Treść opublikowana przez piotrek71207
-
[E91] 335D - wiosenny przegląd - pierwszy w PL - co wymienić
Witam po dłuższej przerwie wszystkich Kolegów:) Przymierzam się do wiosennych porządków (które zaskutkują też w końcu galerią w sumie niedawno sprowadzonego auta) ale nie wiem do czego zacząć i co sprawdzać. Co do historii auta - 2007 r, pełen serwis, sprowadzona 09.2012 dosłownie 3 dni po grumtownym serwisie w BMW w DE gdzie wymiana oleju, filtrów, płynu hamulcowego. Ten przegląd był przy 124 tys km. Obecnie 139 tys km i chciałbym zrobić gruntowny przegląd. Mam kilka pytań: 1) Czy zestaw filtrów Knecht dedykowany do tego auta będzie ok? W zestawie są: paliwa, oleju, kabinowy i powietrza i wszystkie zamierzam wymienić. Ok? 2) Jaki zalać olej? Standardowo jeździ na dedykowanym Castrol Magnatec 5W40. Słyszałem żeby zalewać Motula? Czy rzeczywiście jest lepszy? Jeśli tak to jaki kupić? 3) Co oprócz standardowych rzeczy sprawdzić? 4) Jeśli widzę że odma jest ufajtana w oleju to rozumiem wymiana? Czy wymiana wymaga zakupu samej odmy (allegro to ok 165 zł nówka) Rozumiem że tylko sam ten element jest potrzebny? Nic poza tym? 5) Co jeszcze sprawdzić? Koło pasowe (drgań raczej nie wyczuwam choć to może złudne)? EGR? Co jeszcze? Olej w skrzyni? Auto było regularnie serwisowane w DE i widzę po rachunkach raczej właściciel nie oszczędzał na niczym. Co ewidentnie Wasszym zdaniem może wymagać wymiany w tym modelu? Będę wdzięczny za pomoc Pozdrawiam P.
-
[E91] 335 D z 2007 - co zrobić z żarówkami postojowymi
Panowie, ale żarówki kupić pod moc i wymiar? Kupiłem całą lampkę jedną ale okazało się że padła kolejna z tej strony więc jeśli można kupić philipsa to czemu nie? Czy dużej modyfikacji wymaga sama lampka pod te żarówki philipsa? Możecie opisać jak to zrobić? Będę wdzięczny za pomoc
-
[E91] 335 D z 2007 - co zrobić z żarówkami postojowymi
A co z wymianą? Faktycznie jest konieczne podniesienie auta i zdjęcie opony? Trzeba z tym jechać do serwisu czy w każdym warsztacie mi to zrobią?
-
[E91] 335 D z 2007 - co zrobić z żarówkami postojowymi
Witam serdecznie wszystkich, dawno mnie nie było bo od czasu sprowadzenia maszyny tylko eksploatuję i się cieszę :) ale przyszła pora na pierwszą wymianę:) Spaliła się przednia lewa postojowa żarówka. Mam dwa szybkie pytanka: - jaką kupić? Oryginalną? Bo widziałem na allegro zarówno oryginalna jak i coś takiego jak angel eyes ale zakładam że wtedy musiałbym wymienić wszystkie 4? Dodam że lampy mam ksenon, skretny. - jak jest z wymianą tych żarówek? Tylko serwis czy samemu tez się da? Z góry dziekię za wszelkie odpowiedzi Pozdrawiam Piotrek
-
zabezpieczenie przed zlodziejami
A co myślicie o podłączeniu czujnika zdjęcia obudowy gniazda OBD pod Tytana i od razu wycie:)
-
zabezpieczenie przed zlodziejami
No Tytan plus odcięcie już jest ale jeszcze jakaś mechaniczna będzie. :)
-
zabezpieczenie przed zlodziejami
No właśnie stąd wziąłem namiary na Łódż to mi powiedzieli cyt:) Panie to pół auta trzeba rozebrać w przypadku BMW i chyba z 2500 zł będzie kosztować ale nie wiem czy się podejmiemy:) Także wolę chyba wybrać inaczej:) Bo oprócz blokady będę miał jeszcze inne modyfikacje wprowadzone:)
-
zabezpieczenie przed zlodziejami
ktos zakladal zedera w polsce centralnej bo mnie w lodzi powiedzieli 2500zl i ze nie wiedza czy sie podejma bo nie robili w ogole jeszcze. z gory dzieki za pomoc
-
chip tuning - wykres
Auto ma sporo opcji indywidualnych - było konfigurowane ewidentnie pod czyjeś indywidualne gusta - nietypowy kolor i tapicerka też rzadko spotykana - może i w tej kwestii coś było ustawiana w fabryce. Nie pozostaje nic innego jak oddać na hamownię i sprawdzić:)
