Treść opublikowana przez palekkk
-
525tds problem z odpaleniem
No moze i do 4,5 nie zejde... No ale astra brata też 2,5 diesel ?? :D Bo raczek 1,7 albo 1.9 ew 2.0 d :D To wiesz to też co innego... Ja nie wiem z kad takie wysokie spalania że trasa rekord 7,6 :) U mnie znacznie mniej i smigam na 18 .. Zresztą kiedyś juz o tym pisałem.. Jak ktoś niewierzy zapraszam przejedziemy sie a pózniej przeliczymy :) Bo bajek nie odpowiadam... Ostatnio na trasie do niemiec w sumie 650 km szybkoscia 110-120 czasem i wiecej wyszedł mi dokładnie 5,1... Oczywiscie są to moje wyliczenia nie z komputera... Ja na spalania nie narzekam
-
525tds problem z odpaleniem
Kolego żre jak smok ?? :D To jest dobre ja u siebie smoka jakoś wykarmiam i powiem że sporego apetytu nie ma i niemówie tu o jeżdzie z tzw ciupaniem gazu :) Mity mitami.. Dużo osób poleca i żałuje że sprzedało, albo że w nowszych budach nie produkują tego motoru :)
-
Stuki podczas hamowania e39
Dzieki kolego shadow :) Ale juz wymienione :D Stuki ustaly :) Ucho i nerwy narescie spokojne :) Jutro jade na zbierzność i jezdze dalej :)
-
Stuki podczas hamowania e39
Nikt niepodpowie jak to wymienić ??
-
Stuki podczas hamowania e39
Okazało sie że zwrotnica pękła i to jest powodem stukania bo tuleja chodzi w zwrotnicy ta od dolnego wachacza juz dziś zamówiłem jutro ma być... tylko jak to wymienic ktos opisze bo wujek wyjechał i nie ma kto mi tego ogarnać a kiedys wyjmował zwrotnicę to widziałem że duzo roboty nie ma... Tylko że nie wiem co i jak
-
Stuki podczas hamowania e39
No powiem ci że dzis włąsnie tak zrobie... Jedna osoba do kanału a druga w aucie i krecic kiera.. Bo tak jak łapie sie za poszczególne czesci na postoju to nieczuc luzu... Wiec trzeba z kanału zerknac o co to chodzi... Bo tak jest denerwujące...
-
Skaczące obroty podczas przyspieszania e39 2.5 diesel
Zerknij na nowy temat
-
Skaczące obroty podczas przyspieszania e39 2.5 diesel
Po odpowietrzeniu sprzegła i dolaniu płynu hamulcowego pojezdziłem troche i problem jak ręka odjął.. Wiec narazie nie ma takiej potrzeby :)
-
Stuki podczas hamowania e39
Ale pawełku przy skrecaniu kierownicą też by pukało jakby były to zaciski ??
-
Stuki podczas hamowania e39
No rozumiem o co chodzi.. Ale powiedz mi czy opisywane przezemnie objawy mogą być od złej zbierznośći ??
-
Stuki podczas hamowania e39
No tak to w takim razie co to może byc górne mocowania są ok.. Nie ma mowy zeby były złe bo sa niedawno wymieniane ... I to wszystko lemforder... Możliwe że jest to od zbierznośći bo górne wachacze np z prawej strony to wymieniałem dwa razy od zakupu i zbierzność nie robiona bo szkoda robić coś co nie pomoże..
-
Stuki podczas hamowania e39
Dziś znajomy mechanik powiedział mi że to może byc od złej zbierznośći.. Bo po wymianie wachaczy jej nie zrobiłem moze byc od tego ??
