Skocz do zawartości

ssayans

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. ssayans odpowiedział(a) na pawel350z temat w E46
    Warto sprawdzić także zawieszenie. Miałem identyczne objawy i po wykluczeniu krzywych tarcz okazało się, że przyczyną był luz na sworzniu prawego wahacza.
  2. Jest tak samo, nie trzeba ściągać zderzaka.
  3. ssayans odpowiedział(a) na nikolcia2011 temat w E46
    Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Akurat opory dodatkowego napędu grają tutaj bardzo ważną rolę.
  4. Z załączonych logów wynika, że nie jest osiągany oczekiwany kąt wtrysku na wolnych obrotach i tutaj szukałbym przyczyny.
  5. Sprawdź jeszcze w DISie. Jest tam możliwość ustawienia wolnych obrotów, może ktoś przestawił.
  6. Znalezione na forum: "Do swapa potrzebne jest: - skrzynia 6-tka - mechaniżm wybieraka (poza drążkiem zmiany biegów gdyż jest on ten sam). Warto przy okazji wymienić: koszyczek drążka zmiany biegów, podkładki plastikowe, owalne gumy, zatrzaski są to tanie elementy a różnica w pracy mechanizmu zmiany biegów bardzo duża. - obejrzeć sprzęgło elastyczne i ew. zaopatrzyć się w nowe (to z piątki pasuje jak najbardziej) - krótszy wał od 6-tki - nowe sprzęgło (konieczna jest wymiana gdyż 6-tka posiada inny frez) - olej do skrzyni (warto przy okazji zmienić pomimo iż jest to niby "lifetime""
  7. Skoro jest niskie ciśnienie, to obstawiam, że przez wysoką temperaturę zostały uszkodzone wtryski i leją paliwo do cylindrów.
  8. Dla DDE4 jest taka opcja w INPIE, jednak nie wiem jak to wygląda dla DDE5. Na bimmerforums.co.uk piszą, że można zresetować adaptacje poprzez odłączenie przepływki i krótki przejazd (1/4 mili), ale wątpię czy to zadziała: http://www.bimmerforums.co.uk/forum/f18/2002-e46-320d-how-do-i-reset-fuel-adaptions-t103519/index2.html#post907629
  9. Te klapki nie służą do łagodnego wygaszania, było o tym 100 razy na forum ... Edit: Balugass mnie uprzedził :wink:
  10. Wszystko zależy od stopnia zużycia części wymienionych w temacie. U mnie nie trzęsie się prawie w ogóle. Patent na pewno zadziała w wymienionym X3, bo ma silnik M57N, jak wnioskuję po podanej mocy.
  11. Trzęsie się znacznie mniej, ale zawsze może jeszcze delikatniej:)
  12. Kolego robiłeś w ogóle diagnostykę live data? Miałem podobny problem i u mnie winien był zaworek podciśnienia sterujący turbiną. Auto nie osiągało do 2,5 tys obrotów zadanego ciśnienia. A może to wina źle zrobionego chipa (skoro piszesz o 220KM)?
  13. Zapewne nie możesz znaleźć tego błędu w Autodacie bo trzeba to zamienić na wartość heksadecymalną, czyli 1E25. Według tego co znalazłem na anglojęzycznym forum, często błąd ten oznacza również padnięty czujnik wałka rozrządu i nie można tego sprawdzić inaczej, jak przez podmianę. Spróbuj jeszcze zdiagnozować auto carsoftem i disem, może pokażą bardziej rozszerzony kod błędu, bo widzę, że występują dwie odmiany: $F 1E25 - RPM Control Cam /crank sensor disagree( often the cam sensor) $H 1E25 -RPM Control
  14. Zderzaka zdejmować nie trzeba.
  15. Bicie tarcz rozpoczęło się jeszcze za czasów M47 :wink: Hamulca używam naprawdę bardzo delikatnie i nie miałem awaryjnych hamowań. Tymczasowo założyłem z powrotem oryginalne, ale zamierzam zmienić na tarcze firmy Bozarto z serii GTR. Cena jest śmieszna, ale ktoś z forum je polecał i jeździ na nich po torze.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.