Treść opublikowana przez 126tomek
-
[F30] Kodowanie przez Bimmercode
szybkie pytanie czy iCar pro BT 4.0 obsłuży i android i ios?
-
[F30] Kodowanie przez Bimmercode
Koledzy pod Iphone jaki sprawdzony adapter do Bimmercode polecacie? Nie było pytania: iCar PRO BT 4.0 :D
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Czy dało by radę zrobić możliwość edycji zakresu pomiaru prędkości w apce? np 80-120?
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
To u mnie jest całkowicie odwrotnie. Do jakiś 12/15 gram narasta bardzo szybko później powoli. Od wypalenia do wypalenia w cyklu trasa i miasto robię 400-450km.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Aplikacja jest warta każdej ZŁ. Kup kolego i się nie zastanawiaj. Zwłaszcza że apka jest bardzo tania jak na jej możliwości.
-
Wszystko trzeszczy - dosyć tego auta
W żony Astrze GTC z 2007 tylko w okolicy zegarów są czasem trzaski- pozatym cisza. Teraz porównajcie klasę auta jakim jest f30 i koszt zakupu....Niestety teraz auta projektują księgowi. I czy to BMW czy Mercedes jakość jest i będzie t coraz gorsza. W e90 które mam od nowości nie mam wogóle problemu trzasków czy skrzypienia.
-
Wszystko trzeszczy - dosyć tego auta
W żony Astrze GTC z 2007 tylko w okolicy zegarów są czasem trzaski- pozatym cisza. Teraz porównajcie klasę auta jakim jest f30 i koszt zakupu....Niestety teraz auta projektują księgowi. I czy to BMW czy Mercedes jakość jest i będzie t coraz gorsza. W e90 które mam od nowości nie mam wogóle problemu trzasków czy skrzypienia.
-
[F30] Kodowanie przez Bimmercode
Jak dobrze pamiętam, to na wersji demo można się połączyć i sprawdzić dostępne opcje. Natomiast przycisk zatwierdzający kodowanie jest nieaktywny. Dopiero pełna wersja pozwala na aktywację wybranych funkcji Dziękuję za odp. Ja mam coprawda E90 2007 rok i próbowałem się połączyć ale nic z tego. Apka obsługuje auta od 2008 także należy czekać- może pojawi się możliwość kodowania starszych aut.
-
[F30] Kodowanie przez Bimmercode
Koledzy czy przed zakupem możliwości kodowania mogę najpierw sprawdzić czy apka łączy się z adapterem?
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
To sprawdź ze post który przytaczasz jest z 2017 roku czyli równo 2 lata temu.. Na początku jak wszyscy testowaliśmy wersje i w miarę możliwości pomagaliśmy Pawłowi wówczas miało to sens. Po 2 latach apka jest stabilna i działa bez zarzutu. Pozatym trzeba było pisać na priv do Pawła z takimi rzeczami a nie na forum bo dla mnie to januszowanie już jest zwykłe. Pozdrawiam i bez spiny nie ma sensu ciągnąć tematu :lol:
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Paweł zrobił kawał roboty dla wszystkich-siedząc godzinami pisząc program i stałe go ulepszając dodając nowe funkcje a szkoda pare zł aby zrobić wsparcie dla autora który i tak całej kwoty z tego nie ma... zacznijmy w końcu szanować czyjąś racę w końcu.
-
[E90/91] 318d/320d - Wymiana filtrów
Wymieniał ktoś z Was filtr przez demontaż przepływki bez demontażu tego wszystkiego wokoło?
-
[e90] wymiana podswietlenia tablicy na OEM LED
Moim zdaniem będą zbyt mocne a słabo to wygląda jak tablica jest tak mega podświetlona.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Panowie wczoraj trasa zrobiona 300km w obie strony. Jechałem dość dynamicznie 150/180 i po powrocie przybyło tylko niecałe 2 gramy sadzy. Od wypalenia mam teraz 420km i 9,7 gramów także chyba jest ok:-) Nie potrzebnie chyba się martwię tym ze na samym początku po wypaleniu szybko przybywa sadza. Tak jak pisałem teraz przy najbliższym tankowaniu zaleję LM2650 i zobaczymy co ten środek daje w rzeczywistości w warunkach w jakich jeżdżę codziennie.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Ja niedlugo będę testował środek Liqui Moly 2650 do ochrony DPF. Dam znać czy działa i ile realnie wydłuży się czas pomiędzy wypaleniami. Dziś mam trasę 300km ale przed trasą go nie zaleje z tego powodu ze chce dać mu działać nw warunkach jakich śmigam codziennie.