-
Stuki podczas hamowania e39
Ale wlasnie nie czuć zadnych wibracji przy skrecaniu kierownica przy kielichu pod maska... Bo wczoraj kumpel krecił a ja reke trzymałem i nic nie ma... Wiec chyba to nie to
-
Stuki podczas hamowania e39
No własnie tylko jak to najlepiej sprawdzić ?? Bo juz mnie to troche denerwuje prawde powiem... Nie ma spokoju tylko coś jest a jak jest spokój to nie na długo .. .:(
-
Stuki podczas hamowania e39
No ale ostatnio własnie wymieniałem na uzywki w dobrych stanach obydwa po 170 tys przebiegu sachsy no i po włozeniu naginaniu auta ładnie to wszystko chodzi nic nie słychac żadnego stuku czy czegos tylko tak jak opisuje :(
-
Stuki podczas hamowania e39
Od jakiegoś czasu moje ucho dręczą dziwne stuki podczas hamowania,jade wcikam hebel a tam puk puk puk takie jakby głuche( trzeszczenie,pukanie).. Tak samo jest przy kreceniu kołami na postoju. Dziś wziełem się do roboty w celu sprawdzenia wszystkiego i wszystkie wachacze są sprawne w sumie niedawno wymieniane miesiąc temu max półtora wymieniane były łaczniki stablizatora razem z gumami stabilizatora bo były wyrobione.. Koncówki sprawdzaliśmy z wujkiem dziś również są sprawne tak samo jak i górne mocowania amorów więc co to może być ?? Na nierównosciach cichutko na garbach tak samo nie ma stuków żadnych a dodam że koła mam 18stki na profilu 40 wiec wszystko słychac po czym się jedzie... Może ktoś cos podpowie bo wujas mówi żebym się tym narazie nie przejmował bo zawiecha jest dobrze a jednak coś nie tak.. Chce już podszykować auto tak aby było wszystko ok zresztą niedługo szykuje mi sie wyjazd w sumie 850 km i wole żeby wszystko grało w aucie dla swiętego spokoju mojego ucha :)
-
Błedy w silniku po czyszczeniu przepływki e39 tds
A no własnie... Ostatni raz coś takiego tworze... Bo nie ma to żadnego sensu.. Jedyne nerwy a w efekcie końcowym tylko koszty
-
Błedy w silniku po czyszczeniu przepływki e39 tds
Tylko z tego co zauważyłem to auto co jakis czas wywala błąd przepływki.. Auto isć idzie tylko czasem ma jakieś zaciecia na 4tym biegu przerywa po czym idzie... Chyba będe musiał wymienić tą przepływke bo raczej się nic z nią juz niezrobi... Czy może wyjąć ja z samochodu i przeczyscić na sucho szmatka lub wacikiem do uszu.. Bo niewierze że od czyszczenia padła
-
Skaczące obroty podczas przyspieszania e39 2.5 diesel
Kolego czytaj dokładnie.. Wrzuciłem 5iątke przy 65 km/h i obrotów było około 1500-1600..
-
Skaczące obroty podczas przyspieszania e39 2.5 diesel
Nikt nie wie co to może być ?? Bo troche jest to denerwujące... Wczoraj sprawdziłem płyn hamulcowy bo od roku tam nie zagladałem i było miedzy minimum a max wiec dolalem bo wysprzeglik niedostawał tyle oleju co trzeba.. Nastepnie odpowietrzylismy sprzegło bo było troche powietrza no i wyjechałem i takie zjawisko wystepuje skok z 2500-na 2650 przy dynamicznym przyspieszaniu jak sie jedzie spokojnie to czegos takiego nie ma... Wiec dziś wyjeliśmy wysprzeglik w celu sprawdzeniu czy nie przepuszcza ale jest suchutki i wygląda jak nowy, jeszcze raz odpowietrzylismy tylko za pierwszym razem poszło powietrze lecz jeszcze nie wyjechałem ale sądzę że jest tak samo.... Dodam jeszcze żę wczoraj wrzuciłem 5iątke przy 65km/h obrotów było ok 1500 opór gaz i nie było żadnego poslizgu auto ciągneło, wójek były mechanik mówi że to nie sprzegło.. Pedał sprzegła nie bierze na górze... Ktoś cos podpowie co można sprawdzić ?? Jedyne co można zauważyc to skrzynia biegów poci ale nie przy silniku tylko idąc w strone tyłu auta... Ale to delikatne pocenie
-
Błedy w silniku po czyszczeniu przepływki e39 tds
Dzis rozebrałem wszystko wyjełem przepływke i wziełem patyczek suchy do uszu i jazda... Złozyłem wszystko dokładnie sprawdzając no i wyjecałem a tu pyk Auto ciagnie że aż miło ma takiego kopa az wciaga w fotel.. Idzie juz od 1600 a nie jak wczesniej powyzej 2 tys wiec może coś było nie tak złozone lub niedokreciłem tej gumy od cisnienia z turbiny do przepływki bo niebyła dokrecona do konca opaską... Podmuchałem również we wtryczke od przepływki no i tak jak mówie idzie jak burza.. Nawet dynamika się poprawiła na 2ójce gdzie wczesniej była bardzo słaba... Wiec myśle że jak auto idzie to błedu niewywala.. A myslalem że juz uwaliłem przepływkę
-
Błedy w silniku po czyszczeniu przepływki e39 tds
No rozumiem lecz to troche dziwna sprawa... Wyczysciłem ją delikatnie uważałem a tu nagle bach niesprawna ?? Jakieś to dziwne.. I jeszcze zazwyczaj ludzie piszą ze przepływka uwalona podczas zagowania nie rosną jej parametry a u mnie rosną.. Więc nie wiem o co chodzi mam ja wywalic ??
-
Błedy w silniku po czyszczeniu przepływki e39 tds
Dziś wyjechałem na miasto no i zaczełem sprawdzać.. Na 1 i 2ójce ładnie idzie ale na 3ójce idzie do 2 tys a od 2 tys obrotów muł gdzie zawsze był efekt wciskania w fotel a teraz go nie ma , zapewne jak podłącze inpe wyskoczy ten sam błąd.. Ktoś wie co to ?? Czy może ta przepływke trzeba adaptować ? Bo nie mam pojecia a nikt nic niepisze
-
Błedy w silniku po czyszczeniu przepływki e39 tds
Witam ostatnio zrobiłem zabieg czyszczenia przepływki.. Wiem że jest to rzecz delikatna więc obchodziłem się z nia naprawde delikanie była zabrudzona wiec ja przeczyśćiłem... Wszystko złozyłem, wyjechałem i auto raz idzie raz nie... Wróciłem do domu podłączyłem inpe pod auto i wyszedł bład heissfilmuftmassenmesser.. Skasowałęm sprawdziłęm wartości przepływki przy 2100-2200 obrotów wartosc była 288 wiec mówie ok... Dziś znów wyjechałęm za miasto troche poprzyciskałem i to samo raz idzie a raz nie... Wróciłem podpinam i znów ten sam błąd i również po wykasowaniu jak i przed wartośći w live dacie rosną bład skasowałem pogazowałem i nie wyskoczył ale zapewne wyskoczy po paru km ... Dodam że wczesniej przed czyszczeniem przepływki silniczek nie łapał żadnego błedu bo było sprawdzane pare razy... Poniżej wrzucam fotke błedu.. Myśle ze ktoś mi pomoże... Bo może czegoś dobrze nie włozyłem lub nie złozyłem http://img19.imageshack.us/img19/5233/gp8v.jpg
-
[Exx] Sygnał dźwiękowy zamka centralnego
A jak zaaktywować swiatła dzienne zwane drl w e39 96r ?? Bo nie mogę tego ogarnać robie wg instrukcji chce się połaczyc z lcm bo chyba tak trzeba i wychodzi błąd, jak łaczę sie z gm3 to jest panic module i inne ale nie ma tego dimuing drl... Jak wchodze bez wczytania ncsem w folder work i ten fsw psw.trc to mam dimuing drl czy jakos tak ale nie wiem z czym mam się połączyć żeby to aktywować.Pomoże ktoś ? Bo już mnie to denerwuje