Treść opublikowana przez palekkk
-
Stuki w zawieszeniu przednim e39 sedan
Widzę że temat zamienił się na lekcję polskiego :) A co do tej wyrobionej tulei stalowej miał ktoś taki problem ?? Bo ciężko je dostać nowe jak i używane.
-
Stuki w zawieszeniu przednim e39 sedan
Zaczelismy grzebać z prawej strony najprawdopodbniej to ta tuleja co siedzi w zwrtonicy sie wyrobiła i wachacz ten krzywy czyli górny lata na każda strone za godzinke bedziemy to rozbierać i sie okaże czy to tuleja czy wachacz sie skonczył bo wina jest na 100% tego
-
[E39] Touring Felgi na lato
a to co kolego 18stki złe ?? Rondel 0058 dobry wybór do e39 :)
-
Stuki w zawieszeniu przednim e39 sedan
Kolego jedyne co wymieniłem na uzywkę to tylko amortyzator a nie inne częsci to o czym tutaj gadać ... Luz na wachaczu jest lewym dolnym ale to chyba nie od niego stuka non stop mi z prawej strony nie ?? Wachacz nowy meyla lezy juz i czeka na wymiane amorka z drugiej strony , ale nie chodzi mi o lewą tylko o prawą strone od pasażera..
-
Stuki w zawieszeniu przednim e39 sedan
amorki były sprawdzane spręzyna była sciagana wujek mechanik to zna sie na rzeczy... Wiem że wachacz jest do wymiany od kierowcy dolny ten prosty ale czy przenosił by stukot na prawą strone ?? Bo to tak meczy ucho... Gumy kupowałem albo febiego albo hansa priesa .. Wiec nie chinol
-
Stuki w zawieszeniu przednim e39 sedan
Amory wymieniony jak narazie prawy tylko we wtorek wymieniany będzie od strony kierowcy.. Ale po wymianie amortyzatora od pasażera pukanie ucichło ale nie do konca :( Stuki wystepują na łatach na asfalcie na pęknieciach asfaltowych itd ... Na prostej drodze cisza... Aktualnie mam załozone felgi 18stki lecz na 16stkach to samo :(.. Drugie zjawisko jakie występuje to jade np 30 km/h zahamuje i czuc taki luz stukot (jakby coś sie omykało) niepotrafie tego opisać... Ma ktos jakis pomysł co to może byc ... Dodam że z prawej strony w przeciagu 3 miesiecy zostało wymienione : -Amortyzator ori uzywka w dobrym stanie -Górne mocowanie amora -Łącznik stabilizatora -Gumy stabilizatora wachacze wyjmowaliśmy nie mają luzu sztywniutkie... Zatem z lewej strony od kierowcy Górny wachacz ten krzywy wymieniany okolo 4 miesiecy temu dolny jest do wymiany ten prosty łacznik bez luzu (sprawdzany) i we wtorek bedzie wymieniany drugi amor ori również uzywka.. Teraz moje pytanie czy te stuki mogą przenosić sie z tego wachacza co ma luz od strony kierowcy na strone pasarzera ?? Wydaje mi się że nie powinno ale mogę sie mylić.. A jest to tak denerwujące a nie można sobie z tym dać rady :( . Znajomy mówi tak musi być... To czemu strona od kierowcy z wachaczem do wymiany jest cicha a z prawej strony ciagle coś ..
