Treść opublikowana przez mikan
-
320Ci chiptuning
albo swap na inny silnik jak się bardzo przywiązałeś do danej sztuki, albo jest tak rewelacyjnie wyposażona i jesteś jej pewien
-
Kujawsko-pomorskie
a jesteś z ... Honolulu czy całe kuj-pom możesz zjeździć
-
320d Problem z 5 biegiem.
no jak gdzie ... raczej nie na szrotixie
-
323i-Jaki zderzak Mpakiet
tylko org ... i to kpl jeśli miałeś przedtem zwykły to dokup resztę pierdół żeby to ręce i nogi miało bo na samym kpl zderzaku się nie kończy ( przynajmniej w poliftowych, bo z ciekawości się na szrotixie dowiadywałem )
-
320d problem z nadmuchem
żadna lipa, jedyne porządne rozwiązanie a nie jak w innych furach chcę ciepłe powietrze na nogi, szybę a nie chcę żeby mi leciał wrzątek nawiew na twarz i oczy to sobie reguluje mimo klimatyzacji, czy chce na twarz chłodne , czy średnie itd bardzo fajne rozwiązanie a nie jak w innych że chcę rozmrozić szybę a wysusza mi spojówki bo wszędzie leci ciepłe
-
325ci harman/kardon problem
sugeruje zmienić elektryka na elektronika, najlepiej specjalizującego się w radiach itd nie napisałeś jakie masz radio, może to wina radia nie napisałeś od kiedy tak jest, czy coś zmieniałeś czy masz tak od początku
-
320cd 2004 drgania na biegu jałowym
mi się wydaje że lejący czy tam kulejący wtrysk jest niebezpieczniejszy
-
320d - turbo późno wstaje
dziwne że nie słyszysz gwizdania turbiny odpal impę najlepiej bo tak to mało wiadomo
-
320cd 2004 drgania na biegu jałowym
u mnie trzęsło do czasu jak wskazówka temp nie przekroczyła białej kreski, trzęsło nieregularnie i że tak stwierdzę - nierytmicznie i niejednostajnie szału dostawałem, potem nawet z lato potrafił "kuleć" sobie ja wymieniłem 1 wtrysk z jakiegoś rozbieranego, gwarancję dawał mi mechanik gdzieś słyszałem że powinno się kpl wymienić czy tam zregenerować - ja regenerowanego nie chciałem problemu szukałem dłuższy czas, mechanik zlokalizował który itd mi na impie wychodziło że jeden wtrysk odbiega korekcją od pozostałych ale nie wiedziałem czy to jest akurat to ale koleś miał na podmianę
-
320cd 2004 drgania na biegu jałowym
u mnie wtrysk tak telepał, aż tak złych korekcji nie miał a mimo to
-
320d 150ps 2004 Nie ma mocy do 3000 obr
dlaego pytałem jak wyglądają te logi dynamiczne względem tego co jest i tego czego oczekuje plus ten egr zaślepić na chwilę i pojeżdzić z dzień zobaczyć czy jest lepiej chyba te dwie rzeczy najłatwiej sprawdzisz i wniosą wiele do sprawy a jak spalanie wygląda
-
320d 150ps 2004 Nie ma mocy do 3000 obr
pytam o turbinę, bo abstrachując może padło coś ze sterowaniem elektronicznym tej turbiny , czego przy regenracji nie naprawisz ... a z tego co wiem może to nawet nie wyjść błędach ja akurat wymieniłem turbo na nowe,jeden wtrysk używkę i jest ok w sumie to te logi dymaniczne musisz zrobić, chyba że już robiłeś i ten egr looknąć tak jak pisali koledzy wyżej mi też nie kopciła, moc miała może nie powalająca na kolana ale taką jaka powinna być przy tej jednostce
-
320d 150ps 2004 Nie ma mocy do 3000 obr
cięgien nie ma i żadnych gruszek - powinieneś mieć ekektroniczne sterowanie turbiny w tym roczniku, ja mam niby normę eu4 ale dpf nie było, 2 katalizatory ( które wyciąłem ) i sonda - ja mam kwieceń 2004r turbo nowe masz czy regenerowałeś? wałczyłem w zeszlym tygodniu z egr - z egr bardzo źle nie jest ale po zaślepieniu odczuwalnie lepiej się zbierał możesz też dwa moje tematy przelecięć jak walczyłem z dużym spalaniem i słabym v-maxem jakiś czas temu
-
320d jak spuscic paliwo?
>? wywierć dziurę w dwóch czy ile tam jest tych komór ... czy to forum vw ?
