Treść opublikowana przez maciekE60
-
Czarny grill w E60 jak to zrobić malować czy nowy ??
Gdzieś jest temat i fotki jako kolega skovroon malował u siebie nerki własnoręcznie Plastidipem na czarno. Bardzo fajnie to wychodziło.
-
Regeneracja refrektorów
Warto to tak kombinować, zamiast poszukać innych używek? Ja sprzedałem swoje po 120 tys przebiegu chyba za 1200zl komplet, a były w idealnym stanie jeśli chodzi o kosze i odblysniki. Spróbuj polerki z zewnątrz - coś tam pewnie pomoże.
-
Grupowe kodowanie/aktualizacje Slask/Malopolska/Podkarpacie
4. maciekE60 - Ja się piszę na full i parę poprawek po retrofitach (update VIN w modułach na właściwy).
-
Ubezpieczenie AC E60 - oryginały czy zamienniki
Muszę odnowić ubezpieczenie na kolejny rok i naszło mnie takie pytanie. Wiadomo ze taniej jest kiedy decyduje sie na wariant zamienniki. Tylko czy do E60 istnieją zamienniki blotnikow, masek (aluminium), reflektorów, lamp, drzwi itp?Przecież jeśli kupię AC na zamiennikach a w przypadku szkody okaże sie ze nie ma zamiennika np. blotnikow to i tak bedą musieli zabulić za oryginał żeby auto naprawić, więc może nie warto przeplacać? Ktoś ma jakieś doświadczenia w likwidacji szkód na E60/E61? Jakie części wystepuja w zamiennikach itp?
-
BMW E61 530D WBANJ71020B459753
maciekE60 odpowiedział(a) na MBKS87 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażSkórę? Po VIN-ie wychodzi ze ma szmaty.
-
Podczas jazdy szczegulnie pod góre falujące obroty E61 3.0d
Obstawiam raczej konwerter, bo to on najczesciwj powoduje falowanie obrotów w trakcie jazdy. Za 3500zł powinienes zalatwic temat - od razu olej w skrzyni bedziesz mial nowy.
-
Engine roughness regulator e60 530d
Sprawdź tez korekcje na wtryskach. Ja miałem jeden który okresowo pokazywał +5, i przez niego tez ten błąd sie generowal. Odkąd podmienilem na używke załatwiona przez forumowicza, błąd nie powrócił (korekcja na tej uzywce jest sporo poniżej +1)
-
e61 Active Steering pomocy
A nie wystarczy pokrecic kilka ósemek na jakimś placu (kiera do oporu w lewo i w prawo), zgasić silnik i odpalić ponownie? Powinno zniknąć. U siebie jak odłączam akumulator, po ponownym podłączeniu zawsze jest błąd układu kierowniczego. Powyższą procedurą temat zawsze załatwiam.
-
E60 2008 530xi PL Salon CK07582
maciekE60 odpowiedział(a) na adisan82 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażBardzo fajny samochód, dobre wyposażenie, fajna wersja, dobra cena (chyba ze to netto :)). Okazja, ale w tym dobrym znaczeniu.
-
spalanie E61
W tych samych warunkach A4 B5 TDI 1.9 AFN Quattro spalało mi w mieście 9-10, w trasie 6-7. Raptem litr mniej niż BMW 530xD... a mocy 2 x mniej. No w moich warunkach niestety jest 4 litry różnicy na mieście i jakieś 2 na trasie pomiędzy poprzednim a obecnym. Mocy było o jakaś 1/3 mniej, ale najbardziej to czuć powyżej 100km/h.
-
BMW e60 530d
Na dzień dzisiejszy.
-
BMW e60 530d
Tez przestrzegam. Jeśli podchodzisz do 10 letniego E60 z nastawieniem "uzbieralem 40 tys i ...." to moim zdaniem powinienes odpuścić, a zrobisz jak uważasz. Ewentualnie wybrać benzynę w manualu bez specjalnych wodotryskow. Ja wiem ze auto kusi wyglądem, robi wrażenie i jest na prawdę kozak, ale jest tez druga strona tego medalu.
-
BMW e60 530d
No to nie licząc rejestracji i chipsa już wydałes 1000zl na miesiąc, pomimo ze większość rzeczy jak mówisz robiłeś sam, czyli odpadł koszt robocizny, a opony kupiles uzywane..... :roll: E60 to nie jest model z grupy tych, które jak maja już 10 lat to znaczy że bedą tanie w utrzymaniu. Zamiennikow wcale nie ma dużo, wiele części tylko w ASO, zostaje tez allegro, ale to często loteria, bo wiele elementów jest na prawdę skomplikowanych. Wielu problemów nie da sie rozwiązać jedynie z pomocą śwagra i forum - to nie 126p.
-
spalanie E61
Automat w E60 zjada w mieście spokojnie 1,5l/100km. Na trasie, co oczywiste, zbliża sie do manuala. W moich miejskich warunkach średnią prędkość mam 33km/h co skutkuje spalaniem 11,5 latem i 12,5 zimą (najczęściej jednorazowe jazdy ok. 10km i stop). W tych samych warunkach ałdi acztery w tedeiku 2.0 manual spalało mi 7,5l.
