Treść opublikowana przez farorz
-
Luz na wielowypuscie.Okolo pol centymetra.
Witam.Wiem, ze watkow zwiazanych ze stukaniem przy zmianie biegow jest wiele ale mam nowy pomysl.Mianowicie luz na wale miedzy skrzynia biegow a walem pednym.Okolo 0,5 cm.Nie wiem czy taki luz powinien byc czy nie powinno byc zadnego ale stukanie dochodzi wlasnie z tego miejsca.
-
320d Tanie dwumasy luk-a na alldrogo
Dwumas plus sprzeglo plus wysprzeglacz czyli tak zwany repset od LuK do twojego modelu kosztuje okolo 600-700 euro czyli okolo 2700 zl.
-
320i Dokladna instrukcja demontazu silniczka krokowego
Slicznie dziekuje.Troche roboty z tym jest.
-
320i Dokladna instrukcja demontazu silniczka krokowego
Witam.Prosilbym o dokladna instrukcje demontazu silniczka krokowego w celu wyczeszczenia go.Szukalem ale znajduje jedynie do modelu E36. Moj model to E46 M54 320i rocznik 2004. Z gory dziekuje.
-
Stuki przy zmianie biegów
No przeciez jest napisane na dole ze seria 3 silnik benzyna.
-
320d kopci na biło po odpaleniu.
Kolego, jak ty to nazywasz "maslo" na korku jest od jezdzenia krotkich odcinkow, szczegolnie w zimie.Poprostu wystarczy dobrze przepalic auto najlepiej na autostradzie i tyle w temacie.Gdybys mial wode w silniku to piana bedzie rowniez w plynie ukladu chlodzenia.
-
Stuki przy zmianie biegów
Prosze sprobowac tego.Za 2 tygodnie bede mial kanal to sam to przetestuje ale objawy dokladnie te same. http://www.samnaprawiam.com/poradniki-3578-recepta-na-stuki-przy-odpuszczaniu-gazu-oraz-redukcj-bmw.html
-
320i - Stuknięcie i szarpnięcie przy wrzucaniu jedynki
jestem na 99 % pewny ze to jest dwumas.Jedynka, hamulec reczny i puszczanie sprzegla= stuki.
-
320i - Stuknięcie i szarpnięcie przy wrzucaniu jedynki
dokladnie.Dzieje sie to rowniez przy gwaltownym dodaniu lub odejmowaniu gazu bez zmieniania biegow.
-
320i - 2,2l M54 grzmocenie z tyłu czyli półosie
kolego sting.Jak juz pisalem auto kupilem gdy mialo 60 tys. Nie wierze zeby przy tym przebiegu byl uszkodzony dyferencjal.
-
320i - 2,2l M54 grzmocenie z tyłu czyli półosie
ja nie uwazam zeby to byla skrzynia tylko sprzeglo.BMW puscilo poprostu jakas trefna serie sprzegiel.Nie mam pewnosci czy montowali VALEO czy juz LuK.
-
320i - Wymiana poduszek / tulei tylnej belki
Co to jakies info turystyczne? Teraz do rzeczy.Kupilem to auto z przebiegiem 60 tys km w salonie BMW w Niemczech.Ogladalem dokumenty byl jeden wlasciciel wiek kolo 50 lat.Raczej niemozliwe zeby cokolwiek po takim przebiegu przez was wymienionych bylo do wymiany.Ja nadal typuje na dwumas.Jednak jest to zbyt droga inwestycja ( ok 700 euro dwumas plus sprzeglo no i wymiana ).Na wysokich obrotach i przy szybkiej zmianie biegow udezenia nie ma.Tak samo kiedy jest bardzo zimno i samochod przejedzie niewielki odcinek.Na niskich obrotach i przy zmianie z 1 na 2 kiedy dzialaja duze sily na caly uklad udezenia sa mocniejsze.
-
BMW E46 320Ci bierze olej/od czego jest ten przewód?
mi taka norme podali w BMW a 0,7 na glowe mozna lyknac :D
-
BMW E46 320Ci bierze olej/od czego jest ten przewód?
czlowieku zeby dostac sie do odmy trzeba pol silnika rozkrecic.Mi wymienil mechanik ale i tak jest bez roznicy.Zalalem oryginalny BMW 5W30.Wczesniej jakis dekiel lal do niego 10W40.Czekam na efekty.Czasami w zime bral na trasie litr na 1000 a czasami 3/4 litra na 3000.Norma BMW dla tego silnika 0,7 litra na 1000.
-
320d - świece żarowe?
takie objawy to swiece.Niedawno kolega mial podobny problem.Dziwne bo padly wszystkie 6
-
320i - 2,2l M54 grzmocenie z tyłu czyli półosie
dyfer mi sprawdzali.Wszystko o.k.Pojechalem do jednego mechanika, wszedl do kanalu i nasluchiwal.Mialem go na jedynce i zaciagniety reczny.Udezenie jest zawsze przy wysprzeglaniu.On stwierdzil ze jest gdzies luz w skrzyni biegow.Swoja droga uwazam ze BMW ma jedna z gorszych skrzyni biegow.Zbyt dlugie przelozenia (chodzi mi o drazek).
-
320i - 2,2l M54 grzmocenie z tyłu czyli półosie
Nie kazdy tak ma i nie wiem dlaczego.Moj szwagier ma E46 320D i u niego nic!!!. Ja mialem poprzednio tez 320D i walilo jak w tym ktory mam teraz
-
320i - 2,2l M54 grzmocenie z tyłu czyli półosie
Mi w BMW ( bylem w kilku) powiedzieli ze to normalne.Nawet facet mi dal inne BMW zebym sie przekonal i rzeczywiscie.
-
320d Czy to ja uszkodziłem turbine?
ludzie, diesel mie posiada odmy.Padlo turbo
-
318i spadające obroty silnika
Witam.Przed wymiana odby znalazlem na niemieckim forum pewien trick ktory prawie w 100 procentach pozwalal sprawdzic odme.Na wolnych obrotach odkrecilem korek wlewu oleju i powlaczalem w aucie wszystko co pobiera prad.Obroty tylko minimalnie prawie niezauwazalnie opadaly.Kiedy zakrecilem korek znowu zaczelo sie falowanie.Probowalem kilka razy.Kupilem odme i ja wymienilem.Efekt jeszcze dziwniejszy bo teraz przy tricku z korkiem obroty spadaja a odma jest nowa.Bylem w serwisie BOSH posprawdzac napiecie i wszystko w porzadku.
-
320i - Stukanie przy wysprzeglaniu
mozna by zaryzykowac wymiane dwumasu, ale to wydatek okolo 500 euro.To chyba jakas choroba BMW bo w poprzednim BMW ktorego mialem w dieselu 320D bylo to samo a u szwagra cisza.
-
320i - Stukanie przy wysprzeglaniu
ja tez bym stawial na dwumas.Tylko dlaczego stuka kiedy nic nie robie ze sprzeglem a gwaltownie odejmuje gaz.
-
320i - Opadajace obroty
jezeli to bylby Vanos to bylo by to wyczytane z pamieci.Bylem w BMW i komputer nic takiego nie zapisal
-
3XXd - Wymiana świec żarowych ogólne zasady??
dokladnie.Odkrecaj na cieplym bo na zimnym to kaplica.
-
3XXd - Wymiana świec żarowych ogólne zasady??
jak najbardziej uzyc klucza dynamometrycznego.Gwint jest bardzo latwo zerwac a skutki sa makabryczne.