Treść opublikowana przez kubaj123
-
manetka tempomatu - doposażenie
czujnika deszczu racja, nie mam. W takim razie rozpoczynam poszukiwania świętego grala... może kiedyś go znajde :D
-
manetka tempomatu - doposażenie
ostatnie 8 syfr VIN: KU48311
-
manetka tempomatu - doposażenie
czyli wyjmuje mojego starego pajaka, kupuje to: http://allegro.pl/bmw-e90-przelacznik-pajak-tasma-tempomat-i3747302761.html programuje i dziala jak ta lala?
-
manetka tempomatu - doposażenie
czyli posdumowując: Kupuję całego pająka gdzie wszystkie manetki odpowiadają moim, programuje i wszystko hula jak ta lala? Co do taśmy airbag'a to da się przełożyć od starego do nowego? widziałem pająki od E90 które niby miały te same manetki ale były bez taśm.
-
manetka tempomatu - doposażenie
Witam. Już kiedyś zakładałem podobny temat i postanowiłem w końcu wziąć się za ten tempomat ale nadal mam pewne wątpliwości. Czy komputer w aucie jest na tyle mądry, że jak wsadze taką manetkę: http://allegro.pl/bps-manetka-tempomat-bmw-e60-e61-e63-e64-6924104-i3737564599.html to będzie mi wywalał jakieś błędy etc po dobrogramowaniu? Czy koniecznie numer manetki i rok produkcji musi być zgodny? znalezienie takiej manetki pasującej graniczy z cudem... Jedyne co znalazłem to całe przełączniki zespolone jedyne co to różniło się ostatnią cyfrą numeru części u mnie jest 0 a tam było 3 + była automatyczna wycieraczka a ja nie mam. Na prawde az tak skomplikowane to jest?
-
koszty aktualizacji oprogramowania E90
WItam. Orientuje się ktoś może jakie są koszty (pi razy drzwi) aktualizacji oprogramowania silnika i tych wszystkich innych dupereli albo poszczegolnych jednostek? nie wiem czy robi sie update calosci czy tylko danego modułu. Potrzebował bym wgrać na nowo CAS o ile sie nie myle albo zrobić update bo mi raz działają zamki z pilota raz nie.
-
dobór kabla do INPA
Witam. Wiem, że tematów takich było miliony ale jestem totalnie zielony jeżeli chodzi o dobór odpowiedniego kabla. Zależy mi na tym, żeby współpracował z inpą oraz, żebym mógł przez niego doposażyć swoje E90 w różne pierdy typu tempomat. Z góry przepraszam, za milardowy temat, niestety nie mogłem ogarnąć po postach co jak i gdzie. Byłbym wdzięczny za podesłanie linku z allegro to kabla który spełnia powyższe funkcje.
-
przerwane kable + brak świateł cofania E90
Witam. Mam problem jak w temacie, brak świateł cofania. Na forum już czytałem wiele wątków oraz sam dostałem parę odpowiedz, ze winą mogą być przerwane kable. Rzeczywiście się okazało, że są oprzerywane, a wręcz był "ogień jot pe". Gdy zdjąłem a raczej rozciąłem na pół (innej metody nie moglem wymyśleć którą da rade w 5 minut to zrobić) moim oczom ukazał się chaos, dosłownie. Cztery albo pięć kabli było złamane na pół a w części była naruszona izolacja (przerwane były 2 brązowe co podejrzewam że to masa, oraz dwa zielone, zielono żółte). Wszystkie kable ze sobą polutowałem podłączyłem akumulator no i sprawdzam. Pozycyjne w masce działają (czy jakie to tam są) przeciwmgłowe też działają bez zarzutu i tutaj sobie myśle no zajebiście wszystko się udało, wrzucam wsteczny i nic, komunikat o spalonej żarówce. Każdy kabel z osobna obwinąłem taśmą izolacyjną + wszystkie razem tak samo. Ogólnie roboty było mało, na jakąś godzinę, światła działają. Jedyne co mnie denerwuje to to, że teraz gumowy wężyk nie wchodzi na całą wiązke gdyż wiązka trochę zgrubła przez izolacje, a całej wiązli mi się nie widziało wyciągać z bagażnika. Tak jak wczesniej napisałem, wszystkie kable polutowałem, ale niestety brak świateł cofania nadal. Żarówki wymieniłem raz z postojowymi i też nie trybiło. Ma ktoś może jakieś wskazówki co może być nie tak? Spytam się jeszcze, czy wiecie może, czy światła cofania mają osobny swój bezpiecznik? Patrzyłem w rozpisce bezpieczników i znalazłem jakieś ale wygląda mi to na wszystkie światła a nie tylko cofania.
