Skocz do zawartości

Interfejs Nerwusa vs Viaken


sylva

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Otoz jestem na etapie szukania interfejsu do buni, a co za tym idzie, chce cos sprawdzonego i niezawodnego, zeby podczas pracy nie okazalo sie ze cos musze dokupic/zmienic, bo nie da sie tego czy tamtego zrobic. Przeczytalem duzo tematow za i przeciw interfejsom z allegro, jak i same chwalebne opinie fejsu od nerwusa :) Jednak chcialbym sie dowiedziec czym sie rozni fejs nerwusa od np http://viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=4&prodid=185. Przeciez tym z tego linka, praktycznie wszystko zrobimy, poczawszy od diagnostyki, na programowaniu konczac, jest LIVE DATA, dostajemy komplet kabli, przejsciowek, instrukcje w jezyku polskim, gwarancje i kosztuje to 209zl. Fejs nerwusa dostajemy za ok 350zl (zalezy z jakimi kablami i czy pod USB czy RS232) + linki do programow. Pisalem do nerwusa w tej sprawie, ale domyslam sie ze jest na urlopie bo nie odpisuje, jednak, moze jest ktos na forum, kto zna sprawe i zaspokoi moja ciekawosc, tlumaczac mi, czym sie roznia fejsy od nerwusa. Bede bardzo wdzieczny za kazda cenna uwage.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz racje, nie zaznaczylem ze mi chodzilo o e39 (poprostu chce fejs do swojej buni :P)

 

To nie ma sensu przeplacać, po co? Tu masz fejs którego używam od 2 lat w aytach od 1997 do 2007 i ani razu mnie nie zawiódł, a cena bardziej normalna:

 

http://allegro.pl/interfejs-tester-bmw-dis-inpa-na-usb-instrukcja-i1723428009.html

 

Tamte to maja cene z kosmosu . Dolożysz jeszcze 100 PLN i kupujesz za 400PLN od Viakena fejs na CAN, który załatwia Ci sprawę w autach od 1997 do 2010

 

Tez myslalem nad tym fejsem, nawet juz mi ktos go polecal. Niestety jest na USB, a ja chce na COM (RS232). Pisalem do nich w tej sprawie, to powiedzieli, ze od poniedzialku powinni miec pod COM ten interfejs. Poczekam jeszcze do poniedzialku i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderatorzy
Myślę że porównywanie tych dwóch interfejsów co podałeś nie ma sensu.

Jak już porównywać to z interfejsem ADS, gdzie viaken ma go za 249zł

 

Jakby co mogę swojego viaken-a ADS udostępnić do testów kontra ADS nerwus-a

 

 

A ja swój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy, wiem ze to troche "odgrzewanie kotleta" ale sam jestem na etapie szukania interfejsu do m50b25. Czy ktos przeprowadzal obiektywne testy i jest w stanie podpowiedziec dlaczego warto doplacic 100 zl do ads'a od Nerwusa (np. cos wiecej da sie zdiagnozowac w porownaniu do ads viakena za 249zl).

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Koledzy, wiem ze to troche "odgrzewanie kotleta" ale sam jestem na etapie szukania interfejsu do m50b25. Czy ktos przeprowadzal obiektywne testy i jest w stanie podpowiedziec dlaczego warto doplacic 100 zl do ads'a od Nerwusa (np. cos wiecej da sie zdiagnozowac w porownaniu do ads viakena za 249zl).

Dzieki.

 

 

Odpowiedz jest prosta - otrzymasz wsparcie techniczne i pomoc nerwusa, a u viakena na cuda bym nie liczył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fejs to jedno a soft to drugie.Na fejsie od viakena tym ADS pójdzie ci tak samo jak na Nerwusa. Tyle że soft musisz zainstalować sam bo nikt od viakena ci nie pomoże. Ale jeżeli chodzi o fejs to możesz brać gdzie chcesz bo masz to samo. Sprawdzone osobiscie 100%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Moj w srodku wyglada mniej rasowo :)

 

 

http://img389.imageshack.us/img389/5780/pierwszevp7.th.jpg

 

http://img507.imageshack.us/img507/2984/drugiepj8.th.jpg

 

Przypadkiem nie ma tam IRF7103 na płycie? Bo widziałem chiński klon mojego fejsa już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do meritum wątku - zapytam nieśmiało, co porównujecie? Bo chyba nie chodzi o to kto jak rozplanował PCB albo jakiego koloru jest płytka, czy elementy są SMD czy zwykłe? :D Może jakieś praktyczne różnice, w działaniu, obsłudze, kompatybilności? Bo póki co wiemy że Viaken olewa pomoc techniczną, a Nerwus ma mało czasu. :]

 

Pzdr.

siudek siudkowski


Było Mercedresa Wziąć... ;]

http://bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jak popatrzysz po forum to są problemy na viaken'a z częścią starych aut w dużo większej ilości niż u mnie.

 

To ze mam mało czasu to się zgadza ale często wystarczy mi 30s żeby komuś rozwiązać jego tygodniowy problem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już zdążyłem wyczytać, stąd moje pytanie co do praktycznych informacji w tym całym "porównaniu". Takie chętnie bym poczytał. A czas to towar deficytowy, wszystko zależy od fachowości tego kto siedzi po stronie pomocy technicznej i chęci tego który słucha albo nie. ;] Pytanie na ile te problemy wynikają z niedbalstwa, niedoczytania, braku umiejętności obsługi softu i upartej chęci używania magistrali USB z chińską emulacją RS232. ;]

 

P.S. Widzę, że moderacja działa szybko i czysto. ;]

siudek siudkowski


Było Mercedresa Wziąć... ;]

http://bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i to jest myśl. :]

 

PCB każdy sobie ułoży jak chce, rasowy kolor płytki kwestia sklepu :D , SMD to kwestia kosztów i ew. małych żółtych rączek do pomocy. Myślałem, że w wątku coś się znajdzie więcej, skoro już było "versus". ;]

 

Pzdr.

siudek siudkowski


Było Mercedresa Wziąć... ;]

http://bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam czy moze mi ktos pomoc..zakupiony interfejs z usb nie dziala z inpa wyskakuje blad Body can ifh 0009 no response from controlunit... Niby po odpaleniu silnika dioda swieci na czarno ale poza tym ciagle blad ......niestety mieszkam

.Zainstalowalam inpa 5.0 , funcje sa jak u wiekszosci ale nic nie dziala ,styki w obd sa poprawne

Inteface mam na usb , bmw 12.2008 525d Mozesz mi jakos pomoc ? Byc moze potrzebuje inny interface ? W aucie jest przypchany partikelfilter , jak sie nie myle w dis mozna kompem wymusic wypalanie filtra ,( dis dopiero zainstaluje jak przysla mi cd.) czy inpa moze mi pomoc w skasowaniu bledu - dodam ze nie moge tego zrobic sama w komputerze pokladowym jak np kasowanie -klocki, plyn hamulcowy,service ,olej- bo filtra tam nie ma . Swieci sie natomiast kontrolka dpf... Ze jestes w temacie bmw ...istnieje tez opcja wyjecia i przeczyszczenia filtra tylko czy ta kontrolka wtedy sama zgasnie? Niestety nie ogarniam i prosze o pomoc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.