Treść opublikowana przez Mariusz040
-
autocheck.com - tylko samochody z USA !!!!
Mariusz040 odpowiedział(a) na iradek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażW tej A6 cena jest i tak bardzo dobra, ale szału nie robi. Jak dla siebie to można takie auto kupić, ale na handel to się raczej słabo nadaje. Jak auto leży na podwoziu to wygląda mało zachęcająco. Ponadto w Polsce ludzie są strasznie drażliwi na airbagi. Tak jak KW napisałem najlepsza rzecz do podpicowania. Wystarczyło założyć koło, kurtyna powciskać za podsufitki, kolanowe schować i by poszła za 15tyś na pewno. Gdyby nie miała tylu airbagów walniętych to poszłaby znacznie drożej, bo w usa to właśnie zbija cenę najbardziej. Tak mi się wydaję z tego co patrzę. Nie mniej jednak cena bardzo dobra. BTW. Zna ktoś jakikolwiek dekoder vinu do Audi? Tylko taki, ktory podaje trochę więcej niż kolor :p
-
Jaki silnik do e90?
IN: WBAVA51017KR97911 Type code: VA51 Model: 318I UL (EUR) E-F-R series: E90 Series: 3 Type: LIM Steering: LL Doors: 4 Engine: N46 Displacement: 2.00 Power: 95 (129 hp) Drive: HECK Transmission: AUT Paint code: 668 - SCHWARZ 2 Upholstery code: LCB4 - LEDER DAKOTA/BEI Prod.date: 2007-04-27 S1CA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES S4AB Fine wood trim burr walnut S4AE Armrest front, retractable S5DC Rear-seat headrests, folding P7RS Package Comfort S8SP Control unit COP S205 Automatic transmission S240 Steering wheel, leather S302 Alarm system S320 Deleted, model lettering S321 Exterior parts in vehicle colour S358 Climate comfort windscreen S403 Glass roof, electrical S423 Floor mats, velours S428 Warning triangle and first aid kit S431 Interior rear-view mirror with auto dip S441 Smoker package S465 Through-loading system S493 Storage compartment package S494 Seat heating driver/passenger S507 Park Distance Control (PDC), rear S521 Rain sensor S534 Automatic air conditioning S540 Cruise control S548 Kilometre speedo S663 Radio BMW Professional S672 CD changer for 6 CDs S676 HiFi speaker system S851 Language version German S863 Dealer List Europe S877 Omission of non-combined operation S879 Operating instructions German S993 model year code in VIN
-
autocheck.com - tylko samochody z USA !!!!
Mariusz040 odpowiedział(a) na iradek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażW usa mniej dbają o auto niż u nas. Takie moje spostrzeżenie. Może dlatego, że porównuję ich do swojego pedantycznego podejścia. No ale przytarte silniki przy 40k to chyba przesada. Jedyne co mnie zawsze dziwi to te poobdzierane dookoła felgi :duh: Wracając do tej 535 to konfiguracja z wyglądu bardzo fajna. Mało popularny kolor nadwozia, ale bardzo fajny. Kontrastowo do wnętrza+ciemne listwy i ogolnie wygląd robi robotę :cool2: Jedyne co trzeba tutaj dołożyć to kamerę cofania (minimum). Nie ma niestety PDC co w F10 się nie zdarza. W ogóle F10 ciężko się będzie jeździć bez tego. Co do przebiegu to boss ma rację. Im wyższy tym mniej klientów na auto i cena mocno spada. Ja nie dałbym za nią więcej jak 11 000 usd ;) Była fajna, którą sam miałem brać (miała iść w piątek) ale ktoś kliknął Want It Today i po zabawie. Była z tego samego rocznika, podobnie wyposażona (miała tylko pdc i kamerę) z przelotem 45k mil i poszła za 12800. dyzio dałbyś jakiś link do tej A6? nie wierzę w to co piszesz. Oczywiście zakładam, że auto nadawało się do kupna ;)
-
318d, 320d i 330d prawdziwe przykłady problemów
Problemy są głównie z N43 a Ty raczej będziesz szukał N20 także to zupełnie inna kwestia.
-
autocheck.com - tylko samochody z USA !!!!
