Treść opublikowana przez adamjttk
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Pomalu pomalu i ceny uzywek elektrykow zaczynaja byc akceptowalne dla Kowalskiego jak na 2024/25r
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Gdyby zastosowac Twoja logike ("spekulacja") do akcji BMW to mielibysmy: - marzec 2020 --> akcje BMW spadaja na ~30$ z powodu wybuchu pandemii covid, poziomy akcji nie widziane na gieldzie od ponad dekady - czerwiec 2023 --> akcje BMW rosna na rekordowe >100$ z powodu kryzysu polprzewodnikow i popytowi wielokrotnie przewyzszajacemu podaz Dla mnie to zadna spekulacja a zwykly sos polityczno-ekonomiczny ktora od dziesiatek lat wplywal na wycene kazdej firmy na gieldzie. Co do zostania golasem --> sugerujesz, ze akcje Tesli spadna x25 (do poziomu BMW) w dluzszym horyzoncie, okolice ~20$?
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Zbiorowe szalenstwo sloniku, swiat oszalal. 1. Shortuj akcje Tesli 2. Kupuj na pelnej akcje BMW 3. Zostan milionerem/miliarderem - Twoja AT sie nie myli, jedna firma jest warta 30x tyle co druga a produkuja tyle samo aut (!)
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
A tymczasem Tesla wybila nowe ATH na gieldzie, ludzie z glebokimi kieszeniami moga kupowac akcje SpaceX (najwyzej wyceniany startup na swiecie) a majatek Muska przekroczyl 400B$. Tesla na dzis jakies 27x bardziej wartosciowa od BMW. Swiat ucieka do przodu, BMW nie zaspalo nic a nic. https://www.investing.com/news/stock-market-news/elon-musk-first-to-hit-400-billion-net-worth-93CH-3767282
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Prawdziwy test wytrzymałości dla Niemiec. Volkswagen to tylko przygrywka (businessinsider.com.pl)
-
Rabaty na nową serię 3 g20
Takie opinie to sa mniej wiecej na tyle wiarygodne co "BMW jezdza tylko dresy" Za duzo pudelkow motoryzacyjnych czytasz 👍
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Calkiem ciekawe te rendery, wpisywalyby sie w nowy "design language" marki /s Stripping Back the Camouflage: Meet the 2027 BMW 3 Series (bmwblog.com)
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Ktos kto zbiera na emeryture a nie ktos kto chce kupic Lambo w przyszlym roku 😉
-
X3 G45 zamówienia, rabaty, czas oczekiwania
Trzeba sie przyzwyczaic do nowej "jakosci" https://bimmerlife.com/2021/06/26/bmw-to-cut-manufacturing-costs-by-25-per-vehicle-by-2025/
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Z realu - caly przejechany dystans podzielony przez pojemnosc baterii netto. Na stopklatce widac, ze TMY podaje w komputerze 3,96mili/1kWh czyli przeklamuje o ~5% jezeli im wyszlo ~3,8mili/1kWh Korekty sa zawsze i wszedzie, na kazdych akcjach --> przypominam, ze jeszcze 2 lata temu akcje Mety byly 6x tansze niz sa dzis, akcje Netflixa 5x tansze etc etc. Czy ktos uwaza te firmy za wydmuszki, za roller coaster? Ekonomia to cykle i tyle, jak leci to leci wszystko, conajwyzej jedno bardziej a drugie mniej. Co do Tesli. "Problemem" Tesli jest to, ze to firma amerykanska i ma amerykanska kulture ekspansji