-
BMW e60 530d
No to pierwsze 3 miesiące ubezpieczenie, kolejne 4 jeden komplet opon, 2 miesiące przeglad, kolejne 2 tarcze i klocki, a pozostały jeden może być o 5 za mało na usterki które mogą sie pojawić w 10 letnim, dość skomplikowanym samochodzie, który w cenie do 40.000 na pewno ideałem nie będzie. To tak pół żartem, ale i pól serio. :D
-
BMW e60 535d M-pakiet WBANC91000CU78981
maciekE60 odpowiedział(a) na Łapek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażA ja sie dałem nabrać ze to LCI :mad2: :mrgreen: . Boczki tez wymienione na LCI, tylko po co? Z czarnej skory na czarną? Dziwna historia... Chyba jakaś pasjonujaca przeszłość miał ten wóz :|
-
BMW e60 535d M-pakiet WBANC91000CU78981
maciekE60 odpowiedział(a) na Łapek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNie widać całego siedziska fotela kierowcy, ale po tym co widać to przebieg możesz od razu pomnożyć x3. Auto do zdjęć zapuszczone, więc na codzień tez chyba nie jest traktowane z nadmierna troską.
-
E61 535d 2009r Żory CU62308
maciekE60 odpowiedział(a) na czerwony330d temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażZe tez jeszcze są tacy co ciagle wierzą w "okazje" :duh: . Jeszcze w takim kraju jak Polska, gdzie każdy tylko patrzy zeby z Ciebie wydoic jak najwiecej. No ale pewnie ten Pan zamiast wziąć 30 tysi wiecej za auto wg tego ile powinno kosztować, to postanowił zabawić sie w Janosika, no bo po co mu te dodatkowe 30 tysi, no nawet 10, po co.... Naiwność ludzka nie zna granic. Klient zmienił zdanie i doposazyli mu w .... head up.... :lol:
-
E60 530d elektryczna regulacja fotela
Tak prosto ze już nawet nie pamietam. Chyba trzy śruby są na tylnej części albo cztery.
-
BMW 525i e60 WBANA510X0B028100
maciekE60 odpowiedział(a) na corsaink temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWięc skoro już jesteś taki uczciwy to wytłumacz forumowiczom jak sie ma bezwypadkowosc o której piszesz w ogłoszeniu do tego co gołym okiem widać i z przodu i z tylu samochodu juz na zdjęciach.
-
Kto jeździ bez klapek??
Teorii jest co najmniej tyle ile klapek :wink: . Słyszałem tez taka, ze klapki wspomagają działanie DSC przymulajac chwilowo silnik :mrgreen: :duh:
-
E60 530d elektryczna regulacja fotela
Dla potomnych - u mnie uszkodzil sie przelacznik panelu sterowania. Po rozebraniu panelu jest tam plytka drukowana a na niej trzy odrębne pola stykowe. Przełącznik pracuje na jednej ośce z takim krótkim ramieniem które przenosi jego ruch i tym samym owe ramię zwiera z odpowiednim polem stykowym w zależności od tego czy chcemy pochylic fotel w tył czy w przód, czy tez nie chcemy z nim robić nic. Oska sie ułamała i przełącznik chodził sobie a ramię wewnątrz panelu sobie. Ponieważ dużych sił tam nie ma (nie wiem jakim cudem to sie rozpie.... :duh: ), to wystarczyło skleić dobrym klejem do tworzywa i działa bdb, choć już miałem namierzony cały używany panel za 100zł. (Ceny uzywek są od 100-300 w zależności od wersji)
-
e61 530i 2008 WBANK71060CH80530
maciekE60 odpowiedział(a) na adisan82 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażGdyb to było auto dwa razy starsze, jeszcze jeżdżące w Polsce, to bym uwierzył ze ktoś sobie skórki wrzucił bo chciał. Ale 4-5 letnie auto premium z zachodu? Kto by sie tam bawił w takie rzeczy, jeszcze w młodym aucie - nie daje wiary. Raczej coś sie za tym kryje.
-
e61 530i 2008 WBANK71060CH80530
maciekE60 odpowiedział(a) na adisan82 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNajtańszy porównywalny wózek na zachodzie to jakieś 15tys ojro - najtańszy! Co daje po opłatach jakieś 75kpln + przywoz i zarobek handlarza, czyli minimum 80kpln. Ten z linku jest sporo tańszy a przecież z zachodu przyjechał. Ale to na pewno tylko taki zaległy prezent na święta od handlarzyny :cool2: Zdjęcia zrobione jakieś 3-4 miesiące temu. Po VIN wychodzi tapicera materiałowa, a jest skóra.
-
!! UWAGA BMW E60 520d 2007r, Szydłowiec, WBANX11000CX88974
maciekE60 odpowiedział(a) na bbrys temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTo jest ten co w Polsce ma 169tys, w de przez półtora roku jeździł do Aso, zrobił 150tys, a potem kiedy już tam nie jeździł, to szanowany w okolicy właściciel-dyrektor banku rocznik 1948 jeździł tylko do kościoła i przez następne 5,5 roku dodał do tego tylko 19tkm no i jest.... rodzynek z Niemiec. Cena, a jakże okazyjna, całe 60% tego co kosztuje takie auto w de. Właściciel banku miał tyle kasy ze zrobił prezent polaczkowi, chcial sie zrewanzowac za II wojnę światowa. :cool2: