Treść opublikowana przez mlody525i
-
kilka pytan e32
1. czy da sie zrobic zeby zapalalo sie swiatelko w srodku po otworzeniu samochodu z pilota/kluczyka? (jak np w e38) 2. czy w e32 wewnetrzne swiatelka gasły sciemniajac sie? 3. po zalozeniu xenonow beda bledy o przepalonych zarowkach? (w e34 nie pokazywalo) ew. pozycyjne diodowe 4. co zrobic zeby w czerwonej lampie miec pomaranczowy kierunkowskaz (gdzies czytalem o zielonych zarowkach..ale jeszcze nie spotkalem sie z czyms takim..) czekam na odp i pozdrawiam
-
E34 525i 92r
kolego, bo zeby je zalozyc podnosisz samochod do gory..... :D
-
Przygotowanie do M30B30
to sporo ci pali, sprawdz sonde ;] u mnie w 730i automat spalanie od 12L do 20L / 100km
-
Problem z mocą i "odpadającymi garami"
kolego ja bym zaczal od ukadu zaplonowego, skoro swiece sa ok posprawdzaj cewki, i najprawdopodobniej sondy do wymiany
-
dymienie na czarno przy spokojniej jeździe (do 2tys obrotów)
po 1 to tds :D po 2 sprawdz wtryski jak juz ktos odp i nie lej bylejakiego paliwa pozdr
-
Cieknie?? Grzeje?
kolego, czasem zerknij na plyn czy aby ci nie ubywa. mozesz miec bardzo niewielka nieszczelnosc (nawet chlodnicy)i nie bedziesz widzial zadego wycieku bo pod wplywem temperatury odparuje zanim bedzie kapalo na ziemie. jedynie mozesz sprawdzic po poziomie plynu w zbiorniczku. a co do tej fotki to faktycznie jak juz kolega BarTeeeK89 ci odpisal - oprocz silikonu nic nie widac :)
-
Przygotowanie do M30B30
dokladnie tak. mam e32 z tym wlasnie silnikiem, spalanie jest od okolo 12 w trasie do 20 po miescie (mowie oczywiscie o automacie) e34 mysle ze palilo by podobnie bo to ten sam silnik z tym ze buda nieco lzejsza :) wydaje mi sie ze 530 powinno byc ok ;] z podobna moca masz jeszcze 2.5 24v i do tego napewno duzo czesci ale m30b30 wydaje mi sie "prostszej budowy" a nie koniecznie gorszy, podobno przebiegi 500 - 800tys standard :) ja na swoja e32 nie narzekam a mialem 2 e34 m50 ..... p.s. pokaz jakies fotki :)
-
sonda lambda
o teraz juz troche lepiej:) jak jest na benzynie?
-
Sprawdzenie sondy lambda
sprawdz napiecie na sondzie bedzesz wiedzial czy dziala ;]
-
sonda lambda
skoro gazownia nie jest wpisana przez sonde to jaki "nadal jest problem" ? jesli nie ma sondy i nie widzisz roznicy w spalaniu itp...? moze napiszesz jaki to jest problem a nie ze padaja sondy a bez sondy tez jest niedobrze chociaz bez zauwazlnych zmian :)
-
E34 525i 92r
gumy utwardzajace ktore wklada sie w sprezyny. tylko pamietaj ze po obu stronach musi byc taka sama ilosc gum w sprezynie i przynajmniej jeden zwoj odstepu pomiedzy gumami (jezeli np zakladasz 2)
-
Uszczelka pod głowicą, ile to może kosztować? Czy warto?
powinno, ale czy warto? ktory to jest rok jakie ma wyposazenie i wjakim stanie buda? jest gaz?
-
Uszczelka pod głowicą, ile to może kosztować? Czy warto?
jezeli chodzi o sprzedaz tego i kupno drugiego 20 letniego m20 moim zdaniem pomysl niezbyt dobry :) masz duze szane ze kupisz to samo lub niewiele lepszy. zrobisz remont wiesz co masz wymienione i ze nic z silnikiem nie ma prawa sie stac. chociaz jak juz koniecznie uprzesz sie na zmiane silnika to raczej proponowalbym m50 . ja osobiscie bym nie inwestowal az tak w silniki m20
-
M30B35 cieknie olej ale skąd
sprawdzenie najlepiej zaczac od zakupienia spray'u do czyszczenia zaolejonych miejsc ;] spryskac wytrzec i dopiero obserwowac. nic innego nie wymyslisz jak wszystko jest zachlapane olejem - mozesz sie domyslac. pozdro
-
Przerywa gaśnie pierdzi szarpie - co jest?!
posprawdzaj filtry swiece cewki
-
E34 głośniki ?? 1989r
dokladnie tak jak mowi kaylo. gwizdki w desce rozdzielczej (na gorze) powinienes miec oryginalne nokii chyba ze juz ktos wyciagnal ;] jezeli ci brakuje mam gdzies oryginalne. swoja droga ja wczoraj podpinalem glosniki w e32 z tym ze dawalem cala nowa instalacje do glosnikow bo ktos wczesniej tez niezle namieszal, chodzi wszystko na standardowych 13 i jest niezle - takze jak masz namotane z kablami to czego bys nie wsadzil to bedzie kaszana :)
-
Olej do automata
przez Duzy26 » 01 Sie 2010 01:46 ty sie nie smiej bo ja widzialem w e32 silnik z e34 2.5 takze moze i ktos ma 2.5tds hehe, ale fakt 3.0 byl tylko na benzin nie mylic z 3.3 hehehe dobre :) e32 725tds cos pieknego :) niewiem jak wy ale ja diesla nie uwazam... takie jest moje zdanie a swoja droga ciekawe jak by to sie zbieralo..
-
Olej do automata
przez norbi_1221 » 29 Lip 2010 10:56 WITAM NIEDAWNO KUPIŁEM E32 730I I NIE WIEM JAKI OLEJ MAM WLAC DO SILNIKA 3 LITROWEGO W BENZYNIE I MUSZE WYMIENIC OLEJ W SZKRZYNI BIEGÓW W AUTOMACIE I TEŻ NIE WIEM JAKI OLEJ MAM WLAC I JAKIE SĄ JEGO PARAMETRY PROSZĘ POMUŻCIE kolego w e32 nie bylo innego silnika niz benzyna... ;]
-
[540i]Wymiana Zawieszenia
zolte amory bilstein i czerwone sprezyny ;]
-
E34 głośniki ?? 1989r
jezeli chcesz wsadzac w standardowe miejsca raczej nie bedzie to gralo jakos po audiofilsku. oryginalne glosniki jezeli dobrze pamietam to 13, zeby to gralo jakos w miare moim zdaniem powinno byc od 16 w gore. musisz zastanowic sie co chcesz osiagnac i czego bedziesz sluchal z tych glosnikow, bo jesli ci chodzi tylko o to aby dolozyc troche basu to zainwestuj w subwoofer i wrzuc do bagaznika.. pozdro
-
skrzynia biegów-problem
no to troche pocieszyles ;] zauwazylem ze na benzynie jest to mniej odczuwalne niz na gazie ale jednak.. (oczywiscie sekwencja) co radzisz na poczatek?
-
skrzynia biegów-problem
nie chcialem zakladac nowego tematu mam e32 730i m30 z tym ze u mnie czuc zmiane biegow bardzo delikatnie, chyba ze gaz wcisniety w podloge to wtedy czuc dosyc mocne szarpniecie, mialem nadzieje ze sama wymiana oleju w skrzyni rozwiaze te objawy.. po przeczytaniu postow juz nie jestem dokonca pewny... prosze o pomoc
-
Podłokietnik przedni popsuty
ja zalozylem ten bolczyk bez demontowania zadnej tapicerki... niewiem po co to chcecie sciagac.. pozdro
-
Jak ustawic zegarek w BMW?
czujnik jest po lewej stronie w zderzaku obok halogenu (ta 2ga zaslepka) wyjmij ja i zobacz moze sa ponadrywane przewody i dlatego nie styka
-
Nie rowna praca,falujace obroty ??
na gazie moze byc gorzej.. wymiana sondy, pozniej mozliwe ze przyda sie regulacja gazu