Skocz do zawartości

BMW X3 E83 2008r Swiatła do jazdy dziennej


radek8505

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam na swojej liście wyposażenia światła do jazdy dziennej :

S896A TAGFAHRLICHTSCHALTUNG Sterowanie św. do jazdy w dzień

Tylko zastanawiam się jak one działają ?

Po włączeniu funkcji auto w dzień nie działają światła , gdy przełączam na pozycyjne wiadomo świecą tylko ringi , a jak włączę światła mijania ( xenony ) to palą się normalnie . Jak mam zapalone światła mijania i zgaszę auto to światła gasną automatycznie ( ringi gasną po wyciągnięciu kluczyka) tzn. nie muszę gasić ich pokrętłem . Podsumowując u mnie pokrętło jest zawsze w pozycji zapalonych świateł mijania i to są te światła do jazdy dziennej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można samemu zrobić żeby w pozycji przełącznika Auto światła same się zapalały i gasły bez względu na pore dnia.Metoda prosta i sprawdzona na mojej X3.Rozbieramy obudowę nad lusterkiem wstecznym,proste i banalne następnie wyciągamy czujnik światła i deszczu jest to jeden moduł i następnie zaklejamy oczko od czujnika światła czarną taśmą.Składamy do kupy i mamy światła z automatu zawsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie masz zakodowanych kolego ....może komuś przeszkadzały i wyłączył

A follow me home ci działa ???

 

Powiem szczerze że nie widziałem czy dział mi ta funkcja? FOLLOW HOME

Rozumiem że po zamknięciu auta palą się światła przez chwilę ? ( tylko w nocy )

A co do świateł dziennych u mnie działają tylko w pozycji włączonych świateł mijania , po wyłączeniu silnika gasną - tak jak w trybie auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta funkcja jest włączana manetką świateł.Po zgaszeniu auta przytrzymujesz kilka sekund i światła się palą nawet jak zamkniesz auto.A jak długo będą się palić to już zależy od tego ile zostało ustawione.Standardowo zdaje się ze to 30 sekund :cool2:
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta funkcja jest włączana manetką świateł.Po zgaszeniu auta przytrzymujesz kilka sekund i światła się palą nawet jak zamkniesz auto.A jak długo będą się palić to już zależy od tego ile zostało ustawione.Standardowo zdaje się ze to 30 sekund :cool2:

Co mam przytrzymać kilka sekund ? Którą manetkę bo nie bardzo rozumiem. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
robilem ostatnio taki manewr u znajomego, kodowanie zajelo mu 3 minuty, i jest to na swiatlach dluchich ustawionych na 42%mocy i wszystko gra, w pozycji auto swica sie swiatla dzienne przod oraz pozycje tyl bez podswietlenia tablicy rejestracji, natomiast gdy ciemno wlacza sie ksenon i reszta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Po zakodowaniu świateł drl jest tak:

A - przełącza pomiędzy dziennymi/xenonem

0 - palą się dzienne

pozycje - palą się dzienne i pozycje

mijania - pali się xenon

 

Czy idzie zrobić tak, żeby dzienne paliły się tylko w trybie auto? Tak byłoby najwygodniej...

 

Drugie pytanie, czy zamiast aktywowania drl, można zrobić tak, żeby przy przełączeniu na mijania (pali się xenon), światła automatycznie gasły po zgaszeniu samochodu? Głownie w obu przypadkach chodzi mi o to, żeby nie trzeba było cały czas włączać swiateł wchodząc do auta i potem ich gasić ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem ten temat niedawno i nie da się zrobić tak, żeby dzienne paliły się tylko w trybie auto na 0 też niestety się palą. Oraz nie da się ustawić gaszenia świateł wraz z gaszeniem auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oraz nie da się ustawić gaszenia świateł wraz z gaszeniem auta.

Niestety nie mogę się zgodzić z kolegą da się tak zaprogramować ze włącznik zostaje włączony, wyłączasz zapłon i wszystkie światła gasną.Nie mogę w tej chwili powiedzieć która to opcja (bo zwyczajnie nie pamiętam) ale DA SIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek dowiaduje się coraz to coś nowszego więc :-). To poproszę odnaleźć tę opcję i przedstawić ja nam bo ja takiej zwyczajnie nie znam nigdzie nie znalazłem i o niej nie wiedziałem chociaż szukałem aż w końcu DRL aktywowałem i już mi tamto nie jest potrzebne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze u mnie co chwilę coś nie tak :D

 

dopiero teraz zauważyłem, że przy trybie auto, nie przełącza mi na światła dzienne...

na auto: palą mi się tylko xenony, niezależnie od tego jak jasno jest na dworzu. Zanim aktywowałem dzienne, przełączało normalnie pomiędzy xenonem a wyłączeniem świateł...ktoś wie o co chodzi? Dodatkowo zauważyłem, że jak mam przełącznik na mijania, to po zgaszeniu samochodu, światła same gasną i nic nie pika. Przy przełączeniu na 0 czy postoje, światła dzienne się palą

 

Zmieniłem według opisu

DRL_DIMMUNG

wert_02

TAGFAHRLICHT_ECE

aktiv

GED_FL_ALS_DRL

aktiv

 

 

Może ktoś, komu dobrze to działa, podesłał by opis swojego pliku FSW_PSW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie...teraz doszukałem się, że właśnie TAGFAHRLICHT_ECE służy do tego, żeby po wyjęciu kluczyka ze stacyjki w pozycji włączonych świateł mijania wszystko zgasło. Tak więc jeśli ktoś nie chce DRL a chce mieć spokój z ciągłym włączaniem świateł mijania (żeby można było mieć zawsze włączone i nie zmieniać), po zaznaczeniu tylko tego na aktive, powinno działać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie...teraz doszukałem się, że właśnie TAGFAHRLICHT_ECE służy do tego, żeby po wyjęciu kluczyka ze stacyjki w pozycji włączonych świateł mijania wszystko zgasło.

no to problem rozwiazany wlasnie wczoraj to sprawdzalem. Takze jak juz mowilem da sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.