Skocz do zawartości

bidżej

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez bidżej

  1. normalna rzecz, pary oleju + wilgoć z powietrza i masz pod korkiem majonez (dosłownie). martwić możesz się zacząć jak zaczną Ci pływać oczka w płynie chłodzącym albo jak majonezu starczy na solidną kanapkę.
  2. bidżej odpowiedział(a) na bidżej temat w E36
    dobra, trochę sam sobie odpowiem. są tam w rogach podszybia jeszcze jakieś mocowania, które przykryte są dodatkowo osłonkami wsadzonymi pod zawiasy i błotnik - więc wygląda na to, że mając oryginalnie zamocowaną osłonę podszybia w coupe, nie da się jej wyjąć bez demontażu maski :(
  3. bidżej odpowiedział(a) na noowak8 temat w E36
    co robić? jak wyżej próbujemy Ci tłumaczyć - poczekać z tym audio jak już nie będziesz miał na co kasy wydawać. wcześniej do ogarnięcia standard: płyny, filtry, paski, kontrola zawieszenia i ogólnej sprawności auta.
  4. bidżej odpowiedział(a) na noowak8 temat w E36
    haha, otóż to - dziś kupiłem komplet świec, pasek główny osprzętu, pasek klimy, napinacz, osłony tarcz hamulcowych, zaworek spryskiwaczy, osłonę podszybia i teleskopy maski - czyli w zasadzie bzdury, a 9 stów nie moje. zaraz wymiana oleju i kolejne 200-250 pójdzie w beemę...
  5. bidżej odpowiedział(a) na noowak8 temat w E36
    to żeście dostali napinki :o noowak8 weź najpierw spróbuj kupić coś w przyzwoitym stanie i zanim wsadzisz tam to audio-srałdio to doprowadź samochód do porządku. a pewnie będzie przy nim co robić, nikt normalny nie zmienia filtrów, olejów, końcówek, drążków, gałek czy innych pierdół tylko po to, żeby zaraz sprzedać samochód - więc najprawdopodobniej spadnie to na Ciebie. no chyba że twój system utrzymania auta w dobrym stanie polega na tym, że po prostu dajesz głośniej radio...
  6. bidżej odpowiedział(a) na bidżej temat w E36
    wielkie dzięki za fatygę :) ktoś może wie co tam dokładnie powinno siedzieć i jak się za to zabrać?
  7. bidżej odpowiedział(a) na bidżej temat w E36
    no fajnie panowie, ale może podpowiecie jak z tym wyciągnięciem osłony podszybia? za cholerę to nie chce wyleźć przy samych zawiasach maski (zawiasy zwykłe, bez możliwości dwustopniowego otwarcia maski)...
  8. bidżej odpowiedział(a) na bidżej temat w E36
    Dzięki za info :) teraz jeszcze pytanie o wymianę - zabrałem się za to, zdjąłem wycieraczki, odkręciłem w sumie 6 plastikowych nakrętek, wypiąłem z 4 spinek na środku i... nic, nie wiem jak to wyciągnąć, trzyma się przy samych rogach szyby, przy zawiasach maski. czy do tego trzeba ściągnąć maskę? :shock: będę wdzięczny za pomoc, muszę zdjąć to nieszczęsne podszybie żeby sprawdzić czy przypadkiem nie przytkało mi gdzieś odpływów wody - po deszczu robi mi się trochę wilgotno przy pedale gazu, nawet jak auto stoi (więc leje się gdzieś górą).
  9. bidżej opublikował(a) temat w E36
    Cześć, potrzebuję w swojej coupe zmienić listwy podszybia - w moich piankowa warga przylegająca do szyby po prostu sypie się w rękach. Pytanie, czy coś takiego wystarczy: http://allegro.pl/bmw-e36-nowe-podszybie-oryginal-bmw-kompletne-i3692690576.html czy mam jeszcze dodatkowo szukać czegoś? chodzi mi szczególnie o te piankowe wargi...
  10. bidżej odpowiedział(a) na noowak8 temat w E36
    co ile Ci pokaże komputer. Ja ostatni raz zmieniałem we wrześniu, od tego czasu przejechałem jakieś 6kkm i ze wskaźnika przebiegu do kolejnej wymiany zeszło 2 z 5 "cegiełek"