Mariusz040 odpowiedział(a) na iradek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWBAXH5C52CDW08222 Production date: 04.01.2012 http://image2.salvagedb.com/WBAXH5C52CDW08222/f913ce44a95fbddcb0f487413b4625e99355185b.jpg http://image2.salvagedb.com/WBAXH5C52CDW08222/2524fe15ef6af2ca131d60506c2af8f20604692f.jpg http://image2.salvagedb.com/WBAXH5C52CDW08222/230c2bf5bde4afc4be7b48453f4054972b9628b1.jpg http://image2.salvagedb.com/WBAXH5C52CDW08222/20e00a3948ab69bbb50f3eae9ac7381971a25ec3.jpg http://image2.salvagedb.com/WBAXH5C52CDW08222/9c1707cf35296240cd3663890dddfdf0a75f1c5a.jpg http://image2.salvagedb.com/WBAXH5C52CDW08222/e6a29dfffcadd07e938b995d8e25d231f5650916.jpg
-
Minusy przy sprowadzaniu aut z USA
Czasem jeszcze da się coś kupić w dobrych cenach. Przeglądam sobie casem ciekawe ofert. Co prawda nie weryfikuje ich dogłębnie tylko zakładam, że jest jest seller: Insurance to jest ok. Dla przykładu omawiane tutaj e92.http://www.copart.com/us/Lot/24839575 Auto jak na warunki usa ma spory przelot, bo 80k mil. Sprzedawane w takim stanie jak było po wypadku, na 100% nic nie ruszane. Cena za jaką zostało sprzedane to 6300 usd. Ja ze względu na ten przebieg nie zaoferowałbym takiej kwoty (myślę, że 5900 max). Gdyby miało wystrzelone airbagi po stronie kierowcy to poszłoby za 5000usd spokojnie. Opłata za cały transport wraz z odprawą portową w de i transportem do nas wychodzi 6800pln. Trzeba doliczyć opłatę cła i vatu, naprawę i tyle. Przyjęty kurs 3.85 i 4.20 Drugi przykład. Newburg i Insurance... podejrzana sprawa. http://www.copart.com/us/Lot/25745855 F10 2012 (2013 rejestracja) sprzedawana obok portu NJ przez ubezpieczalnie. Trzeba zweryfikować jak sytuacja z fartuchem lewym, bo chyba lekko się przesunął. Cena 8900 usd. W ubiegłym tygodniu były jeszcze dwie fajne sztuki, ale już nie będę się rozpisywał. To co napisał KW to sama prawda. Zresztą na tym forum miał chyba najwięcej styczności z autami z usa także zna temat od podszewki. Co do odpraw w Polsce to ja nie odprawiałem tam nigdy i nie mam zamiaru. Znajomy w tamtym roku miał tam 535 i właśnie miał problemy z ocleniem. Brał potem własnego rzeczoznawcę do wyceny i musiał chyba 2 razy robić trasę na wybrzeże a miał w ogóle tam nie jechać :duh: Niestety bardziej korzystnie jest dorobić Niemców, bo naszym zawsze mało.
-
Minusy przy sprowadzaniu aut z USA
To co opisał kolega darti to typowy przykład kupna złomu od picowaczy. Jak ktoś nie ogarnia realiów tam panujących to na 90% kupi właśnie takie auto. Takimi przykładami można sypać do wieczora. Zresztą jak kupuje się tylko jedno aut to nie ma sensu tego robić samodzielnie, bo oprócz ceny za auto trzeba jeszcze zapłacić inne rzeczy. Chcielibyśmy kupować pewnie na iaai i copart. Trzeba wpłacić depozyty, opłaty rejestracyjne a to już są spore pieniądze. Moim zdaniem jak ma się głowę i jakieś pojęcie o tym interesie to na 99% kupi się auto takie jak się ocenia po zdjęciach. Góra to 1000pln różnicy. Tylko warunkiem jest wiedza od kogo się kupuje i co się kupuje. Tutaj trzeba mieć dostęp do autochecka na przykład. Jak nie jesteśmy pewni to wysyłamy tam gościa, który nam zrobi ekspertyzę i dodatkowe 50 zdjęć. Oczywiście trzeba znać takiego kogoś. Podsumowując jedyną grubszą wadą sprowadzania jest to, że kupujemy auto weryfikując je po zdjęciach. Jak znajdziemy kogoś komu zależy by klienci byli zadowoleni to powinniśmy uniknąć wtopy. Jak robimy to przez firmę, ktora czeka tylko na naszą prowizję to lepiej dać sobie spokój.
