Treść opublikowana przez turbojajko
-
pytanie odnośnie wymiany rozrządu N47.
W Autochipie wiedza dokladnie jakie czesci kupic i raczej zrobia ci rownierz na oryginalach. Poza tym oni - jako warsztat, maja spore rabaty na zakup czesci, czego ty raczej nie jestes w stanie wynegocjowac :nienie: Daruj sobie takie ruchy :)
-
Mikrofilter
:duh: Nieprawda ! to kontrolka DPFa. Filtr kabinowy nie ma czujnika zapchania Jak nie wymienisz klockow z czujnikami pojawia sie 2 ikonki na desce - reczny i kontrolka hamulcow. Mozna jezdzic ale wkurza. Nie proboj montowac starych czujnikow, one zurzwaja sie razem z klockami wiec nie da rady.
-
Rozterka nad BMW
Koledzy wlasnie dla takich ludzi jak Wy stworzono Auto casco :cool2: ! wiadomo ,ze nie cala suma bedzie zwrocona w przypadku kradziezy, ale za to mozna spac spokojnie a nie latac do garazu 5 razy dziennie :mad2: S
-
Rozterka nad BMW
:duh: :duh: :duh: :duh: :mad2: Widze ze jest z nami specjalista od jazdy eko :norty: na 5 tym biegu 70km/h :duh: To ze u ciebie pali 5,1 a u mnie 6,4, wcale nie znaczy, ze u mnie jest jest do naprawy :norty: :norty: :duh: btw. byl juz taki na forum co z 700km wycisnal srednia 3,7/100 km.
-
Rozterka nad BMW
temat bez sensu. Dziekuje :norty:
-
318d Zerwany łańcuch N47D20A a N47D20C - różnice???
O sryyyyy :shock: mialem napisac 01.2009 czeski blad :norty: :mad2: Odpowiadaja w pelni na pytanie kolegi : to od 01.2009 byl prodokowany silnik z onz. C . Do 10.2009 montowano do aut jeszcze model A. Czyli co sie komu trafilo :wink:
-
318d Zerwany łańcuch N47D20A a N47D20C - różnice???
Tak. Jak sie nie myle to do 10.2009
-
[e90 automat] twardy pedal hamulca/sprzegla
To normalne.
-
Łańcuch rozrządu N47
63 kkm to nie wnikaj tylko jezdzij. Za mlody aby wymieniac czesci ktore sie nie zapsuly. :cool2:
-
Łańcuch rozrządu N47
No wlasnie moim zadaniem nie jest ok. Na pierwszym filmiki slychac szelest, ale zaznaczam ,ze to bylo zaraz po kupnie. Ten szelest stopniowo zmienial sie w stukanie i huczenia na koniec :duh: . W sumie u Ciebie jakos o dziwo nie slychac jakis "podrecznikowych" objawow lancucha, ale cos tam niezle nawala. Moga to byc zawory... Ja juz tyle sie tych silnikow nasluchalem, ze naprawde nie mam juz pojecia :norty: Jezdzij jak sie da, jak sie nie da to naprawiaj :cool2:
-
Łańcuch rozrządu N47
Tu nasz dla porownania jak bylo u mnie : Przed : i po: http://www.youtube.com/watch?v=_UlV0thE54g
-
Łańcuch rozrządu N47
:cry2:
-
Łańcuch rozrządu N47
Po "starej znajomosci" :norty: polecam Ci Autochip we Wroclawiu. Od razu napiesze ,ze z zewnatrz nie wyglada to zacheciajaco, ale warsztat jest naprawe porzadny pod wzgledem jakosci pracy i doradztawa tzn, nie wymianiaja podzespolow jak nie trzeba, tylko po to aby zarobic. :cool2: Pare zloty u nich juz zaoszczedzilem :) http://www.auto-chip.pl/
-
Kupię e93
No ale zdajesz sobie sprawe, ze po to jest jakis tam regulamin aby trzmac porzdek na forum, tak ? Nazwa sie eksploatacja i czesci nie jest przpadkowa. Nie zasmiecaj forum :nienie:
-
Kupię e93
