Treść opublikowana przez arbuz229
-
e46 328 stuk przy wbijaniu biegu
Ostantnio zwróciłem uwagę na to że jeśłi autko np jedzie i zmieniam bieg bądź z luzu wbijam normalnie 1 czy jaki kolwiek inny bieg to puknięcia nie ma czy auto jedzie do przodu czy do tyłu ale jeśli auto stoi np a światłach i wbijam bieg jest łup tak to wygląda jagby gdzieś luz na wale kasowało bąź w skrzyni co to może być?
-
trzeszczy buda z tyłu e46
kolego i mówisz że miałeś takie trzeszczenie jak steropian o steropian???
-
e46 328 stuk przy wbijaniu biegu
Ja jak kupowałęm autko poprzedni właściciel dał mi stare sprzęgło i powiedział zę jest wymienione może i tak bo łapie dobrze nie ślizga się co do dwumasy nie mam pojęcia ale nie żuca mi budą jak gasze auto itd co do skrzyni sam zakup skrzyni to pół biedy bo idzie dobrze wyrwać ale robota ponoć trzeba silnik opuścić a ile może mechanik za takie coś wziąść??? umnie na zgaszonym jest wszystko ok ale jak odpale wcisne sprzęgło wbijam 1 jest łup jeśli nie puszcze sprzęgła i prubuje wbijać inne biegi nie ma już łub ale jeśli puszcze sprzęgło i wcisne znowu to jest znowu łup
-
e46 328 stuk przy wbijaniu biegu
no a jakie jeszcze tego były by czyniki skłaniające na wymiane dwumasy?? jak ją sprawdzić???
-
trzeszczy buda z tyłu e46
też tak mam jak ty że przy ruszaniu słyszę ale najbardziej na przechyłach trzeszczy coś z tyłu wydaje mi się że to gdzieś z kufra ale już wszystko wyjełem łącznie z obiciami z boku i dalej to samo
-
trzeszczy buda z tyłu e46
mam skóre we wnętrzu a te gumki to są lamfordera wstawiane na prasie w zakładzie to chyba nie powinno trzeszczyć ( tak mi się wydaje) gdzieś wyczytałem zę może jakiś zgrzew puszczać gdzieś na łączeniu ale nie wiem co i gdzie
-
trzeszczy buda z tyłu e46
Koledzy czy miał ktoś do czynienia z takim czymś jak skrzypienie budy z tyłu w e46 umnie w coupe trzeszczy tak jagby ktoś pocierał steropian o steropian wyciągałem kanape z tyłu ale dalej to samo jazda z otwartym bagarznikiem - dalej skrzypi gumy na belce itd z tyłu wymienione nie mam pourywanych mocowań wózka bo wózek miałem ściągnięty jak przekuwałęm gumy miał ktoś może z takim czymś problem?? dodam tylko że to nie jest pisk tulej gumowych jeśli wyjdę na zewnątrz bujam autem to nic nie słychać trzeszczenie występuje gdy auto jest na nierównościach
-
Ścieranie lewej zewnętrzej opony
WYmieniłem gumy na wachaczach ustawiłem geometrie kół i jest ok ;)
-
e46 328 stuk przy wbijaniu biegu
a jeśli by to była skrzynia biegów to po czym bym mógł to poznać ma ktoś może jakąś rade od czego zacząć albo coś ??
-
e46 328 stuk przy wbijaniu biegu
czyli za ten stku może być odpowiedzialny dyfer skoro nie pracuje płynnie???
