Skocz do zawartości

czarny bmw

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czarny bmw

  1. Czesc. ja też miałem problem z uciekającym prądem. Mianowicie "JEŻYK" czyli sterownik od ogrzewania - jest umiejscowiony za panelem z przodu - robił zwarcie. Było to słyszalne po wyłączeniu silnika. Ale powodów zwarcia - bo to one na pewno wysysa akumulator - jest tysiąc (niestety)
  2. czarny bmw odpowiedział(a) na bobi82 temat w E39
    Ja też tak myślę że póki co to regeneracja za 200zł. Czujnik wymieniłem to chyba starczy na taką usterkę :shock:
  3. czarny bmw odpowiedział(a) na bobi82 temat w E39
    czyli Zgierz. jutro do nich dzwonię i mam nadzieję że się dogadam i wszystko będzie ok, bo jazda 4x4 bez kontroli trakcji oraz hamowanie autem bez ABS 2200kg jest trochę problemowe
  4. czarny bmw odpowiedział(a) na bobi82 temat w E39
    witam ponownie korzystał ktoś z Was z usług tej firmy? http://allegro.pl/sterownik-pompy-pompa-abs-5-7-bmw-e39-e38-x5-i3860892547.html Obiło mi się że ogarniają takie tematy
  5. czarny bmw odpowiedział(a) na bobi82 temat w E39
    Ja kupiłem czujnik. Stary został "wyskubany" bo nie dało rady inaczej go wymontować :( i po założeniu nowego (siemens VDO) niestety mam dalej zapalone kontrolki. Próbowałem kilka razy resetować błędy ale nic się nie zmieniło. Wymontowałem sterownik i też będę próbował dać do naprawy w Zgierzu lecz będę wysyłał bo mam za daleko :( nr sterownika 0901070265950004 - może ma ktoś z Was używkę?
  6. czarny bmw odpowiedział(a) na bobi82 temat w E39
    Tu masz link do sklepu, ceny jak na moje są ok :wink: http://e-autoparts.pl/ Kiedyś brałem w Intercarsie, ale teraz tutaj jest taniej :) Ok.dzięki. już zamówiłem u Maćka z www.czescidibmw.pl ale sprawdzilem i na tej stronce nie ma mojej czesci. ale jeszcze raz dzieki
  7. czarny bmw odpowiedział(a) na bobi82 temat w E39
    ok. wszystko jasne. pisze już prywatna wiadomość do ciebie
  8. czarny bmw odpowiedział(a) na bobi82 temat w E39
    Sprawdzałem nic nie mają. Spróbuję jutro zadzwonić może coś znajdą. Jakby coś to nr części - czujnika 34526756380 dzięki jeszcze raz dla wszystkich Chyba nie zauważyłeś mojej odpowiedzi ;) Czujnik z linku mogę zaproponować: część Oryginalna BMW 415 zł ATE 240 zł Siemens VDO 260 zł Przy okazji przypomnę, że: https://czescidobmw.pl/strony/faq.html Czy katalog produktów do samodzielnego wyszukiwania wyczerpuje ofertę sklepu ? W czescidobmw.pl jest dostępna każda część do każdego modelu BMW. W naszej ofercie znajdują się także wszystkie części Oryginalne BMW. Katalog do samodzielnego doboru części przez Klienta w sklepie internetowym czescidobmw.pl, jest ograniczony do najłatwiejszych w wyszukiwaniu i najpopularniejszych części, aby był przejrzysty i niekłopotliwy dla każdego użytkownika. Nie wyczerpuje on oferty czescidobmw.pl. Chętnie poszukamy dla Państwa każdej części i przedstawimy aktualną ofertę - jeżeli macie Państwo jakiekolwiek pytanie prosimy o kontakt ze sprzedawcami. Pragniemy zagwarantować najlepszy i najszybszy kontakt ze sprzedawcami, którzy szybko i bezbłędnie wytypują odpowiednią część do Państwa BMW, a także chętnie doradzą i pomogą Państwu w wyborze najlepszych części. W godzinach naszej pracy (od poniedziału do piątku w godzinach od 9:00 do 19:00) odpowiadamy na bieżąco na każdego e-maila, zapytanie na GG i telefon. Jeżeli wybieracie Państwo kontakt przez GG, dla najszybszego kontaktu prosimy o zwrócenie uwagi który z numerów GG jest aktualnie dostępny. pozdrawiam Wiesz, z tego zdenerwowania i już zmęczenia po prostu jak ten "ślepiec" :oops: ATE 240 zł lub Siemens VDO 260 zł może nie zadziałać?
