Treść opublikowana przez jaca 318i
-
olej wspomagania-jaki?
takze leje ATF mobila,
-
Klekot m40 - pora naprawic - kilka konkretnych pytan
Witam, słyszałem, ze nie powinno się zmieniać z minerala na synt. można ew. odwrotnie. nie wiem ile w tym prawdy, ale cos w tym jednak musi byc. mam pytanie o to jakich plynów do chłodnicy uzywacie? moze to lamerskie z mojej strony, ale chciałbymm zapytać o różnice miedzy silnikiem m40 i m43. Ja posiadam 316i z wrzesnia 1994 r. i szczerze to nie mam pojecia,który to motor (prosze o łagodny wymiar kary:-)). Jeśli chodzi o bociany to norma - latem 10s zimą ciut dluzej. mam nadzieje, ze nie bedzie to oznaczać jakiejś wiekszej ingerencji. z tego co mi wiadomo m43 jest na łańcuszku a m40 ma pasek rozrzadu
-
Klekot m40 - pora naprawic - kilka konkretnych pytan
powiem tak, moze i syntetyk by pomogl bo jest gestszy, natomiast bardziej by mogl zaszkodzic zwlaszcza w tych starszych autach ze wzgledu na swoja penatracje, tam gdzie w silnku sa jakies "osadziny" ktore łataja nieszczelnosci olej syntetyczny moglby je wyplukac co wiaze sie z tym ze bedzie nam spieprzal olej "bokami", oczywiscie by przeplukac silnik olejem syntetycznym i po 1000 km wymienic to czemu nie ale to raczej w nowszych autkach, pozdrawiam
-
Czy przełoze fotele z E32 do E34
a czy do e36 wejda takie foteliki do przodu?
-
Klekot m40 - pora naprawic - kilka konkretnych pytan
no tak, cuz tu mozna wiecej dodac...jak kazali lac w serwisie synteta to lej synteta, jak co inne to lej co inne, poki chodzi i oprocz bociana pod macha nic powaznego sie nie dzieje to znaczy ze nie jest najgorzej... zreszta 4 cylindrowe benzyniaki w beemkach i tak nie grzesza kultura pracy silnika...pozdro
-
Klekot m40 - pora naprawic - kilka konkretnych pytan
dokladnie, wiesz nie jestm kurde mechanikiem, ale skoro w ksiazce serwisowej jast tak napisane to znaczy ze musi cos w tym byc... w kazdym badz razie robie to z dobrego serca, niechce by cus ie tam spieprzylo
-
Klekot m40 - pora naprawic - kilka konkretnych pytan
poniewaz w przypadku mojego autka 13 latka lany byl zawsze polsyntetyk (wg ksiazki serwisowej) i w tym wieku nie bylo by wskazane zmieniac mu parametry oleju
-
Klekot m40 - pora naprawic - kilka konkretnych pytan
niestety kolego jezdze na pol syntetyku i nie bardzo da rade zmienic na syntetyk, ostatnio wymienilem olej z mobila na castrola magnateca, myslalem ze cos pomoze, a tu nic kurde;/ chyba bede i tak zmienial na TeDeuSza 2,5 wiec sie bede przyzwyczajał do klekotania..pozdro
-
Klekot m40 - pora naprawic - kilka konkretnych pytan
a wiec gazik mam zalozony z jakies 5 miesiecy i jest to instalka brc na srubke, zaznaczam ze gaz tankuje na dobrych stacjach; orlen, lotos i dosc czesto czyszcze wtryski jezdzac na benzynce. acha jak auto stoi dluzej niz 1 dzien nie ruszane to odpala normalnie bez klekotania... to ci dopiero archiwum x...:/
-
Klekot m40 - pora naprawic - kilka konkretnych pytan
witam!!!u mnie problem z bocianami jest tylko przez ulamek sekundy po odpaleniu na zimnym silniku, mam auto zgazowane i zauwazylem ciekawostke taka, jak koncze jazde na benzynie to nastepnego dnia przy odpalaniu zimnego silnika efekt bociana znika, czy to chwilowe klepanie oznacza iz tez juz czas na maly remoncik silnika?
