Treść opublikowana przez kamazzi
-
Moje M135i xDrive
I w f30 i w f20 brudzi się kamerka strasznie. Kamerka to ta czarna kropka na środku zderzaka nad rejestracją.......... :twisted: :twisted: http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/262167_10151562934467288_1182917364_n.jpg
-
M135i wreszcie mocny silnik w 5D?
Wczoraj udało się spotkać w miłym gronie.... http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/562840_10151562922127288_1117482316_n.jpg Po przejażdżce M135i jestem powiedzmy lekko zawiedziony... Czekałem na ta jazdę próbną długo, bo brałem pod uwagę zakup tego samochodu, ale rezygnuję.... :) Dobrze, że nie zamówiłem w ciemno.
-
Moje M135i xDrive
Bravo :) Kiedy planowany odbiór?
-
F20 - drugi 116i - Kamazzi
Dzięki, ale nie zapytałem "jak", tylko "gdzie lub kto" :)
-
F20 - drugi 116i - Kamazzi
Poza tym autko spisuje się świetnie :) Dzisiaj wróciłem z małej podróży. Czy ktoś orientuje się, gdzie lub kto może usunąć ogranicznik prędkości? Wkurzające jest zakończenie przyjemności przy 210.... http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/574685_10151506211592288_1732357014_n.jpg
-
F20 - drugi 116i - Kamazzi
Sorry, nie było mnie trochę na forum. W jednym mam manualną klimę a w drugim automat. Tak. Żałuję, że w pierwszym nie kupiłem automatu. Ręczna działa dobrze... aż nagle zamiast ciepłego wieje zimne.. więc podkręcasz na ciepłe. Potem jest za ciepło, więc regulujesz na troszkę chłodniejsze i jest ok. A po jakimś czasie znów daje zimne więc podkręcasz delikatnie na cieplejsze... :) Jak masz ustaiwenie na zimne, to jest ok :) Z drugiej strony.... bardzo się cieszę, że w drugim mam ksenony. To dobrze wydana kasa. Alu felgi możesz sobie potem założyć. Ksenony czy klimę auto już trudniej.
-
[F20] Chiptuning silników turbodoładowanych
Obudowa problemem raczej nie jest. W Kreatorze, komputer został otwarty, a następnie zamnknięty bez problemów. Problem nadal tkwi w komunikacji.
-
328i hartge
To źle odczytujesz mojego posta. Do tego samochodu nigdy nie było normalnego obiadu. Są tylko ziemniaki. Normalny obiad MOŻE kiedyś będzie, ale nie było go wcześniej....
-
328i hartge
Habzimierz.... czuję się oświecony przez Ciebie. Dziękuję. Dalsze nauki chętnie przyjmę od Ciebie jak uturbisz lub zmodyfikujesz własnoręcznie przynajmniej jeden silnik. Habzimierz.... Po pierwsze nie mówiłeś o przekroczeniu 400km tylko o "zrobieniu" 400km. Sam powiedziałeś że tyle robi się samym programem i wydechem. Dlatego też zamiast odsyłać mnie na inne forum, trzymaj się tematu i konkretów. Opowiedz więc więcej szczegółów co Cię zdziwiło w trakcie robienia 335i na 400 km, bo rozumiem, że robiłeś takiego skoro zdziwiło Cię jak ciężko jest tą liczbę osiągnąć.
-
328i hartge
Dobre pytanie - mnie troche dziwi ze np 335i ciezko jest zrobic na 400 km podczas gdy w evo tyle robi sie samym programem i wydechem. A to wskazuje troche na to ze silniki w bmw sa jednak silnikami dupowozowymi wiec jakies grubsze mody moze powinny byc poparte wymiana polowy czesci w silniku W takim razie nie musisz się już dziwić. Jedyne co to wskazuje to to, że turbina, wtryskiwacze i pompa paliwa są w stanie napompować taką ilość powietrza i benzyny aby wyprodukować tą moc. Nie ma to nic do faktu czy to dupowóz czy trzeba inne części wymieniać. Pytanie pomocnicze: Jakie turbo, jakie wtryskiwacze i jaka pompa używane są w 328i? lub 335i? no i evo? Dopóki nie zaczniemy mówić o konkretach, to wszystko inne to po prostu takie sobie grybanie i wróżenie z fusów na zasadzie "mam znajomego, który ma znajomego, którego sąsiad usłyszał, że...." Takie rozmowy były bardzo popularne po koniec lat '90-tych na forum tuning.info.pl i kilku innych... Mam nadzieję, że nie idziemy w tą stronę... :)
-
328i hartge
Chodzi o to, że niektórzy ludzie są wiecznymi malkontentami, niesposób im dogodzić i szukają dziury w całym.... Czy to tak ciężko powiedzieć: "ooo, fajnie że zrobiłeś, przetarłeś ścieżkę i teraz inni mogą czerpać z Twojego doświadczenia"? Okazuje się, że ciężko...
