Treść opublikowana przez reaper89
-
316i piski z okolic prawego nadkola
Albo klocek hamulcowy się przekosił w zacisku ;) pojedz do mechanika niech sprawdzi, albo nie jedz i podkręć radio :P
-
układ chłodzenia e36 1.6 m43
Podłączę się pod temat. Po wymianie króćca wody, dolałem płynu, odpowietrzałem układ. Ogrzewanie działa, na lpg się przełącza. Dziś dobrałem się do tej części, która jest między górną a dolna częścią kolektora, na której jest odma i podobno służy ogrzewaniu przepustnicy. Odczepiłem przewody płynu które doprowadzają i odprowadzają płyn i... zdziwiłem się bo płynu tam nie zobaczyłem. Zatem, czy możliwe, że układ został nie do końca odpowietrzony? Czy da się coś z tym zrobić, bo dla mnie to dziwne że do nagrzewnicy dochodzi płyn, a tam sucho? Czy w ogóle przejmować się tym że płyn nie ogrzewa przepustnicy, czy to odgrywa jakąś znacząca rolę dla doprowadzenia powietrza??
-
układ chłodzenia e36 1.6 m43
No dziwne, moze sie zapowietrzyl po prostu, np. jakis przewod puszcza, lpg i ogrzewanie w srodku jedyne co maja wspolnego to przewod doprowadzajacy plyn chlodniczy., bo pewnie trojnik zostal wsadzony w przewod idacy do nagrzewnicy. Albo cos blokuje przeplyw cieczy.
-
316i gdzie są przewody paliwowe?
W porządku, dzięki za odpowiedź, jutro sprawdzę. ;)
-
316i gdzie są przewody paliwowe?
Którędy(pod maską) biegną przewody paliwowe w 316i m43b16 compact 95r. Jak się do nich dostać(ściągać kolektor dolotowy?cały czy wystarczy górną część zdjąć?)?? Przypuszczam że któryś z przewodów sparciał i nie jest szczelny. Pytam o to ponieważ czasami po odpalaniu czuję zapach benzyny, czasami również zapach dobiega do kabiny, również wydaje mi się że ubywa jej za dużo tym bardziej że jeżdzę na gazie. Czy benzyna może uciekać innymi drogami, nie przewodami, ktoś zna inną przyczynę która dałaby taki objaw?
-
Szukam Pomocy W kupnie bmw e36
Ale masz jakiś argument przemawiający za R6?? Bo pisanie że wybrałbym R6 bo to R6 niewiele tłumaczy. Wiadomo, koszty utrzymania większe bo świec do wymiany masz już 6 a nie 4, z drugiej strony 6 cylindrów powinno lepiej znieść(mniejsze zużycie silnika przy danym przebiegu) dany przebieg niż 4 cylindry. Nie jestem pewien ale w 2.0 R6 chyba jest tyle cewek co cylindrów a one tanie nie są, w R4 jest jedna. Kwestia jeszcze jak często się wymienia cewki i fajki lub cewkę i kable WN.
-
[E36 316] Wyciek z chłodnicy
Skoro cieknie, i wiesz skąd to najpierw usuń wyciek i odpowietrz układ, a jak to nie pomoże to dopiero wtedy szukaj innej przyczyny. Może pękł zbiornik wyrównawczy, może uszczelka pod nim puściła. Może gałąź w jakiś sposób rozszczelniła łączenie w miejscu które zaznaczyłeś.
-
Gaz Dziwny problem przełaczanie
Może masz zużyte membrany w parowniku i nie przepuszczaja tyle gazu ile trzeba, jedz do gazownika na wymiane lub kup zestaw naprawczy jesli wiesz jaki masz parownik i wymien sam.
-
318i zielone kwadraty
hehe, taki test moze zajac duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuzzzzoooooooooooooooo czaasuuuu :D
-
330i lpg??
A ja się dziwie, że żaden Moderator nie wykasował 80% postów w tym temacie i nie wystawił tyle samo ostrzeżeń za OT. Z tematu w którym pytania brzmiały tak: jak przedstawia się sprawa z instalacją sekwencyjną w tych silnikach?? Instalacja narazi ten motor na jakieś usterki?? średnio ile będzie palił lpg? zrobiło się podwórkowe pyskowanie, i durnowata wymiana opini typu : -glupi jestes -nie, to ty jestes glupi -nie bo ty -ty -ty -ty -gaz -nie gaz... ...żałosne
-
Wybór głośników do E36 316i Compact
Odgrzeje kotleta, bo problem mam podobny a z odpowiedziami w tym temacie kiepsko. Zatem, pytanie moje brzmi: Jaki jest rozmiar głośników(przód koło stóp, przód-boczek drzwi, tył-obok półki), jakie głośniki polecacie(moje radio to Pioneer DEH-8600mp) oraz jak z tyłu zamontować głośnik inny niż seryjny, w jednym z tylnych przerwała się membrana i jest kicha. Z tyłu na pewno bez przerabiania/dorabiania jakichś przejściówek nie pasują głośniki standardowe, powszechnie dostępne w sprzedaży bo tylne głośniki są wklejone w jakieś plastikowe tuby. Nie chciałbym kupować oryginalnych na tył, bo najmłodsze używki mają ok 10 lat, a cena nowych w aso zapewne powala. Dodam że niespecjalnie znam się na caraudio, jak również nie potrzebuję jakichś kosmicznych głośników, po prostu te które mam są w wieku auta i kiepsko już grają. Na głośniki planuję przeznaczyć jakieś... 200-300zł.(chyba starczy na 6 głośników, a może wyjdzie taniej?)
-
316i '99 compact zmieniłem silnik na 1.6 '95 i nie odpala
skoro wsadził z 95r to na pewno nie wsadził 1.9, chyba że dawca też po swapie był =P
-
518i na gazie
prawda jest też taka, że w instalacji da się ustawić temperaturę przy której się przełącza mi się przełącza po przejechaniu ok. 3km jadąc ze stałą prędkością 70 km/h 4ty bieg, nie stojąc na żadnych światłach, ruszając od razu
-
518i na gazie
Możliwe, że masz zabrudzony silniczek krokowy, jeśli taki w 5kach montowali, ale przypuszczam, ze taki jest. Musiałbyś go wyjąć i przeczyścić w środku np. prysnąć jakimś wd40 i szmatka wytrzeć ewentualnie pomóc sobie jakimś patyczkiem jeśli trudno będzie sięgnąć do środka, tam gdzie znajduje się klapka odpowiedzialna za regulację. Ja bym zaczął od tego, można to zrobić samemu i jak się okaze ze to bylo przyczyną no to zaoszczędzisz na mechaniku. Możliwe, że masz zapowietrzony układ chłodzenia lub uszkodzony termostat i słabo grzeje.
-
318i zielone kwadraty
zielony na samym srodku... no to rzeczywiscie cos nie jest tak. Podobno usterka tego elementu występuje niezwykle rzadko(znajomy mial z tym problem w e30, naprawial w aso). Niestety nie orientuje sie czy to wina zegarów czy innego elementu. Ale skoro rzadko padało, to pewnie nie będzie problemu z kupieniem dobrej używki, jeśli nie da się naprawić.
-
316i '99 compact zmieniłem silnik na 1.6 '95 i nie odpala
W oryginalnym? Wsadziłeś zamiennik? =DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Trudno coś poradzić, tym bardziej że zauważyłem szukając kolektora ssącego do swojego 316i, że BMW lubiło co jakiś czas coś zmieniać/dokładać w/przy silniku.
-
325i na biegu nie ma siły przekręcić kołem
jak stal dlugi czas na recznym to mozliwe ze nie odbil zacisk, swoja droga czasy odpalania auta z pychu skonczyly sie juz dawno temu, lepiej tego nie probuj pomijam fakt ze nieuzywanie silnika przez dlugi okres czasu raczej mu nie sluzy
-
318i zielone kwadraty
Z twojego opisu wynika... że twoim problemem jest brak problemu. Przynajmniej ja tak zrozumiałem, albo popraw opis przypadłości.
-
e36 318i obroty silnika-czy to normalne ?
vs. no i wracajac do mojej wypowiedzi... piszesz w e36 o e46, nie pomyslales o tym ze ktos kto pisze w dziale e36 moze nie wiedziec nic o e46??
-
e36 318i obroty silnika-czy to normalne ?
nadal nie wiem co e46 robi w dziale e36, ale skoro uwazasz ze tak powinno byc...
-
e36 318i obroty silnika-czy to normalne ?
YYYYYyyyyyyyyyyyyy'YYYYYYYYYYYYYYYYyyyYYYYYYYYYY ale po co piszesz o tym jak sie zachowuje e46 z padnietym krokowcem i jak dziala e36 z krokowcem od e46 :D ze juz pomine fakt ze nie podales od jakiego silnika
-
e36 316iA - produkuje olej o.O
koszt robocizny (opcja remont) trudno okreslic, bo cena zalezy od roznych rzeczy i generalnie przyblizona cene uslyszysz jak pojedziesz do warsztatu, a prawdziwa jak bedziesz auto odbieral bo pewnie stwierdza ze a to z tym mieli problem a to z tym... na alledrogo oglaszaja sie ze cena to 30zl/h pracy. A jesli chodzi o swap to poszukaj na forum,tematów o tym było nie mało. Kiedyś przeglądajac forum natknalem sie wlasnie na temat swap z 1.6 na 1.8 is ktos napisal ze w Pruszkowie za części z robocizną życzą sobie 10k((nie napisali co dokladnie przerabiaja, ale to cena za zrobienie tego tak jak należy, na tip-top) Wiec gdyby to byla prawda to wniosek jest prosty...
-
e36 316iA - produkuje olej o.O
no moze kupisz is za 1200 i wsadzisz za 500, ale na tym sie nie skonczy bo po za silnikiem bedziesz pewnie musial wymienic jeszcze kilka elementow(skrzynia? wał?), na pewno hamulce z tylu bo pewnie masz bebny... oj swap to nie jest dobry pomysl na tania naprawe. a co do remontu, no to z pewnoscia po dobrze wykonanym remoncie przejezdzisz jeszcze pare lat
-
e36 316iA - produkuje olej o.O
700 za wymiane simmeringow + 700 za glowice? czyli 1400 czy 700 za wymiane simeringow i zrobienie glowicy? Mi się wydaje ze: jak 700 za same simmeringi to duza przesada a jak 700 za glowice + simmeringi to cena jest dobra przy okazji, uwazam ze jak juz bedzie glowica sciagana to warto doplacic troche i zrobic przy niej cos jeszcze, np zregenerowac gniazda zaworowe, w koncu glowice nie codzien sie sciaga, a koszt sciagniecia wysoki, wiec jak juz ja zdejma to neich zrobia wszystko jak nalezy.
-
316i M40 duze spalanie
samo z siebie spalanie spadlo? To ciekawe.