Treść opublikowana przez Bono
-
Tarcze + klocki
pogiete tarcze ate w e39 530d sa raczej norma niz wyjatkiem - pewnie to po czesci kwestia ciezaru samochodu, ja juz sie na takie badziewie nigdy nie zdecyduje (pogete po 3k km) - kupilem w aso i jest ok aha, na szczescie reklamacja zostala po moich dwoch odwolaniach uznana
-
e39 po liftingu.Jaki jest rodzaj żarówki xenonowej???
chyba tez nie jest tak hop siup, czytalem, ze czasem ludzie urywaja regulatory przy wymianie zarnika - naprawa tego w lampie po lifcie to tym bardziej nie jest hop siup
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
ja swoj regenerowalem w holandii, bo slyszalem, ze wlasnie tam robia to dobrze... poza PL jest wszedzie dobrze? :)
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
ale ma diesla :)
-
530d-pytanie odnośnie zapachu spalin spod maski auta.
czy przypadkiem nie byly to spaliny z webasto?
-
powerbox FGA Motosport
ciekawy jestem co oznacza, ze asb daje rade bez problemu? :) w serii sie czesto wykrzacza, wiec przy boxie ryzyko wzrasta, dzis pracuje, jutro nie, pewnych rzeczy sie nie przeskoczy osobiscie nie widze sensu wkladac chipa do samochodu, ktory ma prawie 200 km i potezny moment obrotowy, ale kazdy robi jak uwaza
-
pas przedni, chlodnica klimy i wentylator klimy???
w przypadku wentylatora klimy byly rozne wtyczki, chyba 3- i 4-pinowe, nie wiem czy mozna ocenic ile pinow bylo w jakim roku, czytalem kiedys o pewnej niekonsekwencji w tym zakresie, wiec najlepiej sprawdzic ile jest u Ciebie
-
Nowa akcyza, a ceny BMW
Bono odpowiedział(a) na Rufio temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjnefirma, w ktorej pracuje ma 20% rabatu na nowe bmw, wiec mysle, ze marza bmw polska to min. 20%, chlopaki raczej nie dokladaja do interesu
-
Uszkodził i się nie przyznaje .
zalew - tak z czystej ciekawosci, nie znam sie na tym - dlaczego nagranie nie moze byc dowodem? wedlug mnie i tak warto kolesia nagrac, aby mu odtworzyc nagranie, gdyby sie wykrecal
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
Bez przesady większość się nie sypie :wink: Pamiętaj że na forum trafiają najczęściej ludzie z jakimiś problemami.... Ja posiadam już drugie auto ze skrzynka GM i bez problemów :mrgreen: z drugiej strony znam wlascicieli e39 530dA, ktorzy nie sa bywalcami forum a skrzynie im sie posypaly :) nie ma co dyskutowac, skrzynia nie jest super zywotna, regularna wymiana oleju bym jej troche pomogla, co z tego, jesli bmw mowi / mowilo, ze oleju sie nie wymienia...
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
mialem bardzo podobny przypadek jak limited, skrobnalem cos na ten temat m.in. w tym watku, z takimi baranami polecam droge sadowa, losie nie czuja sia zbyt pewnie na tym gruncie skrzynie trzeba zrobic w innym warsztacie (wczesniej zlozyc reklamacje pisemnie), oni w koncu za to zaplaca
-
Uszkodził i się nie przyznaje .
dodatkowo mozesz zadzwonic do nich jeszcze raz i nagrac rozmowe - sprobuj prowadzic rozmowe w ten sposob, aby koles przyznal sie do winy, pretekstem moze byc np. wizyta w warsztacie, gdzie powiedzieli Ci, iz naprawa bedzie kosztowala 2k zl i chcesz 2k zl zamiast zaproponowanych wczesniej 1k zl... zawsze to dodatkowy dowod / smycz, aby koles nie zaczal pozniej lawirowac a tak w ogole, to takich kolesi powinno sie...
-
525d mimo wym. świec dalej zle chodzi po odpaleniu!!
ja uwazam, ze podstawa to diagnostyka komputerowa - wymieniales swiece bez sprawdzenia na kompie czy w ogole musisz je wymieniac? jesli nierowno pracuje silnik, to moga byc np. wtryski - tu znowu: diagnostyka komputerowa
-
wypalanie ringów czy zawsze jest równomierne/
denerwujesz sie, ze nie otrzymales info w ciagu 17 minut? dla mnie nie jest to takie oczywiste, ze ringi bledna, nie wiem dlaczego mialo by tak byc, w pewnym momencie po prostu przepala sie zarowka (przeciez tam jest zwykla zarowka) i ring nie swieci
-
TARCZE HAMULCOWE PRZÓD E39 3.0D
296 mm jest w 530d przed liftem
-
akcyza powyżej 2,0l od 1 stycznia
Bono odpowiedział(a) na bialy2005 temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneWedlug mnie urzednik nie mial mozliwosci zastosowania wyzszej stawki akcyzy, jesli faktura byla sprzed 1 stycznia 2009 r., kwestia mandatu - tu faktycznie jego dobra wola, bo w tym przypadku sa widelki, mogl skubnac wiecej
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
limited, nie martw sie, moj kumpel wlozyl do tej pory jakies 25k zl w zawieszenie w audi allroad - zaznaczam, ze samochod nie nalezy do szrotow, po prostu tak wyszlo... czasem trzeba zacisnac zeby, jesli poza skrzynia, wszystko jest ok, to ja bym sprobowal ja doprowadzic do porzadku, jest to mozliwe
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
koszty sadowe zaleza od kwoty jaka sie domagasz od strony przeciwnej - ja placilem znacznie wiecej niz 250 zl, poza tym trzeba wziac pod uwage wynagrodzenie adwokata, u mnie bylo to kilka tysiecy zlotych - chyba, ze sam przygotujesz pozew... poza tym rzeczoznawca - 400-500 zl... kosztow sie niestety potrafi uzbierac sporo, no ale kolo placi odsetki
-
Akcyza - Kto ma dowieść, że auto nie było rozbite
kwestia opodatkowania akcyza - odsylam do arykulu z dzisiejszej Rzeczpospolitej http://www.rp.pl/artykul/184523,254686_Kto_ma_dowiesc__ze_auto_nie_bylo_rozbite.html
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
- pisemne zgloszenie reklamcji wyslane za zwrotnym potwierdzeniem odbioru (opis zdarzenia, kiedy byles, co Ci powiedziano itp.), najlepiej udaj sie na zgloszenie reklamacji z jakims swiadkiem, nie jest to konieczne, ale moze byc pomocne - ocena rzeczoznawcy - pismo z ASO jaki olej powinien byc wlany za wiele wluczyc sie po sadach nie musisz, trzeba zatrudnic prawnika, niestety trzeba zainwestowac troche pieniedzy, ale pozniej satysfakcja jest duzo - teraz oni ciebie, pozniej ty ich... paragon lub fakture Ci wydali? jesli nie, mozesz postraszyc urzedem skarbowym
-
Gdzie kupic tarcze hamulcowe zimmermann sport?