-
Minusy przy sprowadzaniu aut z USA
Przecież ten kolor jest ładny :D Myślę, że nie przebije 11k usd ale zobaczymy wieczorem :)
-
Minusy przy sprowadzaniu aut z USA
samodzielnym sprowadzeniu, tak napisał autor w pierwszym poście. Ja już swoje zdanie powiedziałem na ten temat. Wmawianie, że kupowanie auta z usa to loteria i trzeba sprawdzać punkty na podwoziu powstrzymało mnie od dalszej dyskusji. Z zachodu to nie loteria? Przecież tam żadna szkoda nie jest notowanie w jakiejś bazie i możemy opierać się tylko na tym co zobaczymy na oczy. W usa mamy od razu jasno podane kiedy auto miało szkodę, jaką, przy jakim przebiegi i ewentualnie na ile wycenioną. To sprawia, że kupowanie aut z usa to loteria? KumatyWujek ma rację. W Gdyni nasi rodacy doszukują się tylko problemów i kombinują jak zawyżać ceny. W innych portach nikogo nie obchodzi jak jest i to jest zdrowe podejście. Chcę komuś zapłacić w sumie za nic, a on mi jeszcze mówi że za mało. Przecież to zdrowe nie jest. Dlatego auta odprawia się w Niemczech, Holandii czy na Litwie a nie w Gdyni.
-
Kupuje F30-pierwsze BMW-trudny wpis
Pisałem Ci już w innym temacie, że jak porównujesz 20d do 28i to 28i osiągami go miażdży. Moment obrotowy w 28i jest minimalnie niższy, ale jest w znacznie znacznie szerszym zakresie. Co do spalania jak wciskasz w benzynie w podłogę, bo masz 136KM a chcesz jechac ostro to spokojnie spali Ci nawet 15. Ja w swoim 245KM jadę na spokojnie kręcąc do max 3 tyś obr i w Warszawie ciężko przebić 10.5l. W trasie 450km do Gdańska przez całą Warszawę (w wawie byłem 6.00 rano) spaliła mi 30l. Zresztą wrzucałem też chyba nawet w tym temacie zdjęcia ze spalania F10 w trybie mieszanym. Dla porównania N47 184KM i N20 245KM Diesel: 380Nm / 1750-2750 obr/min Benzyna: 350Nm / 1250-4800 obr/min Masz 30Nm różnicy, ale zobacz na zakresy. N20 245KM daje lepszego kopa, znacznie lepszego. Jeżeli jeździsz jak wariat i musisz kręcić prawie 250KM do maxa w mieście to kup sobie diesla bo spali Ci dużo mniej. Przy normalnej jeździe różnica nie będzie wielka, myślę że w mieście max 2l.
-
318d, 320d i 330d prawdziwe przykłady problemów
Tematów na forum jest mnóstwo o tych silnikach (jakie powielanie opinii? ). Lubisz mieć wysoki moment i dlatego 20d jest takie dobre? Zobacz sobie na zakreś max momentu i max moment w 20d i 28i. Benzyna ma 1250-4800 350Nm a diesel 1800-3000 380Nm? Spalanie w dieslu będzie niższe ~1l przy normalnej jeździe. Jeżeli robisz trasy to warto brać. Przykłady problemów są opisywane na forum e90 częściej.
-
Minusy przy sprowadzaniu aut z USA
Rivasi :duh: KW_ dobre :mrgreen: hehe :cool2: Napisze co nieco na serio, bo jeszcze ktoś to odbierze na poważnie. Auta sprowadzane z usa są w 90% po mniejszych czy większych kolizjach. Tak samo jak z zachodu, jeżeli chodzi o droższe auta. Tak już musi być bo po prostu to bardziej się opłaca. W tym wypadku mamy zdjęcia i można sobie wszystko zweryfikować. Samochody z usa sprzedają się gorzej? No może odrobinę, bo jednak są ludzie którzy uważają że są gorszej jakości. Moim zdaniem zawsze znajdzie się ktoś kumaty kto wie, że niczym nie odbiegają od Europy i jemu nie robi różnicy. Można sobie sprawdzić historię od A do Z czego w Europie nie zrobimy. Gorsza jakość? KOMPLETNA BZDURA. Może kiedyś tak było, nie wiem. Obecnie w nowszych BMW nie ma żadnych różnic. Auta robione są w fabrykach w DE (Monachium, Dingdolfing, Regensburg). I to jest większość aut na rynek usa. Coś robi się w Rosslyn w RPA i kilka serii X robi się w USA. Wszędzie są takie same części itd. Jak ktoś chce gorszej jakości skóry to bierze sobie ekoskóry przy konfiguracji i tyle. Nie ważne gdzie to zrobi. Gdzie mu zrobili te opłaty na więcej? Chyba w Polsce musiał odprawiać, bo tylku u nas takie numery mogą być. Nie spotkałem się by celniczy czegoś się czepiali. Zresztą mógł zabrać auto na lewetę i jechać gdzie indziej je oclić niż dać sobie zmienić cenę z 18k$ na 23k euro. :mad2: 90% samochodow z usa to rozbitki, wiele jest maskowanych. Bardzo czesto koszt doprowadzenia takiego samochodou do stanu w jakim powinien byc jest wyzsza niz kupno samochodu czystego jezeli w ogole da sie to zrobic. Jak kupisz coś co było zmiażdżone aż po szybę czołową to zdecydowanie masz rację. Trzeba wiedzieć co się kupuje, bo jak utrafisz coś jak napisałeś "zamaskowanego" to może tak być. Ubezpieczenie wyższe?! Ja mam takie samo jak przy innych. Gdzie tak napisali? :mad2: Pozdrawiam ;)
-
Kupuje F30-pierwsze BMW-trudny wpis
Cena fajna. Byłaby wyższa gdyby był to sedan, F31 gorzej trzyma cenę.
-
autocheck.com - tylko samochody z USA !!!!
Mariusz040 odpowiedział(a) na iradek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJakiej gorszej jakości? ja te co miałem i mam wszystkie były robione w Niemczech. Oglądam 3er, 4er,5er i tylko 2 czy 3 razy zdarzyło się RPA. Poza tym wszystko w Niemczech. Zresztą robione sa na tym samych częściach.
-
Głośno, głośniej, f30
Mam identyczne wnętrze jak Ty :) U mnie drewno tylko ciemniejsze. Co do spalania to ja w 28i przy podobnej średniej prędkości miałem 7 l. Sporo wyprzedzań do 160 km/h. Gdybym jechał bez szarpania to wynik taki jak ten drugi u Ciebie byłby do zrobienia. Te 5.0 l poza zasięgiem :) Wypad nad morze 450km bez autostrad, wyszło pół zbiornika czyli 30l. Idzie i benzynką zrobić dobry wynik.
-
autocheck.com - tylko samochody z USA !!!!
Mariusz040 odpowiedział(a) na iradek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNie ma się co dziwić, że kupił. Pewnie zszedł mu gościu na 34/35 i w tej cenie ma 3.0 benzynę na 18" felgach z całkiem fajnym wyposażeniem i niewielkim przebiegiem. Jak się oprzeć? Teraz będzie tydzień dzwonił po znajomych jakiej to on okazji nie trafił. A potem w wiadomościach, auto uderzyło w drzewo i rozpadło się na 3 części :mad2:
-
Jaki silnik do e90?
No ale tutaj nie chodzi o to. Jak jemu się podoba i będzie to w miarę wyglądać w realu to niech jeździ. Tutaj chodzi o to, że 95% naszych kierowców jak minie się z tym cudem to będzie przekonana że to M Power. Nikt nie dostrzeże różnic, bo i tak nie wiedzą jak powinno wyglądać. Osobiście mam podobne zdanie co Bronx, ale to tylko mój gust. Gdybym ja to zobaczył na drodze to bym chyba zawrócił i dla beki porobił zdjęcia tego wehikułu. Ja te wszystkie przeróbki odebrałem jako potrzebę zwrócenia uwagi na siebie i stworzenie czegoś na co kompletnie użytkownika nie stać. Może i wygląda fajnie, ale dla miłośnika marki to po prostu tandeta. Reszta społeczeństwa powinna być zachwycona.
-
Głośno, głośniej, f30
Jeździłem A5 coupe około roku i moim zdaniem poziom wyciszenia był podobny co w F30. Tylko wiadomo było to coupe, sportback pewnie będzie cichszy.