-
wymiana wahaczy przednich
z tego co mi się wydaje to są po 3 wahacze na koło lub 2, nie kojarze dokładnie budowy ale z rysunków wyżej wynika że są chyba 3 wahacze
-
wymiana wahaczy przednich
ogólnie możecie mi powiedzieć w których sie da a w których nie, gdyż wszystko raczej jest do wymiany. Mechanik powiedział, że gumy sie wyrobiły razem z tulejami i teraz nie wiem w których mogę wymienić te tuleje a w których nie, z tego co się orientuje to są po 3 na koło.
-
wymiana wahaczy przednich
Witam. Mam pytanie, czy w E90 w wahaczach da się wymienić same tuleje czy trzeba cały owy wahacz kupować? Niestety mam do wymiany amortyzatory i przy okazji wyszło, że tuleje są powybijane od wahaczy i nie wiem czy da rade kupic same tuleje czy musze wszystkie wahacze
-
problem z ukrytym menu E90
ok juz ogarnąłem, problem był w tym, że nie mogłem przejść do menu wiecej niż 1 i automatem mi do 1 wchodziło albo wychodziło z całości, dzisiaj coś poklikałem tym patykiem i weszło :]
-
BMW E90 335D - załamany - pomocy
miałem dokładnie tak samo, wymieniałem olej jak komputer powiedział, auto stało przez rok/dwa i od czasu do czasu sporadycznie było jezdzone (raz na miesiac albo i rzadziej) ostatnio czyli po jakis 20-30k odkad już na dobre zacząłem jezdzić codziennie, miałem tą samą sytuacje, stukanie przy przyśpieszaniu (dość głośce) wyczuwalny spadek mocy i wszystko co najgorsze, okazało się, że jeden z kanalików olejowych sie zatkał a panewki po prostu wykur**** i cały silnik do wymiany, na początku myślałem, że to nic strasznego ale do mechanika (15km) ledwo co dojechałem, po drodze padło turbo i wszystko co możliwe w silniku> Podsumowując: nowy silnik (sam słupek) regeneracja turbo (wszystkie bebechy nowe) nowe sprzegło dwumas, oleje paski i inne duperele. Z robocizną wyszło ok 9tys. Tak dla informacji, wymiana oleju zgodnie z kompem to kpina. Po wsadzeniu nowego silnika komp mi powiedział, że najbliższa wymiana oleju w sierpniu 2015 hahaha. Jedyna rada, wymieniaj co 15tys a wszystko będzie jak w zegarku. A i okazało się, że tłok napierdzialał w zawór, silnik 2.0d 163km
-
problem z ukrytym menu E90
Witam. Mam problem z ukrytym menu, nie posiadam iDrive. W filmiku na YT (link ponizej) każa trzymać przycisk 10sekund, wszystko ok trzymam 10 sekund pojawia sie menu ale mam tylko opcje 01 jak klikam dalej to mi przehodzi w menu 01 albo się wyłacza. Nie mogę wejść w menu 02+ Ktoś wie może czemu się tak dzieje?
-
Swap wydechu bmw 320 na 330d
no to mnie wywialiście w pole z tym wydechem, chyba sobie odpuszczę i jakiś bajer doposażenia we wnętrzu zrobie :D
-
Swap wydechu bmw 320 na 330d
Witam. Ostatnio coraz więcej zaczynam rozkminiać różne modyfikacje do mojego E90. Kolejna z nich to wydech. Wiem że w 330d oraz w 320d się róznią dość mocno głównie w końcówce. Patrzyłem pod auto i u mnie w 320d jest jakby płytka plastikowa czy jak to inaczej nazwać pod którą jest chyba wolna przestrzeń dzieki której wydech od 330d by pasował. Z tego co mi się wydaje ktoś już kiedyś na forum próbował bądź robił takiego moda. Orientujecie się czy to jest typu plug&play czy trzeba mocno rzeźbić?
-
E90 swap hamulcy 320 na 330d
kilka osób się pytało po co mi to? -lubie się bawić w mechanice w swoim aucie -swojego czasu jak miałem jeszcze E90 na gwarancji miałem wymieniać cały układ hamulcowy w ASO na polecany przez nich brembo za jakies 3-4k ale nie wymieniłem, teraz powracam do tematu z takiego względu że mam do wymiany 4 tarcze i wszystkie klocki dla tego roznica cenowa moze i bedzie 2 razy ale juz lepiej wsadzać coś lepszego. komfort psychiczny będzie dużo lepszy oraz bezpieczeństwo raczej też się poprawi, miałem chipa na 220hp i przy takiej mocy coś lepszego by się jednak przydało założyć.