na caly swiat. VW, Toyota, BMW --> te firmy doszly do sciany wiele lat temu, nie rozwijaja sie, nie sprzedaja wiecej aut, sa tlustymi kotami zadowolonymi z tego co osiagnely. Wiec na gieldzie jest flauta, stabilna dywidenda etc. Tesla jest w fazie mega rozwoju i tak naprawde NIKT nie wie gdzie wyladuje za 5 czy 15 lat, szuka rozwoju w kazdym kierunku, to nie tylko firma klepiaca auta --> autonomia, ciezarowki, pickupy, swiatowa siec ladowania, AI, sprzedaz bezposrednia, jakies humanoidy etc etc Firma realnie zmienia branze moto, narzuca swoje standardy, inni podazaja. Firmy amerykanskie sa z rozmachem - Meta, Google, Uber, Netflix, Nvidia, Apple, Booking, Visa etc etc --> te firmy dziela i rzadza na calym swiecie i nie spodziewam sie niczego innego od Tesli. Maja wizje, maja kapital czy tez umieja go pozyskiwac od inwestorow i zawlaszczaja sobie duza czesc tortu. Czy cos nie dowoza? Czy po drodze sa fakapy? OCZYWISCIE! Ktora firma ich nie ma? Wiecie ile wtop mial Apple czy Meta czy inne tego typu konglomeraty? @BMFun co sadzisz? Wrazenia z jakosci wnetrza auta od 2.40 PS. "Premium" ^^
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Ja sie nie znam, ale jezeli w tym tescie Porsche przejezdza 3,5 mili/1kWh a Tesla 3,8mili/1kWh to raczej jest odwrotnie niz piszesz, taka tam drobnostka ^^ edit --> sorry, napisales, ze lepsze zuzycie energii w Tesli wiec wszystko sie zgadza 🙂 Mam rozumiec te 8% to za malo i stad rozczarowanie? Poczekajmy moze do liftu i zobaczymy jaka bedzie tam roznica bo auta juz dzieli kilka lat technologicznie. I te wyniki nie sa z komputera pokladowego a z real testu czyli ile mil przejechal faktycznie podzielone przez pojemnosc baterii netto. Natomiast co do calego testu - jak widac standardem na dzis w tym segmencie sa juz baterie 90-95kWh (netto) i jezeli odswiezona TMY takiej miec nie bedzie to uznam to za totalny blad producenta i klienci imho beda uciekac do innych marek. To nie balonik a inwestycja obliczona na konkretny wzrost w kolejnych 4 latach. Kijem bym nie tykal shortowania jakichkolwiek jego akcji przez najblizsze 4 lata prezydentury Trumpa. Musk zaczyna wyrastac na oligarche amerykanskiego i podejrzewam ze niedlugo (aczkolwiek pewnie dopiero po kadencji Trumpa) wezma sie za jego firmy senackie komisje i kaza mu ustapic/zniknac z niektorych firm badz je podziela. Ma juz w tej chwili zbyt duzo wladzy i wplywu na gospodarke USA - motoryzacja (Tesla), kosmonautyka (SpaceX), internet (Starlink), social media (Twitter) - za duzo wplywow na pojedyncza osobe. I chyba slusznie, taka wladza i majatek skupione w rekach jednego czlowieka jest niebezpieczne i moze prowadzic do niepozadanych rzeczy na swiecie. Musk nie żałował Trumpowi. Wystawił czeki na ćwierć miliarda dolarów - Bankier.pl "Federalna Komisja Wyborcza otrzymała dokumenty dotyczące finansowania kampanii prezydenckiej. Wynika z nich, że Elon Musk wydał 238 mln dolarów na założoną przez siebie organizację PAC, której głównym celem było pozyskanie dla Trumpa wyborców w kluczowych stanach."
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Ciekawy artykul o Tavaresie, kulisach jego odejscia etc https://xyz.pl/carlos-tavares-psychopata-non-grata/
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Tak jak mowilem, BMW na dzisiaj sprzedaje swoje elektryki w cenach DUMPINGOWYCH zeby je ludzie w ogole kupowali, ot klienci glosuja portfelem. Albo beda je sprzedawac po -40% albo beda placic kary za emisje, na jedno wyjdzie. Bedzie takich promek wiecej do konca roku. PS. Swietna oferta, jakby nie patrzec SUV premium, 300KM, nowka z salonu, na gwarancji producenta w cenie TMY czy innego Passata 😄 @Kriss33 a co powiesz na -30% na i4 M50? 😄 Tyle ze w sumie golas i do tego przedliftowy Ale jakby nie patrzec >500KM i <4s do setki w cenie doposazonej 320d 😉 https://www.pepper.pl/promocje/bmw-i4-m50-elektryczne-m3-936852 https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/bmw-i4-od-reki-m50-ID6GWo52.html Zreszta widze na otomoto mnostwo i4 M50 poprzecenianych o rowne 30% czyli pewnie w salonie jeszcze kilka % spokojnie da sie urwac. https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/bmw-i4-od-reki-m50-ID6GWvgo.html https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/bmw-i4-od-reki-m50-ID6GWpwG.html I jeszcze tak mnie naszlo - z czego wynikaja tak niskie/dumpingowe ceny elektrykow nagle? - z wojen cenowych wywolanych przez Tesle czy Chinczykow? - z bata w postaci kar za emisje nakladanych na producentow moto przez EU? - z tego ze elektryki sa tak tragicznymi samochodami, ze nikt ich nie chce kupowac. Nie wiem ale sie domyslam. Tak czy inaczej na koncu korzystaja klienci.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Zasieg to nie to samo co 1000km challenge (!) Rozmawialismy o tym sto razy. Bjorn jezdzi od Ionity/SC do Ionity/SC, ma trase obcykana i jest w stanie ladowac sie wtedy gdy jest to dla czasu przejazdu idealnie optymalne np tylko w przedziale 20-60% przy najwyzszych predkosciach ladowania. W realu trasa tak nie wyglada, w realu jedziesz do bolu i sie ladujesz do bolu, nikomu sie nie chce co godzine przeciez zatrzymywac i sie ladowac np do 50 czy 60% tylko bo to ani komfortowe ani plynne przeciez. Ja im dluzej mysle o kolejnym aucie tym bardziej mi ten Taycan lezy, uzywane 3-latki kosztuja w NO naprawde smieszna kase a mi ten zasieg do niczego niepotrzebny bo to bedzie auto do kulanie sie do pracy i wokol komina. 650-700KM, tylna skretna os, pneumatyka, marka premium, topowe audio, w cenie nowej 320d, imho swietne value. Im dluzej jezdze i4 tym bardziej uwazam, ze to gowno w swiecacym papierku, to auto technologicznie to jest pieprz*** skansen. Ostatnio probowalem gdzies zadzwonic z GUI (pokretla) czy wlaczyc "camp mode" na postoju, odechciewa sie tym gow*** jezdzic po prostu.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Chodzilo mi o jeszcze wieksze silniki i bardziej wyzylowane - ten Twoj silnik to odpowiednik B58 w BMW i tu nie ma problemu, pelna zgoda Ale popatrz co sie dzieje z V8 w BMW, zobatrz na Porsche, dla przykladu: https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/porsche-panamera-porsche-panamera-turbo-sport-turismo-ID6GxTTa.html i pozniej "W aucie przy 60k km Porsche wymienilo skrzynie PDK na nowa a przy 110k km wlozone sa nowe turbiny" Imho slabe to w aucie za banke. Porownanie nie do konca uczciwe - porownaj zjazd cenowy