Treść opublikowana przez palekkk
-
525tds Co to za wężyk, gdzie powinien być podłączony ??
Tak masz racje.. Dziś się przyjrzałem i węzyk idzie to poduszek silnika... Tylko po co ktoś to zaślepiał ??
-
525tds Co to za wężyk, gdzie powinien być podłączony ??
No u mnie np jest.. Sterowana podcinieniem i wydaje mi się że u kolegi brak jet tego węzyka powinien byc czarno czerwony
-
525tds Co to za wężyk, gdzie powinien być podłączony ??
Jak patrzyłem u siebie to ten przewód podcisnieniowy idzie do sterowania roletą w chłodnicy bo dziś zerkałem bo wymieniałem łączniki stabilizatora i jeden wachacz to spojrzałem.. Tylko teraz pytanie po co ktoś to zaślepiał ??
-
525tds Co to za wężyk, gdzie powinien być podłączony ??
Napewno nie jest to egr.. Jutro sprawdze u siebie i powiem co i jak
-
BMW E39 2.5TDS '97 - niepokojace stuki gdzies z przodu...
Ale mi nie chodzi o tuleje wachacza ..Tylko o tą stalową co wchodzi na wachacz a potem w zwrotnice... Myślałem że o tym mowa
-
BMW E39 2.5TDS '97 - niepokojace stuki gdzies z przodu...
No własnie a gdzie takie tuleje dokupiłes ?? Bo ja szukałem bo też miałem wyrobione to nigdzie nie można było kupic ani nowych ani uzywek
-
Problem z zakodowanie swiateł dziennych ncs expert bmw e39
Wiesz co jak wchodze bez wczytywania z ncs expert funkcji aktywnych i nie aktywnych to jest FL_DIMUING_DRL i że nie aktywne.. No od 96 r idą lcm 2 a na lcm 2 możliwe jest aktywacją dziennych.. Tak samo próbowałem aktywować pannic module czy jakos tak ten alarm i tez sie nie aktywuje coś zle robie i włąsnie nie wiem co.. Inpe ogarnełem już ale tego nie moge ..
-
Problem z zakodowanie swiateł dziennych ncs expert bmw e39
Mam problem z zakodowaniem swiateł dziennych w mojej e39.. Kodowanie robie z podłączoną inpa do auta i programem ncs expert.. Robię wszystko wg instrukcji ale coś mi niewychodzi.. Może ktoś cos podpowie.. Wchodze w ncs expert klikam file load profil potem edit profil wpisuje hasło.. Potem F1 nastepnie f3 wybieram model auta i łaczę sie przez ews auto się łączy wyskakuje vin itd... Nastpępnie klikam powrót f6 po czym bassic funkcion i tutaj jak chce się połaczyć z lcm wychodzi błąd wiec wg filmiku na youtube łącze się z gm3 ale tam moge aktywować tylko włączanie alarmu przez przycisk na pilocie od bagażnika i pikanie przy zamykaniu i otwieraniu lecz nie ma tam świateł dziennych drl.. Więc w co wejsc żeby można było je aktywować.. Jak ktoś to robił myśle że pomoże :)
-
E39 zawor egr puszcza olej
Dokładnie tak.. Nie ma się co awanturować :) Trzeba się wyluzować
-
E39 zawor egr puszcza olej
Widzisz jaki ty dobry wynalazca jesteś :) Odkopałeś czasy PR-U..
-
E39 / fabryczne naglosnienie audio
No tak są wersje bez żadnego dostepu do bagażnika od wewnątrz auta... Wiec jak nie masz to tym lepiej bo nie musisz nic wywalać :D
-
E39 zawor egr puszcza olej
No rozumiem... Muszę szukać sprawnego egr-u...
-
E39 zawor egr puszcza olej
Nie no nie zaprzeczam :) Jak możesz to pomożesz :D . No tylko ten zaworek co mam teraz nie przepuszcza tak (nalotu, oleju) Minimalnie coś pod nim jest po paru dniach.. I teraz czy te minilane coś jest dopuszczalne czy nic tam niemoże być ??