-
328i hartge
Jakim chipem? Kto robi chipa do tego samochodu? Koniec gdybania... konkrety proszę... :) Względem jakiego chipa? i co tracisz skoro czegoś nie ma...? Na boxie zamiast jakiego chipa tracimy coś tam? Jak wyżej.... Konkrety proszę.
-
F20 Nagłośnienie samochodu
Muszę sprawdzić jakie sa wersje w jednej i w drugiej. Wiem że w jednej ostatnio na serwisie robili aktualizację, ale w obu radiach mp3 wyświetlają się inaczej :)
-
F20 Nagłośnienie samochodu
Jak pewnie większość posiadaczy nowej F20 mam w swoim samochodzie fabryczne nagłośnienie wraz z radiem Professional. Pewnie z czasem niektórzy będą chcieli dokonać zmian w nagłośnieniu więc temat może sie przydac na przyszłość... a przy okazji małe upgrade'y można by porobić :) Czy ktoś się orientuje jakie są fizyczne rozmiary poszczególnych głośników w F20? A może ktoś wie jakie są poszczególne moce głosników w różnych konfiguracjach? W częściach zamiennych jest rożróżnienie pomiędzy głośnikami dla poszczególnych zestawów nagłośnienia, aczkolwiek nic nigdzie nie wspominają o mocy i o rozmiarze... tylko numery części.
-
F20 - drugi 116i - Kamazzi
Jakby ktoś sie zastanawiał jaka jest wizualna rożnica, to wygląda to teraz tak: http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/312412_10151404246907288_44969338_n.jpg
-
[F20] Chiptuning silników turbodoładowanych
Tam jest napisane, że jeszcze nie dostępne.
-
[F20] Chiptuning silników turbodoładowanych
Anwood, dzieki za info. Ech... Czyli jednak można :)
-
[F20] Chiptuning silników turbodoładowanych
Teraz to już nawet nie pamiętam które firmy to proponowały. Nie interesuje mnie klekot więc niestety nie zapisywałem kto ma do tego czy do czegoś innego. Interesowała mnie benzynka 1,6 i 2.0 i to wszystko. Myślę, że jak ktoś będzie chciał zmodyfikować 120d to podzwoni, poszuka i się dowie. Można zacząć od programu, który jest dostępny w ASO.... benzynki tej opcji niestety nie mają.
-
[F20] Chiptuning silników turbodoładowanych
Tak. F20 120d
-
[F20] Chiptuning silników turbodoładowanych
Ja nie chcę sie przekomarzać, który co robi, który pierwszy czy który lepszy, bo wszyscy z nich czekają aż zabezpieczenia złamią Włosi, a potem kopiują programy uważając je za swoje... :) hehehe :) W końcu to dobry interes.... Wygląda na to, że dopóki ktoś nie złamie zabezpieczenia, trzeba będzie posilić się boxem.
-
[F20] Chiptuning silników turbodoładowanych
Hmmm... posunę się tutaj do stwierdzenia, że to nie jest kwestia tego, że nie zależy na tym aby być pierwszym, ani czekania jak się nowinki sprawdzają, tylko kwestia tego, że nie umie złamać zabezpieczenia jako pierwszy. Jak już ktoś złamie zabezpieczenie to potem każdy będzie już wgrywał programy. Najlepszym dowodem na to jest choćby 120d do którego praktycznie każdy już oferuje program.
-
[F20] Chiptuning silników turbodoładowanych
Tylko jak to wpłynie na sterowanie silnikiem? Znasz kogos kto to implementowal w tym silniku? Póki co chyba wszyscy dobrze wiemy, że nikt nic nie robił w tym silniku.....
-
[F20] Chiptuning silników turbodoładowanych
Myślę, że jeśli ktoś sie na czymś nie zna, nie powinien się za to brać.... :) System mokry zapoda zarówno gaz jak i benzynę... problem rozwiązany.
-
[F20] Chiptuning silników turbodoładowanych
Panowie... chyba nie rozumiemy się troszkę, bo ten temat wraca jak bumerang. Nie obchodzi mnie czy się traci gwarancję czy też nie. Gdybym martwił się o gwarancję to nie poruszałbym żadnego tematu związanego z modyfikacją pojazdu bo byłoby to marnowanie czasu. Jak będę się martwił o gwarancję to założe nowy temat p.t. "warunki utrzymania lub utraty gwarancji" :) AO, Master's, czyli Mr G.S., podobnie jak inni, wymiękł przy parę tygodni temu kiedy został zapytany o nowe F20. W najgorszym przypadku zamiast stałej większej mocy trzeba będzie dopalić z podtlenku azotu w razie potrzeby i tyle :)
-
F20 - drugi 116i - Kamazzi
Dobrego przedstawiciela handlowego zawszę przyjmę :) Teraz interesują mnie regiony zachodniopomorskie, weilkopolskie i dolnośląskie. Doświadczenie w branży AGD mile widziane i przymusowa książeczka wojskowa z kategorią A :)