Treść opublikowana przez rafusa
-
szarpanie skrzyni biegów 3.5i
Cena za skrzynię okazyjna :mad2:
-
Koło zapasowe w X5 F15 ?
Tak ,w Stanach czujniki montują chyba w każdym BMW ,ale funkcjonalność musiałem zakodować (fabrycznie jest tylko ok lub nie). Co ciekawe działa to dopiero po ,,rozgrzewce'' ,nie można np. sprawdzić po uruchomieniu w garażu :?: Wartości ciśnienia pojawiają się po krótkim czasie w trakcie jazdy.
-
Koło zapasowe w X5 F15 ?
Trzeba pewnie zapytać kolegów z działu kodowania ,u mnie też nie działało a po wizycie u ,,magika'' mam teraz pomiar z każdego koła... :D
-
Koło zapasowe w X5 F15 ?
Jestem pewien ,że w europejskiej wersji również można zakodować wyświetlanie wartości dla każdego z kół :D
-
Koło zapasowe w X5 F15 ?
pewnie na podstawie czujników z ABSu, ale potwierdza to tym bardziej, że jeśli nie ma żadnych czujników, to koła od E70/E71 pasują do F15 Myślę ,że to raczej kwestia kodowania ,u mnie oryginalnie było tylko ,,ok'' lub ,,low'' po kodowaniu pokazuje dokładne wartości dla każdego z kół :cool2:
-
Tuning silnika X3 2.0d
W Stanach znalazłem jeszcze Sprint Booster ,opinie w sieci raczej ok :?: http://www.sprintbooster.com
-
Pakiet X Line PRO
U mnie 18tki ,245/50 RF Pirelli ,myślę,że do tego autka to optymalne rozwiązanie :D
-
Pakiet X Line PRO
W Stanach 1500 USD (X Line Pro) ,ale dla mnie też niekoniecznie z każdym kolorem nadwozia :wink:
-
Koło zapasowe w X5 F15 ?
Nie jestem pewien ,ale chyba wszystkie F15 wyjeżdżają na runflatach ,więc trudno oczekiwać rozwiązań w zagospodarowaniu zapasu od producenta :?:
-
F15 vs F25
Potwierdzam ,F25 to zupełnie inna (niższa) liga.
-
BMW F07 535D stacza się na podjeździe
Ja przebiję skromnym vanem Toyota Sienna: stoi nawet na bardzo stromych górkach (nie mam pojęcia jaka to skrzynia ,pewnie składana przez małych Chińczyków'' :wink:
-
Zawieszenie F07
Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu :cool2: A co kapci to w ubiegłym roku 2 razy ... na pięknych i szerokich amerykańskich drogach :wink: i oponki rzeczywiście nie tanie...
-
Czym jest i3?
Najbrzydszego BMW w historii... :wink: takie osobiste spostrzeżenia :D
-
Zawieszenie F07
Myślę ,że BMW nie zakłada ich bez powodu... Trochę demonizujemy chyba ich właściwości ,na 18 stkach 245/50 Pirelli moim zdaniem sprawują się super :D
-
Tuning silnika X3 2.0d
Każdy autoryzowany przez Hartge serwis robi pomiary przed/po.
-
Tuning silnika X3 2.0d
Trochę bajki opowiadamy ,WSZYSCY :D Pokażcie mi producenta czegokolwiek który gwarantuje ,że nic się nie stanie ? Co do Hartge to zachęcam do poczytania dokumentów ,które otrzymuje się po montażu,zanim zaczniemy wypisywać opowieści o ,,przejmowaniu gwarancji'' od BMW... Moim zdaniem boxy od renomowanym producentów nie są obarczone jakimś gigantycznym ryzykiem ,o którym tu czytam. W razie awarii (która może nastąpić i bez modułu :wink: ) sumy gwarancyjne (Hartge) rozwiązują sprawę.
-
F15 vs F25
Dziś z perspektywy czasu raczej kupiłbym 35i ,następne auto to pewnie 5GT z tym silnikiem. Różnica w cenie między 28i a 35i prawie żadna (oczywiście w Stanach :D ) ,a kultura pracy inna ,rozwijanie mocy też inna liga,więcej renomowanych rozwiązań dostępnych do tego silnika (tuning) itp. Oczywiście nie narzekam na 28i ,osiągi są więcej niż dobre ,ale zawsze chce się mieć lepiej... :wink: Nigdy nie jechałem w swoim 28i z tyłu ,ale pasażerowie narzekają ,więc kolejny kierunek to F07.
-
F15 vs F25
Na pewno jest czteroosobowe .
-
Tuning silnika X3 2.0d
Tak widziałem ,ale serwis łatwiej przełknie modyfikacje ,jeśli będą od tutejszego tunera niż z mojego garażu... Już ich testowałem :wink: Jedyne ,co mnie powstrzymuje to ew. konieczność demontażu przy serwisie. Jeśli chodzi o firmę wspomnianą w linku ,to warunki gwarancji wyglądają bardzo dobrze.
-
Tuning silnika X3 2.0d
Nie wiem ,czy nie pewny :?: Ja Hartge brałbym w ciemno ,tylko w Stanach nie mogę dostać boxa do swojego silnika. Sprowadzonego nie chcą montować i kółko się zamyka :( Niby tuner z Bostonu obiecał ,że w tym roku będzie miał ,ale w ubiegłym mówił to samo :wink: Przed ew. zakupem warto sprawdzić sprzedającą firmę bezpośrednio w Hartge ,co powinno pozwolić uniknąć kłopotów w przyszłości...
-
Tuning silnika X3 2.0d
Ja też uważam ,że warto :D Na pewno pojawi się problem przy przeglądach (demontaż) ? ale zawsze można znaleźć serwis ,,który będzie przymykał oko'' :wink:
-
Czym jest i3?
Czymś takim to i tak zawrotne prędkości... :D
-
Tuning silnika X3 2.0d
Nie wiem ,jak jest w Europie... Ja niestety nie mogę założyć Hartge w 28i (niedostępny w Stanach do tego silnika) :cry:
-
Tuning silnika X3 2.0d
Po montażu Hartge otrzymuje się niezależną gwarancje na silnik.
-
BMW F07 535D stacza się na podjeździe
Ale to chyba nie jest normalne... sprawdzę w F25 :?: Na co dzień używam vana Toyoty ,praktycznie co 2 dni tankuję na Shellu do którego jest podjazd pod mega stromą górkę na szczycie z sygnalizatorem . Automat trzyma bez problemu a naprawdę jest tam baaardzo stromo :D