecą również pozycyjne z tyłu. U mnie dzienne kreski z przodu świecą, ale tył całkowicie ciemny, czy to da się jakoś włączyć , czy nie bardzo ?
-
Jak dlugo czekaliscie na odbior?
A ja miałem odebrać X6 40d w lipcu, zamówiona 8 kwietnia i cały czas info , że nawet nie jest w produkcji i nie wiadomo kiedy będzie. Dealer nie jest w stanie odpowiedzieć kiedy konkretnie … Przewidywany termin odbioru październik/listopad 😕 ktoś może ma podobnie ?
-
Bagażnik rowerowy na hak
Ja używam Thule velocompact 926 z adapterem , jestem mega zadowolony. Zabieram 4 rowery dwa 29 cali rama M (damski, męski) oraz dwa 27.5 rama M (damski , męski- dzieciaków) . Co najważniejsze łatwość pakowania rowerów i odpowiednią ilość miejsca. Okazuje się , że wielokrotnie u znajomych na innych bagażnikach włożyć 4 rowery ta sztuka układania , kół, pedalow , ramy, obniżania siodełek i przekręcania kierownicy - puzzle. Tutaj jest na prawde bezproblemowo.
-
Dodatki optyczne do X5 LCI
Moim zdaniem, ten samochód w mpakiecie jest tak ładny, że nie ma co dokładać. Przynajmniej ja nie będę. X5 40d mpak rozszerzony , kolor szary skyscraper . Felgi 21 i wszystko gra. Ale jak coś kiedyś dorzucisz chętnie zobaczę fotki. Pzdr.
-
PDC i kamera przednia.
Cześć, x5 40d 06.2024, czy zdarzyły się komuś problemy z przednim czujnikiem ? Kilka razy zdarzyło się, że się nie włączył, mimo, że używany był książkowo tj. Prędkość poniżej 4km/h , przeszkoda stabilna (ściana). Nie włączył się czujnik tylko w ostatnim momencie czujniki asystujące kierowcę zatrzymały samochód 20cm przed ścianą, pomimo, że czujnik przedni powinien działać 70cm-50cm wcześniej (dane z serwisu, BMW guide i inne źródła. )
-
LCI 3.0d vs 4.0d
Pewnie już zamówiłeś , ale : odebrałem 40d miesiąc temu. spalanie średnie 9.7, siedzenia komfort rewelka, elektryczne standard, skórę mam syntetyk, ponieważ w f15 40d miałem natural, ale siedzenia się wycierały i wypychały. W busach firmowych syntetyk i po 200 tys km zero śladów zużycia, ponad to wzór szycia (romby) bardziej mi się podobał. IE jeździłem 30d , ale podług 40d f15 313ps jest wiele bardziej dynamiczne.
-
Po odbiorze...drobna irytacja?
A co jest złego w 30d ?
-
Zagadkowe przyciski pamięci fotela pasażera
W renderach jest kilka błędów jak ogrzewanie kierownicy przycisk na, a w rzeczywistości włącza się na panelu , natomiast pamięć foteli ustawia się od strony kierowcy. Też to było dziwne , jak odebrałem miesiąc temu, ale widocznie tak ma być …
-
G05 LCI 2024 40d skrzynia biegow
no może sekunda i trochę, co nie zmienia faktu, że irytuje bardzo … nie kojarzę, żeby w poprzednim moim f15 40d coś takiego było , bo chyba że tutaj przełącznik szybko się zmienia , a tam klasyczna dźwignia i ona czas wypełniała …
-
G05 LCI 2024 40d skrzynia biegow
Cześć, krótkie zapytanie, auto odebrałem 3 tyg temu i zauważyłem lekkie opóźnienie przy zmianie biegów, tzn. w przypadku zmiany z R na D przy manewrowaniu jest ok. 2 sekundy zwłoki od momentu zmiany i pojawieniu się D na wyświetlaczu. Normalne , czy coś nie tak ? Odwrotnie z D na R raczej nie ma opóźnienia.
-
X5 G05 LCI '24 Systemy asystujące kierowcy Professional
Niestety w nowszym sofcie nie można wyłączyć. Ja odebrałem 3 tyg temu i szukałem u wielu dobrych koderów w Polsce i jeszcze nie zabierają się za iDrive 8,5. Jedynie ten SET na kierownicy
-
BMW X3 E83 2008r Swiatła do jazdy dziennej
robilem ostatnio taki manewr u znajomego, kodowanie zajelo mu 3 minuty, i jest to na swiatlach dluchich ustawionych na 42%mocy i wszystko gra, w pozycji auto swica sie swiatla dzienne przod oraz pozycje tyl bez podswietlenia tablicy rejestracji, natomiast gdy ciemno wlacza sie ksenon i reszta.
-
X3 E83 2.0d automat 177KM spalanie w mieście
u mnie regularnie po miescie spala 9,0l ... trasa ok. 8 litrow przy jezdzie mieszanej, jak mozna to szybko, jak nie to wolno...
-
Zarowka swiatel pomocniczych?
prawa strona legla
-
Zarowka swiatel pomocniczych?
Nie ringi. Mam na mysli wewnetrzne swiatlo w reflektorze, ktore w autach bez bixenonu jest swiatlem drogowym. O ile sie orientuje bmw nazywa to swiatlem pomocniczym