Treść opublikowana przez palekkk
-
E39 zawor egr puszcza olej
Niby przebieg orginalny sprawdzał wszystko wnetrze w jakim stanie.. Skórka niepowycierana kiera tez widać po samochodzie że mało zrobił i u niego pracuje turbo jak i u mnie.. Wiec to nie raczej turbinka paweł... To moge kupic ten egr z tymi twoma wyjsciami podcisnieniowymi czy nie ??
-
E39 zawor egr puszcza olej
Paweł ja nic nie drąże :) Tylko tak ja ci pisałem ten swist podczas przyspieszania był spowodowany niedokręconymi opaskami przy ic.. Widocznie zapomniałem ich dokrecić a na dodatek ten waż gumowy co idzie do ic niebył dokładnie załozony po nałozeniu skreceniu żadnego świstu nie ma!! Więc nie ma mowy o turbinie uszkodzonej bo jezdziłem kolegi tds-em i uniego tak samo ona pracuje jak i u mnie a ma przebiegu niecałe 200 tys bo dopiero ją z niemiec przyprowadził...
-
E39 zawor egr puszcza olej
No rozumiem czyli zawór do wymiany, bo opcja zaślepienia rozumiem do najlepszych nie należy . A za tam jak mam zawór z jednym wezykiem na podcisnienie to nie moge załozyc zaworu z 2-oma podcisnieniami ?? tak ?? Bo ten koleś ma tylko taki jeszcze
-
E39 zawor egr puszcza olej
Wszystko jest poskrecane dobrze uszczelka przy kolektorze ssacym do egr-u niedawno była niedawno wymieniana wiec jest wporzadku tam sie nie poci... Poci się pod egr-em z tej małej dziurki która jest na tej czesci okrągłej gdzie wchodzi węzyk podcisnieniowy.. Tylko że z mojego sączyło się bardziej ten jest w lelpszy stanie a ale też widać zbiera się pod nim olej bo widać na nim zacieki.. Jak widać cięzko znaleść egr żeby był sprawny a nowy również cieżko znaleść a jak już się znajdzie to kosztuje on kolo 500 zł
-
E39 zawor egr puszcza olej
Wiesz co każdy temat który dotyczył tds-a i był związany z zaworem egr była mowa o oleju w zaworze egr .. W tdsie podobno zawsze on tam jest ja nie mówie że jakieś kolosalne ilosci ale są..Ale odnośnie do zaworu egr można go zaślepić bez żadnego uszczerbku dla silnika ?? Bo jak tak to ddam ten co kupiłem a mogę to zrobić do piatku i załoze swoj przeczyszcze go z nagaru i zaślepie..
-
E39 zawor egr puszcza olej
No rozumiem o co chodzi.. Tylko czy takie zaślepienie nie zaszkodzi silnikowi w dłzszym czasie bo samochód używam na codzień i niechciałbym żeby coś sie uszkodziło poprzez takie zaślepienie tego egr-u... Słyszałem jedynie że po zaślepieniu auto jest bardziej żwawsze..Tak o tym zaworze co jest przykręcany do kolektora ssącego
-
E39 zawor egr puszcza olej
Witam W swoim aucie miałem egr który puszczał olej zakupiłęm drugi używany ale z tego co zauważyłem to auto jedzie lepiej jak na moim pierwszym zaworku ale puszcza też małe ilości oleju.. Czy ten olej z niego wychodzący oznacza to że jest niesprawny czy tak musi być ?? Olej oczywiście wychodzi podspodem z tej małej dziurki :) Bo od nikogo się niemogę dowiedzieć czy to oznacza że on jest niesprawny... I mam jeszcze jedno pytanko.. Jakby moj drugi zaworek okazał sie niesprawny to ewentualnie moge go wymienic na zawór egr z dwoma węzykami podcisnienia, i ewentualnie mógłbym załozyc taki zaworek bo u mnie jest tylko z jednym wejściem na podcisnienie.. Mam nadzieje że ktoś mi naprostuje sprawę z tym egr-em :)
-
BMW E39 2.5TDS '97 - niepokojace stuki gdzies z przodu...
Posprawdzaj te wachacze.. Jak kupiłem auto to też wachacz był padniety prawy górny ten wycięty i podobny dzwięk był.. Wymieniłem i spokój.
-
BMW E39 2.5TDS '97 - niepokojace stuki gdzies z przodu...
No chodzi mu o sworznie wachacza bo na szarpakach to cięzko sprawdzić u mnie luz nie wychodził a jak wymontowałem to był luz.. Też miałem problemy z głuchymi stukami ale wrescie się udało
-
Skaczące obroty podczas przyspieszania e39 2.5 diesel
Na 5atce wydaje mi sie ze tez napewno w zime wystapilo.. sprzeglo lapie w polowie ale raczej od grudnia sytuacja by sie pogorszyla a jest tak samo... niewydaje mi sie ze sprzeglo slizga bo czuc przy tym skoku ze auto idzie a nie same obroty.. zawsze najlepiej powiedziec to sprzeglo i juz a może to być co innego..