  9. czarny bmw odpowiedział(a) na bobi82 temat w E39
    Sprawdzałem nic nie mają. Spróbuję jutro zadzwonić może coś znajdą. Jakby coś to nr części - czujnika 34526756380 dzięki jeszcze raz dla wszystkich
  10. czarny bmw odpowiedział(a) na bobi82 temat w E39
    http://img829.imageshack.us/img829/5157/hcez.jpg mam to samo :( Może ktoś mi podesłać adres sklepu z czujnikiem tylnym prawym (bosh lub siemens) skoro muszą być tylko oryginały. Ja znalazłem tylko tutaj i trochę lipa cena: http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/6756380-czujnik-abs x5 e53 3.0i 2001manual z góry dzięki
  11. ok poszukam i przetestuję dzięki za info
  12. witam, mam pytanie jak w tytule: w jaki sposób sprawdzić sprawność katalizatora? albo inaczej jakie są objawy kończącego się katalizatora? sondy wymieniałem rok temu (przed katem) i zarówno przed jak i za nie chodzą w pełnym zakresie a komp nie pokazuje żadnych błędów :oops: obroty i praca silnika wzorowa. czy można wyciąć katalizatory i ponownie wspawać jeśli okaże się że to nie one są przyczyną? brzmi to trochę amatorsko ale nie mam innego pomysłu. z góry dzięki za info.
  13. witam odebrałem auto z naprawy 3 dni temu (po regeneracji alternatora) i muszę się pochwalić, że wszystkie problemy zniknęły, auto ma swoją moc, nie gaśnie, nie falują obroty. Ponadto zrobiłem około 100km i żadnych błędów, także się cieszę, pozdro dla wszystkich, którzy mi chcieli mi pomóc
  14. ok czekam w kolejce w naprawie i na pewno się pochwalę (albo i nie) co wyszło z tego
  15. też się dziwię jak mogę jeździć ale bardzo kiepsko mi się jeździ bardzo często gaśnie, mam nadzieję że po naprawie alternatora wszystko wróci do normy
  16. Witam, od pewnego czasu mam problem z gaśnięciem silnika przy pracy na luzie (przy zatrzymywaniu się - gdy wrzucam na luz). Ponadto nie mogę się zbytnio rozpędzać - brak mocy i to znaczny. Po podłączeniu pod komputer wykazuje bardzo słabe napięcie, falowanie napięcia, w sumie alternator w ogóle nie ładuje i wyskakuje mi sporo błędów nawet po wcześniejszym skasowaniu, np VANOS, Sondy, I oczywiście jak włączę klimę to od razu gaśnie samochód - wiadomo że pobiera więcej energii ale pytanie czy przez ten "skończony" alternator mogę mieć takie objawy ze spadkiem mocy i takimi błędami? Z góry dzięki za odpowiedzi
  17. witam ponownie dzisiaj podczas jazdy na kompie przy wciśniętym pedale gazu na maxa potencjometr wskazał 85% mocy!!! i temperaturę płynu chłodzącego na wyjściu z chłodnicy -48stopni!!! może ktoś miał podobne przypadki, aha mechanik mówi żeby wymienić odmę, ale na 100% nie jest pewny czy to na pewno pomoże
  18. witam ponownie, trochę to zajęło i od razu przepraszam że nie kontynuuje ale wolę zarzucić temat od nowa. ""Witam wszystkich, mam problem z autkiem, mianowicie zaczął mi szarpać jakby brakowało mu paliwa ale to rzadki objaw, parę razy mi zgasł, lecz bardziej jest zauważalne lekki spadek mocy, jakby się nie wkręcał "odpowiednio" no i nie ma tego dźwięku silnika. Dodam że 1,5 miesiąca temu wymieniłem czujnik położenia wału, bo miałem problemy z mocą i odpalaniem - po wymianie wszystko było super silnik chodził jak powinien chodzić VANOS. Pierwszy objaw (po wymianie czujnika położenia wału) przydarzył się jakieś 1,5 tygodnia temu i myślałem że to samo się stało ale mechanik, który mi wymieniał czujnik położenia wału podłączył pod kompa i stwierdził brak synchronizacji czujnika wałka