Treść opublikowana przez WujekDobraRada
-
Roletki w tylnych drzwiach i elektryczna z tyłu
Masz taką "dziwną" wersje e34 z roletkami w tylnych drzwiach i elektryczną roletą na tylną szybę. (chyba jakąś gwiazde lub prezesa wozili na tylnej kanapie :lol: ) no i mam problemiki tego rodzaju: 1. Roleta elektryczna - po opuszczeniu nie wyłącza się - i gdzies strzela na przekładni bo dalej iść nie może a silnik kręci - o so chodzi ? jakiś wyłącznik krańcowy nie łapie ?? - jak wogóle się wyciąga taką tylną półkę :?: :( 2. Małe roletki w tylnych drzwiach (szyby trójkąciki) po rozwinięciu się nie zwijają. Zdemontowałem jedną ale nie wiem gdzie ta sprężyna jest a ni jak to dalej rozebrac :?: Kto wie o co w tym chodzi :?: :8)
-
Jak uchronić listwy przed kradzieżą
wpadł mi do głowy pomysł - że wyciągnę spinki - i zamiast listw - przykleje czarną matową taśmę o szerokości takiej jak listwy - i będą przynajmniej imitować że są :roll:
-
bmw bawaria c buisnes - programowanie stacji
ja bym ustawił daną stację i żeby zapamietac pod danym numerem np pod 1 to bym przytrzymał na dłużej ten przycisk. i po temacie :8)
-
Jak uchronić listwy przed kradzieżą
Mam juz max. nerwy - z mojej e34 ktoś najpierw ukradł listwy w czterech drzwi a przedwczoraj listwy z przednich błotników. Jak to zabezpieczyć żeby nie kradli bo już ręce opadają. Jak miałem E30 szczytem przegięcia była kradzież przednich lamp !!!! Podejrzewam że jest to ta sama osoba. :evil: Macie jakieś pomysły ??
-
Panowie co myslicie o tym ogloszeniu??
najlepsze to że w Warszawa leży w Małopolsce :lol:
-
Zawieszenie oryginał is
Na moją wiedzę e30 318is ma zawieszenie takie same jak 325i (tarcze wentylowane z przódu i tarcze z tyłu) i wydaje mi się że stoi ok 2-3 cm. niżej niż seria (316i,318i, 320i) :8)
-
Kupiłem nowe opony czy dokonałem dobrego wyboru??
a co sądzicie o Good Year Excellence - (najnowszy bieżnik) - ktoś jeździ na tych oponach ?? zamówiłem sobie takie w naszym Point-S-ie i po rabatach będę miał 205/65R15 V - za 430 zł /szt. - Wiem że w e34 525i fabrycznie były na 225 ale na 205 na pewno będzie lepszy komfort jazdy i auto będzie mniej czułe na koleiny. A index prędkości jest bardzo ważny !! tu niechodzi tylko o predkość max a jeszcze o przespieszenie i hamowanie - większe siły opona musi przenosić gdy auto szybciej przyspiesza.
-
Sprowadzanie auta z Niemiec - krótki poradnik
no to tak: 1. Robisz 1 przegląd w Polsce - sprawdzenie auta - odczytanie numerów itp. koszt ok 200. (moja bmw ma hak) 2. Urząd skarbowy - wypełniasz druk VAT24 - kupujesz znaczki skarbowe za 5zł - kserujesz: brief, rachunek (lub umowe), dowód wpłaty na kwote 150zł . 3. Urząd Celny - wypełniasz ich druk - obliczasz sobie należną akcyze - ważne jest by się spytać celnika jaki był kurs w dniu jaki masz w umowie - wpłacasz akcyze i kupujesz znaczki skarbowe za 16zł - kserujesz: brief, wymeldowanie, rachunek, decyzje o nadaniu NIP, dowód osobisty, przegląd techniczny, dowód wpłaty akcyzy. 4. Robisz tłumaczenie wymeldowania i rachunku ok 40zł 5. Po odebraniu papierków z U.S. i U.C. - idziesz do wydziału komunikacji i rejestrujesz fure - koszt ok 670-700zł 8)
-
635CSi KOSZALIN
Ostatnio grzebałem sobie w etk i sobie wygrzebałem, że identyczny wydech z moją e24 miał model 535i e12, zaś dwa pierwsze tłumiki (pierwszy i środkowy) podobne mają e23 732,735 oraz e28 535. (wg mnie różnią się jedynie rurkami na zewn - co można przyciąć i dopasować - puszki podobne). Ja zawsze staram się dążyć do oryginalności :!: No i dramat - ASMET wogóle nie robi do tych modeli nic, zaś jedynie w BOSAL-u znalazłem tłumiki do e23 732-735 - tylko nie wiem jaka cena . Do modelu e24 635i - nie ma NIC - zaś do 628,630,633 są :roll: 8)
-
635CSi KOSZALIN
W sumie sprzedaje bo mam chrapke na M6 ale specjalnie mi niezależy na sprzedaży jej - bo akurat ten egzemplarz ma coś w sobie - nie wiem co - ale ma - raz moja żona podjechała gdzieś na parking - podeszło do niej dwóch starszych panów i pogratulowali auta. Raczej będę sobie ją robił powoli i konsekwetnie. Ceny części mnia zwalają - tłumik środkowy mi nie żyje (grzechocze i hałasuje) - cena u wroga ok 350 euro :shock: a jeszcze jest pierwszy i końcowy - dramat - nie ma podrób !! :cry2:
-
635CSi KOSZALIN
trzeba ręki blacharza (progi i okolice kielichów) i tapicera (przednie fotele mają przetarcia - ale to w końcu recaro) 8)
-
635CSi KOSZALIN
Czyżbym rozmawiał z właścicielem samochodu?? :norty: tak :D
-
635CSi KOSZALIN
Polecam to auto - naprawde ładnie się prezentuje - ladne połączenie zielonego lakieru z beżowym wnętrzem - silnik 3,5 na motronicu połączony z 3 biegowym automatem - bardzo komfortowe połączenie Auto należy jedynie dopieścić 8)
-
[E30] model smochodu w skali 1:18
To chyba w Polsce tyle kosztują :lol: Mam katalog modeli BMW z salonu w Monachium - i za model e24 w skali 1:18 zapłaciłem 59 euro. (na nasze ok 250 zł) 8) Nieźle sobie polskie przedstawicielstwo przycina :?
-
Jak w e30 przerobić na jedną wycieraczke ??
Jest to do zrobienia - kolega sam sobie zrobił. Na pewno musisz przedłużyć długość ramienia które napędza środkową wycieraczkę, gdzies ok. 1-2cm (doświadczalnie). Po to żeby ta wycieraczka miała większy skok (a tym samym wycierała większą powierzchnię). Później musisz przestawić przekładnie w silniku napędowym, po to by wycieraczka stała pionowo (w stylu aut z DTM). 8) Z tego co pamiętam to kolega nie usunął napędu dla lewej wycieraczki, i nakręcił na to kulke :) http://213.77.174.233/~bmwmteam/photogallery/1_4%20miles/DSC04735.JPG Nie poruszam tematu czy to komuś się podoba czy nie.
-
napęd "ix" w E30
E30 325 iX - to auto które jest gruntownie zmienione w stosunku do tylnonapędowej wersji. Silnik jest taki sam jak 325i - różni się tym że w misce olejowej jest otwór przelotowy na półoś Skrzynia jest taka sama ale ma dokręcony mechanizm rozdzielający napęd na przód i tył - przez to wał jest krótszy Jest zmienione przednie zawieszenie - inne wachacze, zwrotnice, mc persony (amortyzator na przód kosztuje 450zł SASCH, sworzeń wachacza ok 230 zł). No i najważniejsze - nadwozie jest zmienione - górne mocowanie mc-personów jest przesunięte tak że stoją one prosto (a nie pochylone jak w zwykłej wersji). Zróć uwagę na odległość kielichem a skrzynką bezpieczników (jaka jest różnica między zwykłą wersją a iX). Ceny części innych, tylko dla iX-a są oczywiście droższe - w końcu to b. rzadkie wersje E30. Z trwałością nie ma problemu - kolega z Lęborka ma już 3 lata iX-a i nic specjalnego sie nie dzieje ( o ile się nie katuje auta)