Taycana z Panamera Czy Cayene a nie z 911, ktore chyba trzyma wartosc najbardziej ze wszystkich aut. Taycany mi sie wydaje te pierwsze przedliftowe maja okrutny zjazd ze wzgledu na slaby zasieg jak na klase auta, tam te 600km WLTP powinno jednak byc (a nie 400), to nie auto miejskie coby nie mowic. Wersje po lifcie powinny trzymac lepiej wartosc juz (chociaz biorac pod uwage abstrakcyjna cene katalogowa sam nie wiem) Podobny problem bedzie mialo i5 z jego mikro bateria (jak na segment E), trzymalbym sie od tego auta z daleka jezeli chodzi o wartosc rezydualna.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Tu sie fundamentalnie nie zgadzamy. Wg mnie auta spalinowe czeka przyszlosc plyt winylowych czy gotowania na ogniu - beda to robic pasjonaci, promil promila - Ferrari czy inne Lambo bedzie wypuszczac spalinowe kolekcje dla zblazowanych miliarderow w wolumenie setek sztuk max. Cala reszta swiata przejdzie na BEV. Nie nastapi to jutro czy za rok ale w ciagu naszego zycia spokojnie. W Chinach czy Europie szybciej, w USA pozniej, w jakiejs Afryce najpozniej. Wynika to z prozaicznej przyczyny - auta elektryczne sa prostsze i tansze w budowie, serwisowaniu, w obsludze, maja o wiele wieksza sprawnosc i przede wszystkim KOMFORT uzytkowania. Wszystko za nimi przemawia w porownaniu do ICE. Zasieg to PRYSZCZ, za 10-20 lat bedziesz nimi robil te same 600-800km bez problemu jak bedziesz potrzebowal (niewiele osob potrzebuje tak naprawde). Wyzsza cena wynika z poki co mniejszego wolumenu i kosztu R&D ktory firmy chca sobie zrekompensowac. Domyslnie sa DUZO tansze w budowie od ICE. To nie do konca tak. Miesiac temu moj kolega odebral nowke 340i. I pomimo tego ze to creme de la creme popularnych silnikow BMW na dzis --> powiem szczerze jakiegos wiekszego wow nie bylo po jezdzie testowej - szybkie? tak, ale w porownaniu do i4 czy TM3P to woz z weglem. Ladnie brzmi? Niby tak, ale wiekszosc tego to z glosnikow (!), jest mnostwo aut lepiej brzmiacych naturalnie. Handling? Lepszy oczywiscie o 2 dlugosci od i4 ale umowmy sie, baletnica to to nie jest rowniez. Przy TM3P nie bylo zupelnie wow. Slowem - auto ok ale o zadnym szale mowic nie mozna. Generalnie jakos mnie nie zachwycilo. W srodku 3-er bieda jak na premium, GUI zalosne. Tu bym BARDZO polemizowal 😉 Wyzylowane silniki BMW czy Porsche to studnia bez dna, nie bez powodu PAW czy BRI kosztuja krocie po 2-3 latach, nie upiekszaj rzeczywistosci.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Pokazalem Ci, ze Buffet nie jest lepszy od SP500 czy Nasdaqa bo jest giga hossa (czy tez drukowanie $) od 15 lat. Nie dociera. Pokazalem Ci, ze analityk JP ktorego cytujesz to miernota ktora jest w bottom 1% analitykow a jego trafnosc jest gorsza od statystycznego rzucania moneta. Nie dociera. Nie musimy sie zgadzac (nie mam z tym zadnego problemu), milego weekendu 👍 Ps. slonik - gratuluje kupionego mieszkania w Gdansku za orzeszki przed wejsciem do EU, ja kupowalem 3 lata pozniej juz za 2x tyle.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Powyzej geniusz Buffet wg kolegi BMFun. A ponizej SP500: Ponizej Nasdaq: Inwestujac w SP500 czy Nasdaq mialbys dzis identyczne czy wrecz wieksze zwroty niz w BRK. Ale spoko - Buffet to GENIUSZ 😄
