Treść opublikowana przez Burza1234
-
[ F10/F11] napięcie ładowania
Witam kolegów. Zakładam temat aby na podstawie obserwacji napięcia ładowania akumulatora w ukrytym menu można było określić w jakim stanie jest akumulator. Mój akumulator siedzi od nowości, data na klemie to 10,2013. Roczny przebiegi to ok. 10tkm. Jazda po mieście na krótkich odcinkach. Aku napewno nie wyrównuje utraty prądu. Trasy ok 400 km. średnio raz w miesiącu. Auto garażowane, średnia roczna temperatura między 10°C - 15°C.Napięcie ładowania na postoju waha się w przedziale 14.6 - 14.9 V. Po dłuższych trasach, ok. 300km, napięcie spadło ale niewiele, do 14.4V. Po doładowaniu aku prostownikiem z Lidla ( model z max. prądem ładowania o wartości 5A) napięcie ładowania na postoju spadło do wartości 12,9 - 13.1V. Z upływem czasu to napięcie rosło. I tak po ok trzech tygodniach napięcie skoczyło do 14.6V. Jestem ciekawy czy doładowywanie aku znacząco przedłuży jego życie. Jeszcze jedno, w opisach technicznych akumulatorów AGM wspomniane jest, że napięcie ładowania nie powinno przekraczać 15V. Natomiast w przedstawionym poniżej filmie w pewnym momencie ładowanie akumulatora przekracza 16V. Autor tego filmu podkreśla, iż to napięcie powoduje że bateria jest odmładzana a nie tylko doładowywana. Oczywiście podstawą do tego aby odmłodzić aku jest dobór prostownika. Mój napewno nie posiada ty parametrów. https://youtu.be/5hkfJpAab6k
-
F11 520d komunikat : "Brak Ładowania akumulatora"
Kolego może odpal ukryte menu..... Ja bym jeszcze sprawdził miernikiem napięcie na alternatorze i klemach akumulatora.
-
Drgania rezonans f11
W instrukcji jest wyraźnie napisane ,że przed zdjęciem wału należy zaznaczyć jego pozycję aby założyć go ponownie tak samo. Może ktoś przed Tobą robił coś przy aucie i musiał ściągać wał.....???
-
BMW F10 n47 klapy wirowe
Ja wlasnie dzisiaj wymieniłem klapki. Korzystałem z tej instrukcji.....https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-520d-tou/repair-manuals/11-engine/11-61-intake-manifold/CliEAbQ4 te Jeśli chodzi o stare klapki to nie były takie stare, gdyż data ich produkcji przypadała na maj 2015r ( auto jest z końca 2013 ). Tak więc ktoś przede mną musiał je wymieniać.Jeśli chodzi o ich stan to jedynie co zauważyłem to smolisty osad. Żadnych ubytków nie było widać. Aktualny przebieg auta to 195 000 km. Kolektor odkreciłem razem z czujnikiem, który znajduje się tuż przed chlodniczką spalin oraz kanałem ,który jest podłączony do rury od intercoolera. Największy syf,a było go sporo znajdował się w pobliżu chłodniczki spalin i w samym kolektorze. Wszystko wybierałem raz małą raz dużą łyżką. Jeśli chodzi o ilość wybranej zawiesiny to myślę ,że zapełnił bym pudełko po pół kilogramowej margarynie. Tam gdzie mogłem dojść ręką to czyściłem ręcznikiem papierowym , nawilżony zmywaczem sylikonowym. Efekt .......????? po odpaleniu silnik pracował dużo lepiej,, drgał dużo mniej. Zobaczę jeszcze jak auto zachowuje się na trasie ale to dopiero na majówce. Jeszcze jedno, jeśli będziecie się za to zabierać to zaopatrzcie się w metalową podkładkę, która znajduję się tuż przy chłodniczke spalin . Moja po zdjęciu była już lekko skorodowana natomiast gumowy oring wyglądał bardzo dobrze. Ps. Sprawdziłem kiedy były wymieniane klapy kolektora i meralowa podkładka. Według wydruku to 2016 przy przebiegu 113 000 km. Wykonane oczywiście przez ASO w DE. Niektórzy pisali ,że klapki wymieniali po przekroczeniu 200 tkm , gdzie klapki miały już ubytki. Jeśli serwis wymienia te elementy przy takim przebiegu to musi mieć to jakieś techniczne znaczenie.
