Treść opublikowana przez Matias-e90
-
DPF - od kiedy?
318d jest w porządku teraz kolega taka nabyl i jest bardzo zadowolony, co prawda nie jest demonem predkosci ale 170-190 spokojnie da sie osiagnac:) osiagi tez sa w miare noi spalanie:) w trasie przy oszczednej jezdzie potrafi zejsc ponizej 5l/100km. Moj tato posiada 118d i rowniez sobie bardzo chwali. Jadac za granice ok 1200km w trasie auto spalilo 5,6l/100km przy normalnej jezdzie -> 4 osoby i bagaze.
-
Spryskiwacz przedniej szyby nie działa
Ja osobiście do lamp kupilem pompke od lamp w zamienniku Febi - koszt ok 50zł. wiec pewnie pompka na szyby bedzie w baaardzo podobnej cenie.
-
Spryskiwacz przedniej szyby nie działa
Witaj, mialem taki przypadek w e90 2 razy;/ za pierwszym razem pekła mi rurka gdzies z ukladu i plyn pryskal ale nie na szybe tylko sobie gdzies tam pod samochodem, potem za jakis czas - (nie wiem jakim cudem) zapchal sie ten przewód..moze u Ciebie to samo. Wyciagnij caly przewód to napewno sie dowiesz co i jak..hmm czy mogla pasc pompka?pewnie tak mi np w e60 padla pompka spryskiwaczy reflektorów.
-
MOJE WYMARZONE E93
Kolejny "cfaniak" kupił auto które mi sie marzy:). Piszę cfaniak z drobnej "zazdrości" :):):) tak na powaznie to cudne auto...ja również bym nie pogardził E92:) sliczna bryka, czekamy na jakaś bardziej obszerna galerie;) pzdr
-
Olej do silnika
Ori BMW to to samo co Castrol, BMW zaleca lanie oleju Castrol ( co widać na korku). Wiem że Castrol jest najczęściej podrabianym olejem ale tak samo nie mamy pewnosci ze ten ori BMW bedzie napawde ori. Kiedys kolega mial taki przypadek. Kupil olej BMW z allegro zalal nim silnik, po 10 tys km kupil za ta sama cene Castrola od goscia rowniez z allegro - zadnej roznicy nie zauwazyl w pracy silnika. Czytalem kilka razy juz o tym ze po wlaniu Motula silnik chodzi ciszej...ale zeby po wlaniu ori BMW (Castrol) i wlaniu Castrola byla jakakolwiek roznica.
-
[e60] 3.0d ile oleju wchodzi?
8.25 do 3.0d ? Do mojej wchodzi 8.5litra ( zmienialem w tym roku ) ale to jest tylko 2.5d.....dziwne:) Co do filtra powietrza tez zalozylem k&N,pylkowe Mana,paliwa original:) Mi też weszło cos ok 8,5-8,6l:)
-
Warmińsko-mazurskie
Witam, potrzebuje pilnie dobrego warsztaty który robi i naprawia klimatyzacje samochodowe. Padł mi w E60 prawdopodobnie parownik, możecie coś porzadnego polecic? Pozdrawiam.
-
Duży problem z klimatyzacją / e61/ 2004 /3.0d
nikt nie pomoże...?
-
Duży problem z klimatyzacją / e61/ 2004 /3.0d
Witam, chciałem odświeżyć temat gdyż mam następujący problem (mam nadzieje ze ktoś coś podpowie). Ok miesiąc temu napełniałem klime, a dokładniej dopełniałem bo brakowało ok 300g, Latałem miesiąc az do niedzieli kiedy rano klima działała a w południe już nie...zdziwiłem sie i zdesperowany pojechałem w pon do kolegi co ma serwis klimatyzacji, posprawdzał i mówił ze ewidentnie gdzies ucieka gaz, ale ni groma nie widac gdzie, nabił gaz onownie i nagle cisnienie trzymało - wiec mówi pojeździj i w środe przyjedź obejrzymy dokładniej - dzisiaj dostaje telefon ze chyba jest dziura w parowniku....mało tego dowiaduje się, że aby sie tam dostać trzeba zwalać deske...dostałem szoku..i mam strasznego nerwa. Czy ktoś z kolegów przerabiał już ten temat? Autko to E60 530dA z 2005 roku...Czytałem jeszcze w kilku wypowiedziach powyżej, że może być również uszkodzony czujnik bimetaliczny klimatyzacji..ale czy przez niego uciekałby gaz...? Pomóżcie koledzy bo jestem az zdesperowany..Pozdrawiam.
-
E60- 535D- Drgania po odpaleniu
ale nie w lipcu , to jest wtrysk bezpośredni i niepotrzebuje grzania świec w takiej temperaturze wiosenno letniej własnie teraz chyba świece nie grzeją, tzn. silnik odpala bez podgrzania świec..
-
E60- 535D- Drgania po odpaleniu
Witaj, mam czasem tak samo ze odpale auto i przez chwilke 5-7sek lekko trzesie buda wydaje mi sie ze to moze byc coś z wtryskiem..byc moze jeden albo i 2 szt..trzeba podpiac kompa i sprawdzi. U mnie poza tymi drganiami nie ma zadnych innych objawów. Auto ma 205 000, 3,0d automat. Trzeba podpiac kompa i wydzjie co z wtryskami....chyba ze masz manual moze byc to dwumas..ale raczej stawiałbym na wtryski.
-
Odpowietrznik/odma w silniku M57N2 3.0D
Dzieki bardzo koledzy biore sie za to w weekend. pozydrawiam.
-
Odpowietrznik/odma w silniku M57N2 3.0D
U mnie np odma nie była wymieniana przez ok 45 tys km (poprzedni własciel wymienil ja tylko raz i bzyknal autem 45 tys km). Gdy ja dobieralem sie do odmy widoczne byly male nieszczelnosci na uszczelkach, oczywiscie zasadzilem nowa odme i gitara) a moze ktos z kolegów orientuje sie gdzie jest filtr paliwa i jak go wymienic? dzieki bardzo za pomoc:)
-
Bmw E90 2005r 2.0 jaki koszt ubezpieczenia
Ja płaciłem za e90 320d 2007 rok w Concordii 2800zł. Auto na mame 60%. OC+ AC + NW+ Szyby + Assistance.
-
OCHRONA SAMOCHODU PRZED KRADZIEZA
Ja osobiście, mam porządnie schowany telefon komórkowy (wył dźwiek i wibracje). Podłączyłem go na krótko do zapalniczki i no stop sie ładuje. Polecił mi to znajomy tajniak, mówił ze gdy auto ukradną a bedzie zasięg auto namierzą....ciekawe czy prawda ale zaryzykowałem;) po co ma sie walać po domu telefon moze sie jeszcze na coś zda:P
-
BMW E93 330d by klagosz
Zawsze mozna trzasnąć odwołanie od wypłaconej kwoty, ja tak zrobiłem po swojej e90 i naprawde dobrze na tym wyszedlem...spróbuj zrobic to na kosztorys, bo dajac auto do ASO zapewnie nic nie zarobisz..a naprawde nie zawsze i niekoniecznie bedzie lepsza.
-
E60 530d Jaki olej?
Ja miałęm wlany EDGE TD 5W40 zmianielm na to samo ale 0W40, auto chodzi troszke ciszej...i to chyba tyle z róznic:)
-
Co o tym sądzicie?
Wniosek? Brac tego BMW:) sam go zakupie przy nast wymianie:)
-
[E93] dziwny/inny dźwięk po wymianie wtrysków w N53
a Może spróbuj przegonić porządnie auto po trasie:)
-
Co o tym sądzicie?
Tez miałem taki dylemat jakiś czas temu:) zakupiłem Castrola EDGE 0W40, ale powiedziałem Sobie ze nast razem jak bede wymieniałe olej to zaryzykuje i kupie tego BMW - podobno to jest to samo co Castrol.
-
BMW E90 NISKO I SZEROKO, NOWE KOŁO STR. 7
Oglądając 2 pierwsze zdjęcia pomyslałem Sobie, że jesteś niepoważny prezentując swój samochód delikatnie mówiąc brudny:) ale z każdym zdjęciem auto nabierało blasku..GEneralnie zewnętrznie auto baaaardzo mi sie podoba, felga...hmmm wydaje mi sie że to wzór M5 ( popraw mnie jeśli sie myle) sam na takie poluje, jednak do e90 średnio pasują. Środek auta stawiam na drugim końcu, szkoda ze nie ma navi i ta kierownica...;/ podsumowując: Zewnętrznie baaardzo OK, wewnętrznie niekoniecznie:) pozdrawiam i zycze milej oraz taniej eksploatacji:)
-
Wymiana żarówki w podświetleniu tablicy klapy w e60
gdzie kupowałeś i jaki koszt?
-
wykrzyknik po wymainie oleju...czemu?
Generalnie cała zabawa polegała na: wymienie oleju, wszystkich filtrów oprócz paliwowego + odma, sterownik świec żarowych + żarniki. Co wiązało się z odpięciem klem z akumulatora. Olej zmieniłem z 5w40 na 0w40, zmieniałem tak olej w e46 320d, e90 320d i wszystko bylo ok. Byłem na kompie ewidentnie czujnik poziomu oleju. Tylko dlaczego..?A w idrivie sprawdzlem i jest tak opisane ze czujnik poziomu oleju. Poziom oliwy jest, kurde chyba zerkne jeszcze pod spód zobacze czy tam wszystko gra...bo dziwna sprawa zeby sie zapalila po zmianie oleju na inny;/ hmm...
-
e60 530d jaka końcówka tłumika
:cool2: :cool2:
-
wykrzyknik po wymainie oleju...czemu?
Tak, stan oleju ok - fakt było go MAX, filtr oleju zasadzony odpowiednio, silnik od spodu suchy, a z inspekcja ...kurna nie dam Sobie palca uciac ale poszlo chyba ok, prawde mówiac dzisaij po pracy spróbuje ją jeszcze raz sksowac, i tak nie wymieniam co tyle co ile zaleca producent wiec luzik:) dzieki za sugestie sprawdaze jeszcze w poludnie z ta inspekcja;) pzdr