rozrządu z czujnikiem położenia wału. Wykasował błędy (check nie był zapalony) i znowu wróciło do normy ale od niecałego tygodnia to już znowu lipa. Znowu go podłączyłem i niby uboga mieszanka, sonda, znów czujnik wałka rozrządu (sondy mam na pewno dobre bo wymieniałem jakieś pół roku temu) lecz po wykasowaniu dalej jest lipa i brak błędów!!"" i tak: muszę napisać mianowicie dopiero teraz wymieniłem wskazany przez kompa czujnik położenia wałka rozrządu - jeden ( ten patrząc stojąc przed autem ) po lewej stronie i nic:( dalej nie mam mocy w zakresie od 0 do 3000-3500 tyś obrotów mam prośbę, może ktoś mógłby mi pomóc? z góry dzięki
  19. Ja miałem problem z odpaleniem swojej gdy rozładował się akumulator bo kręciłem kluczykiem aż ksenony zaczęły dawać sygnał (później okazało się że miałem zwarcie na kablach) ale do rzeczy, podpowiedziano mi żebym odłączył akumulator na 15 minut i tak też zrobiłem. Po podłączeniu akumulatora odpaliłem i wszystko wróciło do normy, spróbuj może się uda
  20. Wiadomosc dojdzie,jak odbiorca zaloguje sie na forum ;) wiem już, dzięki
  21. ja wymieniałem klamki poprzedniej zimy na raz po wcześniejszym umyciu auta przy lekkim mrozie. poszły mi obydwa wsporniki klamki które są wykonane z szajsmetalu ani nie pospawasz ani nie pokleisz. po zamontowaniu nowych posmarowałem wszystkim co mi doradzali i tylko gdy się zrobi bardzo zimno (już nie myje w temperaturze poniżej -2 stopni bo to mnie kosztowało jakieś 500zł) zawsze klamka stawia opór, wtedy otwieram poprzez tylne drzwi aż do momentu nagrzania auta a co do zdejmowania boczków to poduszki żaden problem - aby nie rozpinać wtyczek, gorzej jest odkręcić jedną śrubę od środka która trzyma stelaż podłokietnika i klamki wewnętrznej = masakra
  22. witam, moja nie puszcza żadnego dymka i ma apetyt na olej 0,5 - 1L na 2000km i te silniki tak mają, kwestia przyzwyczajenia, ale trzeba kontrolować, nie przejmuj się
  23. Ja mogę dodać opinię o swojej e53 3.0i z lpg które kupiłem 2 lata temu od kolesia który użytkował też 2 lata, łącznie 4 lata na lpg i wymieniłem lub naprawiłem pewne rzeczy: - klocki, - oleje, - tarcze hamulcowe, - czujniki pdc, - wsporniki klamek w drzwiach, - mechanizm opuszczania szyb, - żarówki ksenonowe - 2 sondy lambda - czujnik położenia wału (niedawno) - teraz muszę (bynajmniej takie są objawy) czujnik wałka rozrządu Może ktoś powie że sporo, może ktoś powie że najgorsze rozwiązanie najmniejsza benzyna + gaz, może źle że manual... (dodam że przed kupnem też się bałem, czy podołam w razie jakiejś awarii) także ile użytkowników tyle opinii ale się kolego nie bój przed zakupem X-sa sporo części jest tańszych niż się Ci wydaje, Ja bym wybrał osobiście benzynę i jeśli cię stać to lej Pb a jeśli nie to zakładaj lpg (tylko porządnie za porządne pieniądze) i śmigaj A tak z ciekawości to ile kolegom z lpg pali w mieście i na trasie? Pozdro dla X-menów
  24. napisałem do ciebie prywatną wiadomość (nacisnąłem WYŚLIJ) i cały czas mam te wiadomość w folderze DO WYSŁANIA może jakaś podpowiedź? :oops:
  25. cześć właśnie wróciłem z testu uszczelki pod głowicą i jest wszystko ok, a ten osad to faktycznie z krótkich przelotów (niedogrzania silnika)i złych warunków atmosferycznych, także problem wyeliminowany teraz tylko ten spadek mocy oby to był czujnik wałka rozrządu ma ktoś jeszcze jakieś propozycje w moim problemie?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.