-
autocheck.com - tylko samochody z USA !!!!
Mariusz040 odpowiedział(a) na iradek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNie. Ci którzy go kupili najpierw czyli tzw. picowacze wzięli z niego dobre części a wstawili graty. Robi się tak, ze kupuje się np. auto uderzone, wyjmuje się silnik i wstawia się silnik od auto popowodziowego. Tak jest też z modułami itd itp. Chyba o to chodziło KW_ ;) czy tutaj tak było to cholera wie. Moim zdaniem najczęściej poprawiają auta z wyglądu, myją żeby lepiej się prezentowało i jazda. Nie każdy ma silniki od flooda żeby szukać auta do przekładki. Nie mniej jednak on zna się lepiej na tym temacie także zważaj co mówi.
-
Jaki silnik do e90?
Opisz po krótce co najbardziej Cie odstraszyło. Chodzi o tę e93 za 20 koła euro?
-
BMW e39 528 Łęg Tarnowski WBADM61010GN07405 Korekta
Mariusz040 odpowiedział(a) na Bronx_l temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażCzłowiek chce sobie dorobić a Ty wszystko psujesz :norty: BTW. Jutro chyba zadzwonię i się zapytam czemu nie 198 tyś albo 189. Coś się zmieniło? Żeby na ponad 200 kręcić...amatorka :mrgreen:
-
Jaki silnik do e90?
Możesz spokojnie wrócić do 143KM. Szkoda, że dopiero teraz szukasz. Miałem praktycznie nówkę e90 2011r 318i ale niestety poszła ze 2 miesiące temu. Te sztuki z PS są strasznie drogie :/ Cena za 318i 2011 rok na poziomie 20 000 euro to lekka przesada. W sumie to aż tak strasznie więcej nie będę chciał za swoją F30 a tutaj nie ma co porównywać, przepaść. Co do tego silnika w e90. U mnie był bezawaryjny. Prawda taka, że miała 40tyś przejechane ale nic się nie działo. Lubi w tym motorze paść sonda katalizatora (NoX), ponadto cewki zapłonowe (na to jest akcja serwisowa także za free). Na kompie zobaczysz jak z sondą, reszta po staremu.
-
BMW X3 2010 WBXPC9C45AWJ36635
Mariusz040 odpowiedział(a) na tomeksurf temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTomku nasz kolega 320si miał chyba fajną X3 do sprzedania. Co do tej to już Ci napisałem w innym temacie, ale tutaj też dopiszę. Auto po dachowaniu. Więcej info w temacie autocheck ;) W tej cenie chyba ciężko będzie Ci trafić przyzwoicie wyposażenie auto z takim przebiegiem. Nie mów, że to wina tego bo jest z usa. W tej kasie wszystkie są takie same lub gorsze. Zresztą jeżeli już tyle czasu w Polsce (poszła chyba w 2012 w Houston? ) i na blacharce nic nie ma to nie ma się czego bać. Tutaj konstrukcja była cała także warte oględzin.
-
autocheck.com - tylko samochody z USA !!!!
Mariusz040 odpowiedział(a) na iradek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTak patrzyłem coś że ten dach dziwnie światło odbija :D Tylko troszkę była picowana (podciągnęli zderzak i na błotniku tę czarną obrysówkę koła). Ogólnie auto po dachowaniu także wszędzie masz albo lakierowanie+szpachla albo poszycia masz wspawywane. Stąd właśnie te dziwne karbowania maski.
-
autocheck.com - tylko samochody z USA !!!!
Mariusz040 odpowiedział(a) na iradek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPodaj jej vin i wszystko będzie jasne. To są zdjęcia z iaai ? Nie wygląda jakby była stamtąd. Przód jest picowany żeby ładnie wyglądało. Maska i błotnik prawy dostały kilka młotków by w miarę to jeszcze leżało. Widać jak jest pokarbowana maska, na pewno od uderzenia frontowego maska tak się nie karbuje (po prostu się łamię w górę). Zderzak podczepili pewnie na trytytki i ogólnie wygląda teraz nieźle ;) Chyba, że coś na nią spadło z góry i tak się dziwnie pogięła. Na ogól na iaai nie kręcą, ale kto ich tam wie. Może KW coś więcej powie, bo ogarnia temat :) Cena jest bardzo dobra ;)