Skocz do zawartości

kulfon3

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kulfon3

  1. mam już "carbonowe" nerki.mogłoby być za dużo. jak kiedyś wrócę do ori czarnych to może wykleję resztę jak u Ciebie :cool2:
  2. Hehe,Marina,dlatego właśnie nie zamierzam wywalać wkładki ;) A co oklejenia lotki to taki mod widoczny jedynie z bliska.nawet nie ma co zdjęcia robić ;)
  3. Na dwa dni przed Ułężem padła mi kompletnie obsługa zamka centralnego z pilota. Mimo,że miesąc temu wymieniłem baterię to pilot wydawał się martwy. Otwieranie jedynie z kluczyka. W międzyczasie zgadałem się z Mariuszem - Czerwonym,który z kolei miał problem z odbiorem radia - przyczyna jednego i drugiego okazała się mieć to samo źródło = przerwane przewody w wiązce kabli idącej od anteny diversity znajdującej się pod lotką do auta. Temat poruszany kilka razy na tym forum oraz szeroko znany na forach niemieckich dotyczący zarówno E9X jak i E6X. Korzystając z informacji od Mariusza dzisiaj rano postanowiłem przywrócić centralny do życia. Kilka zdjęć z prac: Po odkręceniu lotki widać antenę diversity i z prawej strony podłączoną wiązkę 4 kabelków,która idzie wraz ze spryskiwaczem w gumowy peszel w klapie i do auta. Wypięcie peszla od strony auta, sprawdzenie biegnących w nim 4 kabelków - okazuje się,że za poprzedniego właściciela auta ktoś już wcześniej "naprawiał" ten problem - kabelek czerwono-zielony naprawiony kiepsko - przerwał się. http://i1312.photobucket.com/albums/t527/staticx2/IMAG1059_zpszgqsrhnx.jpg http://i1312.photobucket.com/albums/t527/staticx2/IMAG1060_zpsozmxrwa5.jpg po rozebraniu części wiązki od strony lotki pokazało się łączenie czerwono-zielonego kabelka z dosztukowanym kawałkiem oraz.... reparacja kabelka czerwono-czarnego ( przypomniałem sobie,że w papierach jakie dostałem z autem była wzmianka o problemach z radiem i naprawie w niemieckim ASO - tak widać to naprawili). po wstępnym połączeniu przerwanego przewodu centralny odżył. w związku z tym zabrałem się do składania do kupy.dałem trochę więcej nowego kabelka żeby nie był za bardzo naciągnięty. nowy kabelek został przeciągnięty przez gumowy peszel przy pomocy anteny radiowej ;) miejsce reparacji od strony auta: i wiązka od strony lotki: BONUS MOD ;) : mając lotkę zdjętą i trochę folii carbon - okleiłem część lotki nad światłem stopu. Tak więc jak ktoś ma w aucie opcję COMFORT ACCESS i pewnego dnia pilot odmówi mu posłuszeństwa to poza sprawdzeniem/wymianą baterii w pilocie warto zerknąć na tą wiązkę zanim zacznie się wydawać pieniądze na nowe anteny,diagnozy w ASO itd. Mnie cała naprawa wyniosła z 10cm rurki termokurczliwej, 30 cm kabelka 0,5mm i 1-1,5 godziny czasu :cool2: Mariusz,dzięki za konsultacje :cool2:
  4. dokładnie ;) z mojej strony w tym roku integracja była delikatna,bo na drugi dzień czekała nas 400 km trasa,ale może będzie okazja na lepszy melanż na następnym zlocie :cool2:
  5. trzymam kciuki za ten projekt :cool2:
  6. dzięki za propsy! ;) wygląda o wiele lepiej :cool2: to powinna być seria w każdej e9x. dopiero w Fkach zegary jakoś zaczynają wyglądać... a w czym problem,że były z wersji 2,5? wyglądają identycznie jak w 2,0. ja u siebie niebawem jeszcze trochę zmodyfikuję swoje zegary - może się znowu zainspirujesz ;) ps.mega cena za kodowanie!!! :cool2:
  7. hehe,sorki.nie wiedziałem,że byłeś w trakcie pisania ;) dzięki :cool2: :cool2: :cool2:
  8. Mariusz, dawaj ten tutorial! ;)
  9. Dzięki za info,ale jeżeli masz na myśli tych gości co są na allegro i z wyścigowej przenieśli się na długą to byłem u nich i nie mają. tak czy owak,kolega Czerwony mi taką antenę udostępni jak ją znajdzie,aczkolwiek obstawiam przerwane przewody w peszlu.
