Treść opublikowana przez Burza1234
-
Zasilanie na wtyczce maglownicy F11 RWD
https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f01-730d-lim/repair-manuals/32-steering-wheel-alignment/1ppLQCo https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-535d-xdrive-tou/Du7FZqnI Zasilanie maglownicy oznaczone jako A67*2B https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-535d-xdrive-tou/components-connectors/plug-in-comb-type-solder-connectors/connectors-from-x4/x418-1b-x418-1b/DvCXnYHy https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-535d-xdrive-tou/1Vnd9iNKWh Na rysunku elektrycznym maglownica jest oznaczona jako A67 https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-535d-xdrive-tou/wiring-functional-info/functional-wiring-diagrams/02-chassis-suspension/electromechanical-power-steering/1VncBnR6T6 https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-535d-xdrive-tou/EWvoeUgN https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-535d-xdrive-tou/1VnYztwGS7 Kolego gaman z rysunku elektrycznego wynika , że zasilanie idzie od Aku do pinu gdzie podłącza się np. kable rozruchowe lub prostownik. Zobacz czy tam masz napięcie , gdyż na tym pinie jest jeszcze bezpiecznik. Spokojnie ,może coś wymyślimy ,szukam dalej Jeśli będzie tam napięcie to musisz sprawdzić rezystancję przewodu plusowego od tego pinu do maglownicy. Również sprawdziłbym przejście przewodu masowego.
-
F31 325d, wymiana rozrządu & klapki kolektora ssącego FOTO
Jedni zastanawiają się czy usunięcie klap ma wpływ na wypalanie DPF??? Według instrukcji tak.....są potrzebne do procesu rozgrzewania a następnie wypalania... https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-520d-tou/wiring-functional-info/power-train/digital-diesel-electronics/system-diesel-particulate-filter/1VnXOUt5Pc A tutaj opisana jest praca tych klap.... https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-520d-tou/wiring-functional-info/power-train/digital-diesel-electronics/air-mass-system/swirl-flaps/swirl-flap-actuator/XXVRQFT UWAGA : Klapy zawirowujące NIE są instalowane w następujących wersjach silnika: N47 w MINI ze standardami emisji spalin wersja europejska 3, 4 lub 5. Wszystkie N47 o niskiej klasie wydajności. N47D20u0 i N47C Wpływ klap wirowych Nieprawidłowe działanie klap wirowych ma tylko niewielki wpływ na test układu masy powietrza. Jednak nieprawidłowe działanie klap wirowych może prowadzić do błędów w odniesieniu do prawdopodobieństwa masy powietrza. Podczas jazdy nieprawidłowe działanie klap wirowych ma następujące skutki: - Klapy zawirowują w pozycji zamkniętej: brak mocy przy wysokich prędkościach obrotowych silnika - Klapy zawirowują się w pozycji zamkniętej: pogorszenie emisji spalin
-
usuwanie klapek w 320d e90
Jedni zastanawiają się czy usunięcie klap ma wpływ na wypalanie DPF??? Według instrukcji tak.....są potrzebne do procesu rozgrzewania a następnie wypalania... https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-520d-tou/wiring-functional-info/power-train/digital-diesel-electronics/system-diesel-particulate-filter/1VnXOUt5Pc A tutaj opisana jest praca tych klap.... https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-520d-tou/wiring-functional-info/power-train/digital-diesel-electronics/air-mass-system/swirl-flaps/swirl-flap-actuator/XXVRQFT UWAGA : Klapy zawirowujące NIE są instalowane w następujących wersjach silnika: N47 w MINI ze standardami emisji spalin wersja europejska 3, 4 lub 5. Wszystkie N47 o niskiej klasie wydajności. N47D20u0 i N47C Wpływ klap wirowych Nieprawidłowe działanie klap wirowych ma tylko niewielki wpływ na test układu masy powietrza. Jednak nieprawidłowe działanie klap wirowych może prowadzić do błędów w odniesieniu do prawdopodobieństwa masy powietrza. Podczas jazdy nieprawidłowe działanie klap wirowych ma następujące skutki: - Klapy zawirowują w pozycji zamkniętej: brak mocy przy wysokich prędkościach obrotowych silnika - Klapy zawirowują się w pozycji zamkniętej: pogorszenie emisji spalin
-
Utajnione gniazdo 12V
https://youtu.be/I-jfWtfumuo
-
Utajnione gniazdo 12V
W f11 mam też gniazdo zapalniczki pod schowkiem pasażera. Dokładnie po lewej stronie schowka. Właśnie tam podłączyłem rejestrator jazdy..... https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f48-x1-xdrive25i-sav/GNmf1LXV https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f48-x1-xdrive25i-sav/1VnYiw923w To gniazdo na rysunku elektrycznym ma symbol x104 https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f48-x1-xdrive25i-sav/components-connectors/components/components-with-f/f65-fuse/1VnXRIT4We
-
Odpala tylko na kable
