Treść opublikowana przez kazikson
-
Odstająca maska w E90
Nie zostawiaj tak, nasmaruj, bo będziesz szukał pomocy w otwarciu maski.
-
Odstająca maska w E90
Prawdopodobnie masz zatarty zamek,spróbuj go uruchomić spryskując jakimś penetratorem.
-
E91 N52 temperatura silnika 80*C, proszę o pomoc.
Czekam na części, w pierwszej kolejności zamierzam wymienić tylko czujnik.Rozmawiałem z miejscowym mechanikiem, ma na warsztacie samochód z silnikiem N52 w którym wymienił termostat i niespodzianka, nic się nie zmieniło, temperatura płynu ok 70, bez względu na warunki jazdy. Powiedział, że pracuje nad rozwiązaniem problemu, żebym podjechał za kilka dni, może coś będzie wiedział. Zapaleńców monitorujących temperaturę silnika, w pojazdach bez wskaźnika, jest niewielu i stąd brak wiedzy jak poradzić sobie z sytuacją zbyt niskiej temperatury w niektórych przypadkach.
-
E91 N52 temperatura silnika 80*C, proszę o pomoc.
A u mnie jest tak- 325i 2005r Temperatura zewnętrzna ok. 0. Temperatura oleju wzrasta, przy ostrzejszej jeździe, płynu nie. Mało, wymieniam termostat, czujnik temperatury płynu, płyn przy okazji.
-
Problem z wtryskiem bmw 90
To co kolega wyżej, jeśli nie pomoże to wyczyść solenoidy, bo objawy identyczne. Daj znać.
-
N43B20 opiłki w oleju silnikowym
Jeśli drobne, szaro złote, to niestety z panewek. https://www.google.is/search?q=opi%C5%82ki+w+oleju&rlz=1C1AOHY_enIS708IS708&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi13-marK7RAhVFzRQKHRDaCcYQ_AUICCgB&biw=1280&bih=685#imgrc=_
-
Jaki to model Alufelg BMW E90
Tak na przyszłość.http://felgenkatalog.auto-treff.com/
-
E90 Kontrolka oleju a bagnet
Masz kolego najlepsze z urządzeń, jakie ludzkość wymyśliła, do sprawdzania poziomu oleju, bagnet. Nie szukaj zawodnych czujników. Ciesz się możliwością organoleptycznego sprawdzania poziomu, koloru, zapachu oleju. My, właściciele silników bez bagnetu, zazdrościmy Ci.
-
320i stuki w silniku 1500-2500 obrotów
Panewki oporowe mogą generować takie drgania, a konkretnie luźne panewki. Tyle tylko, że najczęściej dzieje się tak przy włączaniu lub wyłączaniu sprzęgła. Piszesz,że 1500-2000 obrotów, to by wskazywało na panewki na wale korbowym. Trudno tak na odległość, ale jeśli dźwięk jest metaliczny wysoki, to panewki korbowe, jeśli niski, głuchy, to główne. Dla utrudnienia, sworznie tłokowe też pukają metalicznie, tyle, że nie generują drgań. Jeśli stukanie występuje podczas gwałtownego zwiększania prędkości obrotowej nie obciążonego silnika( na luzie) to jest duże prawdopodobieństwo, że stukają luźne panewki korbowodowe. Dobrze, żeby to obsłuchał słuchawkami jakiś doświadczony mechanik, silnikowiec. Bo jeśli to faktycznie stukają panewki, to odradzam jeżdżenie do czasu naprawy.
-
E92 krzywa kierownica a czujnik skrętu???
Musisz mieć kierownicę prosto, bo któregoś dnia czujnik skrętu wyłączy Ci systemy trakcji. Zmień warsztat, to nie pojęte jak można wypuścić samochód z warsztatu ze żle ustawioną kierownicą.
-
E90 325i:Pali olej 1 litr na 800/1000km
http://lh4.ggpht.com/_8RAtoX_Vgow/SZ_r5KD0MJI/AAAAAAAALrY/FaiEAPHswdU/s800/%C5%9Awiece0001.jpg
-
Auto nie otwiera się z pilota , nic nie działa
Sprawdź przewód masowy.
-
Sam Naprawiam BMW E90.pl
Dziękuję.
-
E90 325i:Pali olej 1 litr na 800/1000km
W jakim stanie gładzie cylindrów? Progi, rysy? Pierścienie popękane, czy tylko zablokowane w rowkach. Jakie wnioski po pierwszych oględzinach, wady materiałowe, eksploatacyjne? Daj proszę znać.
-
BMW E 90 318i problem z vanosem
Nie znam silnika 1.8, ale podobne objawy miałem w silniku 2.5 i przyczyną były solenoidy, elektrozawory wanosów. Zacznij od wyczyszczenia solenoidów. W sieci łatwo znajdziesz jak to zrobić.
-
Problem po wymianie czujnika ABS
Wymontuj czujnik, sprawdż czy ma ślady ocierania się o pierścień, jeśli tak, to zajrzyj przez otwór po czujniku, będzie widać slady otarć na pierścieniu. Pod pierścieniem lubi zbierać się rdza, co powoduje zmiane kształtu pierścienia.
-
Problem po wymianie czujnika ABS
Wygląda na to, że masz uszkodzony pierścień abs.
-
Dołożenie bluetooth A2DP do CCC Professional
Skusiłem się, dam znać jak dojdzie.
-
e90 330i n52n rzęzi, klepie
Zawory disa.
-
E90 325i nie działa ogrzewanie lewego lusterka.
Nie mam rozpiski, ale skoro jest jeden bezpiecznik na dwa lusterka, to prawdopodobnie mata grzewcza lewego jest uszkodzona bo prawe grzeje. Albo gdzieś po drodze kabelek uszkodzony. Dzięki za podpowiedzi.
-
E90 325i nie działa ogrzewanie lewego lusterka.
Może ktoś wie, które bezpieczniki odpowiadają za ogrzewanie lusterek? Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
-
Problem z Vanosem bmw e90
Tak jak kolega wcześniej napisał. Wymontuj solenoid (elektrozawór) po stronie ssącej, i wymyj go pod ciśnieniem, WD 40 lub preparatem do hamulców. W środku solenoida jest ruchomy element, tłoczek, który musi poruszać się luźno pod wpływem potrząsania. Dodatkowo warto wykręcić i wymyć filterki solenoidów. https://www.youtube.com/watch?v=OOm40EewTPw. Gdzie są masz na filmiku. Miałem podobne problemy jak Ty, po przeprowadzonych zabiegach mycia, już od kilku miesięcy jest spokój.
-
Wymiana świec zapłonowych, e90 320i
Wymieniaj wszystkie. Da się zdiagnozować, na pracującym silniku odpinaj po kolei wtyczki cewek, ta przy której nie będzie różnicy w pracy silnika, jest wadliwa. Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
-
E90 LCI Ledy do jazdy dziennej
Wywierciłem otwory w pokrywkach ringów, rupiecie wywaliłem na zewnątrz. Uszczelniłem masą silikonową.
-
E91 N52 temperatura silnika 80*C, proszę o pomoc.
"It seems that our cars are stuck in "high output" mode all of the time. This is supposed to be engaged when you're flooring the car and redlining it, where the ECU commands the cooling system to reduce cylinder head temps to improve power output and protect the engine" Tego nie wiedziałem. Soft mam aktualizowany miesiąc temu. Zastanawia mnie jeszcze, dlaczego Torque przy temperaturze 72* informuje mnie, że silnik osiągnął roboczą temperaturę pracy, tzn dlaczego 72*?