  10. byłby ktoś tak miły lub zna kogoś z E91 kto udostępniłby dosłownie na 5 minut antenę diversity,która znajduje się pod lotką w tylnej klapie? mam problem z centralnym i chciałbym przez podmianę sprawdzić czy to ta antena czy coś innego. kupić nową w ASO lub używaną popsutą na alledrogo to nie sztuka,więc mam nadzieję,że ktoś się znajdzie i pomoże w znalezieniu usterki.z góry dzięki.
  11. z jakiej firmy te dystanse?
  12. film wymiata! świetne zdjęcia z drona. ogólnie :cool2: :cool2: :cool2:
  13. no wiem,że wyglądają dziwnie,ale wg.internetu - po numerze części są z M3: http://www.bmwetk.info/teile-katalog/pnumb/7841922 możliwe,że ktoś coś tu ostro pokombinował z przekładaniem obudowy itp.
  14. jak dla mnie dwa najładniejsze coupe na zlocie.brałbym w ciemno :)
  15. czy w M3 E90 były takie zegary??? http://allegro.pl/bmw-e87-e90-e91-lift-licznik-zegar-europa-i5526329079.html zastanawia mnie brak czerwonych wskazówek i białego podświetlenia wokół zegarów. gdyby nie naklejka z numerem części to możnaby pomyśleć,że ktoś przełożył przedni panel z M3 do zwykłych zegarów.
  16. Mariusz, jeszcze 0,7 wczoraj zrobiłeś? mocny zawodnik jesteś.rano wyglądałeś jakbyś potrzebował transfuzji,a Ty proszę... zaatakowałeś kolejną flaszkę! :cool2: co do tego filmiku gdzie masz lepszy start od kolegi z M3 to podaj mi maila to Ci prześlę,bo nie mam konta na yt. albo zainstaluj sobie na telefonie Whatsapp.
  17. mogliście przyjechać jak porządni zlotowicze na 2 noclegi do kazimierza to byście się poznali ;)
  18. auto na żywo petarda. myślę,że wszyscy użytkownicy e9x byli w stanie docenić i zauważyć wkład włożony w modyfikacje. należało się miejsce na podium. też mnie zastanawia jakie auta pokonały to cudo :?:
  19. Rivasi,polakieruj te spryski,bo wyglądają jakbyś je z czegoś wyciął i przykleił na super glue ;) dobry pomysł ze zmianą koloru,bo dużo smaczków na zewnątrz ginie w czarnym kolorze. no i przydałoby się ją posadzić trochę,bo miałem wrażenie,że kobyła jeszcze większa niż mój paździerz ;) środek piękny :cool2:
  20. A w Kazimierzu bardzo sympatyczny "biforek" ;)
  21. no trudno,dziwne. jego strata.
  22. proponuję zagadać do Tomka= fly-designs na allegro ( http://allegro.pl/kierownica-bmw-e90-performance-nowa-i5475937940.html ) . nie wiem czy bawi się karbonem,ale może coś spróbuje. cenowo na pewno wyjdzie lepiej niż z tego linka powyżej.
  23. Mariusz, chyba chodzi o to: jnx Tytuł: Re: alduwiel-->>E90 335D Przeróbka na 440 koni PostNapisane: 30 czerwca 2015, 11:02 Offline Przyjaciel forum Avatar użytkownika Posty: 2618 Lokalizacja: Łódź Moje BMW: 535d++ Kod silnika: M57N2 Generalnie jest tak : Auto przyjechało ze źle poskłądanymi wężykami podciśnień. Jeden z zaworków miał uwalony kruciec ktoś go skleił rozpadł mi się dosłownie w rękach. Poskładałem to jakoś do kupy ale małe turbo jak nie pompowało tak nie pompuje. To co możnabyło zrobić z zewnątrz to zostało zrobione. Praca zaworków podciśnień odpowiednia. Duża gruszka o prawidłowym skoku cięgna. 1. Układ turbosporezarek do wyjęcia i sprawdzenie wszystkich klap wewnętrznych. 2. Wtryski koniecznie na maszynę, na moje ucho conajmniej dwa wyrobione. 3. Skrzynia jak już kolega wspomniał w kiepskim stanie. 750Nm będzie dla niej chyba gwoździem... :oczami: Reasumując : topowe wyniki uzyskuje się z aut w topowym stanie. projektów 400+ z tego motoru jest kilkanaście sztuk (tych dostepnych w necie) - z czego odemnie wyjechało 6sztuk, niektóre z nich w stanie 2x lepszym aniżeli topowe projekty na forum ;) http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=150222&start=300
  24. Jakby ktoś z Dolnego Śląska reflektował na wspólny wyjazd to ja z kolegą Halfim lecimy w piątek z Wrocławia ok.10 rano. (trasa S8)
  25. idąc tokiem rozumowania tamtego kolegi to koła też powinieneś zmienić na jakieś 16tki,bo te 18tki sugerują większą moc... :mad2: piękne auto i tyle :cool2:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.