Treść opublikowana przez kisiel23
-
Ile na rezerwie?
Tez tak mam jak mowisz...albo ja przejade i mam przed polem z rezerwa, stane, gdzies pojde i uruchomie pozniej samochod to wskazowka jest juz nizej...heh, tak jakby reagowala z opoznieniem :|
-
[OPINIE] kolory BMW
Oooo nikt jeszcze o zielonym nie napisal...hehe Ja mam boston green czy jak to w niemieckim jezyku...nie bardzo mi lezy ten kolor...ale na lakierze sie nie jezdzi jak to inni mowili...:) Ale niektorym sie podoba :P
-
[E36]M40 obroty+odcinka
Heh, zaworki najprawdopodobniej cykaja...
-
Niedogrzany silnik - czyzby termostat?
hehe to juz calkiem po kosztach poleciales. No napewno podziala , jakisz czas lol ,Co do tego co mowisz kisiel to tak jak zaznaczylem w swoim poscie do mojego silnika sie kupuje sam termostat bo mam is-a i orginal kosztuje stowke wnioskujac z realoem a ja kupie zamiennik i napewno nie bedzie mial zywotnosci stosunkowo krotszej w stosunku do ceny, czyli jak orginal za 100zl niby zywotnosc ma 5 lat to zamiennik napewno nie ma zywotnosci tylko 2.5 :twisted2: No i teraz wszystko jest jasne...jesli chodzi o zamienniki jak pisalem wyzej, to czasami nawet dluzej dzialaja od oryginalow...
-
Niedogrzany silnik - czyzby termostat?
Pewnie, ze dzieli...oryginal kosztuje 150 zlotych +/-...i jest to element razem z fajka...zreszta czy to oryginal czy tez nie termostat z fajka (caly element) kosztuje powyzej 100 zlotych, niezaleznie jakiej jest firmy...a to co mowili koledzy Shodan i Liskoski to wszystko prawda, trzeba wymienic calosc, albo jak ktos chce kombinowac to kupi sam termostat a pozniej beda mu tam wydziwiac i na sile go montowac w fajke...
-
Ciężko pracuje drążek zmiany biegów...i bzyczy.
Dokladnie tak jak mowisz, mi sie tez to wszytko z tym kojarzy... P.S to tez nie jest moj temat ;) dlatego tez juz nie bede gitary zawracal...:]
-
Ciężko pracuje drążek zmiany biegów...i bzyczy.
Mnie zastanawia co Ci komp pomoze, powie Ci ze np. lambda do wymiany i czy Ci to zakonczy nie rowna prace silnika hmm , moim zdaniem nie tedy droga. No moze i tak, ale zawsze jest to jakis poczatek...poco szukac po omacku jak mozna sobie jakos pomoc...tak jak pisalem, na "ucho", jak i obserwujac silnik nic nie widac, zeby nierowno chodzil...
-
Ciężko pracuje drążek zmiany biegów...i bzyczy.
Co do poduszek, moze i tak jest ze jakas piardla...hmm dziwi mnie tylko to co mowisz, ze nierowna praca silnika...jak jest na jalowym to chodzi cacy, zero przypierdniec, zero zamulki...tak jak powinno byc...ehhh bede chyab muszal na kompa podjechac i zrobic gruntowny test wszystkich komponentow...cos takiego 6 dyszek kosztuje, tak wiec chyba w normie ? :worried:
-
Ciężko pracuje drążek zmiany biegów...i bzyczy.
Chodzi tutaj o poduszke skrzyni biegow tak??Jesli chodzi o ruch na boki, to wydaje mi sie ze jest nieswtety zaduzy :/
-
Ciężko pracuje drążek zmiany biegów...i bzyczy.
Sluchaj Kowal, czy to samo gniazdo jest odpowiedzialne za drzenie lewarka na postoju i np. na jego delikatnym lataniu podczas chamowania (chodzi tutaj ze jak jade na luzie i jak hamuje to lewarek cofa sie do tylu...)
-
Niedogrzany silnik - czyzby termostat?