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Duzo watkow poruszacie (mowie glownie o Was - slonik i BMFun), w wiekszosci wciaz te same nietrafione argumenty - BYD sprzedaje wiecej, Buffet sie nie myli i jest najlepszym inwestorem, Tesla to przeszacowana banka, ICE forevever, doplaty sa potrzebne, wodor etc etc Moglbym zbijac je po kolei jak to robie od 4 lat ale po co tak w sumie? Zycie was weryfikuje w zastraszajacym tempie, jeszcze 4 lata temu smieliscie sie z elektrykow, broniliscie BMW i ICE, dzisiaj obaj jezdzicie juz elektrykami, w katalogu BMW jest 20 elektrykow, za rok sie tylko usmiechne bo pewnie kupicie jakas Tesle jak juz BMFun przebakuje. O Cybertrucku odpisze BMFun, nie mam sily po bieganiu weekendowym. Masz sporo racji oczywiscie kolego, tylko ze nie do konca trafiasz w setno istoty problemu. Ja rozumiem, ze silniki spalinowe sa jeszcze w wielu krajach potrzebne i BEV jutro nie zastapi ICE na calym swiecie, BMW zaspalo elektromobilnosc okrutnie i probuje odbijac to sobie jeszcze swietnymi 6-cylindrowymi silnikami. Ok. Tylko z mojego punktu widzenia chwalenie B58 dzis to tak jakbys chwalil plazmy Kuro 10 lat temu od Pioneera gdy sklep obok sprzedaje juz pierwsze OLEDy. Te pierwsze OLEDy sa lipne i drogie, ciemny obraz w jasnym pokoju, wypalaja sie piksele, kiepski serwis, tylko niektore firmy je robia etc Ale kazdy trzezwo myslacy czlowiek ktory rozumie otaczajacy swiat wie, ze Kuro pomimo wielu zalet i przewag nad innymi plazmami czy LCD ma swoj czas i dobiego on juz konca. I mija 10 czy 15 lat i po swietnym Kuro pamietaja juz tylko najwieksi pasjonaci. B58 to taki Kuro, jest (byl) swietny na swoje czasy, niektorzy go jeszcze sprzedaja probujac zawrocic kijem Wisla, ale tak naprawde z dzisiejszej perspektywy to jest "dead man walking" BMW ma wiele zalet, lubie ta firme za wiele rzeczy ale od 10 lat to rowni pochyla z malymi wyjatkami.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
slonik, mi sie wydaje ze Ty najzwyczajniej w swiecie nie rozumiesz na czym polega wycena firmy czy jej akcji (!) i komicznie sie to po prostu czyta. Jak akcje szorowaly to nie siedzialem cicho tylko dokupywalem i usrednialem (piszac tu o tym) bo byla mega okazja zarobic jeszcze wiecej. Jezeli chodzi o Twoje pytanie/przypomnienie - porownaj taka Tesle z np Amazonem i daj mi znac jakie wnioski wyciagasz ^^ PS. Nie pisz mi tez wiecej o wolumenie sprzedazy bo juz Ci mowilem, Ferrari jest 2x wiecej warte od BMW sprzedajac ulamek ich ilosci aut BMW jest od 20 lat w stagnacji bo ta firma NIE MA JAK SIE ROZWIJAC bo miala (i wciaz ma) betonon w zarzadzie. Marze doszly do sciany, wolumen sprzedazy doszedl do sciany wiele lat temu, technologicznie to jest dinozaur (!) nasladujacy inne, lepsze firmy, stylistycznie to jest pod Azjate robione, gdzie Azjaci wlasnie sie na firme zaczynaja wypinac. Na dzisiaj haslem przewodnim w firmie jest degradacja jakosci i scinanie kosztow zeby utrzymac udzial w rynku i jednoczesnie nie zatopic zupelnie firmy na gieldzie. Duzo wody uplynie zanim los sie usmiechnie znowu do BMW, ja tam sie wcale nie zdziwie jak za kilka lat bedzie joint-venture z jakims Geely czy innym Xiaomi, ot waz pozeraswoj wlasny ogon.