-
320d regeneracja turbiny
daj znać po tysiu i 8 tysiącach, oczywiście na podstawie wrażeń zmysłu słuchu :) że pod butem będzie różnica na + czy - to rozumiem napiszesz po przekroczeniu tysia km
-
320d Max załadunek e46 Touring
zabezpieczyć można pasami bo uchwyty są, kwestia tylko czy te uchwyty wytrzymają tyle, w pasku kiedyś wiozłem 100km silnik diesla z toyoty 1.9, cały ale bez skrzyni to już miałem duszę na ramieniu, nie wiem ile on tam ważył, we dwoje go podnieśliśmy i włożyliśmy do bagażnika to chyba 150 kilo max, nie wiem wiem że kolega ma org klapkę w sedanie zeby hak założyć, do haków ze słupska pewnie trzeba ciąc zderzak ale na stronbie www jest napewno napisane z orgialnym hakiem to nie wiem, może nie trzeba, poza tym poszycie zderzaka to 200zł w orgilanej używce, jak samochód jest zakupiony z przeznaczeniem takim a nie innym to nie wiem co za problem z cięciem
-
320d Max załadunek e46 Touring
nie wiem ... jak mam trzech normalnych kolesi po 80 - 90 kilo upchanych na tylnej kanapie to już mi się gorzej prowadzi, nie chodzi nawet o moc ale o prowadzenie jak spróbujesz to napisz czy dała radę polemizowałbym czy touring w bmw jest odpowiedni na woła roboczego to tak jakby zaprzęgnąć amstaffa do zaprzęgu, jak dziad to i 2-3 osoby przeciągnie na wąskich sankach, skicha się ale to zrobi jak będzie motywacja ale nie takie jego przeznaczenie mimo ze muskulatura konkret połowę mniejszy husky da radę wiele kilometrów - do tego jest może porównanie abstrakcyjne, ale sam widzisz co się stało w e91 z mniejszym obciążeniem bmw touring jak i ar 159 kombi nie widzę jako woła to nie te same przeznaczenie do astra kombi, passat kombi czy golf kombi - chodzi mi o starsze rocznik
-
320d Max załadunek e46 Touring
czy nie zarwiesz nic to nie wiem, ale nawet jak 240kg wiozłeś to już powinieneś ciśnienie zwiększyć w/g wskazań na tabliczce ciśnienia kół, umieszczonej przy drzwiach nie wiem czy ktoś konkretnie tobie odpowie, najłatwiej jest zapakować, zobaczyć co będzie, przejechać się popatrzeć i ocenic a najbezpieczniej jest wypożyczyć przyczepkę z niewiadowa za 50zł za dobę - ale trzeba mięć hak ja ogólnie bym bety tak nie zajeżdżał, to nie passat b3 który wszystko zniesie
-
320d jak spuscic paliwo?
tą pompką to moim zdaniem niespecjalne coś zdziałasz, w przednionepędowcu jak miałem problem z pływakiem i syfem w baku to go w garażu bez kanału wyjąłem i wyczyściłem ale w bmw domniemam że jest dużo więcej roboty może uda się tobie skołować jakąś starą pompkę paliwa elektryczną żeby chociaż na cieńsze wężyki próbować wyssać
-
320d jak spuscic paliwo?
jak tobie zależy to obi czy casto są pompki mechaniczne ... pod wiertarkę i wąż ogrodniczy, miałem takie coś kiedyś i dawało radę kosztowało chyba 30 albo 45 zł, jak wkręcisz wiertarę na obroty to przepływ jest szybki ogólnie to pompka ogrodowa jakaś
-
E46 330I vs E92 330i opinie
dokładnie, kupujesz samochód dla siebie czy dla opinii innych ? nie rozumiem, kupuje się to na co mnie stać i to co mi się podoba i przede wszystkim to co jestem w stanie utrzymać, a co do remiz to uważam że każdy szanujący się wieś krążownik co skubnął trochę kasy wie ze e46 to już stary trup, lepiej kupić e90 z silnikiem i wyposażeniem typu auto z orange - żeby było że ma nowe bmw ( pomijając wchodzące nowsze )
-
320d pytanie o zastąpienie egr czyms takim :)
blokowałeś egr disem czy przy chipie ? u mnie nie dało się wejść w te opcje w disie mimo ze ta wersja disa miała tą możliwość Tak robiłem to DISem, jeszcze nie trafiło mi się auto w którym nie można by było tego zrobić. niestety mi się nie udało, opcja w disie jest, sterownik nie wpuszcza, może to przez to że mam eu4 nie wiem
-
E46 330I vs E92 330i opinie
palenie paleniem ale utrzymanie m3 na właściwym poziomie jest dość kosztowne ... chyba że ktoś leje paliwo, dolewa olej i jedzie
-
320d pytanie o zastąpienie egr czyms takim :)
blokowałeś egr disem czy przy chipie ? u mnie nie dało się wejść w te opcje w disie mimo ze ta wersja disa miała tą możliwość
-
E46 330I vs E92 330i opinie
hmm, ja miałem podobny dylemat jakiś rok temu ... zakładam że podoba się tobie e92 jakakolwiek by nie była, bo mi się nie podoba, jedynie przemawia to że mocniejsza i nowsza, ciup nowsze rozwiązania itd mi się podoba e46, każda poza sedanem, środek, linia, pozycja, ergonomia itd - mimo że to "stary trup" robiony już od 14 lat co do golasa e92 a pełen wypas e46 to ja akurat na wyposażenie patrzę - pomijając że w e46 full wypasu nie ma bo zawsze coś można dołożyć wolałbym kupić doposażoną tak jak chcesz e46 niż gołą e90, jeśli patrzysz na wyposażenie to będziesz miał w d... opinie innych itd a jak chcesz po prostu mieć e92 w 3 litrach by mieć bo chcesz nowszą i mocniejszą - bo ma [MOD: czytamy regulamin?] a nie mieć poniekąd fajne bajery itd to bierz e92 dla mnie jak w każdym samochodzie a zwłaszcza w bmw między golasem a fajnie wyposażoną wersja jest przepaść