Hmmm, no nie wiem czy wcisneli mi kit...watpie zeby w serwisie bmw wciskali kity, moze chca zarobic, ba nawet napewno...ale tez slyszalem, ze wymienia sie caly element razem z fajka...ok, ale to juz nie wazne...wazne by koledze wszystko dobrze dzialalo :)
-
Niedogrzany silnik - czyzby termostat?
Tak wiec, w M44 musi byc jakis inny termostat...wazne,ze juz to zrobiles :)
-
Niedogrzany silnik - czyzby termostat?
A ja Ci mowie, ze musisz wymienic calosc, znaczy sie z fajka...jesli beda chcieli ci sam termostat wymienic to moze byc podejrzane :wink: ...no chyba,ze w M44 mozna wymienic sam termostat ;) chociaz watpie...
-
Niedogrzany silnik - czyzby termostat?
Swietnie powiedziane Shodan, tez bym to sprawdzil...zreszta lepiej kupic oryginal BMW i miec potem wszytko w d.... :D
-
Układ chłodzenia
Hmmm, no tak, ja mam mniej wiecej tyle do pracy...no ale raczej nie zaslaniam...jade powoli i zawsze sie jakos dogrzeje :)
-
Niedogrzany silnik - czyzby termostat?
Sluchaj to nie chodzi o to czy termostat za 30 dyszki to gowno czy tez nie...(jednak czesto jest tak,ze te tansze rzeczy dzialaja lepiej niz oryginaly ;))...chodzi o to, ze do naszych silnikow (m43 i napewno m44) nie wsadzisz takiego termostatu...do naszych modeli sa odpowiednio drozsze...i o to tutaj tylko chodzi :D
-
Układ chłodzenia
Nie stosuj zadnych kartonow, bylo o tym duuuzo...generalnie sie nie stosuje :)
-
Niedogrzany silnik - czyzby termostat?
Z tego co wiem to nie bedzie pasowal, bo termostat z modelu M43 ma jeszcze takie lapki, ktore umozliwiaj zamocowanie go w tej fajce...tak wiec modele za 30 zeta niestety nie beda pasowac :/ (bynajmniej tak mi powiedzieli w warsztacie, ale i sam to zauwazylem jak wymienialem u siebie...)
-
Niedogrzany silnik - czyzby termostat?
U nas nie bedzie pasowal ten termostat...w silniku M43 wymienia sie calosc, znaczy sie razem z fajka...tak wiec w silniku M44 powinno byc podobnie... Co do plynu ja uzywam zakupiony w markecie, zaden firmowy...(pewnie zaraz na mnie nakrzycza,ze to badziew i trzeba kupowac inny ;)), ale nie mam z nim zadnych problemow :) a koszt za 5 litrowa banke to 18 zeta :mrgreen: :mrgreen: , wiec nawet jak ciut ucieka to nie ma problemow z dolewaniem :)
-
Niedogrzany silnik - czyzby termostat?
Dokladnie tak jak mowisz :)
-
Niedogrzany silnik - czyzby termostat?
Ale czy tds ma taki sam termostat jak benzynowce??U mnie i w innych silnikach M43 wymienia sie termostat razem z plastikowa fajka...stad niestety taka cena :/
-
Niedogrzany silnik - czyzby termostat?
Termostat oryginal w BMW 150 zeta, zamienniki sa w podobnej cenie...wymiana w miare latwa, odkrecasz trzy sruby (chociaz ty masz 1,8 silnik...no ale pewnie jest tak samo albo bardzo podobnie jak u mnie)...przezkadza troszke wiatrak ale jak masz sprawne rece to dasz sobie rade :)
-
318i pali jak smok!
:jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: :shock: o w mordencje to troszke chyba raczej za duzooooooo :jawdrop:
-
słabo działa ogrzewanie i pokazuje małą temp. silnika
Hehe, nie mowimy tutaj o ekstremalnych sytuacjach :)...ja sam jak odpowietrzalem to ukrecilem srube odpowietrznika...hehe i przez noc samochod stal do polowy zalanym plynem...
-
co jest szpera ???
Hmmm, oprocz sprawdzenia tego praktycznie, znaczy sie pokreceniem kola, mozna to jakos inaczej sprawdzic???