Kolego , jeśli zdecydujesz się na wymianę Aku to przeczytaj końcówkę tematu.... https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f48-x1-xdrive20d-sav/wiring-functional-info/power-train/engine-start-automatic-engine-start-stop-function/start-stop-button/1VnXnSy0dw To jest o akumulatorze..... https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f48-x1-xdrive20d-sav/wiring-functional-info/power-train/digital-diesel-electronics/power-supply-vehicle-electrical-system/intelligent-battery-sensor/BdzoqEna Opis elektroniki ,która zarządzają Aku https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f48-x1-xdrive20d-sav/components-connectors/components/components-with-a/a191-battery-management-electronics/1VnYtf2DAp https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f48-x1-xdrive20d-sav/repair-manuals/61-general-vehicle-electrical-system/61-00-general-vehicle-electrical-system-check/1Lnllm9T Kolego pomierz napięcia czy rezystancję. Mało podałeś danych,. System elektryczny jest tak rozwinięty ,że nikt nie będzie zgadywał co ci się stało.W tym momencie można tylko stwierdzić ,że padł ci Aku . Podłącz prostownik zgodnie ze sztuką czyli plus do klemy przy Aku a masę do budy ,następnie zmierz napięcie na klemach od akumulatora. To potwierdzi czy masz przejście do baterii. Poczytaj sobie instrukcje która jest powyżej, bo są elementy, które mają wpływ na jego prawidłowe działanie lub jego całkowite odłączenie od instalacji elektrycznej auta. Powodzenia..... :cool2:
-
Problem z akumulatorem ("gubi moc")
Instrukcja mówi , że akumulator należy doładowywać w autach , które stoją co 2 miesiące. Natomiast leżący na półce akumulator co 6 miesięcy. Za zły stan baterii nie zawsze odpowiada wadliwy Aku. Jeśli kolega nie będzie miał pełnej diagnozy ,możemy tylko snuć domysły, a nie o to tu chodzi....
-
BMW F10 n47 klapy wirowe
Wklejam kolejny cytat z instrukcji...... Wpływ klap wirowych Nieprawidłowe działanie klap wirowych ma tylko niewielki wpływ na test układu masy powietrza. Jednak nieprawidłowe działanie klap wirowych może prowadzić do błędów w odniesieniu do prawdopodobieństwa masy powietrza. Podczas jazdy nieprawidłowe działanie klap wirowych ma następujące skutki: Klapy zawirowują w pozycji zamkniętej: brak mocy przy wysokich prędkościach obrotowych silnika Klapy zawirowują się w pozycji zamkniętej: pogorszenie emisji spalin
-
Problem z akumulatorem ("gubi moc")
Właśnie o to tu chodzi, aby dzielić się informacjami . Tworzymy też w ten sposób rozwiązania zaistniałego problemu jak i statystykę. Fajnie by było być w tym konsekwentnym. Ponieważ sami prosimy o pomoc Pozdrawiam....... :cool2:
-
1,8D Sdrive Błąd 255B00
Kolego napisz poproś tutaj o sprawdzenie czy twoje auto podlega akcji serwisowej..... https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=316808 Następnie poczytaj sobie tematy o zacinających się zaworach EGR, źle działających układach odpowiedzialnych za działanie BAY PASSa ( klapka , która znajduje się w środku chłodniczki spalin. Przeanalizuj sobie dobrze ten temat.... https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=348645
-
Problem z akumulatorem ("gubi moc")
Elelegancko.... :cool2: Powiedz mi kolego, czy to była przyczyna rozładowanego akumulatora...??? WADLIWA BATERIA Czy robili diagnozę auta - układu elektrycznego....??? Jeśli zapoznałeś się z linkiem, który przesłałem Ci powyżej, to będziesz wiedział czy podeszli do tej sprawy profesjonalnie
-
Problem z akumulatorem ("gubi moc")
Kolego warmiak zapoznaj się z tym tematem, może dojdziesz sam do jakiś wniosków https://www.newtis.info/tisv2/a/en/g30-530i-xdrive-lim/wiring-functional-info/body/voltage-supply/energy-diagnosis/
-
Problem z akumulatorem ("gubi moc")
A ja przede wszystkim podjechał bym do specjalisty od akumulatorów. Oni mają przeważnie poważny sprzęt do badania aku jak i całego osprzętu związanego z jego ładowaniem. Podobno po podłączeniu kompa można szczytać historię pracy aku. A czy podpatrywałeś w ukrytym menu wartości napięcia w czasie jazdy autem, bo winowajcą złego stanu baterii może być coś innego. Pogrzebie w instrukcji napraw i podeślę linka z obsługi akumulatora. Jeszcze jedno, moim zdaniem najważniejszego, ja osobiście jeśli coś robię przy samochodzie to robię zdjęcia po to aby w jakiejś nietypowej sytuacji móc sobie przypomnieć, co jak wyglądało. Trochę jest to dziwne, że po wyjeździe z ASO zaczęły się problemy z baterią..... Nie ufam mechanikom z ASO bo różni tam ludzie pracują....... Tak więc jedną z opcji jest to, że aku zostało Ci podmienione.... Ale najpierw zrobił bym analizę u fachowca potem jechał z jakąś wiedzą do ASO. Zadzwoń na infolinię i dowiedz się czy możesz samodzielnie doładowywać aku prostownikiem. No i jeśli oni są tacy wyszczekani to załatwił bym to wszystko e-mailowo i wysłałbym to dodatkowo do BMW Polska i Producenta. Oni nie wiedzą jakie cyrki dzieją się u dealerów. Powodzenia
-
Zagłówki foteli przód.