-
e46 328 stuk przy wbijaniu biegu
sprawdzałęm stan i jest ok w skrzyni ale wydaje mi sie żę ten dźwięk dochodzi między wejściem do skyni a wałem jak miałem dyfer na ziemi to te flansze łączące się z półośkami prubowałęm kręcić niewiem jak to powinno chodzić ale umnie jak kręce to nie obraca się tak płynnie tylko tak jakoś przeskakuje tzn nie kręci się nak np koło podnisione czyli swobodnie płynnie tylko jakoś tak czuć obór niewiem jak to nazwać rytmiczn eprzeskakiwanie
-
e46 328 stuk przy wbijaniu biegu
jeśli ruszam wałem na zgaszonym to wyraźnie słysze stuk stku (w lewo i w prawo obracam) w okolicy początku skrzyni od strony wału
-
e46 328 stuk przy wbijaniu biegu
Koledzy dalej nie mogę dojść do ładu z tym głuchym puknięciem z tyłu przy wrzucaniu biegu takie buch nawet delikatnie czuje po fotelu te uderzenie wszystkie tulejki na wózku wymienione na dyfrze wszystkie 9 tulei nowe łącznik gumowy na wydaje się calutki nie spękany i dźwięk jest przy wbijaniu wbiegu gdy sprzęgło jest jeszcze w podłodze więc dziwne mógby mi ktoś pomóc wpaść na trop
-
Problem z vanosem m52tu28 328 podwujny vanos
Kolego myślałęm że to moje zudzenie ale też tak żeczywiście mam jak mówisz z tym pedałęm gazu powiem ci żę byłem u jednego specjalisty powiedział że mam disa uwalonego oraz musi na nowo mapy powgrywać ale też tak mam że przy odpalaniu wcisnę pedał gazu to jest dużo lepiej ale nie podłączałęm czy błąd wyskakuje kurcze ciekawe co to jest
-
e46 328 termostat
Tak wymieniam bo nie mam pojęcia co ktoś tam zalewał wiesz a tak będe miał spokój ;)
-
e46 328 termostat
dzięki kolego właśnie też kupiłem wahlera też widnieje napis madi in germany też słyszałęm że on i berh czy jakoś tak szły na pierwszy montaż
-
e46 328 termostat
Koledzy mam kwestje wymiany termostatu w m52tu28 i byłem w sklepie pytać o termostat jest identyczny jak u mnie z grzałką tyle że marki wheler za 180zł teraz pytanie czy te termostaty zdają egzamin czy kupić inny ale oni tylko ten mogą ściągnąć dobra firma termostatów ?? (chodzi mi o komplet z obudową i grzałeczką bo mam błąd grzałęczki
-
328 zawór disa
Witam zawór Disa może powodować mulenie auta z dołu??
-
e46 strzela w wydechu gdy schodzi z obrotów
co do błędu 123 na niemiecki forum po tłumaczeniu znalazłęm takie coś Mapa chłodzenie przez ECU brakuje / uszkodzony co to oznaczać może??
-
e46 strzela w wydechu gdy schodzi z obrotów
dodam że wywala mi zapłon na 1 cylindrze błąd 238 wg inpa wymieniłem cewke świece i dalej tak na tej świecy potrafi odrazu po odpaleniu wywalić a na strarej raczej odbywało się to jak auto było nagrzane chodził na 5 cylindrów po zgaszeniu za 3 razem chodził na wszystkie gary i taka sytuacja się potrafi powtarzać co może być przyczyną nie ubywa oleju wcale nie kopci czy zawory mogły by mieć coś z tym wspolnego na obrotach równo stoi
-
e46 strzela w wydechu gdy schodzi z obrotów
a jak to zaadoptować i czym???
-
e46 strzela w wydechu gdy schodzi z obrotów
wystarczy na dłuzej odpiąć aku?? czy trzeba tak jak gdzieś widziałęm coś połączyć kleme plusa i minusa ze sobą??
-
e46 strzela w wydechu gdy schodzi z obrotów
no właśnie kolego wymieniłem na niby sprawną używke orginał i dalej to samo potem trzeba jakoś zaprogramować ją czy zaadoptować?
-
e46 strzela w wydechu gdy schodzi z obrotów
po podłączeniu do kompa wywala 103 Regel-Vanos Endlage Einlass-Nockenwelle w gogle tłumaczenie powiedziało "Zazwyczaj koniec pozycja spożycie rozrządu VANOS" 123 ansterung kennfeldkuehlug tłumaczenie google "elektronicznie odwracalna kennfeldkuehlung" auto jest z lpg strzeanie występuję i na Pb i Lpg jak schodzi z obrotów co do spalania to jest 328 e46 na podwujnym vanosie muli a od 4 tysięcy ciągnie spalanie około 15 lpg przy dosyć deptanym aucie
-
e46 strzela w wydechu gdy schodzi z obrotów
Koledzy mam problem z tym że bema podczas schodzenia z obrotuw tak jagby delikatnie strzelała z wydechu czy to chamowanie silnikiem czy po zdjęciu nogi z gazu na luzie co może być przyczyną auto muli co może być tego przyczyną??