-
E39 zawor egr puszcza olej
Widzę że ostro robi się w tym temacie :)
-
E39 / fabryczne naglosnienie audio
No u mnie są dwa syki z przodu 2x13cm w dzwiach i w tylenj półce.. Wymontowywałem półke gdy zmieniałem amory to mam tam głosniki firmy nokia... Nie graja rewelacyjnie jak dla mnie za mało bassu.. U rodziców w x3 to ładnie łupią głosniki niepotrzeba nawet suba wsadzać do bagażnika
-
E39 zawor egr puszcza olej
No własnie dziurawe zapewne.. Tylko jak widać cięzko trafić dobry zaworek egr-u.. w sumie każdy ma już swoje lata.. Bo jak rozumiem to zaworek ten nie powinien puszczać nawet odrobiny oleju ?? Czy odrobina zawsze musi być ?? Bo mam załozony ten zakupiony zaworek i po paru dniach jazdy sprawdzałem palcem pod spodem to tylko mała smuga była na moim palcu.. Bo mój zaworek to puszczał gorzej olej..
-
E39 zawor egr puszcza olej
Witam po dłuzszej przerwie :) A wiec tak odkręciłem ta gumę co idzie od turbiny do Ic... I po sprawdzeniu szmatka w środku turbiny jest nalot a jak był tam widoczny olej to tylko minimalny przeczyściłem i złożyłem.. To wydaję mi się że turbinka jest wporządku.. Co do ubytków na bagnecie to powiem tak że przy ostatniej wymianie nie były one praktycznie do zauważenia.. Dodam jeszcze że teraz od wymiany oleju zrobiłem około 5 tys km i ubytku na bagnecie żadnego nie widać..
-
E39 zawor egr puszcza olej
No własnie tylko pewnie ciężko bedzie trafić sprawny... A odnośnie tego z dwoma wejsciami podcisnieniowymi nie brac go tak ?? Bo jutro jade oddać i musze wiedzieć co robić
-
E39 zawor egr puszcza olej
No jutro zdejme własnie ta gumową rurkę i sprawdze jak to wyglada wiem jak kiedyś sciagałem to nie było mokro tylko własnie taki nalot.. Niebyło to dawno ale bylo..
-
Skaczące obroty podczas przyspieszania e39 2.5 diesel
Wiesz co ostatnio jak byłem na kanale u rodziców to widziałem jakiś wyciek ze skrzyni biegów chyba z okolicy tej śruby co się wlewa olej do skrzyni biegów.. Miałem to zerknąć ale zabrakło czasu.. Bo powiem ci że sprzęgło bieże nie tak dokładnie w połowie.. To jest taka niedokonca połowa bieże bliżej podłogi bo ostatnio sprawdzałem...Ja też sporotowo nie jezdze dynamicznie ale nie do końca obrotomierza :)
-
E39 zawor egr puszcza olej
Dobra to powiedzcie mi tylko czy mogę wymienić mój dotychczasowy zawór z jednym wejsciem podcisnieniowym na zawór z dwoma wejściami... Bo jutro mam ostatni dzień na oddanie badz ewentualnie wymiane.. Czy radzicie żeby lepiej oddać ten który zakupiłem ,a swoj wyczyscić włozyć i zaślepić ??
-
E39 zawor egr puszcza olej
No sprawdze sprawdze... Tylko tam cięzki dostęp jest do niej.. Ale jakoś sie da rade
-
Skaczące obroty podczas przyspieszania e39 2.5 diesel
No ok sprawdze... Ale pamietam jak koledze w passacie slizgało sprzegło to na 2-3 i trójce też tak miał a ja nie mam depcze na 1 czy 2ójce i nie ma takiego skoku obrotów... I dodam że ten skok obrotów wystepuje na tej 3 i 4 tylko z pedałem w podłodze w innym połozeniu już nie ... I jak w zimę dokładnie w grudniu pierwszy raz to zobaczyłem to chyba przez pół roku by się sytuacja pogorszyła jakby to było ślizganie
-
E39 zawor egr puszcza olej
No wiem ostatnio bylem u mechanika mowie jak sprawdzic najlepiej egr bo kupilem i mam gwarancje rozruchową.. A on po co pan kupował zaślepić i juz..Ale większosc osob na forum mowi że niebardzo z tym zaślepieniem
-
E39 zawor egr puszcza olej
Ah widzę że wracie do starych kostrukcji :) Ale te czasy juz mineły teraz mamy sporo nowsze technologie :) Ojciec mi też opowiadał co kiedys sie robiło jak w polonezie panewki poszły.. Auto na poboczu u kogos w polu sreberko i ogień dalej :) Tak kiedyś było