Treść opublikowana przez bidżej
-
dławi sie bmw m50b20 vanos jest przymulona od dołu do 3 tyś
Cichy, wg RealOEM czujnik jest taki sam dla M50 i M52.
-
dławi sie bmw m50b20 vanos jest przymulona od dołu do 3 tyś
czujnik położenia wałka rozrządu, oryginał Siemens-VDO: http://i1051.photobucket.com/albums/s438/bidzej86/th_WP_20140718_002_zps123ba7ec.jpg na czołowej powierzchni czujnika widać lekko zarysowane, czteroczęściowe okienko.
-
dławi sie bmw m50b20 vanos jest przymulona od dołu do 3 tyś
mi to pasuje pod czujnik położenia wałka rozrządu.
-
e 36 323i touring brak ciągu
jeśli czujnik wymieniony (na ori), a błąd dalej jest, to albo gdzieś uwalona wiązka, albo rzeczywiście przestawiony rozrząd (tylko jakim cudem?). komp dostaje sygnał sprzeczny z oczekiwanym, więc wywala błąd...
-
e36 is pierdzi z wydechu
generalnie wywalenie kata powoduje metaliczne brzęczenie wydechu, szczególnie jeśli zostawiasz po prostu samą puszkę.
-
e 36 323i touring brak ciągu
hola hola, ale jaki błąd się pojawia na tym kompie? co w końcu z tymi czujnikami położenia wałka i wału?
-
318is przelotne bicie kierownicy
zgodnie ze sztuką, takie rzeczy wymieniasz symetrycznie
-
Jakie felgi do compacta
zajrzyj sobie do instrukcji auta - tam masz podane rozmiary kół, na jakich wychodziło auto z fabryki. zobacz, czy coś z tego Ci pasuje jeśli chodzi o wygląd. jak chcesz kombinować z innymi wymiarami, to np. wejdź na http://www.willtheyfit.com i podaj tam jako wzór koło z instrukcji, a jako drugi zestaw danych wpisz sobie to, co byś chciał - i pilnuj, żeby to nowe nie odstawało za bardzo od parametrów koła fabrycznego.
-
318is przelotne bicie kierownicy
za przedni wahacz bierz się bez zastanowienia. potrzebujesz ściągacz żeby sprawnie zrzucić starą tuleję, nową założysz "w palcach", ale musisz dokładnie wyczyścić trzpień na wahaczu z rdzy i syfu (drobny papier ścierny) i nasmarować go lekko jakimś smarem (chociażby wazeliną techniczną). polecam tuleje pełne (jak do m3).
-
318is przelotne bicie kierownicy
zmieniłem 2 - brak ofiar w ludziach i sprzęcie, robota trochę bardziej upierdliwa niż w przypadku tulei przednich wahaczy, ale nadal banalna.
-
318is przelotne bicie kierownicy
da radę wymienić bez zrzucania wahacza, ale zrób/kup sobie solidny ściągacz.
-
320 coupe, dobór opon do felg
u mnie na feldze 8j et35 kapcie 235/40zr17 są lala, pasują idealnie.
-
320 coupe, dobór opon do felg
http://www.willtheyfit.com
-
[EXX] M50/M52/M54 Wymiana czujnika położenia wałka rozrządu
dzięki za świetny poradnik. pytanie tylko jak to jest w końcu z tymi silnikami i vanosami? czy M52B20 ma podwójnego, czy pojedynczego vanosa? w mojej Zdzirze zmieniłem właśnie czujnik położenia wałka rozrządu zaworów dolotowych i wg RealOEM (TUTAJ) to jedyny taki czujnik w głowicy...
-
E36 M52b20 ciężko zapala jak zimny
jedyny słuszny, Siemens-VDO - tyle że nadal jest jeszcze w drodze, fizycznie niczego nie ruszałem i nie wymieniałem, gość który robił mi diagnostykę po prostu skasował błąd czujnika i do tej pory ten błąd nie wyskoczył ponownie. Ale nadal objawy dokładnie te same jak w topicu z poradnikiem wymiany czujnika położenia wałka rozrządu...
-
Pomoc przy wyborze PCMCIA, do komunikacji z INPA
odgrzewam kotleta - jaki konwerterek COM najlepiej kupić do współpracy z interfejsem Viakena do E36? póki co odpaliłem diagnostykę Carsoftem na przemysłowym konwerterze USB<->4xCOM, ale to trochę przerost formy nad treścią. macie jakieś sprawdzone, proste konwerterki na USB albo PCMCIA?
