Skocz do zawartości

czerwony330d

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czerwony330d

  1. Mogę ci kolego sprzedać ori alu felgi 17-stki w dobrej cenie, jeśli chcesz to pisz na priv.
  2. Kolego odnośnie koła dwumasowego, kupiłem nowe koło z Luk-a i jak nim obracałem to miało luzy podobne do mojego starego koła ori BMW i prosiłbym cię ile mniej więcej luzu miało koło po regeneracj tzn. chodzi o obrót prawo-lewo bo nowe i stare miało obraca się na około 2-3 cm a wydawało mi się że nie powinno mieć wcale żadnego luzu, poza tym mechanior mówił że lepsze nowe ori koło jak to z Luk-a, niby takie jak idzie na pierwszy montaż ale mówił tzw. drugi gatunek. Mam te swoje ori koło, sprzęgło i docisk i może wyślę do regeneracji tylko napisz jak z tymi luzami. Dzięki za info.
  3. Kolego z tym pikaniem jest tak, jeśli masz czujniki parkowania z tyłu i przekręcasz kluczyk a masz włączony wsteczny bieg i zaczyna pikać jednostajnie przez 3-4 sekundy to świadczy o tym że masz uszkodzony któryś z czujników parkowania i ta sygnalizacja o tym świadczy ale jeśli nie masz czujników parkowania to bardzo dziwne że ci pika :?:
  4. Kolego a jakich płytek CD używasz?
  5. Taką kierę to ja mam u siebie przy przebiegu 236.500 tysięcy kilometrów, więc bym się tym nie sugerował, jeśli nie ma książki to i przebieg nie jest pewny, ja jak kupowałem to dostałem książkę serwisową i ostatni wpis miałem przy przebiegu 208.000 tys. km a teraz mam przejechane dokładnie 236.500 tys. km. Moja turbinka nie gwiźdże wcale cho mam wycięte katy, więc podejrzewam tak jak kolega wyżej pisał że na wirniku już luz musi być, natomiast jeśli chodzi o gaszenie to ja u siebie wymieniałem koło dwumasowe, koło pasowe, poduszki silnika, wszystkie napinacze, paski, skrzynie biegów a i tak jest przy gaszeniu to tyk, tyk i to jest poprostu norma w tych silnikach, dlatego że w silnikach diesla BMW nie zastosowano klapy gaszącej i przez to te silniki tak niekulturalnie się gaszą, dopiero w modelu E90 zastosowano ową klapę gaszącą i gaszenie silnika jest bez nieprzyjemnych odgłosów.
  6. Przed chwilą sprawdzałem to co miałem sprawdzić wcześniej ale poprostu zapomniałem, silnik był całkowicie zimny i po otworzeniu korka dokładnie takie samo cykanie a nawet stukanie usłyszałem ale po zakręceniu korka nie słychać nic nawet jak maska otwarta żadnego cykania, jutro sprawdzę jak silnik będzie rozgrzany czy to cykanie po odkręceniu korka wlewu oleju się nasili czy zmniejszy, ja u siebie mam zalany olej 0W40 więc jeśli chodzi o olej to może mieć przyczynę ale nie musi, troszku mnie to zmartwiło, bo jesli to samoregulatory to również czeka mnie wymiana. Albo faktycznie coś nie tak z pompa podciśnieniową :?:
  7. Kolego ja u siebie robiłem kilka wgniotek i zostały usunięte a już miałem zamiar malowania tych elementów, firma u której robiłem jest z Katowic ale bardzo polecam. Mnie za usunięcie tych wgniotek skasowano 200 zeta ale były w takich miejscach że się nie spodziewałem że to da radę zrobić ten warsztat, powiem tylko że gość ma bardzo duże doświadczenie w tym co robi i widziałem u niego takie fury po gradobiciu że głowa boli. Także jeśli masz nie uszkodzony lakier tylko obicia to możesz być pewny że usuną to bez żadnego problemu i nawet nie będzie znać gdzie to było. Masz namiar na nich:http://www.usuwaniewgniecen.pl/ Napewno taniej to wyjdzie niż malowanie całego auta a te miejsca gdzie masz uszkodzony lakier możesz dać polakierować. Pozdro Mario.
  8. Kolego a ja się z tobą nie zgodzę mam u siebie założone zawieszenie gwintowane AP Sportfahrwerke jest to tańszy odpowiednik produkowany przez KW i jeżdzę już dwa miechy i jest rewelacja są troszkę twardsze niż zawieszenie M-technic które u siebie miałem fabrycznie zamontowane ale takie zawieszenie kosztowało mnie 2500 zeta ale jestem zadowolony z tej opcji nie jest to żaden beton tylko kompromis pomiędzy twardym a miękkim zawieszeniem, polecam to zawieszenie.
