Treść opublikowana przez QosmioE46
-
Sprawność amortyzatorów.
Witam, przygotowywuje się do zakupu springów Eibach pro kit. Dzisiaj byłem zobaczyć na stacji diagnostycznej jak to jest z moimi amorkami.. Wiedziałem że przy jednym kole puka wahacz przy lewym przednim. Wyniki ukazały, że ten amorek co jest uszkodzony wahacz ma 36% a reszta po ~80%.. Czy jest taka możliwość, że przez ten uszkodzony wahacz czy też gumy na wahaczu mogła tak drastycznie spaść sprawność amortyzatora? Amorki oryginalne.
-
E46 oryginalne glosniki
witam, mam pytanie jaka moc maja oryginalne glosniki nie hk w bmw e46? poniewaz szkoda mi kasy na zakup nowych innych glosnikow a wzmacniacz 4 ro kanalowy mam juz w autku myslalwm aby podlaczyc wszystkie 4 glosniki pod tego wzmaka co o tym myslicie? bedzie lepiej gralo? radio mam kenwooda a wzmacniwcz napisze pozniej jak pojde do auautkaka :) ale napewno 4 kanalowy
-
Lampy diodowe E46 rozszczelnienie
tylko czym podgrzać bo nie mam opalarki. Mam siedzieć z zapalniczką i grzać ? :D
-
Lampy diodowe E46 rozszczelnienie
No właśnie tylko żeby je uszczelnić np sylikonem do szyb bezbarwnym to trzeba najpierw całkowicie rozłączyć wyczyścić itd klosz. I teraz pytanie jak czym?
-
Lampy diodowe E46 rozszczelnienie
Witam, mam w swojej e46 po lifcie lampy tył diodowe które się rozszczelniły, bardzo parują, woda w nich się skrapla... w lewej lampie kilkanaście diód nie świeci :/ a prawa jeszcze się trzyma i świecą wszystkie. Mam problem z nimi ponieważ chciałbym zrobić te diody ale jaki to ma sens skoro lampy są rozszczelnione ? Idzie to jakoś zrobić? Jakieś pomysły widziałem że ktoś w swojej coupe robił ale to chyba oryginalne http://e46forum.pl/viewtopic.php?f=48&t=6952 a ja mam takie z allegro mi sie wydaje jak są. Nie wiem dokładnie jak kupiłem auto to już były Tutaj kilka fotek: http://i47.tinypic.com/96m39h.jpg http://i48.tinypic.com/v5j1vb.jpg http://i46.tinypic.com/a3cxw5.jpg http://i48.tinypic.com/34xgggw.jpg Pozdrawiam :)
-
318i sprężyny obniżające a samopoziomowanie
Witam, na wstępie chciałbym zaznaczyć że w swojej e46 sedanie po fl posiadam lampy depo te z ringami i soczewkami na zółciaśne h7 :) chciałbym na wiosnę dać sprężynki obniżające ale nasuwa się pytanie oraz problem zarazem :D Gdy po przekręceniu kluczyka słyszę, że soczewki się jakby samopoziomują, tzn ruszają się i ustawiają jak im się podoba również mam manualne pokrętło do regulacji. A w czym tkwi problem? :D Iż że ponieważ w większości aukcji widnieje napis: "dla pojazdów bez systemu poziomującego " :cool2: i teraz mnie zastanawia co to za fant... to jest samopoziomacja czy też nie czy są inne sprężyny na to przeznaczane czy co się z tym robi :norty:
-
Zderzak przedni m pakiet
No cóż jeśli pasuje a jedyna różnica jest jakaś listwa, mam też do niej od razu te odprowadzanie na klocki i tarcze halogeny i jest to pod kolor :) a resztę m paka można skompletować;)
-
Zderzak przedni m pakiet
Potrafi mi ktoś odpowiedzieć? ;)
-
Zderzak przedni m pakiet
http://i49.tinypic.com/280830p.jpg zdjęcie przedstawia auto z którego ma byc przeszczep :D
-
Zderzak przedni m pakiet
Zderzak z kupety siedzi w turasie przed liftem i chciałem go wsadzić do mojego sedana po lifcie
-
Zderzak przedni m pakiet
To nie podejdzie ? W turasie przed liftem siedzi :D
-
Zderzak przedni m pakiet
Witam, znalazłem zderzak m pakiet fajny ładny itd w moim kolorze auta, tylko że jest on przymocowany do e46 przed liftem kombi. Wygląda on tak http://img15.imageshack.us/img15/9855/dsc0083egd.jpg dokładnie jak ten przy tej. Czy przypasuje do mojej e46 sedan po lifcie?
-
318i sprężyny obniżające
Nieee broń Boże większej gleby :) chodziło mi właśnie o takie -30 -20 tylko zastanawia mnie jakby to wyglądało na tych 18 znalazłem tańszy zamiennik jamax koszt 350 zl z takowym obniżeniem i 5 lat gwarancji bez limitu km. Wiem ze eibach to dobra firma jednak szkoda mi kasy na springi za 580 zl. A czytałem ze przy takim obniżeniu nie trzeba by było zmieniać amorkow bo amorki mam dobre tylko właśnie siedzi wysoko.
