Treść opublikowana przez rafal_13
-
Szarpanie kierownicą podczas hamowania 316i Compact
zmierz bicie tarcz, a nie ich owal jaki tarcze założyłeś i czy prawidłowo je docierałeś?? ponadto jak przebiegał proces wymiany, czy piasta została idealnie oczyszczona?
-
316i N43 Awaria po wystrzale. Co to jest? Jak sie to nazywa?
to jest zespół regulacyjny DISA, powoduje zmiany długości kanału dolotowego, nie każde m43 to ma niektóre mają tylko zaślepkę, ogólnie celem DISY jest zwiększanie momentu na górnych i dolnych obrotach szukaj używki, bo w ASO sprzedają to jako komplet i tak przyjemność kosztuje bez zniżek 1200zł
-
[E36] 323i Touring - Osłony słupków A
na 99% jest tak jak napisałeś są 4 wersje cabrio, coupe, sedan/touring, compact na 100% są minimum 3 wersje cabrio, coupe, sedan/touring, ten 1 % niepewności mam tylko czy przypadkiem compact nie pasuje do sedan/touring
-
Pali przekaźniki szyberdachu E36
jakie dokładnie wkładasz te przekaźniki? o jakim maksymalnym natężeniu??
-
318i geometria tylnego zawieszenia
bmw dopuszcza odkręcenie i przekręcenie kierownicy tylko nie pamiętam dokładnie o ile kojarzy mi się, że o dwa ząbki na wieloklinie albo o 20-30 stopni chociaż dla mnie to głupota, lepiej szukasz przyczyny, bo potem się okaże, że auto zeżre opony w sezon
-
E36 M52B28 wymianu płynu w chłodnicy
ludzie jeżdżą z niesprawnymi bo czasem ciężko wyłapać nie spinające się wisko, wiatrak elektryczny bez wisko bez problemów nawet w największych korkach na spokojnie schłodzi każdy silnik w e36 (niektórzy nawet celowo usuwają), co innego spięte na sztywno wtedy widać/słychać ewidentnie objawy uszkodzonego wisko
-
E36 M52B28 wymianu płynu w chłodnicy
wisko można sprawdzić na włączonym i wyłączonym silniku na zimnym i włączonym silniku ma się dać zatrzymać palcami, wraz ze wzrostem temperatury będzie coraz trudniej, przy w pełni rozgrzanym nie da się już utrzymać go w rękach na wyłączonym zimnym silniku wisko można obrać palcami bez problemów, a po rozgrzaniu silnika i zgaszeniu nie powinno się dać już nim zakręcić ogólnie zasada jest prosta im cieplej tym bardziej spina ponadto możesz też sprawdzić jak zachowuje sie wiatrak przy zmianie obrotów silnika (potocznie przegazówce), na zimnym powinien tylko lekko zwiększać swoje obroty pomimo iż silnik będzie je zwiększał znacznie mocniej, na ciepły wisko powinno wraz z silnikiem zwiększać bardzo mocno obroty, co objawia się dużym szumem pod maską
-
318i zepsuty czujnik temperatury
a faktycznie po lifcie jest jeden podwójny i zaślepka, a przed liftem dwa
-
318i radio słabo odbiera stacje
spróbuj ją odłączyć i zobaczysz czy w ogóle działa, poprawić można montując np. antenę zewnętrzną
-
318i zepsuty czujnik temperatury
czujnik jest wkręcony w głowicę i wygląda tak chociaż bardziej obstawiałbym, że to termostat
-
318i radio słabo odbiera stacje
jeśli nie masz zewnętrznej anteny, to dwa paski od grzanej tylnej szyby robią za antenę sprawdź czy faktycznie ta antena działa, czy jest połączenie itd. jednakże z moich obserwacji wynika, że to nie jest dobre rozwiązanie, może i sylwetka samochodu nie jest zniszczona przez wystający bat, ale odbija się to znacznie na jakości odbieranych fal radiowych
-
Jaki silnik mam w samochodze- jak to sprawdzić
jak dobrze pamiętam to na głowicy pod dolotem
-
Jaki silnik mam w samochodze- jak to sprawdzić
Korek mam stanowczo bliżej Szyby czyli masz m50 Jak odróżnić: kolektor w m50b20 ma mniejsze kanały w b25 większe( szersze) na głowicy z boku masz napisaną średnicę tłoka fi80 b20, fi 84 b25 b25 ma też podwójny wydech do końca a w b20 masz połączony. komputer. jeśli bosch to b25 jesli siemens to b20 (chociaż podobno wyszło trochę modeli i z sienemsem) regulator ciśnienia 3,0 bar b20 3,5 bar b25 wtryski też się różnią kolorami (już nie pamiętam jaki powinny być w którym silniku) można też odkręcić świece i sprawdzić ile wynosi skok tłoka b20 68mm b25 77mm