  11. pipcenie, moje 320i wciąga udokumentowane średnie 8.8l/100km, a nogi nie mam specjalnie lekkiej. z tego co zdążyłem się zorientować w E36 coupe - bolączki blacharskie to progi w miejscach na podparcie podnośnikiem i ranty tylnych nadkoli. Mechanicznie warto zwrócić uwagę na dziwne odgłosy silnika, skrzyni biegów i dyfra, bo coupe zazwyczaj miały cięższe życie niż pozostałe odmiany :/
  12. bidżej odpowiedział(a) na noowak8 temat w E36
    ...lepiej nie liczyć, że za 3k pln nie kupisz ruiny.
  13. Panowie, może trochę głupie pytanie, ale chyba na miejscu w przypadku tego poradnika: jak jednoznacznie poznać, że wiskoza się kończy, oczywiście zanim jeszcze w ogóle przestanie chodzić?
  14. blaszana osłona tarczy hamulcowej? jak nie zrzucisz koła, nie wsadzisz tam głowy i sam nie zobaczysz co i jak wygląda, to trochę wróżenie z magicznej kuli.
  15. KRIS85, też prawda :)
  16. Mikoda robi lipne tarcze i słyszałem to już od niejednej osoby. Prawa może się krzywić szybciej/częściej, bo z prawej strony na naszych pięknych polskich drogach częściej są kałuże, które po hamowaniu nagle chłodzą tarczę :( Luz na maglu nie wiem w jaki sposób miałby powodować bicie tarcz - przecież one chodzą razem ze zwrotnicą, piastą i zaciskiem, więc zawsze zachowują swoje ułożenie względem tych elementów. Nawet jak miałbyś centymetrowy luz na drążku, to nie miałoby znaczenia dla tarcz. Chyba równie dobrze możnaby stwierdzić, że tarcze krzywią się od skręcania kół...
  17. bidżej odpowiedział(a) na Kerry temat w E36
    ...ale byś się może podzielił wiedzą? :?
  18. bidżej odpowiedział(a) na noowak8 temat w E36
    a jak dla mnie? z całym szacunkiem, ale BMW E36 (i w zasadzie każde inne BMW) to nie jest dobre auto na pierwszy ogień. No chyba, że masz w głowie olej, pojęcie o jeżdżeniu, trochę nadmiarowej kasy i świadomość, że tego nie utrzymasz w należytym stanie i sprawności za 100-200zł w miesiącu. W zamian Beemka odwdzięczy Ci się bezawaryjną i wygodną jazdą - ale wg mnie tylko pod powyższymi warunkami. Sam szukałem swojej niedawno i zgadzam się z opinią, że trzeba mieć niezłe szczęście, żeby znaleźć coś sensownego poniżej 5k. Sam za swoją dałem sporo więcej, a i tak w 2 miesiące wpakowałem kolejne 2k - a to klocki, a to filtry, tu olej, tam czujnik albo inna pierdółka. No ale w ostatnie 4 dni pojechała do Monachium i wróciła bez najmniejszego zająknięcia. Beemką z półki do 5k na podstawie tego co widziałem, nawet bałbym się wyjeżdżać w taką trasę.
  19. bidżej odpowiedział(a) na michalfokus temat w Zloty i spotkania
    ja dotąd bywałem na spotach Fiesta Klub Polska i Ford Club Polska - parkujesz auto, poznajesz ludzi, obczajasz fury, porównujesz ze swoją, a potem jedziesz do domu i kombinujesz co by tu jeszcze zmodzić ;) tu masz jeszcze opcję zabrać się z częścią ludków i spalić trochę gumy :P
  20. bidżej odpowiedział(a) na michalfokus temat w Zloty i spotkania
    było tam chociaż z jedno e36? :P
  21. bidżej odpowiedział(a) na michalfokus temat w Zloty i spotkania
    ok, to czekam na następnego z niecierpliwością :D
  22. bidżej odpowiedział(a) na michalfokus temat w Zloty i spotkania
    gitara. tylko akurat w czwartek mnie nie ma w Krakowie. może jakiś inny dzień?
  23. bidżej odpowiedział(a) na michalfokus temat w Zloty i spotkania
    a to będzie kultura, czy palenie laka i unikanie ochrony? :P
  24. pomyłka - przewód niebieski to masa, a brązowy trzeba połączyć z instalacją auta. inaczej klakson trąbi non-stop :?
  25. trochę niekoniecznie w temacie zapłonu, ale czym najlepiej pryskać żeby sprawdzić szczelność dolotu? bo na wolnych obrotach ewidentnie słychać u mnie syczenie (ustaje przy chociaż minimalnym dodaniu gazu).

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.