Treść opublikowana przez Qwazarr
-
INPA - zbiór problemów
Sprawdż czy ten sam port masz ustawiony w OBD.ini i następnie skopiuj ten plik do C:\Windows
-
Instalacja DIS na Vmware
Sam DISv44 (program) zajmuje jakieś 4.5 GB ale trzeba doliczyć wymaganą partycję 18.xx GB i VMware.Tak więc 30-40 GB będzie wystarczające.
-
Interfejs Nerwusa vs Viaken
Wnioskuję ,że potrzebujesz interfejs na COM aby obsługiwał ADS.To przed zakupem radzę zapytać się sprzedawcy czy obsługuje jego.Miałem sytuację ,że interfejs był również na COM ale nie obsługiwał ADS.
-
Instalacja DIS na Vmware
Z tego co widać w Twoim pliku EDIABAS.INI w sekcji TCP/IP CONFIGURATION masz inne ustawienia niż powinno. U mnie działa to na następujących ustawieniach: TCP/IP Configuration [TCP] ;============================================================================= ;----------------------------------------------------------------------------- ; RemoteHost ; Description : server address/name ; Default = RemoteHost = 192.168.68.1 ;----------------------------------------------------------------------------- ; Port ; Description : IP communication port ; Value : 1000 < port < 30000 ; Default = Port = 6801
-
NCS E60
Interfejs z obsługą CAN-a jest potrzebny dla E60 wyprodukowanych po 3.2007.Jeżeli to auta jest poniżej tego zakresu to intefejs OBDII połączy się ale i tak potrzebujesz nowzej INPY np 5.0.2 lub 5.0.4
-
Złacze diagnostyczne 20-pinowe
Dzięki za info. BTW Znalazłem zestawienie aut , które posiadają gniazda diagnostyczne okrągłe. http://img600.imageshack.us/img600/4107/interfacesp.jpg
-
Złacze diagnostyczne 20-pinowe
Panowie.Potrzebuję informacji w jakich autach (Exx,Zxx) i rocznikach występowało okrągłe gniazdo 20-pinowe w komorze silnika. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam
-
INPA 5.02 dołożenie Error memory i identification-quick test
Na forum BMW jest instrukcja jak "dołożyć" do INPY 5 funkcje "Error memory i identification-quick test" (Funkcje te są dostępne dla kilku modeli np: E36,E38,E39,E46) Ażeby to zrobić trzeba wykonać następujące kroki: - dodać następujące wpisy w pliku SONDER.ENG znajdujacego się w katalogu CFGDAT ENTRY= fsquick,Error memory quick test, ENTRY= idquick,Identification quick test, - skopiować następujące pliki do folderu SGDAT (pochodzą one iNPY 4.4.7) fsquick.ini idquick.ini FSQUICK.IPO QU_TEST.IPO QUICK_ID.IPO IDQUICK.IPO Pliki mozna ściągnąć z http://www.4shared.com/file/OJ6uQx3W/Pliki.html Zmodyfikowałem INPĘ w opisany sposób i rzeczywiście obydwie funkcje są aktywne.Niestety robiłem to na "sucho" bez podłaczania samochodu. Jak by ktoś mógłby sprawdzić na samochodzie czy funkcje działają prawidłowo to było by fajnie :)
-
Jak zainstalowac inpa, ncs, nfs, winkfp, dis, sss na WIN7
Jak widać interfejs jest dostosowany do wymagań BMW :)
-
Jak zainstalowac inpa, ncs, nfs, winkfp, dis, sss na WIN7
Na pinie 8 jest np ABS,AIRBAG itd. Myslę ,że mozesz rozważyć opcję oddania tego interfejsu i zakupu sprzetu dedykowanego do BMW.
-
320 d problem z interfejsem
Zakup ELM-a do BMW do niezbyt trafiony zakup, ponieważ ten interfejs umożliwi tylko diagnostykę silnika .Jezlei Twoje auto jest przed 2001 rokiem to mogą być problemy z nawiązaniem komunikacji.
-
Jak zainstalowac inpa, ncs, nfs, winkfp, dis, sss na WIN7
Interfejs do samochodów koncernu VAG nie ma wyprowadzonego sygnału zapłonu (IGNITION) na pinie 1 oraz piny 7 i 8 nie są ze sobą zmostkowane.W wyniku tego w INPIE kropka IGNITION będzie biała a poza tym nie będzie komunikacji z modułami używającymi pinu 8.
-
Problem z instalacją DIS'a [BOOT]
Sprawdż czy remote host w EDIABAS.INI masz ustawiony poprawnie tj: TCP/IP Configuration [TCP] ;============================================================================= ;----------------------------------------------------------------------------- ; RemoteHost ; Description : server address/name ; Default = RemoteHost = 192.168.68.1 ;----------------------------------------------------------------------------- ; Port ; Description : IP communication port ; Value : 1000 < port < 30000 ; Default = Port = 6801
-
Problem z instalacją DIS'a [BOOT]
Dziwne bo nie spotakałem się z innym hasłem niż 12...
-
Problem z instalacją DIS'a [BOOT]
Musisz maszyne postawić od nowa, gdyż nie ma możliwości zmiany tego parametru w istniejącej.
-
Problem z instalacją DIS'a [BOOT]
NA creenie iwdać ,że partychja dysku ma 17GB.Aby zainstalować DIS-a musisz ustawić partycję dyku na 18.635GB.
-
Potrzebne EDIBAS.ini OBD.ini
W linkach poniżej znajdziesz moje pliki EDIBAS i OBD, które działają z INPĄ i DIS-em: EDIABAS.INI obd.ini
-
Interfejs BMW a Opel
Takie same piny będą w OPLU i BMW dla: zasilania, masy oraz lini komunikacyjnej n apinie 7.Poza tym w OPLU w zależności od modułu komunikacja odbywa się na różnych pinach w interfejsie. Jak byś potzrebował sczegółowej rozpiskie co na jakim pinie jest w oPLU to daj znać :)
-
INPA, DIS - BMW E46 318i - problem z odczytem danych
Wygląda na to ,że z przejściówką z 20-pin na 16-pin coś jest nie tak.
-
sterowniki do interfejsu/kabla obd
Sterowniki do kabli USB znajdziesz tutaj: http://www.ftdichip.com/Drivers/VCP.htm
-
zmiana licznika z MIL na KM
Może być również NCS EXPERT ale poproszę o informację jak to zrobić :)
-
zmiana licznika z MIL na KM
Przyłącze sie również do pytania; jak zmienić mile na kilometry za pomocą INPA/DIS? Przeszukałem wszystkie opcje ale jakoś nie widzę jak to zrobić. Pozdrawiam