-
lokalizacja nadajnika GPS SpaceGuard E90
też właśnie mi się tak wydaje, że innego wyjścia nie mam
-
lokalizacja nadajnika GPS SpaceGuard E90
Witam. Posiadam w swoim E90 system monitorowania pojazdu space guard który był montowany w BMW Łódź po kupnie samochodu. Używałem przez około 2 lata, później zrezygnowałem. Teraz po coraz częstszych doniesieniach o kradzierzy E90 oraz innych bmw postanowiłem to cudo aktywować, mam wymienić jakąś karte sim lecz w serwisie chcą za to grubo ponad 300zł więc stwierdziłem, że najprawdopodobniej sam wymienie. Problem w tym, że nie wiem gdzie to cholerstwo jest, a więc wie ktoś może gdzie to mogłoby się znajodwać? Czy może leciec po kabelku który przed uruchomieniem auta trzeba kliknac zeby wgl zapalił? Każda wskazówka będzie pomocna.
-
E90 swap hamulcy 320 na 330d
Witam. Od razu zacznę od tego ze tematu szukałem ale nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. A wiec zastanawiam sie nad swapem hamulcy do mojego 320d z 330d, z tego co mi si wydaje to ktoś już taka rzeźbę robi. Pytanie, co i jak? Gdybyście mogli wskazać co trzeba wymienić żeby jedno do drugiego pasowało, i czy trzeba jak zawsze "powiedzieć" komputerowi ze auto ma nowe hamulce? Na innym forum przeczytalem ze zwrotnice i piasty sa takie same, czyli wystarczy nowy zacisk. Prawda?
-
Obrócona panewka M47
Owszem, prościej, gdyby nowa turbina nie kosztowała ponad 3tys złotych. Tak czy siak turbo działa tylko ma luzy przód tył a nie na osi, więc tragedii nie ma. Gdyby osiowo było coś rypsnięte było by już gorzej Z racji tego, że w ciągu roku będe kupował nowe bmw też najprawdopodobnie serie 3 to nie opłaca mi się robić remontu gdyż jest to ten sam koszt co kupno uzywanego sprawdzonego po znajomosciach.
-
Obrócona panewka M47
gdyby się nie dało zregenerować turbiny to wszyscy ludzie którzy jeżdżą profesjonalnie w rajdach by kupowali nowe, a sam wiem, że regenerują gdyż troche siedzę w tym temacie. Jak wiesz gdzie zregenerować to będzie prawie jak nowa. A co do oleju to wiem kiedy był wymieniany ale nie powiem Ci dokładnie co do kilometra, jak się zaświeci wymiana oleju wtedy wymieniam. A remont silnika w tym wypadku wg mnie jest nie opłacalny tylko lepiej jest kupić ze sprawdzonego powypadkowego, gdzie jeszcze jest zamontowany w budzie.
-
Obrócona panewka M47
nie wiem ile przejechałem dokładnie, przed poprzednią wymianą było do oprogramowania wbite ze jest wymieniony jak kazał wymienić po paru miesiacach czy iluśtam, przejchałem tak na oko z 3tys km po czym wymieniłem na nowy ten sam olej. Auto zostawiłem na parkingu przed pracą i po pracy patrze i coś zaczęło walić
-
poszukiwana część - "dolot powietrza"?
u mnie od nowości jest zamontowana na tzw "tytyrytki" (opaski zaciskowe) i trzyma się jak ta lala, nawet ręką zapierając sie na niej nie mogłem jej sciągnąć jak czyściłem plastiki i filtr wymieniałem, musiałem porozcinać tytyrytki i wtedy zeszła.
-
Obrócona panewka M47
U mnie było dokładnie jak u Ciebie, zostawiłem na parkingu i po kilku godzinach patrze ze coś puka/wali. Olej wymieniałem na ten sam co wczesniej tylko, że jedynym problemem było to, że po tym jak auto mi powiedziało, że mam wymienić przejechałęm z 3k km. Co do wymiany silnika owszem sie troche boje, ale raczej wole kupić cały kompletny nie ruszany odkad wyjechał z fabryki, gdyż bo remoncie już nie uzyska się tej szczelności i spasowania wszystkich elementów. Jak już będe kupował to tylko z auta w którym jest założony i jest do wyjęcia lub po znajomości. Rzeczy typu Allegro: "mam silnik m47n2 90k km z 2005r" nie wchodzą w grę gdyż trzeba doliczyć zapewne do 99% silników z allegro około 150-200tys km. Kuzyn polecił mi serwis regeneracji turbin gdzie większość polskich rajdowców i ludzi z tym związanych regeneruje, powiedzieli mi za kompletna regeneracje 700zł miejscowość coś na "G" się zaczyna ale nie pamiętam dokładnie.