czytalem gdzies, ze sportowe tarcze maja gorsze wyniki pod wzgledem hamowania, jesli nie sa uzywane "sportowo", czyli jesli nie sa rozgrzane, poza tym z pewnoscia zzeraja szybciej klocki, bez wzgledu na subiektywne odczucia uzytkownikow zimmermanny (zwykle) zainstalowal moj kolega w allroad'zie, przetacza je juz po raz kolejny - wedlug mnie, do ciezkich samochodow (np. 530d, audi allroad) nie warto zakladac czegos kupowanego na rynku poza ASO - dodam tylko, ze nie lubie szastac pieniedzmi, tu sie akurat nie oplaca kombinowac, ja przecwiczylem tarcze ATE i mi wystarczy skladania reklamacji i odwolywania sie od nich (w koncu dostalem zwrot kasy)
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
czesc, proponuje oddac sprawe do sadu - ja tak zrobilem, niedawno wygralem sprawe z partaczami z autojozefow.pl, co prawda wyrok sie jeszcze nie uprawomocnil, ale komornik juz sciaga naleznosci, bo mam klauzule natychmiastowej wykonalnosci oszusci zmarnowali duzo mojego czasu oraz nerwow, w koncu oddalem samochod do innego warsztatu i obciazylem ich kosztami naprawy pamietaj, ze jesli wybierzesz droge sadowa, to zbieraj jak najwiecej dokumentacji w formie pisemnej
-
akcyza powyżej 2,0l od 1 stycznia
Bono odpowiedział(a) na bialy2005 temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneart. 80 ust. 3 ustawy o podatku akcyzowym: Obowiązek podatkowy w akcyzie od samochodów powstaje: w przypadku nabycia wewnątrzwspólnotowego – z chwilą nabycia prawa rozporządzania samochodem osobowym jak właściciel, nie później jednak niż z chwilą jego rejestracji na terytorium kraju, zgodnie z przepisami o ruchu drogowym. - czyli obowiazek powstal przed 1 stycznia 2009 Art. 81. 1. Podmioty dokonujące nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodów osobowych niezarejestrowanych na terytorium kraju, zgodnie z przepisami o ruchu drogowym, są obowiązane: 1) po przywozie na terytorium kraju złożyć deklarację uproszczoną do właściwego naczelnika urzędu celnego w terminie 5 dni, licząc od dnia nabycia wewnątrzwspólnotowego; Moim zdaniem masz szanse na nizsza akcyze - pisz czynny zal (wyjasnienia), ze rozporzadzales samochodem przed 1 stycznia 2009, ale nie wiedziales, ze trzeba skladac deklaracje itp., pewnie wlepia ci mandat, ale powinni liczyc akcyze wedlug poprzedniej stawki nie mam 100% pewnosci czy patrze w najnowsza wersje ustawy (mam ja z netu), ale w tym zakresie nic sie raczej nie zmienilo pozdr
-
Hamulce
czlowieku, co ty za bzdety opowiadasz? widziales kiedys tarcze z aso? nie ma na nich zadnego napisu ate, jaka sila sugestii? a tak w ramach ciekawostki, oryginal jest odrobine cienszy od ate (1mm lub 0,5mm, nie pamietam), mimo, to sie nie gnie
-
Hamulce
jesli masz e39 530d to serdecznie odradzam ci ate - gdzies na tym forum znajdziesz moje posty na ten temat, pogiely sie po 3k km, montowane i uzytkowane wg regul sztuki, firma chcial na poczatku mnie splawic z reklamacja powolujac sie na jakies wzgledu formalne, postraszylem dodatkowymi kosztami prawnika, to oddali kase za tarcze, klocki, montaz i przesylke... kupilem tarcze w aso i zamontowalem w tym samym warsztacie, jest dobrze zwroc uwage na to jakimi wersjami silnikowymi - z tych, ktorzy sie wypowiadaja, jezdza wypowiadajacy sie, e39 530d po lifcie ma wieksze tarcze, niz mial wczesniej (i inne, mniejsze wersje silnikowe), z tego co zauwazylem ate ma wlasnie problem z tymi tarczami