Skocz do zawartości

wodzik2

Moderatorzy
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wodzik2

  1. Miałeś kolego pecha... ten silnik to jeden z najlepszych "dzieł" inżynierów bawarskich. Swoją drogą wykazałeś się odwagą, że nowozakupioną maszyną udałeś się w tak długą podróż... ale wyciek płynu to jeszcze nic strasznego. Daj znać jak się sprawa rozwiązała. Powodzenia w podróży powrotnej!
  2. Wartosc podawana przez komouter to szacunek...moze się dynamicznie zmieniać w dół w zależności od stylu jazdy. Jeżdżąc po dziadkowemu masz szansę na zmianę klocków po 60k. Przyznam sie, że ja tak miałem :oops:
  3. wodzik2 odpowiedział(a) na ryb55 temat w X3 (G01, F97)
    Masa masą, ale opór stawiany przez płaszczyznę czołową X3 (prawie jak kiosk Ruchu) jest znacząco większy...i stąd te różnice.
  4. wodzik2 odpowiedział(a) na c0014 temat w X3 (F25)
    Ładnie, ja już kiedyś publikowałem 6.6 l/km na trasie ponad 1040km... Tylko silnik był n47. Swoją drogą ciekawe,że BMW podaje powinność baku 65l, a na stacjach każdemu wchodzi zawsze wiecej niż 65... Ktoś tu oszukuje... Chyba nie bmw?
  5. Krótko i zwięźle, lampy skręcają za ruchem kierownicy, wiązki się nie rozdzielają - przynajmniej nie w ksenonach (nie ma takiej możliwości) - zakładam, że z LEDami zrobiono to samo. Audi ma Matrix LED to wiązka jest sterowana.
  6. Dokładnie! Palec mi się omsknął na klawiaturze numerycznej ;)
  7. Wymiana oleju w skrzyni aut. zalecana przez producenta skrzyni ZF (a nie BMW) to 60 tys. Olej 10-15 tys. zależy ile jeździsz w miescie - olej zgodny ze specyfikacją BMW Long Life-04 - najlepiej jakiś znany i markowy np. Motul
  8. wodzik2 odpowiedział(a) na xmax temat w X3 (F25)
    A jaki klucz jest potrzebny? Czy mógłbyś zrobić jakieś zdjęcie tej śruby? Na Bimmerfest niezbyt dobrze to widać.
  9. wodzik2 odpowiedział(a) na xmax temat w X3 (F25)
    Pytanie (być może) retoryczne: skoro to działa, czemu BMW zawsze wymienia przekładnie, zamiast ją regulować (zgodnie z tym co pisali na Bimmerfest)?
  10. wodzik2 odpowiedział(a) na lezy1 temat w X3 (F25)
    6WB montowane są w F10/F11 LCI - w X3 (F25) nigdy nie występowały... dawcy pochodzą właśnie z serii F1x
  11. wodzik2 odpowiedział(a) na lezy1 temat w X3 (F25)
    Czemu nie :) jak Ci kasy zbywa, a nie chcesz zmiany na nową generację X3... 6WB daje duże poczucie "nowości" w samochodzie.
  12. wodzik2 odpowiedział(a) na lezy1 temat w X3 (F25)
    Jakie "liczniki"? 6WA pasuje do całej linii Fxx - 6WB (Full Led) choć nie były montowane w F10 można dołożyć i zakodować...
  13. wodzik2 odpowiedział(a) na grzybek_1990 temat w X3 (E83)
    czy piszesz o bieżącym modelu? Coś mi się nie chce wierzyć, że dealer coś takiego zrobił i o tym powiedział, a jeszcze mniej prawdopodobne, że spoczynkowy pobór prądu jest tak duży...
  14. wodzik2 odpowiedział(a) na lezy1 temat w X3 (F25)
    ~2500-3000 za 6WB + kodowanie...mniej więcej 3k PLN
  15. Niezły dylemat... Rav, który ledwo co jedzie i "szatan" X3 35i :D Tak przy okazji, co to za RAV z silnikiem 1.6 ??? Przecież Rav w benzynie było tylko w wersji 2.0, 2.4 i 3.5 - wszystkie wersje EU z silnikiem benzynowym nie było gazowane przez Toyote... bo istniało potwierdzone ryzyko wypalenia uszczelki pod głowicą.
  16. Był kolega na forum F25 co eksploatował 35i od nowości - zanim się go pozbył miał 200 tys. bez problemów związanych z silnikiem. Zobacz na inne działy ten silnik był montowany od 1 do 7 włącznie... nie sądze by były jakieś powtarzalne problemy w jakimkolwiek modelu z tym silnikiem
  17. Silnik świetny, ale jak będziesz jeździł po mieście małe odcinki to wypije morze benzyny. Pamiętaj, że 6 cylindrowce, przy obsłudze kosztują znacząco więcej niż 4. 2.8i stanowczo odradzam, wiele miało problemy, dopiero po modyfikacji oznaczenie 3.0i zdaje się być bezproblemowy. Co więcej 28i pali nieznacznie mnie niż 35i, które brzmi lepiej, ma lepsze przyspieszenie i daje większą frajdę z jazdy.
  18. wodzik2 odpowiedział(a) na marcin_1 temat w X3 (G01, F97)
    Ludzie :duh: porównujecie silniki o mocy 240-250 KM z 190 KM... nie ma o czym mówić. 20i vs. 20d ma sens... i tym przypadku 20d wygrywa w cuglach. za 20i przemawia podatność na tuning bo to ten sam silnik co 28i/30i z innym osprzętem.
  19. wodzik2 odpowiedział(a) na xmax temat w X3 (F25)
    Przekładnia w X3 F25 jest produktem wadliwym, nie ważne czy szanujesz/oszczędzać samochód tak czy siak przekładnia się zepsuje... :mad2:
  20. wodzik2 odpowiedział(a) na xmax temat w X3 (F25)
    Nie miałeś, bo szybko zmieniasz X3, poza tym jak masz ucho nie wyczulone to pierwszych oznak nie słyszysz. W X3 po lifcie "ponoć" usprawnili przekładnie... ale częste wypadki stukania to dalej norma.
  21. wodzik2 odpowiedział(a) na xmax temat w X3 (F25)
    Daj znać ile Cię to kosztowało i jak poszło.
  22. wodzik2 odpowiedział(a) na xmax temat w X3 (F25)
    Ja mam już 3 (!) i po 20 tys. km wróciła do "standardowego zachowania" (czyt. stuka) poza tym nie czuje luzu (ale ponoć jest) - chyba będę musiał z tym żyć. Mam oba wpisy w książce - ale dostałem je bo byłem uparty... sami od siebie w ASO nie dają. Chyba im wstyd. Czy ktoś wie, czy poza stukaniem, jest jakiś efekt który powinien zmusić użytkownika do zmiany przekładni? P.S. Zakup używanej np. na Aledrogo nie jest gwarancją sukcesu... znajomy kupił już 2 (!) która zaraz po założeniu i dojechaniu do domu z serwisu... zaczęła stukać! :duh:
  23. wodzik2 odpowiedział(a) na Kruk temat w X3 (G01, F97)
    Zapytaj w sekcjach F25 / F10 /F30 - ten silnik występuje także pod maską tych modeli
  24. German: nie komentuje, tylko dla nabicia liczby postów :nienie: tak, widziałem, kwestia gustu. Wyraziłem moją *SUBIEKTYWNĄ* opinię.
  25. Wg mnie ten mix cyfrowo-analogowy pachnie tanią chińszczyzną... wg mnie mega tandeta i OHYDA! Dokładnie! Mistrzowie świata!

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.