-
E90 320d - konwersja na Alpina D3
Ciekawe jak by sprawę odgarnął automat.
-
E90 320d - konwersja na Alpina D3
Gratulacje wyniku, projektu i chęci podzielenia się z nami wiedzą. Masz u siebie automat czy manual?
-
jak sciagnac koncowke wydechu
Jak jest śruba od spodu to odkręcasz tą śrubę i ciągniesz mocno końcówkę do siebie i tyle.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
EDIT:Zrobiłem od ostatniego postu 80 km sadzy przybyło niecały gram do poziomu 21,7gr a przejchane 410km od ostatniego wypalenia. Pytanie kluczowe czemu do pierwszych 150km bardzo szybko przybywa sadzy (około 10 gram) a od zapełnienia ok.12 gram bardzo wolno nawet przy jeździe typowo miejskiej i bardziej dynamicznej). Zrobić może reset czujnika ciśniena przez b tool?
-
jak sciagnac koncowke wydechu
Jeśli chodzi Ci o chromowaną/aluminiową nakładkę na końcówkę to polecam wlać coś pokroju WD40 od tyłu w szczelinę pomiędzy końcówką wydechu a nakładką i poczekać chwilę. Później łapiesz mocnym pewnym chwytem nakładkę i ciągniesz do siebie. Wymaga to naprawdę mocnego szarpnięcia. W przedlifcie przy owalnej końcówce masz od spodu 1 śrubę na torx także obadaj dobrze temat.
-
ISTA - Instrukcja użytkowania
Chodzi Ci o dodanie kodów IMA?
-
[F30] Kodowanie przez Bimmercode
Widziałem ze pomału chyba będzie możliwość kodowania serii E.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Panowie przedziwna sytuacja jeżdżę praktycznie cały czas z włączonym monitorowaniem dpf. Do 15 gram sadza przybywała b.szybko(ok.200km) teraz mam 21,3grama i 330km. A co jest najdziwniejsze? Dziś specjalnie po mieście zrobiłem ze 20 km i przybyło 0,2 grama tylko. I co z tym fantem robić? W trasie przybywa szybciej niż w miejsce? Przy nasyceniu 21,3 grama ciśnienie wsteczne na jałowym 14/16. Ewidentnie jak przekroczył polowe zapewnienia duuuzo wolniej sadza przybywa.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Zwykły kabel mam tylko z KCAN - dał nawet radę zaktualizować cały samochód (jak masz N47 to potrzebujesz K+D) https://www.viaken.pl/pl/interfejs-diagnostyczny-bmw-usb-1996-2006-inpa-pl.html Ten kabel działa też świetnie z Btool :) No i mam też ICOM. Adaptacji "nie robisz" tylko kasujesz bieżące wartości które zapisane ma silnik. Po ich usunięciu silnik po spełnieniu wymaganych warunków pracy (temp. płynu, dolotu, ciśnienia, itp. itd.) sam zapisuje nowe wartości. Po skasowaniu adaptacji mean quantity mam wrażenie, że silnik delikatniej pracuje ja biegu jałowym i po wrzuceniu "Drive" ale to tylko moje odczucia i jeden dzień jazdy to za krótko żeby wyciągnąć jakieś wnioski. W każdym bądź razie nie zauważyłem jakichś "mega" efektów. Dziękuję bardzo. Ciekawe czy korekty się trochę poprawiły:-) Napiszę do Ciebie PW aby nie zaśmiecać wątku:-)
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Zgodnie z instrukcjami w ISTA to: mean quantity adaptation, zero quantity adaptation i injection quantity adaptation. Do tego warto zresetować czujnik ciśnienia paliwa, ale nie wiem jak to jest po angielsku mean quantity adaptation poszło też na zwykłym kablu Ista nie pokazuje mi w opcjach adaptacji ani nic na temat czujnika paliwa ni zero quantity adaptation Mean quantity coś zmieniło kolego? Robisz adaptacjom i już czy później trzeba coś adaptować z palca? Dziś może uda mi się odpalić Rheingolda i coś popatrzeć.