-
bmw 525tds e39
Tds w e39 bardzo dobrze sobie radzi.. Nie pali jak smok tragedi nie ma... Benzynka w bmw jest dobra tylko jest ten wir.. Ale mówia że stać cie na bmw to i stać cie na jej utrzymanie.. Szczerze polecam e39 tds :)
-
Skaczące obroty podczas przyspieszania e39 2.5 diesel
Ostatnio zauważyłem dziwne zjawisko u siebie w bmw jadąc na 3ecim i 4 biegu i wciskając gaz w podłoge autko przyspiesza obroty rosną pomału auto dochodzi do 2,5 tys i momentalnie robi skok na 2,6-2,7 tys obrotów po czym wraca do 2,5 podczas tego skoku czuć że auto przyspiesza...Kiedyś widziałęm to samo w zime jak jechałem po autostradzie.. Co to może być ?? Bo sprzęgło bieże elegancko nie szarpie biegi wchodzą bez oporu.. Ten skok obrotów wystepuje tylko na 3 i 4 biegu z gazem w samej podłodze w innym połozeniu nogi na pedale gazu nie występuje.. Coś jest zapchane ??
-
bmw tds - Ile blaszek jest w przepływce ?
Aha no własnie ale to wytarczy chyba sprawdzić że odpinasz przepływke i sprawdzasz jak idzie to wiadomo... a od ilu obrotów czuć że idzie ??
-
bmw tds - Ile blaszek jest w przepływce ?
A jak sprawdziłes że nie działa przepływka ?? Jakie sa tego objawy ?? Bo kolega raz mi mówił że jak miał uwaloną przepływke w tdsie to praktycznie objawów nie było
-
jakie opony na 18 calowe felgi
U mnie przód został własnie dzis zamieniony z 245.40.18 run flat na 225.40.18 i powiem że odrazu czuć różnice w jezdzie koleiny tak nie bujają no i o wiele lepszy komfort... Wymieniłem bo juz jedna miała jajo i powyzej 100 trzęsło kierownicą wulkanizator był zdzwiony że na run flacie wyszło jajo, a jednak :)
-
Zamykanie samochodu a kierunkowskazy
Ale to zapewne tak jak czytam żeby aktywować np follow me home to trzeba mieć LCM3 a ja zapewne mam LCM2
-
Zamykanie samochodu a kierunkowskazy
No dobra narazie inpy nie mam musze zamówić na allegro..A gdzie jest ten lcm :) Bo ja nie mam pojecia gdzies za schowkiem ??
-
Zamykanie samochodu a kierunkowskazy
No ciekawe te wszystkie funkcje :) Najbardziej swiatła dzienne i kierunki przy otwieraniu zamykaniu bo u mnie są tylko przy zanykaniu.. A jak mozna sprawdzić jaki sie ma LCM w samochodzie ??
-
jakie opony na 18 calowe felgi
Heheh :D A paweł ciągle o jednym :) Ja jezdziłem na 2,3 i też sie nic nie działo obecnie napompowane po 2,4 tylko że ja mam run flat te przednie
-
BMW e39 525 TDS 1997r. chłodzenie silnika
Bardzo możliwe że to pompa wody tak samo miałem w e36 i była to pompa wody..
-
[E39] Touring Felgi na lato
Hehe stare dobre czasy :)
-
[E39] Touring Felgi na lato
Aha szkoda.. Bo bym pojechał ale juz mamy ustawiony wypad na domki koło ciebie... Na następny zlot się wyrbiore..
-
[E39] Touring Felgi na lato
a to teraz zlot jest ??
-
[E39] Touring Felgi na lato
Nie widzisz różnicy między 16>17>18? Wiadomo. Im lepszy wygląd tym mniej wygodna jazda. Chyba, że masz w okolicy same super drogi to co innego w innym wypadku to oczywiste dlaczego są złe. Powiem ci że akurat koło mnie drogi nie są takie tragiczne ale do idealnych nie należą. Śmigam teraz na 18stkach i jest ok :) Nie powiem bo na 16stkach jest spora wygoda bo mam na zimę ale ten balonik :( Narazie ostaję przy 18stce :).. A ty paweł jak zwykle fantazjujesz :) Udanej majówki wam życzę :mrgreen:
-
Stuki w zawieszeniu przednim e39 sedan
I wszystko zrobione stuki ustały.. Tulejki dotoczył mi tokarz na wymiar :) I cichutko.. Tak jak powinno być :) Temat do zamknięcia