Treść opublikowana przez 126tomek
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Dziękuje serdecznie :)Pytam ponieważ moje wtryski ostatnio coś głupieją i chce najpierw elektronicznie je zresetować i zobaczyć efekt. Czy bez problemu i konsekwencji można wykonać reset tej adaptacji? Tak jak np.przeplywki?
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
A nie wiecie koledzy gdzie szukać resetu adaptacji wtryskiwaczy? Chodzi mi o coś takiego jak reset przepływki.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
To czego szukasz to jest reset korekcji wtrysków? Jak znajdziesz daj znać kolego gdzie to jest i co to daje ok?
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Nie sadzy ci przybywa tylko ciśnienie wsteczne masz wysokie więc komputer szacuje że masz zatkane sądzą. Dlatego zaraz po wypaleniu potrafi pokazać 5 czy 8 gram. Na tyle ocenia komputer. Sprawdzałem ciśnienie i jest na idealnym poziomie. ....
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Im mniej spalin cofa się do komory silnika tym lepiej dla niego. Sterownik dostając info ze ma więcej powietrza dołoży sam więcej paliwa także z tym luz. Mniej spalin w komorze to i czysty kolektor. To tyle z teorii:) zobaczymy jak będzie w praktyce.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Ja postaram się przetestować pod kontem DPF. Czy przyspiesza/opóźnia zapełnienie filtra. Czekam na wypalenie i po wypaleniu będę ograniczał (będziemy wiedzieć czy ma to wpływ na zapełnienie). Jedno jest pewne że przy ograniczeniu DPF dawka powietrza idzie na+ czyli silnik więcej powietrza dostaje (widać w live data).
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
U mnie pokazuje ok takie miałem wartości wczoraj po wypaleniu: https://imgupload.pl/zdjecie/dNdon
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Może i masz racje kolego. Ja lubię poprostu jak wszystko jest cacy:) co ile mniej więcej powinien się wypalać filtr? Ciśnienia mam idealne:)
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Panowie przedziwne rzeczy. Dziś zrobiłem kolejne 25km z pracy- ta sama droga i przybyło tylko 0,6grama gdzie wczoraj przybyło prawie 3 gramy a jechałem tak samo. Dodam ze chwilowo przybyło 1 gr ale po 5 minutach jazdy wartość spadła. Czy można śmiało zrobić reset czujnika w aplikacji? Może to coś by pomogło?
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Powiedzcie ile Wam przybywa sadzy powiedzmy na 50km? Głównie krajowka Jazda bez wygłupów? Powiem Wam ze nie wiem o co kaman ale ostatnio szybko poziom sadzy przybywa:/
-
530d ocena korekcji wtryskiwaczy?
Tez kolego nie kumam o co chodzi......z autem nic kompletnie się nie dzieje a co sprawdzę korekty to inne wskazania. Wczoraj po południu już było tylko +1 gdzie rano przy tej samej temperaturze/ warunkach było +1.8.
-
530d ocena korekcji wtryskiwaczy?
Ale z autem nic kompletnie się nie dzieje kolego. Dziwię się że jednego dnia korekcja jest ok a robię pomiar za pół godziny i zupełnie inne wyniki. Pod obciążeniem wsio ok. Raz ja jednym wtrysku korekcja dodatnia a za 2 h na tym samym ujemna.....auto od nowosci mam 2007 rok 118.000 przebieg.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Dziś zrobiłem test: jadąc normalnie droga krajową przez ok 25km przybyło 1,5g sadzy. Wczoraj ograniczyłem egr na+40. Po pracy będę wracał tą samą drogę i zrobię na 0 egr starając się jechać podobnie. Zobaczymy ile sadzy przybędzie. Czy taki wynik jest w normie? Dodam że przy wyprzedzaniu (pełen but+ kickdown) momentalnie przybyło 0,2gr sadzy. Czy może lepszym testem będzie jazda do wypalenia na ograniczonym egr a następnie po wypaleniu dpf powrót na 00 w ograniczeniu? Chcę zbadać czy i ewentualnie jaki wpływ ma ograniczenie EGR.
-
530d ocena korekcji wtryskiwaczy?
U mnie cooprawda w 320D M47 163 konie mam dziwną sytuację, Na postoju korekcje dość wysokie: +1,75,+1,50,-1,30,-1,20 sprawdzę na pół godziny jest 1,20, 1,15,0,75. Na następny dzień już tylko 0,80 np. Pod obciążeniem jadąc zawsze nie przekraczają +/- 0,30---0,40.... czyli pod obciążeniem git. I co z tym fantem zrobić?
-
530d ocena korekcji wtryskiwaczy?
Jaki dokładnie środek Millersa zapodałeś?
-
Nowe BMW 3 G20 - zdjęcia, filmy, opinie
Rozwiniesz temat kolego odnośnie Ravenolu? Ja słyszałem zupełnie inne opinie. 2 sprawa jest taka że każdy który będzie wymieniany regularnie co 15-18 tys spełniający normę producenta będzie ok;-)
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Chcesz go przymknąć czy otworzyć bardziej?
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Mam podobnie. Ostatnio tez bardzo szybko mi się zapycha dpf przy 23gr zaczyna się wypalanie. Ale zauważyłem coś dziwnego: Narasta szybko do okoł 12gr (powiedzmy 120km) a na kolejnych 12gr. robię ponad 300. Na krajówce jadąc normalnie powiedzmy 30 km ile macie gram sadzy?
-
Reset korekcji wtryskiwaczy Rheingold E90
Pomoże ktoś w temacie? Czy da się zresetować adaptację wtryskiwaczy?
-
jak deaktywować/ograniczyć EGR komputerem?
Czy ograniczenie (przymkniecie egr) wniesie coś do dynamiki? jak do ograniczonego EGR ma się DPF?
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Czyli mówisz ze dla dpf nie ma to różnicy? A powiedz czuć jakieś inne wady/ zalety ograniczenia?
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Koledzy doradźcie: czy warto ograniczyć działanie egr. Maks wartości to +40 jaka przyjmuje i odrazu idzie idzie na + wartość powietrza o jakieś 35mg. Raczej więcej + czy -? Wiadomo trafia więcej świeżego powietrza. A jak na to dpf?
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Serio?? Po 2 latach od powstania apki chcesz prosić o kod? Chłopak robi mega robotę opracował apkę i stale ją udoskonala - nie sadzisz ze należy mu się pre zł za robotę jaką wykonał? Czasami to już ręce odpadają jak widzę takie Januszowanie.
-
[F30] Kodowanie przez Bimmercode
W googleplay jest normalnie?
-
[F30] Kodowanie przez Bimmercode
I jak kolego dowiedziałeś się coś w temacie?