- F11 Otwieranie samej klapy bagaznika
Ja to ustawiałem z pozycji iDrive.- F10 535xd Kolektor dolotowy
Kolego obejrzałeś załączone powyżej filmiki...???? Nic nie musisz wyrywać... O korzystaniu z komputera po usunięciu klapek nic nie słyszałem. O wymianie nastawnika też nic nie było. Jedynie , to trzeba kupić zaślepkę po wyciągniętym pręcie. Myślę ,że nikt ci nie udzieli konkretnej odpowiedzi jeśli chodzi i wpływ braku klapek na DPF. Nik z nas nie ma narzędzi do przeprowadzenia badań. Tu są opisywane jedynie odczucia z jazdy. Instrukcja wyraźnie mówi ,że klapki biorą udział w procesie rozgrzewania a następnie wypalania DPF. Zostaje ci wyjąć kolektor ssący , wyczyszczenie go i wizualne sprawdzenie klapek, w jakiej są kondycji.- f11 uszkodzona poduszka tył jak potwierdzić i jak naprawić
Powodzenia..... :cool2:- F10 535xd Kolektor dolotowy
Tylko jest jedno ale ,kolega ma 3 litrowego diesla, tam są klapki razem z kolektorem ssącym..... :(- F10 535xd Kolektor dolotowy
Pewnie nikt ci nie odpisuje , ponieważ temat był już poruszany i omawiany. Zanim usuniesz klapki przeczytaj sobie ten temat..... https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-520d-tou/wiring-functional-info/power-train/digital-diesel-electronics/system-diesel-particulate-filter/1VnXOUt5Pc https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-520d-tou/wiring-functional-info/power-train/digital-diesel-electronics/air-mass-system/swirl-flaps/swirl-flap-actuator/XXVRQFT https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-520d-tou/wiring-functional-info/power-train/digital-diesel-electronics/air-mass-system/swirl-flaps/swirl-flap-actuator/XXVRQFTttps://www.newtis.info/tisv2/a/en/f10-535d-xdrive-lim/repair-manuals/11-engine/11-61-intake-manifold/G7fSMJCX- Wgranie softa
Grubo kolego...... gratuluję.... Nie każdy z nas musi znać się na wszystkim. Kolega wyraźnie napisał ,że auto nie widzi USB......- Drgania silnika bmw f11 n47
Panowie mam do was prośbę , aby zwrócić uwagę na przenoszenie drgań na pedał hamulca. Chodzi mi o różnice , którą zaobserwowałem po przejechaniu autem ok 100km po autostradzie. Prędkość jaką utrzymywałem to 140 - 160.. Drgania po takiej trasie praktycznie nie występują. Wcześniej czułem delikatne drgania stając na światłach. Zastanawiam , się czy wcześniej miał na to wpływ DPF.....??? A dokładniej , najprawdopodobniej brak jego wypalenia, gdyż robię krótkie odcinki w mieście. Ps Jeśli chodzi o rozgrzanie jednostki w mieście to temperatura oleju standardowo dochodzi do 100°c - 101°C. Płyn chłodzący 90°C - 98°C Myślę , że silnik osiąga swoją temperaturę pracy. Po otwarciu maski , wszystko w środku ciepłe jak cholera....... W trasie temperatura oleju 100°C Płynu chłodzącego 86°C - 92°C Jedni pisali ,że takie obiawy może mieć zmęczony rozrząd, ja upatruje tu DPF, lecz mogę się mylić- Wymiana rozrządu w 520d
https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-520d-tou/ned/01-drive/01-noise/engine-noise/repair-instructions-n47/HnQVATcV- Wymiana rozrządu w 520d
Fajny temat do zaznajomienia. https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-520d-tou/ned/01-drive/01-noise/engine-noise/repair-instructions-n47/- F10 520d - ładowanie akumulatora
https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-520d-tou/wiring-functional-info/body/voltage-supply/battery/intelligent-battery-sensor/BdzoqEna https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-520d-tou/wiring-functional-info/body/voltage-supply/energy-diagnosis/YGX8dfr https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-520d-tou/wiring-functional-info/body/voltage-supply/power-management/XnZSgxX https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-520d-tou/wiring-functional-info/body/voltage-supply/supply-integral-active-steering-eps/BfJeVVwm https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-520d-tou/wiring-functional-info/body/voltage-supply/vehicle-electrical-system-support/auxiliary-battery/1VnXPlgawi https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-520d-tou/wiring-functional-info/body/voltage-supply/XrMaTVb- BMW F10 n47 klapy wirowe
Uwaga: Klapy zawirowujące nie są instalowane w następujących wersjach silnika: N47 w MINI ze standardami emisji spalin wersja europejska 3, 4 lub 5. Wszystkie N47 o niskiej klasie wydajności. N47D20u0 i N47C - F11 Otwieranie samej klapy bagaznika
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.