Treść opublikowana przez Shaft28
-
[E46] Centralny zamek - NAPRAWA (przekaźniki)
Mam podobny problem jak w temacie. Czasem wszystko działa poprawnie, otwieram auto z pilota i podnosi wszystkie zamki. Otwieranie klapy bagaznika z pilota działa zawsze poprawnie. A raz na kilka dni nie da się otworzyć auta z pilota. Zapala się światełko w kabinie, ale nie otwiera zamków. Po około godzinie czasu znowu wszystko zaczyna działać. Da się otworzyć tylko drzwi kierowcy z kluczyka i pasażer musi wsiadać przez drzwi kierowcy na swoje miejsce :P Głupio troche to wygląda pod supermarketem :mrgreen: Najciekawsze jest to, że jeśli wsiadziemy do środka i zamkniemy auto z pilota (zamykanie działa zawsze) to nie da się otworzyć auta ani z zewnątrz, ani z wewnątrz. Trzeba otworzyć szybę i mechanicznie otworzyć auto kluczykiem :P Mechanik powiedział mi że zamek kierowcy jest głównym - sterującym zamkiem dla reszty i powinno pomóc nasmarowanie go. Może ciężko chodzić, zacinać się czasem i dlatego nie otwiera czasem auta. Czytając ten temat stwierdzam, że jest to raczej wina tych przekaźników. Mam aż 4 szyby elektryczne więc koszt naprawy spory, nie wiem który by wymienić. Wypadałoby już wszystkie 4. Co doradzicie w takiej sytuacji?
-
2.0d M47nagrzewnie silnika a termostat egr
dxtr71 dobra informacja, czyli mój EGR jest w pełni sprawny, odpada mi zawsze te 130 zł ;) muszę wymienić w takim razie termostat główny, a poza tym poduszki pod silnikiem i amortyzatory przód :o
-
2.0d M47nagrzewnie silnika a termostat egr
to zacznę od wymiany głównego termostatu :) dzięki za szybką odpowiedz
-
2.0d M47nagrzewnie silnika a termostat egr
Sprawdziłem termostat EGR, wyjąłem go i dmuchałem ustami z jednej i drugiej strony. Termostat minimalnie puszcza powietrze, przy próbie dmuchania policzki aż się "nadymają" :P ale czuć że dosłownie minimalnie leci powietrze. Czy tak ma być, czy termostat jest do wymiany?
-
320d poduszka silnika prawa a lewa ?
Jaki jest koszt wszystkich 4 poduszek?
-
320d poduszka silnika prawa a lewa ?
Właśnie mnie też chyba będzie czekać wymiana tych poduszek, ponieważ przy gaszeniu auta mam wstrząs. Czy ciężko jest wymienić to samemu na kanale? Może ktoś już miał takie doświadczenie :)
-
320D webasto
czy droga sprawa takie rozbudowanie do pełnego ogrzewania postojowego? ktoś zna jakiś dobry i tani serwis / diagnostyke webasto na pomorzu?
-
regulacja skrzyni biegów ?
Dzięki za info Dyzio. Widzę, że sporo osób boryka się z tym problemem... Zapewne nikt by się nie pogniewał jakbyś w wolnej chwili zrobił jakąś małą fotorelację jak wyjąć i nasmarować te tulejki z poziomu kanału bez wyjmowania skrzyni biegów :P Bo te zdjęcia ze skrzynią na stole to za dużo nie mówią, a wyjąć skrzynie biegów to już wyzwanie :wink: ps: ja mam e46 przed liftem, to zapewne też jest to u mnie inaczej niż u Ciebie.
-
320D webasto
A możesz mi przybliżyć jak to dokładnie działa? Dodam że mam na środku podsufitki jakiś wystający kwadrat :P nie mam żadnego panelu do sterowania ani pilota. Zapewne jest to tylko ogrzewanie płaszcza silnika.
-
regulacja skrzyni biegów ?
Mam ten sam problem z 5tką, ale widze że ciężki temat żeby się za to zabrać :/
-
320D webasto
To musze znaleść jakiegoś speca od webasto żeby to zdiagnozował. Ale skoro to taki koszt to nie wiem czy jest sens się w ogóle za to brać
-
320d 136KM kurtyny chłodnicy
wiem o co chodzi ;) wykonam u siebie tak samo, dzięki za wskazówkę
-
320d 136KM kurtyny chłodnicy
W jaki sposób zamykasz to sam? wkładasz przed chłodnice jakiś karton? Czy tą kurtyne zasłaniasz jakoś ręcznie?
-
320D webasto
Mam e46 320d 1998r sedan. Czasem jak wylaczam samochod slysze jakby szum z tego webasta ale się nie uruchamia. Zabzyczy pare razy i staje. Poprzedni wlasciciel mowil mi ze najpradopodobniej spalona jest swieca. Czy ktos wymienial ową? Czy to moze byc przyczyna swiecy? Jaki jest koszt naprawy? Czy da się to zrobic samemu?
-
2.0d M47nagrzewnie silnika a termostat egr
Skoro termostaty EGR są tylko oryginalne więc to firma BEHR, a jeśli chodzi o termostat główny jakiej powinien być firmy?
-
320d 136KM kurtyny chłodnicy
Chyba mam za małe ciśnienie w "ciągnięciu ustami" haha :P próbowałem dmuchnąć sprężarką ale to jednak nie w tą stronę ;) żaluzja chłodnicy ręka zamyka się poprawnie. Musiało tam się chyba coś zapchać. Szkoda bo dobrze zeby to działało, ale 5 stów na nową chłodnice z działającą roletą (a raczej samym tym mechanizmem podciśnienia) to raczej wydatek nie na moją kieszeń
-
2.0d M47nagrzewnie silnika a termostat egr
wyjme termostat egr i przedmucham, zobacze czy puszcza powietrze, jak puszcza to kupie nowy czy trzeba spuszczac plyn chlodniczy zanim sie odkreci termostat egr? edit: już się dowiadywałem o ceny termostatów, termostat EGR z obudową 200 zł, termostat główny 130 zł. Taniej chyba będzie zamówić przez internet. Jakiej firmy najlepiej?
-
2.0d M47nagrzewnie silnika a termostat egr
A ja mam taki problem ze swoją BMW 320d 136km 98r że wskazówka temperatury silnika dochodzi do konca niebieskiego pola i nie drgnie dalej. Przez to auto słabo dmucha ciepłym powietrzem. Czy to w trasie, czy to na postoju, czy w mieście, czy to w korku silnik nie chce się bardziej nagrzać. Mam niedziałajace webasto płaszcza silnika jeśli to ma znaczenie. Moje pytanie jest takie, czy może to być wina termostatu głównego, termostatu EGR czy płynu chłodniczego który może być źle rozrobiony? Nie chce wydać pieniędzy w błoto. Ktoś coś poradzi? ;)
-
Ringi do bmw e46
ewentualnie możesz kupić żarówki OSRAM COOL BLUE HYPER lub MTEC SUPER WHITE a te ringi to link dokładny https://jafra.com.pl/product_info.php/cPath/162_176_165/products_id/596 bo każdy z was podał zły :P
-
320d 136KM kurtyny chłodnicy
Odświeże temat. Maniura318i czy zdziałałeś coś z tą kurtyną? U mnie jakby się nie zamykała, jest takie pykanie na zimnym silniku, jakby chciała, a nie mogła. To chyba od tego jest ten odgłos. Przybliż mi temat jak możesz.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Kolizji nie było jedynie uderzony lis zderzakiem, ale nic się nie stało z autem. Sprzęgło sprawdzałem, nie ślizga się, nie ma metalicznych odgłosów, na biegu przy puszczeniu sprzęgła i hamulcu od razu gaśnie. A co do koła pasowego (tłumik drgań) sprawdzę temat.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
no tak, ale wału nie sprawdze...
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
każde auto pochłania pieniądze, opinie o tym modelu jak czytam są zróżnicowane. Zależy jak kto dba i jak jeździ.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
no ja to auto obejrzałem dokładnie, nic nie cieknie, oleje i filtry powymieniane, zawieszenie całe zrobione.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
za mały bo jedynie 235 tyś, ale z pewnych rąk takze nie krecony raczej.