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Odpowiem tak apropo fundamentow. Na moim podjezdzie stoja 2 auta - TMYP i i4 M50. Niedawno stalo tez TM3P a iX3 testowalem bo bylem zainteresowany zakupem. I MOJE FUNDAMENTY mowia mi, ze BMW ze swoimi elektrykami jest w porownaniu do Tesli w czarnej DUPIE i mowie to z pierwszej reki. Sa przestarzale technologicznie oraz nie spinaja sie firmie ekonomicznie (sa sprzedawane po kosztach badz nie sprzedaja sie w ogole) --> krol jest na dzis nagi i mami akcjonariuszy "juz niedlugo pokazemy nasza nowa swietna platforme". No coz - akcjonariusze wykazuja swoj entuzjazm na gieldzie. Aut spalinowych nie komentuje bo dla mnie ta czesc motoryzacji jest zamknieta, jak ktos tego nie rozumie i nie widzi dalej niz czubek swego nosa (nie rozumie realiow gospodarczo-politycznych na swiecie) to nie moj problem. To, ze BMW sprzedaje jeszcze auta spalinowe NIE JEST ZALETA, jest kula u nogi bo przez kolejne 20-30 lat beda musieli grac na 2 fronty i gdy nikt juz nie bedzie chcial kupowac aut spalinowych firma bedzie musiala lozyc duzo pieniedzy i zasobow firmy na dalszy support, recalle etc To tak jakby dzisiaj 1/3 Samsunga musiala wciaz poswiecac uwage telewizorom kineskopowym --> swietny, biznes prosperujacy biznes /s Wiec kolego @BMFun nie tlumacz mi prosze fundamentow i nie powoluj sie na 90-letnich inwestorow ktorzy pamietaja II wojne swiatowa bo ja moge takiego mema wrzucic: Do tego sie jeszcze odniose. Szybki research apropo analityka Brinkmana z JPMorgan: Owy analityk jest w 1% NAJGORSZYCH analitykow (probka 5000), jego sredni roczny zwrot to -17% Gdybys dal swoje pieniadze do inwestowania MALPIE, ktora rzucalaby moneta w ramach analizy technicznej, mialbys statystycznie lepsze zwroty (win rate 50%) niz sugerujac sie tym analitykiem - pisze doslownie, zarobilbys wiecej (w sensie nie stracil tyle) Brawo Ty za autorytety cytowane przez Interie 😄 Tu tez sa "popisy" tego analityka, nic tylko nasladowac jego rekomendacje, emerytura pod palmami juz czeka 😄 Ryan Brinkman | J.P. Morgan Stock Analyst - TipRanks.com
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Zycie w zaprzeczeniu otaczajacej rzeczywistosci jest dosyc wygodne, cos ala czlonkowie sekty ^^ To dziala mniej wiecej tak: - spada --> "haha, mialem racje, idioci" - rosnie --> "haha, pozbawione jakichkolwiek podstaw ekonomicznych, napędzane euforią, entuzjazmem i wiara w cuda, idioci" I tak sie zyje w swoim malym, bezpiecznym i poukladanym swiecie 😉
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Chyba wrocily stare dobre czasy? Czyzby to jednak nie tylko elektryki maja problemy ze sprzedaza?
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Nie przesadzaj, latem w ladna pogode to zaden wyczyn, jak sie jechalo spokojnie drogami krajowymi np Gdansk-Szczecin przez Koszalin to 500km w TM3P robilem bez problemu przy baterii naladowanej do pelna. W takiej TMS czy iX to podejrzewam 600-650km przejedziesz jak sie nie spieszysz (~100km/h) Na 90% jestem przekonany ze moim kolejnym elektrykiem bedzie uzywany Taycan Turbo Dealerzy Porsche w NO wyprzedaja bogato wyposazone egzemplarze (Burmester, tylna os skretna, OLEA) za niecale 300k PLN. Auta na gwarancji producenta jeszcze 1-2 lat, na naped i akumulatory jeszcze 4-5 lat gwarancji, mozna przedluzac PAW wiec w sumie ryzyko grubych napraw prawie zadne. Biorac pod uwage ze nowe katalogowo zaczynaja sie od 800k PLN wydaje sie swietnym value jak na 2-gie auto (z malym zacieciem sportowym) Bruktbil til salgs: Porsche Taycan - 2020 - Grå - 680 hk - Coupe | FINN.no Bruktbil til salgs: Porsche Taycan - 2020 - Svart - 680 hk - Coupe | FINN.no