-
Stuki w zawieszeniu przednim e39 sedan
Okazało się ze amortyzator po tej stronie co wystepuja stuki czyli od pasażera jest kompletnym złomem auto po naciskaniu na błotnik od strony pasazera nie ugina sie tylko coś w nim puka .. Amory zamówiłem lecz z wymiana dwóch to sporo roboty ale mysle ze on bedzie winowajcą
-
siodełko amortyzatorów 525 TDS 97r
Dokładnie tak najlepiej kup lemfordera bo tanie zamienniki sie nie nadają mi tani zamiennik rozsypał sie w rękach przy próbie go założenia wiec nie polecam.. Do całej operacji potrzebne ci są sciągacze do spręzyn nie za cienki bo niedają sobie rady z tymi spręzynami troche kluczy jak i troche ciepliwośći :)
-
Ładowanie Bmw e39 2.5 tds
I co wreście okazał się walnięty regulator ?? Wiesz kolego lata robią swoje :)
-
Ładowanie Bmw e39 2.5 tds
Niekoniecznie regulator u mnie ładowanie było ponizej 14stu 13,1 az całkowicie padło ładowanie z powrotu z nad morza jechałem dopuki aku nie padł potem zgasł auto staneło.. Okazało sie że szczotki w alternatorze całkowicie się skonczyły po wymianie ładowanie jest rzędu 14,4 14,5
-
jakie opony na 18 calowe felgi
no ja mam 245.40 chodzi mi o taką szerokość
-
jakie opony na 18 calowe felgi
A powie mi ktoś jak powninno zwiekszyć sie spalanie na feldze 18stce stosunkowo np do 16 225.55 lub do 17 225.45 bo na takich kompletach jezdziłem wcześniej i z samej ciekawośći pytam
-
Stuki w zawieszeniu przednim e39 sedan
No bo te stuki w naszych samochodach męczą i denerwują strasznie ucho :)
-
Stuki w zawieszeniu przednim e39 sedan
Jednak u mnie dziś sprawdziłem dokładnie i te stuki przy hamowaniu ustaja nie ma wogołe obstawiam ten dolny wachacz z prawej strony jutro go wyjme i sprawdze jak on wogóle wyglada jak bedzie luz to zamawiam i wymiana
-
jakie opony na 18 calowe felgi
245.40
-
Pompa wspomagania Bmw e39 2.5TDS
Niemożliwe że tdsy tak chodzą bo u mnie nie ma żadnego wycia itp.. A tak z ciekawosci to tak na ciepłym ci pali czy to zimny motor ??
-
Stuki w zawieszeniu przednim e39 sedan
Po wymianie łącznika stuki są dalej... Możliwe że sa one spowodowane tym dolnym wachaczem ?? Bo jak byłęm na szarpakach to miał luz ale diagnosta kałam mi sprawdzić czy jest napewno dokręcony dobrze sprawdziłęm troche śruba poszła ale stuki nie ustały
-
jakie opony na 18 calowe felgi
na 245.40 dobra jazda jest ja nienarzekam choc jak narazie musiałem zdjąć letnie :( Te sniegi w tym roku to przesadzają..
-
jakie opony na 18 calowe felgi
Ja u siebie mam na każdej feldze 245.40 i jazda na nich jest bardzo dobra wiadomo jest sztywniej jak na 16stkach ale wczesniej smigałem na 17stkach przód 225.45 tył 245.45 to powiem że róznica komforu miedzy 17stką a 18stką jest znikomy przynajmniej ja nie zauważyłem... Ale ogólnie fajnie sie jezdzi :) tylko ja mam wzór jak styling 166.. A powiedzcie mi ile pompujecie cisnienia w takie oponki ?? Tak żeby było optymalnie nie za twardo
- Brak mocy POMOCY!!!!
-
Brak mocy POMOCY!!!!
I co przepływka wymieniona ?? Auto smiga ?
-
Stuki w zawieszeniu przednim e39 sedan
Łacznik wymieniony lecz jeszcze nie wyjechałem nie sprawdziłem... Wiem że s tary łacznik to kompletny złom guma popekana a luz taki że jednym palcem można było nim krecic w każdą strone ... Pózniej dam znać czy stuki ustąpiły
-
CHIP W 725TDS
Głownie takie negatywne opinie o tym silniku dają te osoby które nie miał z nim styczności lub gdzieś coś kiedyś słyszały ... Tds to bardzo udany motor tylko wiadomo jest to diesel i trzeba o niego dbac ja osobiscie mam tdsa rok czasu i jestem z niego bardzo zadowolony tyle że w e39 jedyne co robiłem w silniku to wymieniałem filtry i szczotki w alternatorze i tyle... To juz oznacza dużą awaryjność ? Bo mi sie nie wydaje...
-
Stuki w zawieszeniu przednim e39 sedan
Byłem ostatnio na szarpakach w ramach przeglada zawiecha ok ale kazałem znajomemu diagnoscie sprawdzić łaczniki i prawy od pasarzera z przodu ma luz... Jutro zabieram sie za wymiane bo łacznik firmy febi lezy juz w domu mam nadzieje że moje stukania zamilkną
-
520i jak włożyć kartę do telefonu
Działa działa jak dzwonie jest sygnał itd melodyjka gra :) Ale do menu nie moge wejsc jutro zrobie fotke tego telefonu i wstawie :)