-
318i sprężyny obniżające
Witam,szukam jakiś speców od obniżeń ponieważ znalazłem wyjście do delikatnego obniżenia obchodząc zawieszenie gwintowane, chciałbym tylko poprawić walory estetyczne mojej BMW :) Zastanawiam się bardzo nad springami pod oryginalne amorki Chyba, że ktoś ma jakieś własne obiekcje jakie springi zastosować czy coś :) Chętnie wysłucham ! Przód wyżej niż tył. Chciałbym aby to wyglądało ładnie no i przy okazji polepszą się właściwości jezdne :norty:
-
316i 02r N42 uszczelniacze zaworów
kkx5 robił w swojej :) ja mam w swojej to samo.. Ale narazie nie robię poczekam do wiosny. Gdybyś mógł napisałbyś mi jaki koszt Ci mechanik powiedział? Zależy mi na tym.
-
Problem z DSC, przeciwmgłowymi
A więc, jak kolega wyżej pisał był błąd czujnika skrętu. Jednak na całe szczęście dało się go skasować i nie był on uszkodzony fizycznie! stało się tak ponieważ jak mi tłumaczył ten co mi kasował, akumulator ma normalnie napięcie 12V gdy jego napięcie się obniża do ok. 10-11 jest jeszcze ok ale 9 mniej niż 9 to podzespoły moduły czujniki po prostu się psują, miałem szczęście! Tak o dla tych którzy by mieli taki problem. DSC spowrotem działa :) Co do przeciwmgłowych, żadnych błędów w kompie nie ma, prawdopodobnie coś fizycznie się musiało sknocić.
-
Problem z DSC, przeciwmgłowymi
Przycisk fizycznie rozebrałem i złożyłem na nowo. Więc on raczej działa po za tym świeci więc prąd dochodzi. Coś tu nie tak jest z tym rozładowaniem bo po tym przestało działać. Jutro jade do znajomego na komputer mam nadzieje że będzie miał jakiś lepszy co pokaże błędy.
-
Problem z DSC, przeciwmgłowymi
Witam, wczoraj kontrola działała perfekto włączala sie wylaczala itd itd. przycisk działał wszystko fajnie hulało. Dzisiaj rano akumulator nie dawał znaków życia, kumpel przyszedl z innym i odpaliliśmy no i wyświetliła się kontrola trakcji na pomarańczowo wraz z ręcznym na pomarańczowo, co to może być? nie wiem czy ma to jakiś związek ale godzina nie jest ustawiona, guzik rozbierałem składałem ponownie- nie reaguje nic kompletnie. Druga sprawa- nie działają mi przeciwmgłowe przód :/ Normalnie zapalam kontrola na zegarach się świeci aczkolwiek przeciwmgłowe niestety nie.. Bezpieczniki sprawdzałem, jeden jakiś wymieniłem. Ale nadal to samo. Wie ktoś o co chodzi?
-
318i problem z DSC
Wszystko naprawione :) Bezpiecznik wysiadł, ABS działa DSC działa, ręczny się nie świeci. Licznik tez dziala. Pomogła również rozbiórka przycisku na części pierwsze i ponowne go złożenie. Przycisk działa itd :) Dziękuję, temat można zamknąć :)
-
318i problem z DSC
No i niestety rozebrałem guziczek. Ok.. w jakimś momencie przylozylem metal i zrobila sie zwarka :cool2: także teraz nie mam ABSu DSC ani licznika :norty: :norty: :norty: :norty: aaa i swieci sie ciagle kontrolka recznego na czerwono :D jutro sprawdzam czy bezpieczniki poszly czy cos dalej..
-
318i problem z DSC
nie mam jak sprawdzić auta pod inpą :/ Czy jest możliwe że przycisk się wcisnął? Jak to zobaczyć? Rozebrać?
-
318i problem z DSC
Witam mam problem z DSC wczoraj chodziło wszystko pieknie tzn byla włączona nie swiecul sie trójkąt ani na pomarańczowo reczny. Dzisiaj rano odpalilem auto jak wyszedłem z psem żeby rozgrzać pies mi się wbił do auta nie wiem czy ona cos nacisnela czy jak ale teraz jest kpletnie wyłączona DSC I nie wiem o co kaman:/ Nie idzie włączyć przyciskiem nic ani jak zgasze i zapale auto nadal wyłączona . Cooo jest ? Jakieś pomysły? Bo rzuca [BAD] niemiłosiernie
-
318i N42 nie odpala
Mechanik wytypował pompę jednak. Z tego co mi tłumaczył to nic, że chodzi na krótko coś tam mi tłumaczył że może chodzić na krótko ale w aucie już nie tak jest bo coś tam jest dalej odpowiedzialne. Zamówił nową za 450 zł kompletną, omg. Odmę przy okazji też wyczyści bo kopci :d Jako że fundusz okrojony to przy okazji myslę o wymianie filtrów szukałem zestawów filtrów do N42 i znalazłem tylko coś takiego http://allegro.pl/zestaw-filtrow-bmw-e46-316i-ci-ti-318i-ci-ti-i2716907851.html jakieś opinie? Może są jeszcze jakieś inne kompatybilne z tym silnikiem? Pozdrawiam
-
318i N42 nie odpala
Aktualnie stoi u mechanika, coś więcej będę wiedział po weekendzie Całkiem możliwe, że siadł napinacz. Ale też nie jest to potwierdzone. Zobaczymy co ustali mechanik :)
-
318i N42 nie odpala
Czytałem na ten temat, Bunia nigdy nie chodziła jak dizel, nie latała jej gałka zmiany biegów, kręciła spokojnie do 6k obrotów jak nie więcej, nie było żadnych problemów z mocą. Po kupnie zrobiła około 6 tysięcy kilometrów i bez problemowo. Trasa Szwajcaria-> Polska i na odwrót kilka razy. Przebieg Buni na dzisiaj to 248kkm