-
N57 czyszczenie EGR
- wymiana miechów
Kolego po to aby mieć pieniążki na inne równie potrzebne wydatki....- [F11] 535d xDrive - Wibracje na postoju
Kolego co sądzisz o tym tropie????? Przewiń do 3:40- N57 czyszczenie EGR
Super kolego. Śliczne dzięki za pomoc. Informację, którą zamieściłeś w innym temacie już przeanalizowałem na swoim aucie. Na tą chwilę jest ok. Na tym filmiku chłop czyści zawór EGR. Ale czy w ten sposób dobrze/dokładnie to zrobił? Brakuje mi jeszcze w tym filmie aby było pokazane jak zdjąć tą tylną , czarną obudowę EGR - u. Podobno znajdujący się tam mechanizm, zachodzi sadzą co powoduje, że zacina się zawór. Gdyby ktoś już zdemontował chlodniczkę spalin ,może ją przeczyścić.........https://youtu.be/5D-aNNGVPTA- N57 czyszczenie EGR
Czy któryś z kolegów na tym forum zna język niemiecki??? Czy mógłby opisać o czym mówi ten gościu?- N57 czyszczenie EGR
Mój silnik to N47N 2.0D 184Km. Czy zawór EGR przedstawiony w filmie poniżej jest podobny ( silnik na filmie to chyba B47.....? )? Kolega wcześniej opisywał swoją pracę i napisał ,że smarował elementy zaworu. Moje pytanie,czy te metalowe elementy , o których wcześniej pisałeś znajdują się za tą czarną plastikową pokrywą??? Czy może zawór EGR jest taki sam jak w drugim filmiku Czy można sprawdzić działanie zaworu bez podłączania komputera? Co muszę wymienić po wyjęciu EGR-u? Nadmieniam,że nic nie dzieje się z autem. Chcę profilaktycznie przeczyścić ten element.- Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR
Filmik jak samemu sprawdzić stan chłodniczki spalin.... https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-520d-tou/repair-manuals/11-engine/11-71-exhaust-gas-recirculation/1VndnPGLoN A tutaj jak prawidłowo montować zawór recyrkulacji spaln...... https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-520d-tou/repair-manuals/11-engine/11-71-exhaust-gas-recirculation/1VncXEd7ZQ- Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR
Ja dzisiaj u siebie sprawdzałem . Na tą chwilę bez większego rozbieranie nie zauważyłem aby coś złego się działo. Ale rzeczywiście, czarny przewód leży w jednym miejscu na bloku silnika , które posiada ostre krawędzie .Jak będę wymieniał uszczelkę razem z klapkami w kolektorze to zabezpieczę czarny przewód podciśnienia przed przetarciem czy stopniem. Mam zamiar nałożyć kawałek przewodu paliwowego i zabezpieczyć go trytytkami przed swobodnym przesunięciem . Oczywiście jak zdejme kolektor to sprawdzę całą długość przewodu. Nie wiem jak u was ale u mnie musiałem poprawić dodatkową izolację przewodów elektrycznych. Taśma izolacyjna nie trzymała się i bardzo łatwo się rwała.Jeden z przewodów posiadający podwójną izolację był przetarty , gdyż dotykal bezpośrednio górnego wygłuszenia silnika. Aby to naprawić należało odciąć kawałek akustycznej izolacji. Proponuję wam wszystkim sprawdzenie tego wszystkiego , ponieważ jest to niewidoczne do puki nie zdejmujemy plastików czy wygłuszeń silnika.- Regulacja pochylenia kąta koła przedniego BMW F11
https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-520d-tou/repair-manuals/31-front-axle-front-suspension/1LJSQZvP- Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR
- Awaria regulacji zasięgu świateł.
https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-520d-tou/wiring-functional-info/body/lighting2/automatic-headlight-beam-throw-adjustment/sgFcrRx Ja znalazłem takie coś. Nie umiem czytać tego rysunku elektrycznego. Może ktoś inny ci pomoże. https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f10-520d-lim/legend- Dziwny dzwięk z silnika bmw 525d
https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-525d-xdrive-tou/repair-manuals/11-engine/11-12-cylinder-head-with-lid/ClVR4jai O chlodniczce , nie ma mowy w instrukcji- Dziwny dzwięk z silnika bmw 525d
Może koło pasowe/tłumik drgań wału korbowego- [F11] 535d xDrive - Wibracje na postoju
Spoko kolego. Starałem się ci w jaki kolwiek sposób pomóc. Drogą dedukcji można coś samemu wywnioskować. Według instrukcji nie wolno pomylić stron. Dobrze ,że dowiedziałeś się na czym polegają różnice.Czytając twojego ostatniego posta wnioskuje , że zamieniłeś miejscami poduszki i drgania ustały? Jak sam widzisz słabo tutaj na forum jeśli chodzi o zaangażowanie. Najlepszą poradą jaką ostatnio czytałem była .....jeśli Cię stać na BMW to po co robisz taką rzeźbę........ Pozdrawiam .- [F11] 535d xDrive - Wibracje na postoju
https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-525d-xdrive-tou/repair-manuals/22-engine-transmission-mounting/22-11-engine-mounting/1VnXxLDkJ3- Uszkodzony dyfer BMW 520d F10
https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-525d-xdrive-tou/repair-manuals/33-rear-axle-rear-wheel-drive-guide/33-10-rear-axle-final-drive/BXBzPWaC Zwróć uwagę na tą tuleje, ona często ulega zerwaniu. Są tam też dwie mniejsze- Uszkodzony dyfer BMW 520d F10
No nic, musisz zdjąć ten trójramienne mocowanie. Bez tego możemy sobie tylko gdybać. Daj znać co tam ci wyszło.- 525D Kolektor dolotowy
Zobaczcie jak pięknie się pali osad z kolektora.- Uszkodzony dyfer BMW 520d F10
No nie wiem. Zobacz nr. 15. http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=5J31-EUR-10-2013-F11N-BMW-520d&diagId=26_0241- F10 Hi-Fi Proffesional
Ja właśnie mam wszędzie głośniki wysokościowe. W sumie 5 sztuk. Jestem ciekawy czy są one odpowiedniej jakości,czy niewielkim kosztem można coś polepszyć.Głośników sredniotonowych nie będę ruszyła,nie ma sensu .Zostają basiory pod tyłkiem ,nie będę ukrywał że najbardziej mi na tym zależy.- F10 Hi-Fi Proffesional
Witam. Ja posiadam sprzęt grający o kodzie S676A , o łącznej liczbie głośników 12. W porównaniu do nagłośnienia w e39 , gdzie też był subwoofer to przepaść. Żałuję ,że nie mogłem posiedzieć w aucie z poprawionym audio może wtedy miał bym porównanie. Zależy mi aby wypowiedziała się osoba , która zmieniła Twittery w drzwiach ( czytałem , że kolega wyżej wymieniał ale nie podał dokładnego modelu i czy pasują w fabryczne miejsca ) i subwoofery pod stwierdzeniami bez zmiany wzmacniacza. - wymiana miechów
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.