-
E36 M52b20 ciężko zapala jak zimny
Panowie, a co powiecie na coś takiego: wczoraj gość skasował mi błędy, a dzisiaj wychodzi tylko ten błąd sondy na drugim kolektorze? objawy bez zmian...
-
E36 M52b20 ciężko zapala jak zimny
Ok, udało mi się podpiąć zdzirę pod Gscana. Uwalony czujnik położenia wałka rozrządu i sonda lambda dla cylindrów 4-6. miałem 25% szans trafienia z własną diagnozą w dobry czujnik xD
-
E36 M52b20 ciężko zapala jak zimny
no fantastyczne rady panowie macie, a na konkretne pytania nawet nie próbujecie odpowiadać, poza cichym, który odpowiedział rzeczowo :clap: cichy, podejrzewam też właśnie czujnik położenia wału albo wałka rozrządu, jednak pełnej mocy to ona nie ma i przy puszczeniu gazu cośtam przebiera jakby jej zapłon od czasu do czasu wypadł... póki co nie mam kurde dostępu do sensownego gościa z komputerem, sam próbuję coś ogarnąć.
-
E36 M52b20 ciężko zapala jak zimny
akurat te 2 czujniki temp. nie są drogie, oryginały BMW nieco ponad stówka za sztukę.
-
E36 M52b20 ciężko zapala jak zimny
Panowie, odgrzewam kotleta trochę... moja 320i M52 dostała takich samych objawów - ciężko pali jak jest zimna, czasem też na gorącym silniku (chociaż generalnie na ciepłym pali lepiej). Rozrusznik kręci jak szalony, ale silnik nie chce zaskoczyć. Do tej pory paliła od strzała, 0.5-1s kręcenia i silnik chodzi, teraz zdarza jej się, że nie chce zaskoczyć nawet przez 3s. Póki się nie rozgrzeje, na biegu jałowym silnik chodzi dość nierówno (czuć jego pracę w środku), przy jednostajnym przyspieszaniu czuć czasem delikatne szarpanie, później po rozgrzaniu jest ok - jedzie jak zła. Spalanie z tego co zauważyłem, poszło w górę, na baku zrobiłem niecałe 450km, a zawsze było to w okolicach 600... sonda to pewnie nie jest, bo nie ma znaczenia przy odpalaniu. wstępnie obstawiam któryś czujnik temperatury - cieczy albo powietrza, a może jeden i drugi. pytanie - gdzie te czujniki są? z tego co wyczytałem w mądrych książkach, czujnik temp. powietrza jest gdzieś za filtrem. czujnik temp. cieczy na komputer - czy to ten zaznaczony czerwoną strzałką na zdjęciu? http://www.otofotki.pl/img15/obrazki/iw3681_SDC16638.JPG Czy znacie wartości oporu tych czujników dla konkretnych temperatur? Albo może macie jakieś inne pomysły co to za cholerstwo może być?
-
Wszystko o BMW E36 !
Panowie, nietypowa sprawa, nie wiem czy piszę w dobrym wątku - potrzebuję wyjaśnienia jak krowie na rowie w kwestii obsługi dwustrefowej półautomatycznej klimy (E36 przed liftingiem) albo instrukcji obsługi PL do wersji przed liftingiem. Jak bym nie kombinował, to ze wszystkich nawiewów zawsze leci powietrze o temperaturze ustawionej na pokrętle od strony kierowcy - ustawienie po stronie pasażera nie ma chyba znaczenia :( z niemieckiej instrukcji którą mam na pokładzie niewiele umiem wydedukować... EDIT: dotarłem co i jak: w skrajnych położeniach pokrętła kierowcy, pokrętło pasażera jest ignorowane :)
-
316 latarka BMW
też mam problem ze swoją latarką - właśnie kupiłem, jako niedziałającą. okazało się, że odpadł przewód łączący pin do ładowania z blaszką akumulatorów. polutować mi się tego nie udało, więc wygiąłem odpowiednio końcówkę przewodu, przyłożyłem do blaszki i owinąłem izolacją - trochę druty, ale pomierzyłem i obwód jest. gorzej, że latarka nadal nie świeci. styki czyste, przepikałem żarówkę i jest ok, obwód wszędzie ok, akumulatory pokazują 2.5V i nadal ciemność. macie pomysł? :?
-
[E36] napinacze pasów coupe
ok, będę wdzięczny.
-
[E36] napinacze pasów coupe
i też tak haczą o oparcie fotela i tunel środkowy jak składasz fotel?