Jasniewielmozny pan pomylil dzialy. Aby jego dostojnosc mogla zamiescic ogloszenie o checi kupna, musi udac sie do dzialu sprzedam/kupie i w calej swoje wspanialosci zamiescic tam swoje ogloszenie :norty: Generalnie Nie ten dzial :wink: :!:
-
BMW e91 318d 143KM pytanie o silnik
Rozrzad jest ponoc trwalszy ,ale i tu zdarza sie pekac i szurac w niektorych przypadakach. Reszta jak w poprzenich modelach - po prostu "niezawodna" :norty: :wink: :cool2:
-
[E91] Głośna praca silnika po wymianie oleju
Kolego a czy przy wymianie oleju nie bawiles sie innymi "urzadzeniami" :?: Kiedys krzywo zalozylem filtr paliwa i tez silnik dawal jak stare TDI :norty: Innym razem ,w poprzednim aucie, przedni tlumik byl juz troche nie halo i tez jakby mocniej halasowal silnik. Nie dalo sie z kabiny ani kolo samochodu jednoznacznie tego stwierdzic. Dopiero po wjechaniu na kanal i dodaniu gazu okazalo sie ,ze mocniej od silnika halasuje tlumik, wlasnie ten pierwszy :duh: Ale... albo kupiles podrabiany olej, albo ten co miales wczesniej byl po prostu gestszy, a Motul jest troche rzadszy. Najpierw obadaj silnik od dolu ... A wogole to sie nie przejmuj, masz niedlugo wymiane rozrzad, wiec olej pewnie do wymiany :cool2: Tym razem wlej mobila 1 :wink:
-
[E91] Głośna praca silnika po wymianie oleju
Wlasnie u mnie tuz przed wymiana rozrzadu, auto stalo sie bardzo glosnie. Wiedzialem ,ze nie moglo to byc od starego oleju, ktory wtedy mial jakies 14kkm. Jak sie okazalo halasowal prawdopodobnie peknieta prowadnic lancucha. Troche niepotrzebnie wymieniales olej , jak z 2 tygodnie masz robic remont silnika. Pewnie trzeba bedzie spuscic olej :| .
-
[E91] Głośna praca silnika po wymianie oleju
MOze rozrzad daje o sobie znac powoli ... :cry2:
-
BMW e91 318d 143KM pytanie o silnik
Ty pewnie wiesz ,ze u Ciebie turbo tez lubi psikusa zrobic :norty: :duh: jak chcesz oszczedzac to trzeba bylo wlasnie kupis diesla :duh: a nie jezdzisz eko 100km/h takim wielkim silnikiem i to w benzynie :duh:
-
Jaki bagaznik na dach ?
Widze, ze przygotowania do nart ostre, jest sierpien a ty juz sie pakujesz :cool2: A powaznie ... zalezy od ksztaltu. Ale mozna zmiescic 4 pary nart i jakies torby, lub kaski itd . Wtedy buty leca do bagaznika...
-
BMW e91 318d 143KM pytanie o silnik
Kolego .... Jest o tym sporo na forum i nikt nie bedzie opdowiadac po raz 100- na pytania specjalnie dla cibie. 1. :search: 2. google 3. czytales regulamin forum ?
-
Wybieram się do Niemiec po autko, proszę o wskazówki...
No wlasnie turbo :norty:
-
Wybieram się do Niemiec po autko, proszę o wskazówki...
Ja polecam poszukac aut/auta w ktorym cos jest walniete np rozrzad do wymiany :D i targowac sie z Niemcem po cenach serwisu w De. :) . Lekko mozna liczyc 4 x tyle co w Pl. Mozna w ten sposob ladnie cene zbic.
-
320d 177 km Przegrzewa się
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :cool2: czujnik od generatora cisnienia :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ostro widze tam balujecie :cool2: przy okazji wybuchu powstania warszawskiego :norty: :mrgreen: :cool2: