Treść opublikowana przez mlody525i
-
Bmw wichra e34 520i
samego dolu zderzaka raczej nie zmienisz, poszukaj calego zderzaka w kolorze (tak samo zreszta bym proponowal zrobic z klapa czy drzwiami). nie wiesz co to jest vin..? numer nadwozia, po rozkodowaniu vin'u bedziesz mial liste wyposazenia z ktorym twoja e34 wyjechala z fabryki. a to ze tyl nisko a przod wysoko niewiem czy wiesz kazda e34, e32 tak miala na seryjnym zawieszeniu (jesli staniesz z boku auta popatrz na ksztalt przedniego i tylnego nadkola, bedziesz wiedzial o czym mowie). za wysokosc zawieszenia bardziej odpowiada sprezyna niz sam amortyzator. kierownicy ot tak sobie nie zmienisz na mlodsza - mlodsze mialy poduszke powietrzna, a te roznily sie wieloklinem musisz o tym pamietac, do ciebie beda pasowaly wszystkie bez poduszki
-
Bmw wichra e34 520i
na poczatek ogarnij tylny zderzak i zdemontuj te ledy... pod tylnym uchem holowniczym masz mocowanie na ktorym powinna trzymac sie dolna czesc zderzaka. poprawa juz bedzie widoczna.
-
e34 520i brak mocy kopci strzela na lpg dużo pali
bialy czy lekko szary dym nie zawsze jest ok, moze swiadczyc o spalaniu plynu chlodniczego... na pocieszenie dodam ze jezdzac na lpg zdarza sie ze troche podymia, szczegolnie przy niskich temperaturach.
-
--- BMW 730iA --- mlody525i
witam, przedtstawiam moja e32 m30b30 730iA z 1989r. kupilem ja okolo 2,5 roku temu, takze postaram sie wrzucic fotki aby pokazac co zmienilo sie od dnia zakupu do dzis. tak wygladala w dniu zakupu: http://naforum.zapodaj.net/thumbs/8c364e88e72f.jpg http://naforum.zapodaj.net/thumbs/874aa9f5ccf1.jpg http://naforum.zapodaj.net/thumbs/a96b125f9627.jpg http://naforum.zapodaj.net/thumbs/2e201e0dea39.jpg w krotkim czasie po zakupie 7, odnowilem drewniane listwy wewnetrzne: http://naforum.zapodaj.net/thumbs/49400a0c9045.jpg w miedzyczasie zmienilem kierownice na Mtechnik II, zalozylem duze OBC i zmienilem srodek na skorzany: http://naforum.zapodaj.net/thumbs/7d272bafea10.jpg http://naforum.zapodaj.net/thumbs/da0e14e3879b.jpg dolozylem felgi 17" BBS RC090 - do tego przednie sprezyny -40mm, zmienilem maske na szeroki grill, biale kierunki przednie i zamontowalem rolety + czerwony kierunek z tylu: http://naforum.zapodaj.net/thumbs/2ff1ed74bb09.jpg http://naforum.zapodaj.net/thumbs/fd2bde670e8a.jpg http://naforum.zapodaj.net/thumbs/c06091c5ad2c.jpg http://naforum.zapodaj.net/thumbs/0cb441a8838f.jpg http://naforum.zapodaj.net/thumbs/cfdd91405d94.jpg tutaj foto z mini spotu z kolega Yaz :) http://naforum.zapodaj.net/thumbs/64f561b87a6b.jpg http://naforum.zapodaj.net/thumbs/e6e9e7d77038.jpg to narazie bylo by na tyle, jezeli beda jakies zmiany (a napewno beda), postaram sie zaktualizowac temat :) pozdrawiam
-
[e34] funkcje pełne obc
jak to funkcje nieodblokowane... opis funkcji masz na poszczegolnych guzikach. TUTAJ masz pokazane bardziej obrazowo ukryte funkcje obc, ponadto opis guzikow w duzym obc.
-
E34 520i problem, zaniemogła ;p
samemu mozesz szukac dlugo, jesli padl ktorys czujnik, na kompie powinno pokazac. przed tym warto sprawdzic czy pompa faktycznie pompuje i daje cisnienie, czy moze tylko ją slychac ze chodzi ale nie da rady zassac tego paliwa bo moze byc za malo. jezeli pompa dziala jak nalezy, sprawdz czy paliwo dochodzi do listwy wtryskowej. ewentualnie mozesz jeszcze zrobic reset DME LINK
-
Kilka pytań o modyfikacje (fotele, kierownica itp)
co do przemalowania chromow, zeby farba trzymala sie listew, trzeba usunac chrom, ciezko to schodzi, a bez tego, lakier predzej czy pozniej zacznie odpadac. jest tez obejscie, listwy mozna okleic folia, jezeli sie przylozysz efekt jest wiecej niz dobry. te fotele ktore podlinkowales to sportsitze, te akurat bywaja nieco drozsze od zwyklych, i tak jak mowisz, upolowac je w swojej okolicy moze byc bardzo ciezko, tymbardziej w zadowalajacym stanie, elektryce etc. jesli chodzi o kierownice, moze warto pomyslec o obszyciu nowa skora? jezeli wzor kierownicy Tobie odpowiada, warto sie zastanowic, wiadomo kupisz inna, trzeba sie liczyc z tym ze najmlodsza kierownica z e34 ma juz 18 lat. co do spojlera to byl oryginalny M Technic wygladalo to tak: KLIK ale zastanow sie jeszcze nad tym, zeby to ladnie wspolgralo dobrze byloby dolozyc reszte m pakietu, nie tylko sam spojler.
-
Kilka pytań o modyfikacje (fotele, kierownica itp)
witam, 1. od czego jeszcze chcialbys wpasowac fotele...? szukaj od e34 lub e32 i nie wydziwiaj, da sie znalezc jeszcze w dobrym stanie. 2. odpusc ze spojlerami, srednio to pasuje do e34 - chociaz zalezy w jakim stylu masz juz utrzymane auto, czy seria i chcez cos zmienic czy juz po "tjuningu". 4. co do kierownicy roznily sie wieloklinem (z poduszka i bez) czyli tak jak piszesz, jezeli masz z poduszka, da rade zamontowac kierownice np z e39, z tym ze najladniejsza standardowa kierownica (ktora zreszta w pozniejszych latach byla montowana takze w e39 i e38, z tym ze tam juz byla z multifunkcja) wystepowala takze po drugim lifcie w e34, czyli z konca produkcji. takze na twoim miejscu szukalbym wlasnie takiej LINK punkty 3 i 6 pomijam, kwk222 odpowiedzial krotko i na temat pozdrawiam
-
E34 520i problem, zaniemogła ;p
witam, napisz wiecej info. masz lpg? rozrusznik dziala? sprawdzales czy pompa paliwa chodzi i czy np. masz paliwo...?
-
E34 dziwne oznaczenia na dyfrze.
musisz odczytac podobne oznaczenie jakie jest u ciebie (chyba ze nie ma juz tabliczki) tu masz podpowiedz jakie ori przelozenia wystepowaly z danym silnikiem http://www.e34.de/e34/difftabelle.htm jezeli nie ma tabliczki lub jest nieczytelna, mozesz tez sprawdzic to samemu, przelozenie dyfra to jest ilosc obrotow walu na jeden obrot kola, takze zaznacz czyms miejsca, krec walem i licz ile razy obrocisz wciagu jednego obrotu kola pozdr
- NIE CHCE ODPALIC NA BENZYNIE
-
NIE CHCE ODPALIC NA BENZYNIE
witam, podepne sie pod temat. od wczoraj mam podobne objawy, wczesniej co jakis czas zdazalo sie ze trzeba dluzej pokrecic rozrusznikiem. teraz jest problem z uruchomieniem na pb, dzisiaj na kilkanascie prob uruchomienia na pb udalo sie raz, pojezdzilem, wszystko normalnie mocy nie brakowalo, niestety pozniej znowu to samo. lpg dziala bez problemu, benzyny jest okolo 40L. wg mnie obstawialbym regulator cisnienia paliwa, przy kreceniu rozrusznikiem na pb czuc zapach benzyny i albo odpali na chwile albo wogole nie zalapie. prosze o wypowiedz kogos kto zna temat, albo ogarnial cos podobnego u siebie. pozdrawiam
-
Czy te felgi będą pasowały do mojego maleństwa.
nie w kazdej feldze et 20 da takie samo osadzenie a to dlatego ze 7 cali z et 20 bedzie wygladalo inaczej niz 10 cali z et 20. pozdro wielkosc parapetu niezawsze ma znaczenie w osadzeniu felgi, przykladem jest chociazby felga remotec, ktora kilka lat temu mialem w e34, zalaczam foto http://imageshack.us/photo/my-images/100/2e26d4489a588dc6tj5.jpg/ widzisz jakas roznice w rancie?
-
Czy te felgi będą pasowały do mojego maleństwa.
temat troche sie rozrosl, w zwiazku z tym podlinkuje pewna stronke, moze to komus pomoze i pokaze roznice: http://www.felgi.pl/narzedzia-do-felg/kalkulator-et-felgi co do roznicy et w felgach przod/tyl, wydaje mi sie ze przednie felgi moga miec wieksze et, a to dlatego ze jest inna szerokosc felgi przedniej od tylnej
-
PILNE - dyfer 730iA
ok, w takim razie jutro dolewam. dzieki za pomoc i pozdrawam
-
PILNE - dyfer 730iA
zakupilem taki olej http://allegro.pl/olej-do-mostow-80w90-80w-90-trans-elf-type-b-i2178812175.html , polecanego motula hd niestety niedostalem. specyfikacje ma bardzo podobne, bedzie dobry?
-
PILNE - dyfer 730iA
zakupilem taki olej http://allegro.pl/olej-do-mostow-80w90-80w-90-trans-elf-type-b-i2178812175.html , polecanego motula hd niestety niedostalem. specyfikacje ma bardzo podobne, bedzie dobry?
-
PILNE - dyfer 730iA
cos takiego? http://allegro.pl/motul-hd-80w90-mokar-007h741-i2185953278.html a co powiesz gdyby zalac jakiegos dexron'a?
-
PILNE - dyfer 730iA
czytalem tez o przypadkach, ze zalanie swiezego oleju przyczynilo sie do szybkiego zuzycia dyfra. cos na podobnej zasadzie jak w skrzyniach biegow, ale dolewka chyba nie powinna zaszkodzic? w jakiej ilosci i jaki olej powinien byc zalany?
-
PILNE - dyfer 730iA
dokladnie tak, im wyzsze oznaczenie tym lepsze przyspieszenie. dzisiaj zamontowalem 3,73, wszystko dziala, jezdzi, i co najwazniejsze nie huczy. poprzednio byl 4,10. co do przyspieszenia roznica naprawde jest (o ile jest) minimalna. w zwiazku z nowym dyfrem mam tez pytanie, jak sprawdzic stan oleju w dyfrze - wiem ze jest sruba po srodku (patrzac od tylu) ale bardziej chodzi mi o to, jak sprawdzic wlasciwy stan oleju w dyfrze?
-
PILNE - dyfer 730iA
znalazlem tabele z dyframi do e34, http://www.e34.de/e34/difftabelle.htm , jest podane ze z automatem bylo 3,73, od e32 takiej tabeli nie znalazlem. niewiem czy sie zrozumielismy, przykladowo z ktorym dyfrem bedzie lepsze przyspieszenie 4,10 czy 3,73? pozdr
-
PILNE - dyfer 730iA
o przelozeniu 3,64 czy 3,45 wydaje mi sie ze bedzie za dlugi. jezeli zle pisze popraw: wydaje mi sie ze im mniejsze oznaczenie dyfra, tym slabsze przyspieszenie, a zyskuje na V-max. tj, 3,64 tzn ze jeden obrot kola to jest 3,64 obrotu walem.
-
PILNE - dyfer 730iA
dzieki za odpowiedz. a ewentualnie o jedno przelozenie "krotszy" wiesz moze w jakiej wersji byl montowany? pozdrawiam
- PILNE - dyfer 730iA
-
Czy te felgi będą pasowały do mojego maleństwa.
felga ze zdjecia to styling 25, tu masz info na ten temat http://felgenkatalog.auto-treff.com/ musisz srawdzic jakie maja et, jak widac te felgi byly w 3 i w 5. powinienes szukac z 5, z et w okolicach 20,jezeli zamontujesz z 3, kola beda schowane w nadkolach