-
205 opony, a stalowe felgi
dzieki panowie za odpowiedzi, lece kupic stalowki pozdro
-
205 opony, a stalowe felgi
witam wszystkich, moje pytanko jest tego typu, czy naciagne 205 szer kola zimowe na stalowe felgi? bo takowe opony posiadam a brakuje mi tylko felg i nie wiem czy przekladac je na alu czy co, pozdrawiam
-
Formalności przy zakupie auta z zagranicy.
jaca 318i odpowiedział(a) na TOMEKE32730 temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjnekumpel mial podobna przygode z fordem mondeo, auto sprowadzone z niemiec, na umowie brak daty i miejsca zakupu. przypadkowo w celnym sie walnal i wpisal polska miejscowosc na tej umowie, w skarbowce powiedzieli mu ze bedzie placil kwote zwolnienia z podatki (150 zl) i 2% wartosci auta, czyli tak jakby bylo kupione w polsce
-
JESTEM LAKIERNIKEM JAK PYTANIA TO PYTAĆ CO DO LAKIEROWANIA
witam , mam pytanko, chce pomalowac zderzaki w kolor nadwozia, mozesz mi napisac jak to najprosciej zrobic i od czego zaczac? z gory dzieki
-
Popychacze i uszczelniacze do 1.8 M40 - Gdzie kupić
panowie widze ze znacie temat wiec moze odpowie mi ktos na takie pytanko, mianowicie na zimnym silniku odpala mi na dotyk ale podczas odpalania przez ok sekunde jest taki charakterystyczny klekot, potem znika i dzieje sie to tylko na zimnym silniku, mam wstawiony gaz dodam i jak jezdze od czasu do czasu na paliwie to klekotu nie ma, podczas odpalania, pomozcie
-
JAK PRZEPROWADZIĆ KABEL
panowie mam takie pytanko bo poprowadzilem kabel do kabiny ale mam pfoblem z wyjsciem do bagaznika, wprowadzilem go w podlokietnik tam gdzie jest ta torba na narty, macie moze jekies inne rozwiazanie tego jak go ladnie poprowadzic?
-
książka serwisowa BMW318- czym ją zagazować
mam 318 zagazowana,II gen brc, powiem szczerze ze jestem zadowolony, duzo mi nie pali ok 10litrow,za mulowata,duzo musialem razy jezdzic na regulacje bo obroty skakały i takie tam,ale gazochlopow przycisnalem i ustawili mi wszycho na tip top roznica jest znaczna w cenie gazu a benzyny, jesli chcesz wstawiac gaz zalezy czy duzo bedziesz jezdził, pozdro
-
szarpie przy ruszaniu
u mnie wystepuje szarpanie gdy stoje w korku i auto sie nagrzeje troche, mechanicy powiedzieli, ze to cos z dociskiem sprzegla moze byc, e36 tak ponoc maja...:(
-
Dziwny wypadek
dokładnie tylko tak, mialem kiedys przypadek ze pies wylecial z podworka kolesiowi i wleciał mi pod kola uszkadzając lekko zderzak, zaraz po policje zadzwonilem, ustalili wlasciciela i sprawa trafilaby do sadu, ale wlasciciel pieska miał lep na karku i sie dogadał ze mna...
-
Podatek ekologiczny
jaca 318i odpowiedział(a) na zegarmistrz swiatla temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjnepanowie czym Wy sie przejmujecie, jak wejdzie to wejdzie jak nie wejdzie to nie wejdzie, i tak nic nie zrobicie w tym celu, a to ze nasi politycy maja g..... w głowie to i tak nic nie poradzimy, ale spokojnie jak wprowadzac beda takie wynalazki jak ten podatek to dobiora im sie wkoncu do d... pozdrawiam
-
STLUCZKA CO DALEJ???
jaca 318i odpowiedział(a) na karol temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneauto gościa ktory stał jest bogu ducha winne w świetle prawa, moga go ukarać jedynie ze stał w niedozwolonym miejscu itd, zawsze moze sie gosciu ten wybronic tym iz zepsuło mu sie i nie moze dalej kontynuować jazdy, prosta sprawa-kwestia wyobrazni, wine ewidentna ponosi Twój kolega za nie zachowanie ostrożnosci..
-
pomysł na lepsze wkrecanie się na obroty-linka gazu.
no i przeciez oto tu chodzi by szybciej na gaz reagował,,
-
nie swieca mi zegary BMW 318i pomuscie
sprawdz pokrętłem co masz pod kierownica po lewej stronie od regulacji podświetlenia zegarów..
-
strasznie faluja obroty na benzynie :( na LPG jest OK
tez to mialem fantastyczne falujące obroty:) niestety do gazu krokowca nie mam, ale tak długo meczylem gazochłopow az zrobili dobrze, i jest teraz extra, kwestia regulacji od tego powinienes zacząć..pozdr
-
czy silniek 1,8 bedzie pasował do BMW 316.
róbta co chceta