-
chip tuning - wykres
Panowie a mam takie pytanko:) przymierzam się pod moda i ten wykres plasticka przypadł mi do gustu i pewnie odwiedzę Wawę niebawem. Chciałem tylko zapytać jak to jest z ograniczeniami prędkości i Vmax w 335d bez moda. Jak wracałem świeżym autem z DE w Polsce na A2 było pusciutko więc można było sprawdzić auto. Na płaskim poszedł 265 km/h i odpuściłem ale była jeszcze rezerwa - auto przyspieszało:) Odpuściłem z uwagi na opony.. Co to oznacza? zdjęty ogranicznik? Jakiś gift od fabryki:)? Czy po prostu tak jest? Dzięki za pomoc
-
[E91] Pilot nie rygluje szyby bagażnika
Wiedziałem że wyjasnienie jest banalne. Mam dostep komfortowy:) Sprawdzę to jeszcze jutro ale macie racje pewnie. Z tym że i tak z dostepu comfort nie mogę korzystać jesli chodzi o bagaznik bo jak wsuwam reke od razu wyje alarm:)
-
[E91] Pilot nie rygluje szyby bagażnika
No mam ale to co nie da się zamknac szyby w takiej.opcji ;)
-
[E91] Pilot nie rygluje szyby bagażnika
Panowie, mam takie pytanie / problem, być może banalny ale wyszło dziś wieczorem a po ciemku nie będę grzebał:) Okazało się ze w moim E91 pilot nie rygluje szyby w bagażniku. Ostatnio zakładałem alarm (Tytan 400) więc być może tu jest przyczyna. Przed założeniem alarmu nie sprawdzałem. Być może wymaga to odrębnego zaryglowania przyciskiem bagażnika na pilocie. Macie jakies pomysły czemu tak się dzieje?
-
chip tuning - wykres
Jakie koszty jeśli można spytać - tak orientacyjnie i jak długo czekałeś na termin ?
-
chip tuning - wykres
Plastick~ jakie masz osiagi na tych wartosciach? Jak auto sie sprawuje? Skrzynia ok? Ktory masz rok i jaki przebieg?. Kupilem 2 tyg temu e91 335d iprzymierzam sie pod moda. Dzieki za odpowiedz
-
E91 - gdzie i jaki Chiptuning do 335d
Panowie mam takie pytanko szybkie. Okazało się że mój kumpel - który głównie do tej pory robił LPG (Subaru) itp wyposażył warsztat w hamownię i robi chiptuning. Podpisał umowę z Vtech i może mi wrzucić gotowy program (wedle V-tech - 320 km i 680Nm) Cenę jaką mi powiedział to równo 50% tego w Compsport. Co sądzicie? Warto przy tak niskich kosztach czy jednak takie auto wymaga indywidualnego podejścia? Co byście zrobili na moim miejscu?
-
E91 2007 rok NAVI PROFESSIONAL jak spolszczyć?
Super dzięki. Rozumiem że w tej opcji sterowanie głosem działa?
-
E91 - Jaki polecacie alarm dodatkowy?
tytan 400 plus antynapad
-
E91 - Jaki polecacie alarm dodatkowy?
Wszystko zamontowane i hula jak trzeba:-) przy okazji dowiedzial em się jak w niecodzienny ale skuteczny sposób zabezpieczyć auto
-
E91 2007 rok NAVI PROFESSIONAL jak spolszczyć?
Nie wiedziałem że można ustawić angielski. jak to zrobić? angielski wystarczy mi w zupełności. gdzie szukać tego w menu?
-
E91 - gdzie i jaki Chiptuning do 335d
Jestem z Łodzi:)
-
E91 2007 rok NAVI PROFESSIONAL jak spolszczyć?
A czy w samym interfejsie jest możliwość zmiany języka np na angielski? Już by mnie to urządzało ale nie wiem czy to możliwe. Pewnie w przeciwnym razie pozostaje wizyta u szpeca bo niesttey w necie nie ma klarownej instrukcji.
-
E91 - gdzie i jaki Chiptuning do 335d
Kontaktowałem się z CompSportem. Odpowiedzieli że przy tym modelu bezpieczny wariant to 320-330KM i 660Nm. Cenowo przystępnie więc chyba skorzystam. Robił ktoś coś u nich?
-
[E 91] Wymiana lamp na black line - samemu czy warsztat?
Są na allegro za 1100 zł komplet - wydaje mi się że tanio.
-
E91 - Jaki polecacie alarm dodatkowy?
Jak to jest z fabrycznymi alarmami w BMW. Niby tu na forum ktoś pisał że 99% aut je ma ale wedle instrukcji tam gdzie powinna być dioda u mnie nie ma czyli świadczy to o braku? Dodam że auto wyposażone jest w Comfort Acces.