  9. Zaraz jadę do sklepu i jak przyjadę do napiszę ci czy u mnie również wydobywają się podobne dźwięki, zastanawiam się czy to cykanie może być spowodowane przez napinacz łańcucha rozrządu teraz nie pamiętam czy jest hydrauliczny czy mechaniczny, bo jak dokładnie nie napina to łańcuch nie jest odpowiednio napięty i może tak cykać.
  10. Jakie popychacze :duh: Przecież w tym silnikiu nie ma popychaczy tylko luzy zaworowe są kasowane przez samoregulatory, prawdopodobne że to cykanie to przez uszkodzony samoregulator który nie kasuje luzu zaworowego i dlatego tak ci cyka a jeśli chodzi o pompę podciśnieniową to ona raczej głośniej napierdziela a u kolegi jceel to najprawdopodobniej którys samoregulator jest uszkodzony, najgorsze jest to że ich 24 i żeby usterkę definitywnie wyeliminować należałoby wymienić wszystkie.
  11. Kolego jest to zawór EGR czyli służy do dopalenia spalin przez silnik, jazda bez tego nie powinna wpłynąć niekorzystnie na silnik ale lepiej jak to naprawisz, wymiana nie jest skomplikowana możesz wykonać ją sam ale niestety nie można kupić samego króćca który u ciebie się ułamał tylko całą część, tutaj masz zdjęciue poglądowe tego zaworu kosztuje pewnie około 400 zeta ale musisz sprawdzić to sam dzwoniąc do ASO BMW na rysunku to jest część nr 15: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL31&mospid=47631&btnr=11_2071&hg=11&fg=45 Możesz poszukać na allego tej części jeśli nie chcesz wydawać tyle pieniędzy lub z jakiegoś rozbitka, nie wiem czy mógłbyś ewentualnie zaślepić ten zawór ale ja dokładnie nie znam dobrze tej konstrukcji silnika ale myślę że powinieneś prześledzić konstrukcję i zasadę działania tego i powinieneś sobie poradzić. Ale najlepiej jak naprawisz to jak fabryka nakazuje. Pozdro Mario.
  12. czerwony330d odpowiedział(a) na zela1980 temat w Felgi i opony
    pokaz Proszę bardzo: http://desmond.imageshack.us/Himg190/scaled.php?server=190&filename=bmweic.jpg&res=medium Do sprzedania z oponami lub bez, zdjęcie nie najlepszej jakości ale poglądowe może być.
  13. czerwony330d odpowiedział(a) na zela1980 temat w Felgi i opony
    Kolego powiem tyle że z E90 fele będą z tyłu ocierać w zależności jakie założysz oponki, ja mam super felgi tyle że 17-stki w dobrej cenie. Jeśli chesz to pisz na priv.
  14. nie rozumie o co Ci chodzi kupiłem czesć nr 6 za 104zł. http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AP71&mospid=47665&btnr=51_4476&hg=51&fg=35 no i jeszcze cześć nr 84216924064 - za 35zł (opcja z telefonem BT z tego wzgledu mój schowek jest płytszy od tego ze zdjęć wyżej) Andie a ten uchwyt jest z roletką i podpasuje pod BT
  15. Kolego, poduszki pod skrzynią są napewno, możesz wymienić bo nie są drogie i zobaczysz czy jest poprawa, drgania może również generować zużyte koło pasowe na wale, wymień poduchy pod skrzynią jak nie będzie poprawy to sprawdź koło pasowe na wale czy guma wewnątrz nie jest pęknięta.
  16. Kolega ma CYKLON... filterki tylko w M47 i wczesnych poczatkach M47N :cool2: Miałem na myśli separator pod ogólnym pojęciem filtra odmy a co powiesz na to że u mnie siedział przed wymianą sznurkowy(filcowy filtr odmy) oczywiście wymieniłem na separator, także nie wiem czy u mnie był kiedykolwiek tam zaglądał bo jeśli nie to montowany był najpierw filtr a dopiero od modelu E90 zrezygnowano z montażu filtra na rzecz separatora, więc jeśli ktoś w późniejszym czasie wymieniał ów filterek to zapewne został założony separator a nie filterek, nie ważne każdy bardziej wtajemniczony wie o co chodzi.