-
Jaki silnik mam w samochodze- jak to sprawdzić
jak masz 1.8is to wiadomo że masz m42, bo m43 to nie is, a m44 miało 1.9l domyślam się że wiesz, że masz 318is m42/m44 to 16v, a m43 to 8v i trzeba być ślepym żeby nie odróżnić tych silników (m42/m44 duża głowica z dwoma wałkami, m43 mała głowica jeden wałek) a tak łatwo odróżnisz m42 i m44, w oryginale jest dużo różnic pod maską, ale zawsze mógł ktoś coś rzeźbić http://1.bp.blogspot.com/-q_Nw0tLi6lI/U-_OguPS4JI/AAAAAAAACck/_26ak5xUZzg/s1600/m44%2Bvs%2Bm42.jpg
-
BMW E36 COMPACT swamp M43B19
ja brałbym m42 lub m44, zawsze to więcej mocy, a niewiele trzeba wymieniać, ewentualnie m43b18, m43b16 jeśli chcesz zrobić to taniej, a nie zależy ci na mocy
-
318is - wspomaganie raz działa mocniej raz słabiej
No niestety siła tutaj nie pomoże, odrobinę mocniej pociągnę i zaraz urwie się. spróbuj ogrzewać, może wtedy pójdzie
-
bmw e36 sedan, luz na ręcznym
ręczny w e36 ma dwie regulacje, przy dźwigi ręcznego pod mieszkiem, ale jeśli tutaj z jakiegoś powodu nie możesz regulować (u mnie ta regulacja działa, kręcą się same nakrętki, spróbuj rozruszać) to możesz jeszcze regulować przy bębnach/tarczobębnach. Teoretycznie przy bębnach masz samoregulatory, ale po 20 latach na 100% nie są już sprawne, ewentualnie możesz mieć jeszcze jeszcze jeden przypadek a mianowicie rozciągnięte linki, wtedy pomoże tylko ich wymiana.
-
E36 Wpinki do szerokich listw M
najłatwiej pewnie w ASO (tylko cena ok. 150zł za sztukę bez zniżek :D ), możesz szukać też po forach lub szrotach (chociaż na szrocie ciężko o mpak)
-
3xx. Opony i felgi.Czyli wszystko o kółkach.
ja z 205/65/15 przesiadłem się na 205/45/17 i faktycznie po zmianie znacznie gorzej jeździ się w koleinach, ale mimo wszystko wolałbym założyć 18 niż 15, czy 16
-
bmw e36 318 Sedan jak sprawdzić czy jest wygięty wahacz.
zazwyczaj w przypadku np. uderzenia w krawężnik pierwszy leci wahacz, ale mogły się też pogiąć/skrzywić/uszkodzić też inne graty, jeśli sprzedający twierdzi że to tylko wahacz, to niech wymieni, potem jeździe na geometrię i wyjdzie czy wszystko jest w normie
-
3xx. Opony i felgi.Czyli wszystko o kółkach.
ale gdzie napisałem nieprawdę?? 17" w e36 + niskoprofilowa opona, powoduje że jest więcej miejsca w nadkolu (koła ma mniejszą średnicę niż w oryginale), a to że w moim przypadku mam oponę nie dobraną tak jak kazała fabryka to swoją drogą, jakbym miał 225/45 to byłoby ok, a mam 205/45, ale już opona 225/45 nie jest oponą niskoprofilową, przy szerokości 225 profil 45 jest w pełni normalny i przeciętny
-
3xx. Opony i felgi.Czyli wszystko o kółkach.
poniżej zdjęcia mojego e36, z felgami rondell rod 0058 17" 8J 35et, z oponami 205/50 r17 i jak widać miejsca w nadkolu z tyłu jest jeszcze mnóstwo, z przodu rant felgi jest równo z błotnikiem, ale opony z przodu mam 205/45 więc bez problemu, nic nie obciera i nie będzie obcierało nawet przy maksymalnym obniżeniu, bo im niżej tym naturalnie robi się większy negatyw, co wynika z konstrukcji tego zawieszenia nie wiem jakie felgi kupiłeś, ale pomierz czy faktycznie mają takie rozmiary jak twierdzisz, że mają, szczególnie jeśli są skręcane
-
3xx. Opony i felgi.Czyli wszystko o kółkach.
. do usunięcia
-
BMW E318 compact podłączenie alarmu Inferno
przecież masz w instrukcji schemat podłączenia więc w czym problem? nie chcę cie zniechęcać, ale czytając Twoje pytania mam wrażenie, że lepiej jak zlecisz to komuś, bo sam możesz tylko popsuć
-
Listwa m pakiet od strony kierowcy
w aso wszystkie spinki są dostępne za grosze