  17. Kolego ten gumowy wąż o którym piszesz jest z odmy silnika, śladowe ilości oleju zawsze tam będą, zależy jakie śladowe ilości, filtr odmy zmieniałeś :?: Jak nie to zmień.Jeśli chodzi o olej w Egr to nie powinno go tam być ale to jest uzależnione od tego ile puszcza turbo na uszczelnieniu i ile zassysa turbo z odmy, jeśli odma zapchana to wtedy więcej oleju jest zassysane do turbiny i dalej do kolektora ssącego, dlatego pytałem czy filtr odmy wymieniałeś. Jeśli o przyspieszanie twojego wozu to jest to normalne ale fachowej odpowiedzi udzielą tobie kolega TC i Yoschimura.
  18. U mnie też pompa podprogowa długo nabija ciśnienie a po postoju nocnym dość głośno pracuje, czy czsem nie nadchodzi jej koniec?
  19. niby tak tylko pytanie o jakość wykonania... niewiele drożej można też znaleźć zamienniki m-pakietowego. tylko ciekawe czy będzie tak samo trwały i czy będzie idealnie pasował taki zamiennik. To prawda, że nie wiadomo jak będzie wszystko spasowane ale można z gościem się dogadać że jeśli nie będzie pasować to zwracam towar i zwrot kasy, myślę że powinno pasować, wiadomo coś tam trzeba będzie poprawić ale nie powinno być tragedii.
  20. czerwony330d odpowiedział(a) na kuker84k temat w E46
    Poprostu podczas instalacji Inpy masz do wyboru język. Teraz musiałbyś ponownie zainstalować Inpę i ustawić język angielski.
  21. tak, dokładnie tam, modów ciąg dalszy będzię, nawet znalazłem ciekawą firmę która robi intercoolery w częstochowie... tylko najpierw muszę ogarnąć zderzak, bo mam zwykły, chyba kupie m-pakietową używke i zamontuje. Jeśli chodzi o większy icek to napewno zderzak M-pakietowy jest najlepszy rozwiązaniem, choć ostatnio znalazłem taki zderzaczek i za rozsądną cenę i może tobie się spodoba. http://allegro.pl/bmw-e46-zderzak-przedni-excellent-dj-tuning-i1752647159.html Myślę że nie wygląda najgorzej a to niezła alternatywa dla zderzaka M-pakietowego.
  22. Potwierdzam w zupełności, ja również mam zrobiony downpipe w firmie MGmotorsport i żaden z powyższych objawów nie występuje, jeśli kolega jceel robił tam gdzie ja, teraz kolego jceel większy icek i modzik i jestem ciekaw ile wypluje twoja bryczka. Pozdro Mario.
  23. Widzę Tomku że już zawitałeś w UK i pomagasz forumowiczom z UK, dobrze że przynajmniej na forum możesz służyć radą i pomocą, życzę ci wszystkiego najlepszego i aby spełniły się twoje plany o których rozmawialiśmy w Kołobrzegu, może kiedyś się spotkamy ale już przy jakimś browarku :D
  24. Ja właśnie kupiłem te 20 zeta na allegro i po jednej zimie nadawały się do wyrzucenia, ponadto tylko na początku ładnie zbierały wodę a później coraz gorzej i zaczeły strasznie pierdzieć, więc nie polecam nazywały się Dipp, nie polecam nikomu są beznadziejne. Dlatego mnie zastanawiało po co całe ramię demontować, jak później nie będzie możliwości umocowania tychże wycieraczek, myślałem być może kupiłeś jakieś z całymi ramionami dedykowanymi do wycieraczek. Bo ja też kupiłem wycieraczki Boscha Aerotwin i od strony pasażera na samym dolnym roku nie wycierają tej powierzchni szyby, nie wiem czy coś nie tak z tymi wycieraczkami, czy poprostu jest to normalne?
  25. Ten element jest osadzony na drobnym wieloklinie i do demontażu potrzebujesz ściągacz wtedy schodzi bez problemu, można to zdjąć bez sciągacza ale zazwyczaj mocno siedzi i możesz coś uszkodzić, ten sciągacz ja kupiłem sobie w Norauto ale w motoryzacyjnym też powinieneś kupić jest do tego najlepszy ściągacz do sworzni. Wkładasz pomiędzy oś obrotu wycieraczki wycięcie ściągacza a następnie wkręcając śrubę dociskając oś wychodzi ci ładnie ramię wycieraczki. Kolego napisz mi co to za wycieraczki bezprzegubowe bo zastanawia mnie jak się je montuje :?:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.